Jump to content

Dijasporac u Majčici - pitfalls, tips & tricks


Plavi Golub

Recommended Posts

Kako se biti pošten i iskren u Srbiji isplati...

 

Vraćam iznajmljeni auto na aerodrom, lik pregleda auto onako ovlaš, kaže sve je u redu. Ja iskreno kažem, nije druže, evo ovde mi je kamenčić napravio oštećenje u šoferki i pokažem mu mali stone chip koji se zaista meni pre neki dan desio. On se začuđeno zahvaljuje, pravi novi zapisnik... 

 

Ishod - 1200 eura. 

 

Besan sam kao ris. 

Ja sam zimus sajtnu ulubio na gromadu snega. Prijavio i gle čuda nisu mi naplatili. Dobro ja sam išao kroz osiguranje na kartici. Valjda im bilo komplikovano.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

Sixt. Nemam ja problem da platim štetu, ali to košta oko 30-40 eura popravka. On će meni, mi ne popravljamo, već menjamo celu šoferku i to po cenovniku košta toliko. Pa menjaj mami svojoj. 

Šta si rentirao. Meni na STI šoferka $300

 

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

GLC 

 

  Reveal hidden contents

Ajd sad me zajebavajte da sam pravi gastos 😁

 

😆 pa zato te I rebnuo. 

Ali svako ima svoje razloge, nije zato sto su gastosi. Moja sestra kad putuje s klincom sto je uvek, ne ide po mojoj preporuci nego uvek neki SUV. A ja sam po fazonu mogu I frezu da mi daju, samo da moze da izadje uz seoski blatnjavi put, I da bude automatic. Da im ne vracam menjac u posebnom pakovanju 😆 obicno dobijem ne pravi automatic nego mislim da to zovu triptih?

Jednom dobila neku fensi Skodu, a komsijski klinci dosli da slikaju "auto iz Amerike".  Mislim da sam to I pominjala koliko je bilo smesno. 

Ali ja I ne dolazim na duze vremena pa mi svaka sklopocija ok. 

 

 

Edit: ne znam dal je ovo za sestru bilo jasno. Ona smatra da je u SUV bezbednija sa klincem, u SR. Ili sa nekim vecim autom, a cesto ostaje duze kad dodje pa I vise koristi auto. Pre nego je imala klinca, jednom uzela i yugo 45, manuelac, kao ona ce da vozi manuelac... ostao joj menjac u ruci na autoputu. Tako da ne treba odmah skakati na zakljucak da je neko tipican gastos.

Probala sam I ja manuelac davno, pa se auto ugasio 3x na Bulevaru 😆 ne hvala.

Edited by Angelia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Eddard said:

Kako se biti pošten i iskren u Srbiji isplati...

 

Vraćam iznajmljeni auto na aerodrom, lik pregleda auto onako ovlaš, kaže sve je u redu. Ja iskreno kažem, nije druže, evo ovde mi je kamenčić napravio oštećenje u šoferki i pokažem mu mali stone chip koji se zaista meni pre neki dan desio. On se začuđeno zahvaljuje, pravi novi zapisnik... 

 

Ishod - 1200 eura. 

 

Besan sam kao ris. 

Ne naplacuju ti oni samo stetu, nego i gubitak prihoda i ko zna sta sve jos sto stoji u fine print-u. Ako recimo slupas auto a koristis svoj kasko, osiguranje pokriva stetu, ali ne i taj deo koji se zove poslovni gubitak. U prevodu, dokle god je auto na popravci oni ti naplacaju dnevnu cenu iznajmljivanja tog auta, sto tvoje osiguranje nikada nece da pokrije. Ja stalno koristim rental i uzimam dodatno osiguranje, ne od njih, jer ima da te oderu, vec preko Expedia ili Orbitza. Izadje oko $10 dnevno , ali mirno spavas. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ne naplacuju ti oni samo stetu, nego i gubitak prihoda i ko zna sta sve jos sto stoji u fine print-u. Ako recimo slupas auto a koristis svoj kasko, osiguranje pokriva stetu, ali ne i taj deo koji se zove poslovni gubitak. U prevodu, dokle god je auto na popravci oni ti naplacaju dnevnu cenu iznajmljivanja tog auta, sto tvoje osiguranje nikada nece da pokrije. Ja stalno koristim rental i uzimam dodatno osiguranje, ne od njih, jer ima da te oderu, vec preko Expedia ili Orbitza. Izadje oko $10 dnevno , ali mirno spavas. 

