Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

12 hours ago, Constantin said:

Znači 25-50....skupo.

Skupo za srpsku platu, ali u apsolutnom iznosu duplo skuplje nego u Srbiji na prosječnu platu koja je 5 - 6 - 7 puta veća nego u Srbiji. To je ono što me šokiralo sad kad smo bili, u supermarketima (i na Bajlonijevoj pijaci) u Beogradu cijene počinju da liče na one po Parizu, samo što je prosječna neto plata u Ile de France (Pariz sa širom okolinom) trenutno 3,900 eura.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Skupo za srpsku platu, ali u apsolutnom iznosu duplo skuplje nego u Srbiji na prosječnu platu koja je 5 - 6 - 7 puta veća nego u Srbiji. To je ono što me šokiralo sad kad smo bili, u supermarketima (i na Bajlonijevoj pijaci) u Beogradu cijene počinju da liče na one po Parizu, samo što je prosječna neto plata u Ile de France (Pariz sa širom okolinom) trenutno 3,900 eura.

Mislio sam da su to cene u BRD pa kažem skupo u odnosu na SRB...pa rekoh cene kod nas su sada od 12-13 do 20-25 (Južna Srbija)..što se srpske plate tiče, ne pratim srpski standard, a ono što kaže Vučić i Zavod za statistiku nema veze sa životom, prosečna plata je puno niža.

Link to comment
Share on other sites

Tuce = 12, standardne engleske mjere. Kao u tenisu bodovi 15, 30 pa 40 :classic_biggrin: Koja li je samo to logika. :smiley33:

20 minutes ago, Belper said:

Kanadski atleticari su vazda bili dobro pozicionirani. Koliko je tuce jaja ukupno jaja. Sve Sam pozaboravio

 

Jeste kanadski sa Jamajke :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

To Sam mislio dozen eggs a kod nas tuce pa odakle onda tuce rijec uopste. Sa Jamajke jaja ili atleticari salim se. Sad sam bio u prodavnici znaci sou Poljaci Litvanci I ostalo istocno evropljani 90 posto maniri nula bodova. Samo te gurne kad prolazi. Englezi ovi normalni kuliraju ili pardon me a ovi se ni be okrenu. Neki jos dobace kurwa. Arapi sa 10 djece kao stihija prolaze I deru se ko da su sami. Cujem neke sa nasih milih prostore komentarisu I vicu ja vidi ih kakvi su misleci na ove prethodne. I to sve u Marks and Spencer prodavnici tj malo luksuznijoj. Sou program 

Edited by Belper
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Beonegro said:

Skupo za srpsku platu, ali u apsolutnom iznosu duplo skuplje nego u Srbiji na prosječnu platu koja je 5 - 6 - 7 puta veća nego u Srbiji. To je ono što me šokiralo sad kad smo bili, u supermarketima (i na Bajlonijevoj pijaci) u Beogradu cijene počinju da liče na one po Parizu, samo što je prosječna neto plata u Ile de France (Pariz sa širom okolinom) trenutno 3,900 eura.

A cene su vam bas popularne. Sto rece moj kolega, sada ti je jasno zasto nema debelih Francuza. Znam da je verovatno ima i jeftinijih delova grada, ali tamo gde se krecu turisti bukvalno deru, plus je u to vreme kurs bio $1.3 za euro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJORDJE said:

A cene su vam bas popularne. Sto rece moj kolega, sada ti je jasno zasto nema debelih Francuza. Znam da je verovatno ima i jeftinijih delova grada, ali tamo gde se krecu turisti bukvalno deru, plus je u to vreme kurs bio $1.3 za euro.

