Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

29 minutes ago, Milos 3.14 said:

Šta je sve diljem Amerike pisano za Jokića mogu samo da kažem da ćemo mi jokićevci biti još odvratniji nakon osvajanja titule

Za sve ostale eve ga obrazac. Fenovi Džoela  masovno šire slike istog 

 

FwITOj7XoAQWfeo?format=jpg&name=medium

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa ovim covekom nesto nije u redu. Baca saigrace pod autobus, potkacinje druge igrace, neverovatan lik.
 
 
Čovek dobio MVP nagradu, sad može cela 76ers organizacija pod bus.
Bukvalno mu zvone jaja što je ispao, on je svoje iskukao.
Samo treba još više tovariti bednika
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da bacim jedan hot take pre finala zapada, mislim mozda i nije hot take, kako za koga...

 

Mislim da ce Jokic tako usrati Dejvisa da mu nece biti dobro, ne zbog toga sto je overall bolji igrac od Dejvisa ili bilo sta slicno, vec zato sto je maksimalno fokusiran, nisam ga nikad video ovakvog do sada.

 

Cak se videlo i na utakmici protiv Finiksa, postao je vodja, vokalni sada, obicno je bio vodja primerom, focus samo na utakmicu, zna i sam da je najbolji trenutno igrac na svetu, samopouzdanje na max.

 

Takodje video sam i neke klipove i postove na redditu, da dobro pamti ko ga je izbacio recimo iz PO, ko ga je nagazio dodatno itd....iako i on sam kaze da on to ne prati, da nije neko ko se sveti, ne bih se slozio sa tim.

 

Bitna stvar, dosta ljudi komentarise kako je AD zaustavio Jokica u "mehuru" iako je Jokic bio odlican, zver i tada, napredovao je u medjuvremenu mnogo, postao je ne drugi igrac, vec i covek, ako to ima nekog smisla.

 

I da, mislim da ono sto je veoma bitno, Dzamal konacno utuvio u glavu da je Jokic i alfa i omega, tako da ne verujem da ce biti njegovih ispucavanja, gde ce opet uzeti 30 lopti, forsirati preko ruke itd.

 

Ne kazem da ce ovo Denver dobiti, sa druge strane je Lebron, mogu da kazem da se on dosta i stekao, da ce da ubaci u tu jednu visu brzinu koja mu je ostala pred kraj, e sad da li ce to biti dovoljno, videcemo.

 

Ocekuje nas prava fizicka kosarka, tuca, i jedni i drugi su fizicki jaki, visoki, brzi...medjutim kljuc je odbraniti domaci teren u prve dve utakmice, Jokic to zna, ocekujem ga ultra agresivnog, ocekujem i da padne ponovo nekih 50 i kusur poena u prvoj ili drugoj utakmici, opet kazem, AD je bolestan kada je u pitanju odbranu, medjutim Jokic je doktor u napadu, prodavace mu fore ono njegovo, klasika, da ne spominjem koliko je jaci od Dejvisa, mada iskreno ne ocekujem Dejvisa na Jokica, bice tu mozda Vando ili Rui a sa strane pomoci AD.

 

Srecno svima, bice uzivanje citati forum svakako u narednim danima.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

U ligi ima svega par igrača boljih od Embiida. Ne znam koliko je realno da on bude druga opcija nekome. Na kraju krajeva, nije ni Jokić još titulom potvrdio svoj case iako za sada igra brutalno. Neće Sixersi menjati Embiida, Hardena možda, Riversa možda, ostale možda, ali njega ne. 

 

Slažem se, opet, ne mora da bude druga violina u smislu kvaliteta, meni se zapravo ne sviđa kako generalno izgleda Filin napad s njim odnosno na koji način Fila pokušava da ga koristi, masa napada je zapravo ovakav ili onakav pokušaj da mu se doda lopta na neki iso, čak i kad igra pik sa Hardenom što je bolje od centaršuta u srce reketa, to se pred kraj serije završavalo 1 na 1 ili 1 na 2 napadom na igrače koje je Boston želeo da vidi u tom matchupu. 

 

Hoću da kažem, ne mora da bude druga violina u smislu da bolji igrač igra s njim i bude broj 1, više da taj igrač generiše više napada File. Verovatno više kritikujem trenera File od Embida al opet mi ne liči njegov skilset na skilset igrača koji generiše fluidan napad. 

 

A možda je samo trebalo da nakon pika s Bradom gde ostane protiv oba visoka Bostona probaju rescreen ili handof da izbaci centre Bostona iz pozicije da ga brane i sve bi bilo bolje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stex said:

Da bacim jedan hot take pre finala zapada, mislim mozda i nije hot take, kako za koga...

 

Mislim da ce Jokic tako usrati Dejvisa da mu nece biti dobro,

 

Ok. Cekamo

16 minutes ago, stefan81888 said:

 

Slažem se, opet, ne mora da bude druga violina u smislu kvaliteta, meni se zapravo ne sviđa kako generalno izgleda Filin napad s njim odnosno na koji način Fila pokušava da ga koristi, masa napada je zapravo ovakav ili onakav pokušaj da mu se doda lopta na neki iso, čak i kad igra pik sa Hardenom što je bolje od centaršuta u srce reketa, to se pred kraj serije završavalo 1 na 1 ili 1 na 2 napadom na igrače koje je Boston želeo da vidi u tom matchupu. 

 

Hoću da kažem, ne mora da bude druga violina u smislu da bolji igrač igra s njim i bude broj 1, više da taj igrač generiše više napada File. Verovatno više kritikujem trenera File od Embida al opet mi ne liči njegov skilset na skilset igrača koji generiše fluidan napad. 

