Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

1 minute ago, Darko said:

To ne mora da znači da je neko mislio da je Filadelfija bolji tim. Evo, i ja mislim da je možda čak i veći pritisak na Embiida, pogotovo jer će sigurno biti MVP. I zato što za razliku od Jokića, Embiid je imao dosta bolji tim dugo vremena (sem ove sezone gde dajem prednost Denveru, ali daleko da Filadelfiji fali talenta). 

 

Što se tiče komentara na B92 i Fejsu ... šta si očekivala nego debilisanje i "Srbi su naj" fazon. Na ovom forumu nisam stekao takav utisak, mada sam video kritike na račun Murray-a i MPJ-a. Ali i Jokića, pogotovo na račun njegove matador odbrane. Za tebe, Mikija i Grofa imam utisak da samo kontrirate jer eto, vaš omiljen igrač nije back to back MVP.

AD

LBJ

Lillard.

 

:D

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Jokić ne zaslužuje MVP, lako je Jokiću imati ovakve brojeve i uzimati pametne šuteve, kada ima timčinu. Embid se polomio kroz regularnu da uvede Filu u plej of, igrajući sa ostarelim Hardenom, Takerom i igračima sumnjivog kvaliteta tipa Heris od koga je i MPJ bolji.

 

Mislio sam da je to sve propaganda za Embida, ali ipak znaju nešto i novinari.

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

To ne mora da znači da je neko mislio da je Filadelfija bolji tim. Evo, i ja mislim da je možda čak i veći pritisak na Embiida, pogotovo jer će sigurno biti MVP. I zato što za razliku od Jokića, Embiid je imao dosta bolji tim dugo vremena (sem ove sezone gde dajem prednost Denveru, ali daleko da Filadelfiji fali talenta). 

 

Što se tiče komentara na B92 i Fejsu ... šta si očekivala nego debilisanje i "Srbi su naj" fazon. Na ovom forumu nisam stekao takav utisak, mada sam video kritike na račun Murray-a i MPJ-a. Ali i Jokića, pogotovo na račun njegove matador odbrane. Za tebe, Mikija i Grofa imam utisak da samo kontrirate jer eto, vaš omiljen igrač nije back to back MVP.

 

Pisalo se ovde kako svi imaju bolju podršku od Jokića. Imena su jedno, košarku igraju igrači i Denver je više puta pokazao kakav je tim. Naravno kad su bili bez Jamala kao druge udarne igle nije bilo lako, ali ne sećam se da ste empatisali sa Janisom kad je igrao bez Midltona. 

 

Neću da se ponavljam sad, ne može dokazani choker (Joel) da bude pod većim pritiskom za championship. To je bio samo primer diskusije koju smo imali i šta se pisalo. Inače moji komentari nemaju veze s tim da li ja gotivim Jokića ili ne, nego se pojedinima ne svidja to što pišem (potpuno ok sentiment, ne lajkujem ni ja sve). 

5 minutes ago, Don Dusko said:

AD

LBJ

Lillard.

 

😄

 

Ne znam koliko puta treba da napišem: ne patim od toga da igrač kog ja najviše volim mora biti najbolji. Potpuno sam svesna Dejmovih mana i živim sa tim bez problema. Ovo je u rangu "moja igračka je lepša od tvoje".

Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da Jokica i Embiida kao vrhunske profesionalne sportiste dotice pritisak "zbog MVP nagrade", barem ne u nekom vecem obimu. 
Imaju zdravu dozu pritiska i odgovornosti jer su vodeci igraci njihove organizacije, ljubimci navijaca i jer se saigraci i strucni stab oslanjaju na njih ali niti ce pritisak biti manji ili veci ako neko od njih osvoji ili ne osvoji nagradu. Fokus je na pripremi utakmice, egzekuciji, sprovodjenju game plana. Ne verujem da igracu u kljucnim trenucima na liniji za slobodna bacanja prolazi kroz glavu "Au jebote, ja sam MVP, moram pogoditi" vec "Au brate, sav teret cele organizacije an mojim ledjima". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne gledah zaista citav mec no samo prvo poluvrijeme i malo na preskoke sad pregledah drugo, ali djeluje da nema mnogo razlike u tome kako brane ovu dvojicu iz Sunsa u odnosu na LAC seriju, blicevi na njima ako krenu da igraju PnR, naceras ostatak da igraju 3 na 5 i da pogode suteve iz takvih situacija, sto Sunsi nijesu sinoc uspjeli da kazne. Sa tim sto je u LAC seriji Torrey Craig imao skoro 13ppg uz 65% iz igre a sinoc no-show napadacki, ne znaci da ce koliko sledeci game on ili neko drugi da iskoci za PHX. Koliko god to cudno zvucalo, Sunsima treba produkcija od takvih igraca ako oce da ostanu sto duze u plejofu, Booker i KD ce svoje da isporuce na ovaj ili onaj nacin, nekad ce to biti dosta a nekad ne. Ayton isto mora da koristi prostor koji dobije bolje i da bude veci faktor napadacki, dal kroz pik ili na druge nacine to moraju sa Montijem vidjeti. Ono sto je problematicno meni kod Sunsa je taj neanaliticki pristup (2<3) dje iako si ti vrhunska midrange ekipa, ako protivnik udje u seriju i veze nekoliko trojki sav taj trud da iskreiras i pogodis takve suteve relativno brzo propadne i stavlja veliki pritisak na ekipu i odbranu, sinoc npr Booker samo 1 trojku uzeo, Durant 3, premalo zaista za takva dva igraca koji su dobri suteri za 3. Da nijesu starteri povuceni u 4/4 i ovaj put bi glavni igraci PHX igrali 44-45 minuta a to u ovom ritmu koji je Denver nametnuo dje su imali dosta poena iz tranzicije i dje su nacerali Sunse da trce dosta pored tolike potrosnje, moze biti jedan od kljucnih faktora ko ce uzet seriju. Tesko je zamisliti ove nosioce Sunsa koji igraju citav plejof sa ovolikim workloadom da isto izgledaju kako bude serija odmicala a ritam ostane ovako visok. To su neka prilagodjavanja koja ocekujem u narednim mecevima.

Kod Denvera sam i kad su ga potpisali pisao da je Bruce Brown sampionski igrac i da ce znaciti dosta Denveru kao taj neki release valve kad se Jokic udvoji i sposoban igrac u oba smjera. Nece Gordon ovako dobro ni Jokic mozda ovako lose sutirati sledecu ali vecina role playera dosta bolje igra kuci nego na strani i zato je kljucno da se ovi sa klupe Denvera uvedu kuci u dobar ritam da se nekako to samopouzdanje prenese i u goste. Koliko god pominjali Jamalovu microwave partiju koja je obiljezila mec, sut za 3 je ono sto je napravilo razliku u ovom mecu, skoro 10 vise trojki je ogroman swing za plejof utakmicu, pogotovo jos ako uspjesno kontrolises defanzivni skok, to je prakticno nedostizna razlika. Ono sto treba da raduje Nugetlije je da im Sunsi u ovom prvom mecu nijesu oduzeli nista, obicno u plejofu ekipa rjesi da oduzme ovoj drugoj neki dio njihove igre, nacin na koji nesto napadaju ili brane, sinoc je nekako djelovalo da su Nuggetsi uzimali sto su htjeli, nije limitiran Murray, ni Jokic, ni Gordon cak je i Bruce Brown uzeo svoje. Daleko od toga da su Nuggetsi sad sutirali neke visoke procente pa da ovi nijesu mogli nista, no "samo" 47% iz igre i brdo extra posjeda koje ce morati nekako da limitiraju Sunsi.

 



 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ja ne verujem da Jokica i Embiida kao vrhunske profesionalne sportiste dotice pritisak "zbog MVP nagrade", barem ne u nekom vecem obimu. 
Imaju zdravu dozu pritiska i odgovornosti jer su vodeci igraci njihove organizacije, ljubimci navijaca i jer se saigraci i strucni stab oslanjaju na njih ali niti ce pritisak biti manji ili veci ako neko od njih osvoji ili ne osvoji nagradu. Fokus je na pripremi utakmice, egzekuciji, sprovodjenju game plana. Ne verujem da igracu u kljucnim trenucima na liniji za slobodna bacanja prolazi kroz glavu "Au jebote, ja sam MVP, moram pogoditi" vec "Au brate, sav teret cele organizacije an mojim ledjima". 