Ovo sa kasko osiguranjem sam otkrila davno u SR, taj fine print. Zato mi je Amigo bio smesan. U zapadnim zemljama moje osiguranje pokriva I rental uz deductible, tako da obicno ne moram da kupujem Expedia ili Orbitz, bas ako nisam sigurna za zemlju. 

Sad na Floridi, uzimam auto I zena kaze hocete osiguranje, ja naravno automatski ne. Imam dva osiguranja, jedno je nesrecno bedno sto sam nedavno otkrila, a drugo super. Ona pita koje osiguranje da stavi i ja mogu samo da se setim onog bednog. Nisam mnogo putovala zadnje 2 godine. Ali ona mora da napise nesto. Kad sam joj rekla ono kojeg se secam, sazaljivo me pogledala I napravila grimasu- rekoh znam. Sva sreca sve bilo ok.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Ovo sa kasko osiguranjem sam otkrila davno u SR, taj fine print. Zato mi je Amigo bio smesan. U zapadnim zemljama moje osiguranje pokriva I rental uz deductible, tako da obicno ne moram da kupujem Expedia ili Orbitz, bas ako nisam sigurna za zemlju. 

Sad na Floridi, uzimam auto I zena kaze hocete osiguranje, ja naravno automatski ne. Imam dva osiguranja, jedno je nesrecno bedno sto sam nedavno otkrila, a drugo super. Ona pita koje osiguranje da stavi i ja mogu samo da se setim onog bednog. Nisam mnogo putovala zadnje 2 godine. Ali ona mora da napise nesto. Kad sam joj rekla ono kojeg se secam, sazaljivo me pogledala I napravila grimasu- rekoh znam. Sva sreca sve bilo ok.

Ja sam to odavno otkrio , ima sigurno 15 godina, kada sam negde u Wisconsinu  naleteo na rupcaku, isekao gumu i polomio ko zna sta na osovini. Doneli mi novi auto na putu, stari odneo slep na servis i sve bilo placeno , posto nije moja krivica, osim tog poslovnog gubitka. Ako se dobro secam, naplacivali su mi $35 dnevno za neke tri nedelje, dok auto nije izasao iz servisa. Angazaovao sam tasta i surake, ali sam na kraju morao da platim zbog tog fine printa, jedino sto su oni izboksovali je weekly discount.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Ja sam to odavno otkrio , ima sigurno 15 godina, kada sam negde u Wisconsinu  naleteo na rupcaku, isekao gumu i polomio ko zna sta na osovini. Doneli mi novi auto na putu, stari odneo slep na servis i sve bilo placeno , posto nije moja krivica, osim tog poslovnog gubitka. Ako se dobro secam, naplacivali su mi $35 dnevno za neke tri nedelje, dok auto nije izasao iz servisa. Angazaovao sam tasta i surake, ali sam na kraju morao da platim zbog tog fine printa, jedino sto su oni izboksovali je weekly discount.

Meni ovo super osiguranje pokriva I to, ima neki deductible ali nisam odavno pogledala sta je. Kasko me samo zeznuo u SR jednom, jer je ispalo da I ako kupis kasko to nije bas sve.

Sad kad se vracam na normalna putovanja moram da pogledam sta je gde pokriveno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran kakvo je to osiguranje. Ja platim kada rentiram, on line ili na salteru i dobijem refund od firme. U svakom slucaju, vise ne izlazem sebe riziku da mi naplacuju nesto, osim kada ti nakon 6 meseci stigne da si propustio toll u Orlandu, pa ti naplate $25 za to. BS 100% , ali koriste jer 99.99% ljudi nema nerava da se bakce sa time i plati.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DJORDJE said:

Nisam siguran kakvo je to osiguranje. Ja platim kada rentiram, on line ili na salteru i dobijem refund od firme. U svakom slucaju, vise ne izlazem sebe riziku da mi naplacuju nesto, osim kada ti nakon 6 meseci stigne da si propustio toll u Orlandu, pa ti naplate $25 za to. BS 100% , ali koriste jer 99.99% ljudi nema nerava da se bakce sa time i plati.