 

A možda je samo trebalo da nakon pika s Bradom gde ostane protiv oba visoka Bostona probaju rescreen ili handof da izbaci centre Bostona iz pozicije da ga brane i sve bi bilo bolje. 

Treba mu lider pored njega koji ce povuci kada treba. Neko poput Lebrona ( lakse reci nego ucinjeti ) ali Embiid bi bio mnogo bolji, koncentrisaniji igrac sa Lebronom jer jednostavno Lebron ne dozvoljava ovakve stvari a i mediji su heavely uz njega plus sto bi sav fokus bio ma kosarku i konacni cilj. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekipa i napad koji se vrte oko Embida ne mogu da osvoje titulu.

 

Stalno povređen, nikad nije prošao polufinale konferencije, nestaje sa parketa kada treba i šutira 5-18 u odlučujućoj utakmici... Nije čist u glavi, nema najbolji odnos sa saigračima na parketu, a nekada ni van njega, košarka mu se zasniva na egocentričnim iso postavkama gde svi stoje i gledaju šta će on da uradi, a onda dođe čovek od 40 godina, oduči ga od svega i strpa ga u džep.

 

MVP koji je najmanje V za svoj tim jer je dovoljan sam sebi i bez koga je tim stigao do prve pobede u seriji protiv Bostona,  Svaki sledeći minut vremena koji Embid provede u Siksersima je minut dalje od mogućeg prepakivanja i formiranja nekog novog tima Filadelfije koji će biti kompetitivan, a nije nemoguće da i sam Embid zatraži izlaz. 

 

Druga je stvar to što skoro niko u NBA ne bi smeo da zavalja Embida dok još može da dobije nešto veliko za njega, ali najjednostavnije gledano, Fila s njim nikada neće stići ni do finala konferencije, kao što ni do sada nije stizala.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stex said:

Da bacim jedan hot take pre finala zapada, mislim mozda i nije hot take, kako za koga...

 

Mislim da ce Jokic tako usrati Dejvisa da mu nece biti dobro, ne zbog toga sto je overall bolji igrac od Dejvisa ili bilo sta slicno, vec zato sto je maksimalno fokusiran, nisam ga nikad video ovakvog do sada.

 

 


Ja podrzavam ovaj hot take i mislim takodje da ce na teren Peakola Jokic

protiv Dejvisa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stex said:

mada iskreno ne ocekujem Dejvisa na Jokica, bice tu mozda Vando ili Rui a sa strane pomoci AD.

 

 

Bice i zanimljivo da li ce Jokica stavljati na AD ili ce ga sklanjati bas na Vanda/Rui-ja. Mislim da bi ga Gordon bolje branio, ali onda MPJ mora Lebrona sto verujem da bi bilo dosta lose po Denver. 

 

U duelu AD-Jokic punice se obojica medjusobno, sa tim sto mislim da je Jokic ipak konstantniji napadac. Lejkersi su dublja ekipa ali prva petorka Denvera bi trebala biti bolja/kompatibilnija. Zavisice dosta od Gordona, ne sme ulaziti u probleme sa licnim greskama, on im je najbitniji odbrambeni igrac, narocito u ovoj seriji.  Verujem da ce potencijalnu bitnu ulogu imati i Jeff Green, koji bi mogao da igra dobru odbranu sa svojim fizikalijama na Lebronu/ADu.

Mogao bi i @Radalek da da neku analizu kao najveci poznavalac Denvera. 

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U dilemi sam sto se tice prognoze braco.

Secam se bubble sezone, posle prvog kola sam bio najbolji ili medju top3 i onda nisam verovao u Miami protiv Milvokija, a kasnije nisam verovao u Majami ni protiv Bostona i to me kostalo titule. Sada opet nisam verovao kao i 99% nas u Majami da ce izbaciti Milvoki, e sad, navijacki naravno svim srcem za Heat, ali ako cemo realno ovo je BOS in 6. Da su tu Dipo i pre svega Herro, sigurno bih stavio prolaz Majamija jer znam da bi tada serija bila 50-50. Ovako, bez ozledjenog Tajlera koji je 3. opcija i siguran sam da bi odigrao bolji plejof nego prethodni, teska prica, Boston ima dovoljno tela da izmori Butlera i naravno TL koji je AdebaYorov kriptonajt uvek bio. Razmislicu jos ali mislim da cu tipovati na "vecite" in 6, pa sta bude.

 

  Odlican gameplan Nugetlija na forumu - bolji smo duplo, Jokic bolji od King+AD kombinacije zajedno, ako ispadnemo sudije krive, avansno kukanje krenulo. Ne treba zaboraviti i da je Denerov tim u bubble bio dosta jak - izbacili su full-squad Clipperse, u jedinoj sezoni kad su se PG i Chavo sastavili zdravi i bili su po mnogima no1 contender. Nije bilo Gordona, ali je tu bio Jeremija Grant i potcenjeni Plumi kao bekap opcija. Svakako je Denver sada nesto jaci, Jokic je izrastao u jos veceg monstruma, AD i King nisu na nivou iz bubbla i pitanje je imaju li brzinu vise, ovde se uzdam u rotaciju Lakersa i kvalitete Angela, Reavesa, Ruija, Sredera...  

 

 Svakako pre pocetka plejofa nisam verovao da Nuggeti mogu do prstena niti da budu ovoliko ozbiljni, sada sam ubedjen da mogu. Bostandzije su najveci favoriti na kladionicama, ali meni je tako muka od one njihove igre, i toliko ne podnosim Tatuma da je to neverovatno. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...