 

Jasno, mi ne možemo znati subjektivni osećaj igrača u vezi tog pritiska, sem ako ne izađu da pričaju o tome javno. Međutim pri gledanju sa strane, naravno da se više očekuje od 2x MVP-a i igrača koji dodatno popravlja igru u PO (Jokić) nego od igrača koji nema takvo priznanje + je već čoukovao u PO (Embiid). Pritisak spolja u tom smislu jeste jači nad onim ko je bolji. Ne može Nikola i da bude bolji i da veći pritisak bude na Joelu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Pa nisam ja taj koji nakon svakog Denverovog poraza vrti pricu kako Jokic igra s invalidima i da bi bez njega bili ekipa za lutrije. Normalno da je igracina, pokazao je to u bubbleu. 

 

1 hour ago, Dracarys said:

Rekoh ja da je najbolji igrač ove ekipe Džamal, šta počini dečko sinoć.

 

1 hour ago, Dracarys said:

To kada budu imali poraz, a uslediće u meču broj 2

Vidim da vas je dežurstvo u LA brigadi zapalo na ovaj vikend. 😁 Narativ uvijek isti (anti Nikola/Denver). Keep on going... čekamo LA.

 

A priča kako se tvrdi da Denver u ovoj sezoni igra sa invalidima (od strane "Nugetlija", "Srbalja" etc.) je više nego maliciozna i smarajuća. Ako to želite...ajte na B92...ovdje ljudi imaju malo više znanja o košarci.

 

Kontam ja to malo prcanje (ili trashtalk da budemo moderni) ali ono...nekad baš satere...

 

I da...meni je Kristijan Braun tako gotivan igrač...još da Malone ubaci malo češće Votsona.

 

 

Edited by cabke
typo
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Dracarys said:

Jokić ne zaslužuje MVP, lako je Jokiću imati ovakve brojeve i uzimati pametne šuteve, kada ima timčinu. Embid se polomio kroz regularnu da uvede Filu u plej of, igrajući sa ostarelim Hardenom, Takerom i igračima sumnjivog kvaliteta tipa Heris od koga je i MPJ bolji.

 

Mislio sam da je to sve propaganda za Embida, ali ipak znaju nešto i novinari.

Nugi/Grofe, ne znam da li si trazio pozajmicu od Strahinje Jokica, pa ti se nije javio na telefon ili se desilo nesto drugo da ovako zaokrenes svoju fanboy karijeru, samo se nadam da ti je jasno da si na ovom forumu predmet podsmeha, od hottejkova koji veze nemaju sa realnoscu, pa sve do najgorih prognoza u istoriji koje su dovele do toga da svi cupaju kosu kad predvidis nesto dobro za njihov tim, jer obavezno bude drugacije od tvog misljenja. 

MPJ je imao finu minijaturu u 2/4 bez Jokica, tako da je sasvim solidno odigrao bez obzira sto je sou bio potpuno Dzamalov sinoc. 
 

Braun vrhunski hustler, sto se predvidjalo vec, ali ovo je next level ipak jer se radi od Durantu sa druge strane.

 

Spremice Sansi odgovor, nece to ici glatko ni za jednu stranu, ali sam siguran da nas ceka odlicna serija do samog kraja, a zatim i finale konferencije u kome favoritom smatram pobednika ove serije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Jokić ne zaslužuje MVP, lako je Jokiću imati ovakve brojeve i uzimati pametne šuteve, kada ima timčinu. Embid se polomio kroz regularnu da uvede Filu u plej of, igrajući sa ostarelim Hardenom, Takerom i igračima sumnjivog kvaliteta tipa Heris od koga je i MPJ bolji.

 

Mislio sam da je to sve propaganda za Embida, ali ipak znaju nešto i novinari.

