Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ocekuje nas jako tezak mec, i da smo u punom sastavu nista drugacije ne bi bilo,jako tesko gostovanje.

 

Medjutim, mene kod Ivanovica odusevljava jedna stvar, covek se ni jedne sekunde ne osvrce na one igrace na koje ne moze da racuna na tom mecu.Da mu covek da 12 Radulja u timu, on bi rekao ok, radimo sa onim sto imamo, idemo na pobjedu.I ono sto je jos fascinantnije, on to ne govori samo da bi rekao, on zaista veruje u to.

 

Nadam se da ce taj mentalitet usaditi u ovo ekipu.Ovo veceras je pored utakmice sa Barsom jedna od prilika da se to pokaze i na delu.

Edited by dzakala
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vi kako hocete ali ja sam se odazvao na mobilizaciju.

Uneo badnjak, napravio kafu, jedna rakijica i krecemo u boj.

Adams, Holins, Nejt, Radonja, KKP.

Vasi twiteri i instagrami ce da gore.

Vasi fejzbuci ce da se sruse.

Bokana i Andjusa cemo gratis da odradimo, garant su i oni nesto nekad.

Nema nazad, iza je Zeleznik.

Pobeda ili smrt.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedan od onih mečeva koji svi prežale pre početka same utakmice. Pre svega zbog oduzete pobede nad Barsom, gospodskog ponašanja trenera i igrača i njihove borbe na terenu, ali i nesrećnih povreda, dobijamo večeras i čvrsto verujem u to. Duško i momci su zaslužili pobedu.

 

Napravili smo sranje, el nam vratila duplo. Nebojša ne zaslužuje komentar, osim 🤮.

 

Ajmo večeras da dobijemo Valensiju, da nam se polako vrate igrači iz povreda i da izvučemo iz sezone najbolje što možemo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bice vrlo interesantno kako ce Ivanovic postaviti igru sa jednim kasvetnim bekom. Jovanovic je na pocetku sezone kreaciju prebacio ka postu i Bentilu/Luki (doduse imao je tanje kreatore na lageru). Druga muka je sto smo i brojicano tanki spolja... Stoga, nekako mislim da cemo probati da dobijemo na misice, Dobic na 2, Lazarevic na 3, pokusaj ostvarivanja dominacije na skoku, a u napadu siroko i jednostavno. Nadam se da nece nekom Klaveru ili slicnom da se otvori sut... Deluje mi da je jedna vintage Radonja utakmica na pomolu, a zna se kako je Radonja voleo da muci Spance.

 

A Slobinog gradonacelnika / DS koordinatora za KiM / SNS sporstkog radnika i redovnog gosta na Pinku biram da danas ne komentarisem, ima dana...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Clash said:

Vi kako hocete ali ja sam se odazvao na mobilizaciju.

Uneo badnjak, napravio kafu, jedna rakijica i krecemo u boj.

Adams, Holins, Nejt, Radonja, KKP.

Vasi twiteri i instagrami ce da gore.

Vasi fejzbuci ce da se sruse.

Bokana i Andjusa cemo gratis da odradimo, garant su i oni nesto nekad.

Nema nazad, iza je Zeleznik.

Pobeda ili smrt.

Mora dupla rakijica, zaboravio si Radanova

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam razumeo, nas greh je sto smo dogovorili otplatu do jula i poslali dokumenta da nista ne dugujemo, a onda nismo isplatili ta dugovanja u julu, vec kasnije (sto bi rekli platili smo kada su oni to trazili, a do tada smo cutali i pravili se mrtvi).

Ovo mogu da shvatim. Meni je jedino bitno da li su igraci isplaceni. Ovo nije neki prekrsaj, sigurno nije za ovoliku kaznu.

Sto se njegovog napada na Partizan tice, kako to niko nije primetio kako nas je najveci trener nasih naroda pljucnuo sinoc? Bilo je pitanje vremena kada ce dobiti odgovor.

