Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

50 minutes ago, Barkley#34 said:

Prvo će Nagici morati da pokažu da su zadržali fokus iz ove sezone. Ta rešenost i usmerenost ka cilju su im donele pobede u finom broju neizvesnih mečeva. Pored toga, biće pod mnogo većim pritiskom. Gde god budu gostovali svi će kidisati na prvake, svaka lošija partija će se detaljno analizirati u medijima, mrzeće ih navijači timova koji se smatraju takmacima za vrh...

 

Ako zadrže glad za rezultatom i uspeju da prošire rotaciju kako bi spremni dočekali plej-of, naravno da će biti ozbiljan favorit. Ne i jedini. Ali, to je baš daleko.

Nemam razloga da mislim da neće zadržati fokus. Murray ima chip on his shoulder, imam utisak da je i dalje gladan da pokazuje da je nepravedno zapostavljan kao zvezda. Kao i MPJ i Gordon, niko od njih još nije pozvan na All Star. Jedino me Nikola malo brine, možda se opusti preko leta, mada mislim da se 2019-a njemu neće desiti - stekao je dobre navike, inače nebi bio 2 X MVP niti Finals MVP. Mislim da bi bilo dobro za njega da odigra za reprezentaciju, da se održi u kondiciji. 

 

Za boldovano se baš ne slažem. Mlad su tim, imaju dosta prostora za napredak. A još su i uigrani, sa najboljim igračem na planeti. Trenutno, jedini ozbiljni favorit po meni. 

 

35 minutes ago, Horium said:

 

Ja se generalno slazem da se "nugetlije" pomalo suvise uzdizu medju ovdasnjom rajom, ali ako ima jedan tim koji ne moze da pripreti Denveru, to je LAC.

Kakva je razlika između ovog LAC i onog u bubble? 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

" Victor Wembanyama’s real height was measured by Spurs, and the number is surreal " (SB Nation)

 

Kad neko ovo procita, ispada kao da su prvo upecali Wembija i time stekli neotudjivo pravo da ga mere u visinu.

 

A da, 7 ft 3.5 in -  bez cipela,  raportiraju Sparsi

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Olosh iz Junkovca said:

" Victor Wembanyama’s real height was measured by Spurs, and the number is surreal " (SB Nation)

 

Kad neko ovo procita, ispada kao da su prvo upecali Wembija i time stekli neotudjivo pravo da ga mere u visinu.

 

A da, 7 ft 3.5 in -  bez cipela,  raportiraju Sparsi

Voleo bi da znam koliki mu je wingspan, standing reach, i vertical. Mislim da bi mogao da dohvati vrh table.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo. Sunsima se bas fino otvaraju neki FA, evo Gordon pa ranije Prince i sve za vet minimum. 
 
Vidjecemo sta ce i sa Marcusom uraditi, kontam da ce gledati da ga trejduju kao i Covingtona a da zadrze Russa i Plumlee-a.
Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Jedina ekipa za koju se u zadnjih 15 godina moglo reci da je apsolutni favorit za titulu je GSW s Durantom. Denver nije ni blizu nivoa te ekipe. 

Koliko je tesko odbraniti titulu govori cinjenica da je to uspjelo samo 13 ekipa a od tih 13 tu su Lejkersi iz '50 tih 2 puta pa Boston '60tih x2 pa onda Lejkersi '80tih, Pistonsi krajem 80'tih, Bullsi x2 ( oba puta 3 peat ), Rocketsi sa Hakemom, pa Lejkersi 3 peat i onda imamo Lejkerse krajem '00, Heat sa Big 3 i GS sa KD.

 

Jedni Celticsi iz '80tih ili Spursi iz '00-'10 nisu bili b2b sampioni. 

 

Mnogo je teze ostati na vrbu nego doci do istog. Sada svi hoce da skinu Nuggetse, do sada su i isli ispod radara a sada to vise nece biti slucaj.

 

Sto se tice Bucksa oni ce zadrzati sve igrace plus ce kroz FA se ojacati, Boston takodje. Evo Sunsima se otvaraju odlicna resenja sa FA, Lejkersi ce pored proslogodisnjeg tima imati jos sta da dovedu umesto nekih igraca koje nisu koristili itd itd. Vidjecemo zdravlje Klipana. Dallas ce biti mnogo zajebaniji, Luka&Kyrie mogu svakog da izbace, pitanje je samo hoce naci dovoljno dobre defenzivce da ih pokrivaju i rade svoj posao. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Zanimljivo. Sunsima se bas fino otvaraju neki FA, evo Gordon pa ranije Prince i sve za vet minimum. 

