Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

56 minutes ago, freethrow said:

Gotov je Pop, nažalost...

 

na sreću, živ je i zdrav a to što treba trenutno spursima, svakako nije britki in-game decision making i lude kombine u motionu lopte i igrača.

pop je za ove (po mom mišljenju bespotrebno dugo) rebuildng spurse, taman da odvoji žito od kukolja i promoviše 2-3-4 dugoročna igrača koj će ući u ozbiljniji program u godinama koje dolaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

niko ne pise kakva su sila boston celticsi ove sezone. pogotovo u napadu.

 

trenutno kao ekipa sutiraju 49.5/40/85...nakon dvadeset utakmica u sezoni imaju najbolji ts% u istoriji lige sa 62.5%...offrtg im je 120.9 sto je za cak 5 poena vise od drugoplasiranih sunsa. a razlika izmedju njih i sunsa je ista kao i razlika izmedju tih sunsa i devetnaestoplasiranih wizardsa.

takodje imaju 121 poen dat po utakmici a kod kuce daju 126 na dosadasnjih deset utakmica. samo jednom ove sezone kod kuce nisu dali vise od 120 poena. 

zanimljiv kontrast u odnosu na proslu sezonu kada su bili prva odbrana lige. sada su tek cetrnaesti ali igraju bez najboljeg defanzivca a i ne moraju previse da se cimaju kada im napad toliko dobro funkcionise.

 

tatum igra kao legitimni mvp kandidat i top5 igrac u ligi. brown igra level bolje nego do sada a ostali role playeri odradjuju sjajan posao. i to sve bez najboljeg defanzivca. sam hauser je otrkovenje sezone za njih. 

 

mazzulla izgleda bolje nego sto se mislilo i zanimljivo da gotovo niko ne prica o njemu i o tome da je trener ruki. valjda se cekalo na los start ili slicno pa da budu neki upitnici.

 

za sada deluju brutalno i kao najbolja ekipa lige, videcemo u nastavku, prosle sezone u ovo vreme su imali 11-10 i izgledali su kao raspad, tek su tamo od januara poceli da igraju kao kandidat za prsten.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

na sreću, živ je i zdrav a to što treba trenutno spursima, svakako nije britki in-game decision making i lude kombine u motionu lopte i igrača.

pop je za ove (po mom mišljenju bespotrebno dugo) rebuildng spurse, taman da odvoji žito od kukolja i promoviše 2-3-4 dugoročna igrača koj će ući u ozbiljniji program u godinama koje dolaze.

 

Nisam baš siguran da je tako. Meni je Pop jedan od omiljenijih košarkaških radnika - poslEnika uopšte, a drugo mislim da je realno objektivno tu negde na samom vrhu sa Fidžeksom, Rajlijem, Dejlijem, moram i Kerra da ubacim. Ipak, nikako mi se ne dopada celokupno vođenje ekipe na terenu i van terena (ono na šta ima uticaj, a sigurno ima jako puno) od kada je generacija Manu, Timi, Toni otišla. Nemam utisak da ima nekakvu dovoljno dugoročnu viziju za tim u smislu da pominje već dugo penziju i odlazak na neko drugo mesto (ovo je doduše bilo posebno aktuelno od trenutka u kojem mu je preminula žena), a sa druge strane ne vidim ni u samoj igri SA nešto što bi ukazivalo na nekadašnju (glasom Mila Đ) prepoznatljivost u ovim 2020tim. Voleo bih da grešim, ali zaista nemam utisak da možemo da očekujemo nešto posebno spektakularno od njega lično. I sam kažeš bespotrebno dugi rebuild, a onda pominješ odvajanje 2-4 igrača za dugoročno razvijanje... Ne znam, voleo bih, ali nešto ne verujem.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

karl towns 4-6 nedelja out.