Ne bi me cudilo da nas buse preko Miska, a i njemu to odgovara, jer smo naprasno promenili agenciju preko koje uzimamo igrace. Verovatno nas buse i u EL, jer sta sam cuo za njihove finansije ovo im je na zivot i smrt, a opet su pominjali svevisnjeg, a Branko nije imao gde da sedne sinoc 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko god konstantno pljuje Covica samo neka pogleda sve ali bas bukvalno sve tzv. sportske radnike u Srbiji pa neka razmisli još jednom kada sledeći put sedne za tastaturu. Daleko je Čović od sjajnog čoveka ali je za konkurenciju sjajan. U zemlji slepih jednooki je kralj 🤷‍♂️
 

Naravno oni kojima je tastatura pljuvanje posao excluded. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Covic se indirektno pokenjao na ledja sponzorima koji su obecali kintu pa na poziv odozgo zavrnuli slavinu ranijih sezona.  Naravno on je u stanju da proguta sve kao Sojic samo da ubuduce nadje zajednicki jezik sa izvorom neogranicenog finansiranja. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Profesor said:

A inace u profesionalnom sportu sirom sveta predsednici klubova i glavni "igraci" su sve moralne gromade i majke Tereze. Pa se NC nikako ne uklapa u taj sistem vrednosti. Malo smara ova prica.

 

To sto ti, i većina ovde uzima Srbiju,  srpske (kontraverzne) bizMismane kao reper za nekakv sistem vrednosti,  ne znači da su "širom sveta"  predsednici klubova na nivou jednog NC, kako ti pretpostavljas.  Nazalos,  mnogo su nam blizi ovi iz "istocnog" bloka , gde velika vecina i jeste...  ali zar je to nivo kojem težimo i sa kojim želimo da se upoređujemo.  Zato smo tu gde i jesmo.

 

I, ja nikako ne mogu da shvatim taj mentalni sklop ( ne odnosi se na tebe) koji podrzava i drzi stranu NC.

 

Ali dobro(TM), SAMO njegov novac ulaze u klub evo vec 12 god , tako da ima punu podršku da radi i potpisuje koga hoće, počevši od Samardžiskog do evo sve Raduljice. 

10 minutes ago, Ćira said:

Ko god konstantno pljuje Covica samo neka pogleda sve ali bas bukvalno sve tzv. sportske radnike u Srbiji pa neka razmisli još jednom kada sledeći put sedne za tastaturu. Daleko je Čović od sjajnog čoveka ali je za konkurenciju sjajan. U zemlji slepih jednooki je kralj 🤷‍♂️
 

Naravno oni kojima je tastatura pljuvanje posao excluded. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Zvezda u vrtlogu svojih brljotina, “fer-pleja” i nerviranja španskih moćnika

Kako je slučaj Kampaco ogolio probleme u Zvezdi, ali i u organizaciji i načinu funkcionisanja Evrolige.

Marko Ljubomirović

 

Dan pre nego sto će u prepunom Pioniru pobediti Virtus iz Bolonje (83:74), i u sred svoje šest utakmica duge serije pobeda u eltinom takmičenju pod vođstvom trenera Duška Ivanovića, na adresu kluba sa Malog Kalemegdana stigla je odluka Finansijskog panela Evrolige o zabrani registracije novih igrača u trenera usled neispunjavanja obaveza i kršenja takozvanog finansijskog fer-pleja. U pitanju je prvi dan decembra 2022. godine.

Tačno 35 dana kasnije, dakle 4. januara 2023. godine, na adresu kluba sa iste adrese stiže odluka da se kazna produžava do kraja februara 2023. godine, uz novčani deo koji iznosi 25.000 evra.

 

A šta se sve dogodilo između ova dva datuma? Puno toga. Te krenimo redom.

Tog 1. decembra, nakon što je odluka o zabrani obelodanjena na sajtu Evrolige, portparol kluba iz Beograda Igor Vujičin novinarima šalje informaciju sledeće sadržine (citiram): “Uslovna zabrana dovođenja igrača i trenera je administrativne prirode i biće rešena u najkraćem roku. Dakle nije FIBA BAT, većadministracija i problem koji je poput FIBA BAT-ova i slično”.