Što samo Sunsima? Zar ne mogu drugi timovi da ih pokupe?

 

Takođe, zašto bi Prince igrao za vet minimum? On je sada u prajmu, naći će se neko da ga plati kako treba.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Darko said:

Što samo Sunsima? Zar ne mogu drugi timovi da ih pokupe?

 

Takođe, zašto bi Prince igrao za vet minimum? On je sada u prajmu, naći će se neko da ga plati kako treba.

Zato sto ce bas tesko neka ekipa da mu ponudi MLE s obzirom koga jos ima na FA a o NTMLE da ne pricam. Njegova trzisna vrijednost nije velika kada vidis koji igraci ce ici za MLE. 

 

Jedino Spursi u ovom trenutku mogu da ga pokupe sa waiver-a i da preuzmu taj ugovor od 7.5 miliona po sezoni. 

 

Sunsi za razliku od vecine drugih ekipa idu samo ne vet minimum sto znaci da ce ici od starta da potpisuju takve igrace dok ce druge ekipe da se usredsrede na svoje FA pa onda FA ( oni koji imaju orostora u salary capu ) a onda i za NTMLE i MLE ekipe koji su preko salary capa pa onda tek na vet minimum kada vide sta im fali tj sta su potpisali od tih exceptiona sto imaju. 

 

Da ne pricam da bi Prince vrlo vrvt imao startnu ulogu u Sunsima kao 3&D igrac pored ovih. Nece otici npr u Buckse gdje ce biti rezerva i pitanje da li i clan rotacije vec ce gledati da ode prvo za pare pa ako mema jake ponude ( sto ce vrvt biti slucaj ) da ode negdje gdje ce imati minute i ulogu za vet minimum ( prednost ekipa koja puca na titulu ) i da uveca svoju vrijednost za sledece ljeto jer ce to biti neki 1+1 ugovor

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Za boldovano se baš ne slažem. Mlad su tim, imaju dosta prostora za napredak. A još su i uigrani, sa najboljim igračem na planeti. Trenutno, jedini ozbiljni favorit po meni. 

Ja recimo ne sumnjam u Jokarimu motivaciju. Mislim da neće igrati basket do neke 36-37. ali dok je na vrhuncu trudiće se da bude surov ovih nekoliko godina. Videćemo kako će izgledati ostali, jedno je kada prvi put stremiš ka tituli a drugo kada radiš nešto već viđeno. Možda im ta želja da uđu u istoriju bude dovoljna da ponove dominaciju, ne znam...

 

Drugo, videli smo zimus kako par trejdova pretumba sve tako da ne možemo sad davati čvrste prognoze. U svakom slučaju, mislim da će par nominalnih favorita sa istoka (Boston, Milvoki, Fila) biti opasno naprženi da se dokažu jer su popili ozbiljnu šamarčinu u pređašnjoj sezoni, a i Majami će pokušati da se zadrži tu gde jeste, kad su već neočekivano stigli dotle. Dalje, na zapadu je dosta ekipa sa matorcima (plus Klipani koji su sami sebi dovoljni za pakao), ja sam malo sumnjičav u vezi njih, ali hajde da gledamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Jedina ekipa za koju se u zadnjih 15 godina moglo reci da je apsolutni favorit za titulu je GSW s Durantom. Denver nije ni blizu nivoa te ekipe. 

GSW je postao staracki dom, Klipersi bolnica a Lejkerse predvodi LeBron od 39 godina. Tesko mogu da zamislim da Sakramento moze da se bori za titulu ako su najbolji igraci Foks i Sabonis, Memfisu je lider Morant. Ako Finiks nekim cudom uspe da pravi solidnu grupu uz Beal, Booker i KD, onda ce Denver imati pravu konkurenciju. Ali to je manje vise to. Nije sad da ja toliko i cenim Denver nego je konkurencija bas tanka.

Edited by Milko Miller
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34, stoji to za glad-motivaciju, medjutim, kada se to stiklira i naravno neki principi igre koji cine xy tim potencijalnim contenderom, ostaje taj faktor povreda, dal' je prvi ili treci po redu, nebitno je.