 

da vidimo minnesotu sada na sta ce liciti ako je vecina krivice svaljivana na njega

Po meni nije on kao pojava problem, nego guranje na 4 veci deo utakmice gde sa tom visinom stalno se izvlači na sut i ne stice neku veliku prednost kakvu bi imao da je konstantno na centru. Ne vidim nacin kako ce oni kroz mesec ili mesec ipo dok bude odsutan igrati bolje, nema tu nekog kvaliteta bez njega samog. Sjajan primer su bili na ep Sabonis i Valancijunas da to ne prolazi, gde je opet Valancijunas pokretljiviji od Gobera i moze da zateze za 3, a Sabonis i u Nba nekad moze odigrati na 4, ali to vreme je proslo. 

Link to comment
Share on other sites

Boston i Kee jesu za sada level iznad svih, ali deluje da GS ide ubrzano uzlaznom putanjom i da ce uskoro stici na taj level, ili kad god. Jedina ekipa kojoj bih jos dao sanse da ode do neke zavrsnice zapad je Finiks, cisto na konstantu, i mozda Dallas na Luku Medzika. Na istoku mi je pored svih Fili, Atlanta, Bruklina ipak Majami najzboljniji, dosta su povredjeni ali i Lauri i Hero igraju bolje, Strus, Dzimi i Adebajor standardni, imaju solidan core i dobrog trenera i u PO ce biti zajebani. 

 

Na zapadu dosta jakih i solidnih ekipa, ali osim GS i eventualno Finixa/Dalasa ne vidim nekog contendera. Kee i Boston su bas izraziti na eastu. 

 

Lakersi mucni su 2 pobede bas chokuovali, Portland na pocetku sezone i ova sad. Nemamo go-to igraca u zavrsnici to se oseca. Ne znas kome da das loptu, ako das Russu to je turnover ili cigla, Lebronu ako das udavi ceo napad i uzme nemoguc fejdavej.. Neka akcija da Rivs istrci iz bloka bi bila najbolja, al nemamo vise ni Vogela da to nacrta, ovaj izbagovani Darvin nema pojma kako se nasao u prilici da trenira ovakve superstarove..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

Kao što reče spikerka, leva noga je pivot noga koju je pomerio dva puta pre šuta.

Po meni ispravna odluka.

Naravno, koraci su nego mene zacudilo da su ovo Stephu svirali i u kakvom trenutku. 

 

Volio bih da se liga pozabavi ozb sa ovim stvarima jer bi igra bila mnogo zanimljivina da ne pustaju 90% stvari kad su koraci u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvo kriminalno zatvaranje 4/4 protiv Klipana. Već par utakmica se dešava obrnuto u odnosu na početak sezone kad je prednost ekipe bila u clutch momentima. Grant&Simons iskombinovaše 70 pts i džabe. Primiti 36 pts u poslednjoj četvrtini... Winslow DD a Hart standardno najkorisniji na parketu: 9 pts, 6 ass, 7 reb. Dameee vrati seeee, dok kola nisu otišla nizbrdo. 😭 Sad sledi meč protiv njihove braće iz LA koji nisu takvi luzeri kao na startu tkd ko zna šta nas očekuje 🥲 

Na drugoj strani, Klipersi igraju fenomenalno bez prve dve zvezde. Njima Kavaj ni ne treba. Sa'raniše nas ex Rip city boyzz: Covington&Powell koji nam utrpa 32 pts. Zubac standardno prekoristan, uz Manna i Reggie-a koje bih uvek uzela u ekipu. On to the next...

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ne znam na osnovu čega očekuješ baš laganu pobedu. Jeste da smo u padu forme i bez Dejma, ali ono, malo manje kurčenja pošto maltene držite fenjer na Zapadu. 

Nakupilo vam se mnogo meceva u zadnjih 2 nedelje sa skracenom rotacijom. Sinoc kuci, danas u LA a onda ide 2 ili 3 dana pauze i mislim da imate nekoliko utakmica zaredom kuci. 

Dame ne bi trebalo da se vrati vcrs a Lejkersi posle ovog meca idu na turneju, dosta teskih meceva na tim gostovanjima tako da vcrs makar energetski mogu da vas slome.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...