 

Odeš 2 nedelje na odmor u Španiju ili na Maltu i shvatiš da si, sa avio-kartama i smještajem, potrošio onoliko koliko bi potrošio da si 2 nedelje sjedio kući 😉

Link to comment
Share on other sites

 
Odeš 2 nedelje na odmor u Španiju ili na Maltu i shvatiš da si, sa avio-kartama i smještajem, potrošio onoliko koliko bi potrošio da si 2 nedelje sjedio kući [emoji6]
Ako dobro planiraš...64c7aa0ba7aaffbe7940740a057fe867.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2023 at 12:57 PM, Beonegro said:

Skupo za srpsku platu, ali u apsolutnom iznosu duplo skuplje nego u Srbiji na prosječnu platu koja je 5 - 6 - 7 puta veća nego u Srbiji. To je ono što me šokiralo sad kad smo bili, u supermarketima (i na Bajlonijevoj pijaci) u Beogradu cijene počinju da liče na one po Parizu, samo što je prosječna neto plata u Ile de France (Pariz sa širom okolinom) trenutno 3,900 eura.

 

Париз Тексас? 😊

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo me ponovo ovde. Ovog puta sam sebe iznenadila da se manje nerviram, mada je to teško izbeći u vožnji, traženju parking prostora, izbegavanju radova, jednosmernih ulica, izmedju ostalog. Nekako sam smirenija, nasmešim se, ništa novo…čak me jedna devojka udari otpozadi pre par dana. Usporavala sam kao i vozila ispred, kad odjednom tras! Našla se u čudu. Izlazim, mlada devojka se izvinjava, nisam vas videla. Pojma nemam kako je mogla da me ne vidi, sunčano vreme, podne, baš uspon za preko nadvožnjaka….ok, pogledamo, minimalno štete, razmenimo telefone. Bilo mi je čak i malo žao, ali ko zna, možda je buljila u telefon dok vozi. Za to bih je izgrdila da sam sa sigurnošću znala.

 

Pitanje za one koji su upoznati sa Fruškogorskim stazama. Pokušali smo da se penjemo do Vrdničkog kamenoloma, ali smo izgleda zalutali paralelno u šumu, mnogo penjanja, ali predivan dan, neprestani cvrkut ptica i svež vazduh. Nikoga drugog na stazi….ih, šta se propušta…e, da pitanje…stepenice koje su tu od puta, ko je napravio i do čega su vodile?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ne znam da li ovo pripada ovde ili na temi Život u Srbiji, ali - spremamo se da dođemo sledećeg vikenda na dve nedelje, idemo kolima prvi put sa bebom, pa gledamo šta nam sve treba da ponesemo. Upoređujem cene i ne mogu da verujem, ali apsolutno sve, od hrane, preko pelena, uređaja, varalica, sve sve sve je skuplje u Srbiji. I to ne malo, već često i do 50%.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Ne znam da li ovo pripada ovde ili na temi Život u Srbiji, ali - spremamo se da dođemo sledećeg vikenda na dve nedelje, idemo kolima prvi put sa bebom, pa gledamo šta nam sve treba da ponesemo. Upoređujem cene i ne mogu da verujem, ali apsolutno sve, od hrane, preko pelena, uređaja, varalica, sve sve sve je skuplje u Srbiji. I to ne malo, već često i do 50%.

 

Nemo' si na kraj srca, roštilj je i dalje jeftiniji kod nas 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Ne znam da li ovo pripada ovde ili na temi Život u Srbiji, ali - spremamo se da dođemo sledećeg vikenda na dve nedelje, idemo kolima prvi put sa bebom, pa gledamo šta nam sve treba da ponesemo. Upoređujem cene i ne mogu da verujem, ali apsolutno sve, od hrane, preko pelena, uređaja, varalica, sve sve sve je skuplje u Srbiji. I to ne malo, već često i do 50%.

 

Pa šta ti misliš druže, ovo je ozbiljna država, nije gologuzija.

 

/s

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Eddard said:

Ne znam da li ovo pripada ovde ili na temi Život u Srbiji, ali - spremamo se da dođemo sledećeg vikenda na dve nedelje, idemo kolima prvi put sa bebom, pa gledamo šta nam sve treba da ponesemo. Upoređujem cene i ne mogu da verujem, ali apsolutno sve, od hrane, preko pelena, uređaja, varalica, sve sve sve je skuplje u Srbiji. I to ne malo, već često i do 50%.

