Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 hours ago, Horium said:

Evo, postoji ogroman (opravdan) hajp oko Doncica. Mora da je zato sto je iz nezasicenog trzista gigantske Slovenije...

 

Jokara jednostavno po svojoj fizionomiji i karakteru nije lik za klasican masovni trans.

 

pri cemu svi ovi uceniji pop-promoteri lige non-stop pricaju kako je jokic jedan od najboljih u ligi, kako je zasluzeno 2x mvp, kako je jedan od najboljih centara svih vremena, jedan od najboljih asistenata svih vremena i to nevezano za poziciju [sve je tacno, imo].

 

ne znam sta bi nas zadovoljilo, da americka raja nemilice kupuje njegove dresove i peva boze pravde? kada bi igrao u knicksima ili nekoj uspesnoj ekipi, sigurno je da bi ali igrac sa denver-trzista ce uvek biti uskracen za malo paznje. uostalom, tim duncan, jedan od najvecih i ujedno najmanje tipskih igracina svih vremena je ocigledan i skoriji primer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da budem iskren, odgledao sam celu poslednju cetvrtinu, buksnica posle smene stajl (pratio sam malo tokom smene delice) i vidim dosli smo do +17, reko sad ce uzivanicija. Na kraju je bilo bas uzbudljivo, i opet smo sve vreme imali prednost/loptu, Davis je promasio 1/2 bacanja, King je dao kos za +2 i ostalo je 20s i napad za Indy. Ponovo nismo uzeli skok nakon promasene trojke neka odbijanka celu utakmicu i zabise nam dagger. Ovo me bas ono zabolelo, spustio sam glavu na laptop od tuge, kao da me neko upucao u srce, bukvalno.

 

 King jeste prodao tekmu, tu nema dileme, ne moze ga opravdati ni ovaj zadnji klac. Russ je imao 2 debilna turnovera u klacu, ali pogodi trojku i jedan srecni midrange. 

 

Vrhunska utakmica, grizu mladi lavovi Indiane i Carlisle je to lepo poslozio. Mnogo su mladji, brzi, skocniji, bolji u odbrani... Stvarno sam mislio da nema greske da dobijamo na onih +17, ali nasli su nacin u svakom trenutku da se vrate u mec. Da ima navijace Indiane na forumu, cestitao bih na ovoj sjajnoj i zasluzenoj pobedi... 

 

 On the bright side, Lakersi sve bolje i bolje izgledaju. Krajnji dometi ove ekipe svakako nisu veliki. Ali sad vec imaju zdraviji personel, konacno svi na okupu, malo da se uigraju i ostanu zdravi ima tu igraca za postenu regular-season rotaciju - King, Davis, Loni IV, Sruder, Russ, Brajant, Troj, Rivs, Gebriel sve bolji hasler postaje. Da se sreze neka rotacija na 8-9 imena i da stetocine i pacovi poput Nunna, Beverlija, Damjana Jonesa i ostalog skarta ne dobiju ni minute. Beverli nas je unistavao u napadu sa njegovih 2ppg za 30min, procentima kakvi se ne vidjaju skoro u ligi. Naravno da je Sruder troduplo bolji igrac od Bevica i da je zivo nba telo i sasvim dobar starter i da ce tim prodisati kad se vrati. Naravno, i Brajant kao pravi i upotrebljiv backup C znaci. Dugo su odsustvovali zbog iste povrede i to je potrajalo..  

Bolno, bolno, al to je NBA i ovo je jos bolniji i tezi poraz nego vs Portland u Staplesu. Ako nista, dolaze nam opet i eto prilike za revans (bez Lillike ovaj put, a mi kompletni) i onda bi to vec bilo ok. Ali to ce biti vraski tesko obzirom da ce Grant da nas potopi.

 

Izaci ce sutra sigurno potez veceri alejap Dejvis za LeBrona, sad zivim za te momente... 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

@delgado, okej je sto je schroder pravio faul, jer niste izasli iz bonusa ali je u sustini napravio glupost, u smislu da je lepo priterao haliburtona uz aut liniju, gde bi najbolji scenario bio da vrati nekom saigracu na perimetar i to blize logotipu, tj centru..a to sve na 8sec do kraja, gde bi taj neki xy igrac morao da kreira sebi poziciju za tri.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam protiv pravljenja tog besmislenog one-to-give faula. Svaki put se iznerviram kad to vidim. U svakom slucaju, defenzivni skok nas je zaklao vcrs, Pacersi su poskidali sve posede a par ozbiljnih cigli se odbijalo kao pinball o Lakerse i zavrsavalo redovno u autu od njih, Davisu ispadale lopte iz supljih ruku itd. Morali su odavno da zavrse tekmu. Nek dobiju Portland i oprosticu im. 