U tom trenutku i na osnovu informacije koju je izreklo službeno lice crveno-belih moglo se razumeti da je to samo jedna od odluka ovog panela, koja se “skida” čim klub reguliše svoje dugove prema potražiocima. Ali, ne leži vraže.

I dok se na otklanjanju ovog problema “radi”, nešto više od dve nedelje kasnije, tačnije 17. decembra, Crvena zvezda posle malo odugovlačenja i odlaganja promoviše Argentinca i nekadašnjeg člana Real Madrida Fakunda Kampaca kao svog novog igrača. Prava pravcata košarkaška transfer bomba!

I sve to nakon velikog “hajpa” koji se pojavio među navijačima Zvezde, ali praćeno i sa puno pažnje u evropskoj košarkaškoj javnosti s obzirom da je sjajni plejmejker kao svoju destinaciju nakon povratka iz NBA izabrao Srbiju, a ne kao što se očekivalo Španiju (Real nije iskoristio pravo da izjednači ponudu Zvezde navodno tešku 1.8 miliona evra do kraja ove sezone, ostavši na taj način i bez 2.6 miliona koliko je ostalo od duga od 6 miliona evra, koliki je bio njegov NBA “buy out”).

On osam dana nakon što je stigao u Beograd, i u međuvremenu zbog i dalje aktuelne kazne propustio meč koji su njegovi novi saigrači dobili protiv Olimpijakosa u Pireju na spektakularan način, debituje u rasprodatom Pioniru protiv Borca iz Čačka u ABA ligi 25. decembra. Ipak, i pored te vesele i uspešne promocije, čekalo se ono pravo - duel protiv Barselone 30. decembra u takođe rasprodatom Pioniru.

U međuvremenu Crvena zvezda dan nakon ubedljive pobede nad Čačanima promoviše novog nazivnog sponzora (kladionica Merdian), koji je za to zadvoljstvo, kako se moglo čuti, izdvojio sumu koja je “najveća u istoriji srpske košarke”. Raspon u nagađanjima oko cifre je bio od milion pa do čak tri miliona evra. Istina je verovatno negde između, ali bliže donjoj cifri.

Tom prilikom rukovodstvo kluba na čelu sa predsednikom Nebojšom Čovićem i generalnim menadžerom Nemanjom Vasiljevićem, obaveštava predstavnike medija da je dug saniran i da je sve sada na kancelariji Evrolige. Tom prilikom, zanimljivo, Čović je pravo niotkuda spomenuo da Zvezda ne vodi duple knjige, ali da se izveštaji za domaću upotrebu rade za kalendarsku, a za Evroligu za takmičarsku godinu, te je možda (ne)svesno otkrio šta se klubu zamera pored dugovanja i najavio da bi veći problem od dugovanja moglo da bude nepodudaranje brojki i podataka, što će Finansijski panel konkretno i staviti na teret dugogodišnjem srpskom Evroligašu.

Takođe, znimljivo je i to da se poslovično transparetni Čović nije detaljnije u javnosti bavio konkretnim dugovanjima, ali se zna da je Zvezdu Evroligi prijavio njen doskorašnji igrač Džejlen Adams zbog duga od 200.000 “nečega” (verovatno dolara). Nezvanično, “češljanje” papira otkrilo je milionska dugovanja prema igračima i trenerima iz prethodne/prethodnih sezona, a da je Aleksa Radanov pravdu je potražio na BAT sudu.

Jedini medijski nastup nekog a iz kluba ovim povodom bilo je gostovanje generalnog menadžera Nemanje Vasiljevića u Jutarnjem programu RTS-a 29. decembra, gde je on poručio da je klub uradio sve što je bilo do njega i da je isplaćeno sve što je trebalo da se isplati, i da se čeka odgovor EL a da je dodatni problem to što su na Zapadu tada bili neradni dani usled novogodišnjih i božićnih praznika.