 

nuggetsi su imali nula povreda u sezoni i sto je jos vaznije, u plej ofu.

 

prakticno svi ostali su imali jednog ili vise vaznih igraca, koji su pauzirali duze ili krace u plej ofu.

 

zato clippersi ne mogu nista da urade svih ovih sezona, zato je chris paul visokorizicna akvizicija a ne zato sto je mator ili prima puno love.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Nemam razloga da mislim da neće zadržati fokus. Murray ima chip on his shoulder, imam utisak da je i dalje gladan da pokazuje da je nepravedno zapostavljan kao zvezda. Kao i MPJ i Gordon, niko od njih još nije pozvan na All Star. Jedino me Nikola malo brine, možda se opusti preko leta, mada mislim da se 2019-a njemu neće desiti - stekao je dobre navike, inače nebi bio 2 X MVP niti Finals MVP. Mislim da bi bilo dobro za njega da odigra za reprezentaciju, da se održi u kondiciji. 

 

Za boldovano se baš ne slažem. Mlad su tim, imaju dosta prostora za napredak. A još su i uigrani, sa najboljim igračem na planeti. Trenutno, jedini ozbiljni favorit po meni. 

 

Kakva je razlika između ovog LAC i onog u bubble? 

 

E vidis, ja ne sumnjam za Melouna i Mareja (i Brauna) da ce biti gladni jos, Jokic ce biti u fazonu jel realno da me terate da sve ovo ponavljam ponovo ali je dovoljno profesionalan i dutiful da ce odraditi svoje.

MPJ i Gordon su tu meni problematicni, u smislu oni su gladni jos ali individualnih priznanja a ne nuzno pobede. Nisam siguran da ce igrati pobednicki basket.

KCP i Brown su isto pod znakom pitanjem, ne verujem da je njihova glad ista ove i prosle sezone.

 

Re: Klipersa: Upravo to, i nisu. Denver ih je tada prokljuvio i od tog momenta im LAC nista ne moze. Vec nekoliko godina imaju uzasan skor protiv Nugetlija. Pritom i ostali iso-heavy timovi odgovaraju Denveru.

Link to comment
Share on other sites

Faktor povreda je van svih analiza, uostalom on je Denver koštao dve godine borbe za vrh.

 

Klipane jebu povrede, to stoji, ali problem je što nikad ne znaš kada će i da li će Kandža zaigrati posle njih, dakle, ima malo i do povrede u glavi.

 

Mada, nisu bili povređeni u balonu pa su ušli u istoriju ali sa pogrešne strane.

2 minutes ago, Horium said:

Jokic ce biti u fazonu jel realno da me terate da sve ovo ponavljam ponovo ali je dovoljno profesionalan i dutiful da ce odraditi svoje.

On je rekao da hoće da bude Dankan Denvera i ne sumnjam da će se potruditi da donese jošvpar titula (da li će uspeti, druga je stvar).

Link to comment
Share on other sites

Meni je trenutna ekipa Clippersa mnogo bolja od one iz bubblea. Zubac je dosta ozbiljniji igrac nego tad, Plumlee ako ostane je taman jos jedno krupno i korisno tijelo na 5, a oko Kawhi-PG dvojca imaju ogroman broj sutera da zatrpaju bilo koga. Russ uz sve svoje mane je za 2 klase bolji od bilo cega sto su imali na playu u bubbleu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je trenutna ekipa Clippersa mnogo bolja od one iz bubblea. Zubac je dosta ozbiljniji igrac nego tad, Plumlee ako ostane je taman jos jedno krupno i korisno tijelo na 5, a oko Kawhi-PG dvojca imaju ogroman broj sutera da zatrpaju bilo koga. Russ uz sve svoje mane je za 2 klase bolji od bilo cega sto su imali na playu u bubbleu. 

Da, samo što je kvota da će se Kawhi ili PG povrediti i odsustvovati makar pola sezona 1.2

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Klipane jebu povrede, to stoji, ali problem je što nikad ne znaš kada će i da li će Kandža zaigrati posle njih, dakle, ima malo i do povrede u glavi.

 

 

ma kakva povreda u glavi, kad uz sav load mngmnt, zavrsava svaku sezonu sa novom a ozbiljnom povredom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Zato sto ce bas tesko neka ekipa da mu ponudi MLE s obzirom koga jos ima na FA a o NTMLE da ne pricam. Njegova trzisna vrijednost nije velika kada vidis koji igraci ce ici za MLE. 