 

:classic_biggrin:

 

Starija cerka, koja u poslednjih  godinu dana, za razliku od ostatka dinastije,  redovno ide za Srbiju, kada joj dajem novac za trosak, uz opasku da sam malo dao, uvek prokomentarise: Otac, znas li ti koliko je u Srbiji sve skupo 😁

 I mi planiramo krajem maja prvi put sa bebom za Srbiju. Ono sto sigurno nosim sa sobom je dohrana ( vestacko mleko) bebac se lepo navikao, ne zelim da rizikujem.Eventualno i pelene... ima vremena.

 

6 hours ago, Beonegro said:

Nemo' si na kraj srca, roštilj je i dalje jeftiniji kod nas 😁

 

Misliš :classic_biggrin:  Prase, 28kg, "ocisceno" , kod "seljaka"( tako ga zove drug iz Cro, ne zna drugi izraz, rodjen je u De 😄 ) 92€, od cega 15€ na pripremu ( to je bilo prosle, videcemo cenu ove, kada stane kisa nekada u junu 😁 ) ... I ostali proizvodi od mesa nisu nista skuplji nego u Srb... verovatno ima i do toga da je cela regija pretezno orjentisana na poljoprivredu, i izbor je dosta veliki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Fat Zadd said:

Prase, 28kg, "ocisceno" , kod "seljaka"( tako ga zove drug iz Cro, ne zna drugi izraz, rodjen je u De 😄 ) 92€, od cega 15€ na pripremu ( to je bilo prosle, videcemo cenu ove, kada stane kisa nekada u junu 😁 ) ... I ostali proizvodi od mesa nisu nista skuplji nego u Srb... verovatno ima i do toga da je cela regija pretezno orjentisana na poljoprivredu, i izbor je dosta veliki.

Rispekt, ali prase nije roštilj, prase je pečeLJe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2024 at 10:38 AM, Eddard said:

Ne znam da li ovo pripada ovde ili na temi Život u Srbiji, ali - spremamo se da dođemo sledećeg vikenda na dve nedelje, idemo kolima prvi put sa bebom, pa gledamo šta nam sve treba da ponesemo. Upoređujem cene i ne mogu da verujem, ali apsolutno sve, od hrane, preko pelena, uređaja, varalica, sve sve sve je skuplje u Srbiji. I to ne malo, već često i do 50%.

 

Sve, ili skoro sve ( struju, benzin i grejanje tu ne racunam jer me i ne zanima) mnogo je skuplje, Jogurt, najobicniji, 400 ml ( ranije je bio 500)

100 dinara, flasha mineralne ( 500 ml) oko 80 dinara, meni je frizer danas maznuo 10.000 za neko minimalno farbanje kose.
juce sam usla u DM drogeriju jer sam zaboravila da ponesem neku zezalicu za kosu koju inace placam 1,5 evra kad u srpskom DM

to isto kosta 480 dinara. Jutros sam u Starbucksu pazarila dupli capucino ( to go) 450 dinara. To su nenormalne cene, ali se niko ne buni,

svi su zadovoljni, jutros u hotelu kuca spremacica  na vrata, ja otvorim vrata, a  "spremacica" je jedan  meden, majusan ( valjda ) Vijetnamac

koji se lepo poklonio i pitao me na engleskom da li zelim da se soba spremi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Selina said:

Sve, ili skoro sve ( struju, benzin i grejanje tu ne racunam jer me i ne zanima) mnogo je skuplje, Jogurt, najobicniji, 400 ml ( ranije je bio 500)

100 dinara, flasha mineralne ( 500 ml) oko 80 dinara, meni je frizer danas maznuo 10.000 za neko minimalno farbanje kose.
juce sam usla u DM drogeriju jer sam zaboravila da ponesem neku zezalicu za kosu koju inace placam 1,5 evra kad u srpskom DM

to isto kosta 480 dinara. Jutros sam u Starbucksu pazarila dupli capucino ( to go) 450 dinara. To su nenormalne cene, ali se niko ne buni,

svi su zadovoljni, jutros u hotelu kuca spremacica  na vrata, ja otvorim vrata, a  "spremacica" je jedan  meden, majusan ( valjda ) Vijetnamac

koji se lepo poklonio i pitao me na engleskom da li zelim da se soba spremi.

 

 

Draga @Selina Srbija je cudo od drzave. U svakom smislu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...