No, sve to očigledno nije bilo dovoljno, Kampaco je u civilu posmatrao i duel protiv ljutog rivala iz Katalonije, koji je ispostaviće se direktno rešen greškom sudijske trojke i to na štetu Zvezde (Mirotićevo gaženje aut linije pre trojke za produžetak ako je ikome to promaklo).

Sudije u bile kobne po Zvezdu i pet dana kasnije, ovoga puta one finansijske.

I pored pojavljivanja spekulacija da je problem rešen (informaciju je 2. januara plasirao portal Telesport, inače vlasništvo predsednika KK Partizan Ostoje Mijalovića), kao hladan tuš četvrtog dana nove godine stiže odluka već pominjanog Finansijskog panela da se šampionu Srbije i regiona produži zabrana registracije igrača do 28.02.2023. godine, uz 25.000 evra kazne pride! Obrazloženje je sledeće:

“Izrečene sankcije uzimaju u obzir ozbiljnost prekršaja, koji uključuje kašnjenje obaveza prema igračima iz tekuće i prethodnih sezona, kao i davanje netačnih ili neažurnih informacija, omogućavajući klubu da iskoristi neprikladnu konkurentsku prednost i nastavi sa normalnim radom uprkos neregularnom finansijsko stanje prema FSFPR (Pravilnika o finansijskoj stabilnosti i fer-pleju).

Veće je razmotrilo i recidiv Crvene zvezde, pošto je klub prethodno u dva navrata kažnjen poslednjih godina. Sankcija takođe upozorava klub da svako dalje kršenje FSFPR-a može dovesti do ozbiljnijih sankcija, kao što su oduzimanje pobeda (bodova prm.aut.)”, stoji u odluci ovog tela.

Na to je Zvezda prvo reagovala sopštenjem (br.1) u kojem je poručila da “smatra da je ova kazna izuzetno stroga i nastaviće u narednim danima svim pravnim i dozvoljenim sredstvima da se bori da „obori“ ovu kaznu!”, da bi nedugo nakon što su odbili da daju izjave na treningu prvog tima pred put u Valesniju rukovodioci Zvezde ponovo putem saopštenja (br.2) poručili da očekiju brzu reakciju vodećeg dvojica Evrolige Bodiroga - Glikman, te pozivaju Glikmana da iskoristi svoje diskreciono pravo kao CEO Evrolige i ukine ovu odluku.

“KK Crvena zvezda je ispunio sve finansijske obaveze i zahteve EL, o čemu je u potpunosti informisan i obavešten i sam Maršal Glikman, koji se u javnosti istovetno izrazio. Zato sada sada očekujemo pozitivnu i brzu odluku od strane privremenog CEO Evrolige! O svim koracima koje kao klub činimo, u svemu je u potpunosti informisan i privremeni predsednik Evrolige Dejan Bodiroga.

Izrečena kazna ne odgovara učinjenom prekršaju. Prilikom određivanja kazne, finansijski panel je imao veoma široku i gradativnu selekciju sankcija i odabrao je najstrožiju, koja u potpunosti ne odgovara činjeničnom stanju! Bilo koja druga sankcija bi postigla svrhu kažnjavanja administrativnog prekršaja, a svrha kažnjavanja je ispunjenje finansijskih obaveza, što je KK Crvena zvezda svakako ispunila!”, navodi se u drugom saopštenju Zvezde.

Prethodno je Glikman, takođe putem saopštenja, poručio da mu je “drago što su izmirene sve zaostale obaveze, ali je važno da Crvena zvezda ima istinsku posvećenost da poštuje sve propise ubuduće, a verujem da je imaju, prema našim razgovorima sa klubom“.

Nije nevažna ni reakcija sindikata igrača Evrolige, odnoso ELPA, koja je potvrdila da prati slučaj, da je imala uvid u dokumenta vezana za dugovanja i transfere, te da se nada da će videti Kamapaca na terenu čim pre i da u ovom slučaju stoji iza igrača.