Napusti topik

Edited by Gaga
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bosMan_jr said:

Nugi/Grofe, ne znam da li si trazio pozajmicu od Strahinje Jokica, pa ti se nije javio na telefon ili se desilo nesto drugo da ovako zaokrenes svoju fanboy karijeru, samo se nadam da ti je jasno da si na ovom forumu predmet podsmeha, od hottejkova koji veze nemaju sa realnoscu, pa sve do najgorih prognoza u istoriji koje su dovele do toga da svi cupaju kosu kad predvidis nesto dobro za njihov tim, jer obavezno bude drugacije od tvog misljenja. 

 

Ovo je baš ružno...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DameTime ja i dalje mislim da Fila ima najjači roster i mislim da pritisak imaju ekipe i da se to onda prenosi na igrače, pogotovo najbolje igrače tih ekipa. Denver je u američkoj javnosti autsajder, neki nenormalno veliki broj analitičara je prognozirao da ispadaju od Sote. Kačila si ovde pitanje koje su postavili KD-u, to je dovoljno da vidiš kako su percepirani Nagetsi. Oni ovaj PO igraju sa nekim chip on the shoulder baš zbog te percepcije I ta uloga im odgovara. 

Sa druge strane ni ja niti bilo ko koje pratio Denver nije potcenjivao ovaj tim, naprotiv. Postojali su ili postoje neki upitnici, ali svako ko je pogledao 10+ tekmi zna šta oni mogu.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

I neistinito. Ja Nugija ne kapiram uopšte tako.

Ja kontam da lik prca namjerno u nadi da ce isprovocirati neku reakciju... 🙂
 

10 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je baš ružno...

Pregledaj malo temu...dalo bi se stosta izvuci "i sa druge strane"...zapravo dosta vise. 😉

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cabke said:

Pregledaj malo temu...dalo bi se stosta izvuci "i sa druge strane"...zapravo dosta vise. 😉

 

Zbog ove teme sam došla na forum i ovde najviše pišem. Doslovno svaki dan već skoro dve godine.

 

Jeste, i mene nekad iživcira nešto napisano (to ni ne krijem), imala sam ovde dokazano najviše rasprava sa X forumaša. Pa ipak nikog od njih ne doživljavam kao predmet podsmeha niti imam neka negativna mišljenja. Stvarno mi je jako ružno da se to nekom napiše i ne smatram da iko treba da bude predmet podsmeha u ovom virtuelnom prostoru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Zbog ove teme sam došla na forum i ovde najviše pišem. Doslovno svaki dan već skoro dve godine.

 

Jeste, i mene nekad iživcira nešto napisano (to ni ne krijem), imala sam ovde dokazano najviše rasprava sa X forumaša. Pa ipak nikog od njih ne doživljavam kao predmet podsmeha niti imam neka negativna mišljenja. Stvarno mi je jako ružno da se to nekom napiše i ne smatram da iko treba da bude predmet podsmeha u ovom virtuelnom prostoru. 

Ja ovo ne smatram nista na licnom nivou jer se ljudi (koliko sam upuce) ni ne poznaju licno (vecina). Barem ja mislim tako.

Ovo je vise u kosarkaskom smislu. Nije ovo forum i nisu ovdje ljudi za (izvinjavam se na unaprijed izrazu) pichkaranje i yebanje keve...i to mi je jako drago.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cabke said:

Ja ovo ne smatram nista na licnom nivou jer se ljudi (koliko sam upuce) ni ne poznaju licno (vecina). Barem ja mislim tako.

Ovo je vise u kosarkaskom smislu. Nije ovo forum i nisu ovdje ljudi za (izvinjavam se na unaprijed izrazu) pichkaranje i yebanje keve...i to mi je jako drago.

 

Upravo tako, mislim da nam činjenica da se ne poznajemo lično može i olakšati da prihvatimo jedni druge, kao i neka mišljenja koja su irl... neočekivana. Iako naravno nekad jeste teško ne shvatiti lično jer, ljudi smo:) 

 

@Bobby Shurda Slučajnost ili ne, mene pogodi YT algoritam 

 

 

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...