 

Pelinko pakuj pikove i Russa i dovodi Badisu kako znas i umes. Kakva bi to timcina bila sa Badijem, povecalo bi kvalitet tima za 30%, al pusti snovi

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ruku na srce prosralo je Indianu u ovom zadnjem napadu. Ali po gravitaciji je naprosto se moralo završiti tako. Kad ispustis vodstvo od +17 početkom 4. i momentum prede u potpunosti na tvoju stranu onda je ovo i očekivani ishod na kraju. Rekao bih čak da je ovo u 8 od 10 instanci pobeda tima koji je stigao veliku razliku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre utakmice cemo jos jednom pokazati sudijama onaj idiotski overturn call u proslom LAL-PTB susretu, kad nije svirana nesportska licna. Nadamo se jednom finom domacinskom sudjenju i velikom broj slobodnih bacanja koja cemo valjda pogadjati. I Portland prvo ide u Kliperse, pa kod nas, malo je falilo da se nastavi ta pobednicka tradicija. Kolko smo mi daleko miljama vec sezonama od Klipersa, kakvo smo blago u Zupacu ispustili, da covek ne veruje. THT nije neki igrac, ali Beverli je bukvalno odron, 25min stetocinstva i lajanja, evo sad je budaletina popila suspenziju stvarno neverovatan potez Pelinke. 

 

 Znali su Pelicansi za jadac kod trejda cuvenog da su trazili Harta, a ne Kuzmu. Kuzma sada igra ozbiljnu kosarku, ali to moze u ovakvom timu kao WSH da nabija ne bas empty statse, on je veoma dobar nba igrac, ali za pobednicki tim je uvek bolji Hart. Relentless reboundeer i defanzivac, jebe mu se za statse, radi sve radnje na terenu i krpi svaku rupu, tesko ga je pomeriti na postu, kao neki upgradeovaniji Danny Green, samo sto daje poena kao Deni Boj trenutno, on ne sme da ima ispod 14ppg, bez obzira na sve zadatke. Uzme covek par suteva po tekmi, sramotno, dajte coveku i suteve kad vac sve radnje radi.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, delgado said:

I ja sam protiv pravljenja tog besmislenog one-to-give faula. Svaki put se iznerviram kad to vidim.

 

nije problem u faulu, već u kontekstu, odnosno, situaciji u kojoj ga je fino priterao uz aut liniju i ovaj nije mogao da napravi bog-zna-šta, svakako ne sam.haliburton je dobar igrač ali ne može iz te pozicije da te izmeša i digne se na šut, ni durant verovatno ne bi mogao da se digne za 3 odavde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10-9

 

posle dve pusangije na istoku, nabio nam Buker mooda uusta kod kuce. U prvom poluvremenu 16 izjednacenja, pa onda PHO gas u trecoj, pa bas zakuvano na samom kraju. Ipak losija partija Foxa, koju nije mogao da nadoknadi ni Monkic sa svojih 30 poena. Jbg, nismo losi, svaka cast Foxu i Sabonisu, ali nemamo nekog bas All Star mamojeba. Dobili smo samo 3 utakmice protiv 50%+ timova. Sto sa druge strane i nije lose, da sigurno dobijamo protiv ovih losijih, sto nam je proslih godina bas bio problem. 

 

Dzestitke Suns odeljenskoj zajednici na forumu. 

Edited by AgroLaki
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se ne zapitam sta bi bilo sa Lakersima da im raspored u sred regularne sezone nije ubacio play off seriju protiv San Antonia koji je zivotinjski krenuo da tankuje.

 

Ako nekad treba da nameste te kuglice voleo bih da prvi pik zavrsi u San Antoniu.

 

Osim sto smatram da bi to bila najbolja sredina za razvoj Francuza nekako bi i dalo smisao u bivstvovanju ovog Nazgula u kojeg se pretvorio Pop...

 

Link to comment
Share on other sites

Jutros se nešto probudim u po noći i ne mogu da spavam.

 

Uhvatim malo poezije Bukera i ovo brukanje Lejkersa.

 

Bukvalno da me je neko pitao kolike su šanse da preokrene Indijana, rekao bih da nema šanse, pa da igraju 3 dana. Nekih 8-9 min do kraja 17 razlike.

Ali ajde da je bila neka neverovatna serija šuteva Indijane, nego su i promašivali, ali i redovno skidali u napadu.

 

Sve u svemu, Lejkersi strašno neozbiljni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...