Poslovno, tu si u pravu. Ovo sto sam nazvala "super osiguranje" je poslovno, a "bedno" je privatno. Poslovno je bolje jer pokrivam rizik zaposlenih, a moje privatno je basic. Privatno mi je vise rezerva, pa zato I nisam kupovala nesto bitno.

Link to comment
Share on other sites

 
GLC 
 
Spoiler

Ajd sad me zajebavajte da sam pravi gastos [emoji16]

 

Koji gastos i za to ne sme da bude preko $500.
Lopovi.
Kažem ti eto psgledao sam i za audija. Traže mi $450

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

😆 pa zato te I rebnuo. 

.......

Edit: ne znam dal je ovo za sestru bilo jasno. Ona smatra da je u SUV bezbednija sa klincem, u SR. Ili sa nekim vecim autom, a cesto ostaje duze kad dodje pa I vise koristi auto. Pre nego je imala klinca, jednom uzela i yugo 45, manuelac, kao ona ce da vozi manuelac... ostao joj menjac u ruci na autoputu. Tako da ne treba odmah skakati na zakljucak da je neko tipican gastos.

Probala sam I ja manuelac davno, pa se auto ugasio 3x na Bulevaru 😆 ne hvala.

Je l` si se pitala cemu sluzi ona papucica levo od kocnice?

Nije tu bez razloga.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Eddard said:

@Angelia

 

Smej se.... Ja gledam da ne ubijem nekoga. 

 

Kad vracas auto gledas da bude sto prljaviji da se sto manje vidi, a ne jos da prijavis ostecenje. Sva ta kola imaju osigranje, pa sto ne bi i tebi naplatili ako mogu. 

13 hours ago, Eddard said:

 

GLC 

 

  Hide contents

Ajd sad me zajebavajte da sam pravi gastos 😁

 

 

Sad citam dalje, nije valjda da nisi platio osiguranje? Jos mercedes... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Kad vracas auto gledas da bude sto prljaviji da se sto manje vidi, a ne jos da prijavis ostecenje. Sva ta kola imaju osigranje, pa sto ne bi i tebi naplatili ako mogu. 

 

Sad citam dalje, nije valjda da nisi platio osiguranje? Jos mercedes... 

Su cim bi u zavicaj i u tazbinu no sa meckom?

:classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Zamena ulja na ferrariju je $9000.
Pfff

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

 

Ne znam koja je poenta u ovom, ali menjanje ulja na ferariju je do 1000 dolara. Moj post je hteo da kaze (naravno da ne razumes u uvek ubacujes neke gluposti) da ako rentujes skup auto, platis osiguranje, jer samo menjanje delova u servisu je skupo i ako se nesto desi mozes da ocekujes da te oderu. 

 

Iako to sto je @Eddard rentirao ima osiguranje, on ako nije uplatio ce mu naplatiti, a posto je skup auto skupo ga i kosta

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Ajde ne tupite više. Vi bi isto uradili, čim su vam komentari ovako konstruktivni.

Ko nema, 5 karata.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Lako je tebi kad ti je za voznju po zavicaju dovoljan i elektricni trotinet. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, @Babyi ti si sad naknadno pametna 😁

 

Sve ja to znam, čak ga i jesam vratio užasno prljavog, a do sada mi se nikad nije ništa dešavalo, pa nisam hteo da uzmem to dodatno osiguranje koje pokriva to učešće u šteti. Nekad ga imam uključenog, nekad nemam, jbg, namestilo se. A plus sam bio glup pa sam prijavio. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Jbg, @Babyi ti si sad naknadno pametna 😁

 

Sve ja to znam, čak ga i jesam vratio užasno prljavog, a do sada mi se nikad nije ništa dešavalo, pa nisam hteo da uzmem to dodatno osiguranje koje pokriva to učešće u šteti. Nekad ga imam uključenog, nekad nemam, jbg, namestilo se. A plus sam bio glup pa sam prijavio. 

 

Pa sada su svi naknadno pametni kada nisi pitao pre nego sto si rentirao auto 😄 

 

A to sto se namestilo se zove Marfijev zakon... uvek se namesti kada ne treba. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...