“Striktno poštovanje pravila oko isplate plata igračima Crvene zvezde u ovom slučaju je dokaz dobro uspostavljenog sistema. Iako ELPA podržava ceo sistem kontrole i organa Evrolige u razumnim vremenskim okvirima, to ovde nije slučaj i dovodi u neželjenu i neizvesnu situaciju člana sindikata Fakunda Kampaca”, stoji između ostalog u današnjem saopštenju ELPA.

Iako je ovde odgovornost Crvene zvezde i njenog aktuelnog menadžmenta velika i sasvim sigurno najveća u odnosu na sve aktere ovog slučaja (poigravanje sa uglednom kluba i dovođenje u krajnje nelagodan položaj, a sve zbog ponavljanja grešaka zbog kojih su i ranije dobijane kazne, kao i način komunikacije kluba sa javnošću i navijačima u ovom slučaju koji ostavlja prostor za nagađanja i spekulacije), on bez dileme nije jednodimenzionalan a neke akcije i reakcije su simptomatične, i pitanja su otvorena.

Pre svega, ko je to, kada i na koji način vršio pritisak na novo rukovodstvo elitnog takmičenja i tražio da se Zvezda ovako strogo kazni? Kako je naveo španski portal Encestando, Bodiroga je trpeo veliki pritisak od klubova da se Zvezdi ne dovozvoli registracija igrača.

Među njima najglasniji, prema mojim saznanjima, bila su tri kluba, a dva od ta tri kluba su deoničari lige sa A licencom i iz iste zemlje.

Takođe, ne može se povodom ovakvog kažnjavanja ne pogledati u blisku prošlost i videti kako su slični slučajevi kršenja pravila Finansijskog fer-pleja rešavani. Uvidom u odluke istog ovog tela, može se lako proveriti da su “na tapetu” bili brojni klubovi, poput Olimpijakosa, PAO-a, Fenerbahčea, Žalgirisa i izbačenog ruskog velikana CSKA, i da se sve po pravilu rešavalo i završavalo onog trenutka kada se dugovanja izmire.

Najjači i najsličniji primer kažnjavanja je slučaj Himkija iz sezone 2020/21, zabrana do isplate dugova (2.8 miliona dolara) i period kada su zbog finansijskih problema nekoliko mečeva igrali sa juniorima. I tada, u tom slučaju, bila je doneta odluka da se kazna ukida po izmirenju dugova.

I na posletku, ne može se prenebregnuti činjenica da sam termin “finansijski fer-plej” u evropskoj košarci de facto ne postoji.

Konkretno, način poslovanja i dugovi Barselone i Real Madrida se nikako ne mogu računati u fer-plej igru pošto španski velikani tj. košarkaške sekcije Reala i Barse već godinama, ili bar poslednje četiri godine prave ogromne finansijske gubitke. Tako je “kraljevski” klub u protekle četriri sezone stvorio minus od 102.84 miliona evra, dok je Barselona u još većem gubitku - 115,2 miliona!

Uz to, niko, ali doslovno niko od klubova koji se takmiče u Evroligi ne posluje u plusu jer prosto evropska košarka nije profitabilan sport, već timovi zavise direktno ili od fudbalskih klubova i njihovih finansijskih garancija (tu Realu i Barsi pridodajemo Bajern), ili od bogatih privrednika i vlasnika (PAO, Valensija, Virtus Segafredo, Armani Milano), ili pak od pomoći države, kao što je to slučaj sa Zvezdom i Partizanom.

Kada se sve navedeno, rečeno i napisano uzme u obzir, najviše je ispašta upravo Crvena zvezda, što zbog svojih brljotina, što zbog proizvoljnog tumačenja apsurdnih propisa finasijskog fer-pleja u sportu koji u Evropi nigde ne pravi pare, već naprotiv samo ih “jede”. I na kraju, ali ne i najmanje bitno, ne može se a bar ne pomisliti da je ovde po sredi ono što se neretko može videti i u drugim oblastima života, a pre svega (geo)politike - da pravila nisu baš ista za sve, da su svi jednaki ali da su neki ipak jednakiji, i da mali treba da ostanu mali bez da imaju ambicije da pomrse račune velikima.