 

Jedino Spursi u ovom trenutku mogu da ga pokupe sa waiver-a i da preuzmu taj ugovor od 7.5 miliona po sezoni. 

 

Sunsi za razliku od vecine drugih ekipa idu samo ne vet minimum sto znaci da ce ici od starta da potpisuju takve igrace dok ce druge ekipe da se usredsrede na svoje FA pa onda FA ( oni koji imaju orostora u salary capu ) a onda i za NTMLE i MLE ekipe koji su preko salary capa pa onda tek na vet minimum kada vide sta im fali tj sta su potpisali od tih exceptiona sto imaju. 

 

Da ne pricam da bi Prince vrlo vrvt imao startnu ulogu u Sunsima kao 3&D igrac pored ovih. Nece otici npr u Buckse gdje ce biti rezerva i pitanje da li i clan rotacije vec ce gledati da ode prvo za pare pa ako mema jake ponude ( sto ce vrvt biti slucaj ) da ode negdje gdje ce imati minute i ulogu za vet minimum ( prednost ekipa koja puca na titulu ) i da uveca svoju vrijednost za sledece ljeto jer ce to biti neki 1+1 ugovor

Free agency počinje sutra, videćemo. Mislim da bi Prince radije imao neki multi year deal u tim godinama nego da rizikuje ali videćemo. Htedoh da kažem iako Sansi imaju smisla, i drugi se pitaju. 

 

Nego ... jel mogu Nuggetsi nekoga da dovedu na vet minimumu? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darko said:

Free agency počinje sutra, videćemo. Mislim da bi Prince radije imao neki multi year deal u tim godinama nego da rizikuje ali videćemo. Htedoh da kažem iako Sansi imaju smisla, i drugi se pitaju. 

 

Nego ... jel mogu Nuggetsi nekoga da dovedu na vet minimumu? Hvala.

Mogu na vet minimumu a imace i TPMLE. Imaju mogucnost da ga zadrze i ako Brown ostane ali moraju pomjeriti neki ugovor, prvenstveno Nnaji-a. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je trenutna ekipa Clippersa mnogo bolja od one iz bubblea. Zubac je dosta ozbiljniji igrac nego tad, Plumlee ako ostane je taman jos jedno krupno i korisno tijelo na 5, a oko Kawhi-PG dvojca imaju ogroman broj sutera da zatrpaju bilo koga. Russ uz sve svoje mane je za 2 klase bolji od bilo cega sto su imali na playu u bubbleu. 

Kawhi i PG su prošli svoj zenit. O Westbrook-u ne bi trošio reči, videlo se kako je funkcionisao u Lejkersima (mada mislim da može biti koristan kao energy guy sa klupe). Najveći napredak su napravili na klupi, Doc Rivers je po meni izuzetno izvikan trener. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Kawhi i PG su prošli svoj zenit. O Westbrook-u ne bi trošio reči, videlo se kako je funkcionisao u Lejkersima (mada mislim da može biti koristan kao energy guy sa klupe). Najveći napredak su napravili na klupi, Doc Rivers je po meni izuzetno izvikan trener. 


Zdrav Kawhi je i dalje strasan igrac i top klasa, vidjelo se to vrlo dobro u dva meca protiv Sunsa prije nego se ponovo povrijedio. Nema tu nikakve price o padu kvalitera, pitanje je veliko “samo” moze li ostati zdrav. PG je takodjer i dalje vrhunska druga opcija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao dve stvari - da su RiC Pol i Adel momak i devojka i da je Klac sport pred prodajom i da su prsli. Znaci sad od Adele i Pola zavisi da li dovodimo Gordona, Lavina, Kevina Lova ili Plujia. Sve je povezano, sta nam rade, a jos nam ne radi lenguidz bar fuck.

ovo je zabavnije od dinastije

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Nisam znao dve stvari - da su RiC Pol i Adel momak i devojka i da je Klac sport pred prodajom i da su prsli. Znaci sad od Adele i Pola zavisi da li dovodimo Gordona, Lavina, Kevina Lova ili Plujia. Sve je povezano, sta nam rade, a jos nam ne radi lenguidz bar fuck.

ovo je zabavnije od dinastije

 

DREJMONDE LIČE, CEO RIP CITY TI KLIČE

 

Dame se opet igra GM-a 🥲

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...