 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, DameTime said:

 

 tebi je i jedno i drugo moralno prihvatljivo, meni nije i oštro osuđujem. Ako ništa, barem smo oboje dosledni.

 

 

DameTime: krivi smo. Tačka, šlus, finito. Bez daljih razglabanja o tome kako je kazna preduga.

Tamburinjo: nema nista lose u tome sto se prica o tome to je sasvim normalna i ustaljena praksa u svim sferama drustva

DameTime: tebi je ovo moralno prihvatljivo, meni nije i oštro osuđujem.

 

Zaboravila si da dodas da podrzavam pedofile ubice dece, da sam clan komunisticke partije Kine, da se svercujem u prevozu i srcem supu dok jedem. Mislim kad si vec toliki Serlok da izvodis zakljucke sta ja podrzavam sto da se tu zaustavis...

a mozes i jednostavno da malo poradis na razumevanju napisanog i ne izmisljas to su stvari koje zahtevaju vrlo malo truda, mislim izbor je tvoj. I ti i Golberg ovde na svakoj drugoj strani ostavite neki post kako smo moralno nepodobni da se osvestimo jer kraj je blizu i svaki put citajuci to se osecam kao da Duci Simonovic vice na mene jer sam ga ponudio Koka kolom.. 

  • Like 16
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

@Fat Zadd slažem se da Srbija nažalost ne postavlja visoke standarde u bilo čemu pa i u sportskom mngmt, uostalom to sam i napisao.
A sto se tiče menadžera/ rukovodilaca klubova u Evropi. jer dalje nije bas smisleno gledati, tu nisam bas nešto impresioniran. Ima sigurno dosta boljih od Covica ali ima bogami i dosta gorih. 
Moja poenta je, Čoviću najviše zameram nepotizam i postavljanje poslusnih duduka za trenere ali sve ono pozitivno jednostavno outweights sve te svinjarije. 
Naravno ne moram da naglašavam da kada bi imali SNS zanatliju, koji se prvi put u životu susreće sa košarkom, na celu kluba, sigurno bih prestao da idem u Pionir. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Sve je rekao predsednik, nema se šta tu više dodati. Mene zanima kako jedan klub na danasnji dan samo na ime poreza duguje 7 miliona € a uredno se takmiči, dovodi, registruje igrače. Dok god pravila nisu ista za sve, nemam nameru da kritikujem ni upravu ni klub. Srećno veceras momcima i Dušku, oni su najsvetlija tačka našeg kluba.

Upravo ovo.

Jednog dana kada psiho padne sa vlasti jedina zelja mi je da tada Covic jos uvek bude predsednik Zvezde. Svaki drugi scenario znaci da cemo biti prva pratilja Partizanu kao i prethodnih 20ak godina dok Covic nije dosao. Svima onima koji to ne vide ne znam sta da kazem osim da mi vas je zao na neki nacin. Ocigledno neki vise mrze Covica nego sto vole Zvezdu. Ako je uopste vole. Za mene je Zvezda deo porodice i zabole me da li je na njenom celu Covic ili neko drugi ja cu je isto voleti i podrzavati!!!!

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

Onda da naručimo nekog SNS keramičara, pošto je limar trenutno zauzet?

Dok SNS daje lovu u klub biće uvek neki keramičar ili limenkar, još malo kampanje pa će nas ubediti dr čović da je u nemilosti vlasti u Srbiji

Edited by Perkos2
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Dok SNS daje lovu u klub biće uvek neki keramičar ili limenkar, još malo kamapanje pa će nas ubediti dr čović da je u nemilosti vlasti u Srbiji

U oštroj konkurenciji limara i keramičara ja sam za limenkara Čovića.

Ništa lično, čak mi je čovek pomalo odvratan.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...