Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

29 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Uvek posle utakmice ne komentarisem vruce glave. Vidim opet je trener kriv. Hajde da krenemo od pocetka. Problem je petorka koju je izveo. Prvo to je bila iznudjena petorka, ali i da nije tako, ta petorka je napravila 23:8.

 

Nije bila iznuđena petorka i nije napravila 23:8 već je serija krenula ulaskom Vildoze.

 

Ne znam čemu potreba da se odbrani neodbranjivo. Ako Pefi stvarno igra sa povredom, pa to je razlog više da šansu dobije Adams. Ili mu se već traži klub dok nas lažu da je imao virus?

 

Kontstantno ubija ekipu sa ogromnom minutažom nekih domaćih igrača koji se raspadaju, prvo nas je maltretirao sa minutažom Lazića i Dzonija, sad kad su konačno ograničeni na par minuta, tu je Pefi sa 20+ minuta i indeksom u minusu.

 

Petrušev je bio solidan jer je igrao na poziciji centra gdje mu je i mjesto, igrom slučaja zbog povrede Mitrovića. Na PF njegovi nedostaci mnogo više dolaze do izražaja.

 

Najveći problem ekipe je trener, pa onda sve ostalo.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio siguran da će Trinki ako udjemo u tesnu završnicu okrenuti Vladu kao jen-dva bez obzira kakav tim da je doveo sa sobom. Najzad iz dupeta u glavu da ako Džoniju uzmu prvu loptu kao detetu a on u čejsu kontre uspe da napravi i faul - koš...sigurno će u svakom narednom prijemu biti udvojen i tu sreće nema. Na ABA levelu je takav bag oprostiv bek ap pleju...ali ovde smo već videli i protiv ćopave Panate kako se poklanja pobeda gostima. Nažalost...Džonijev pik trenutno je upravo to...ABA level bek ap plej. Ta liga verovatno ima ne više od 2-3 prva pleja koji su Džoniju mismeč u postavljenoj odbrani. Nažalost, kada je prodor u pitanju Pefi bekčina od sto kila nikog do sada iz spoljne linije nije preveslao ali nam više bode oči nejaki Petrušev koji ne bi u hasl sa EL centrima.





  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo mi nije jasno sta je ocekivao od Holanda kojeg je prvi put poslao na parket u 19om minutu, kada su kola posle +15 uveliko krenula nizbrdo? To je klasicno jebanje igraca u mozak. 

Ili ga koristi ili kazi Nebojsi da hoces da ga se resis i da izvrsis doselekciju.

Njegovo zakucavanje u prvom minutu drugog poluvremena koliko god lepo bilo, plod je frustracije, e sad cu da ti sve po spisku!

Posle toga opet manje vise prikucan.

Nema goreg odnosa, bolje i postenije je da ga posalje na tribine.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

malo mi je bezveze ovaj narativ da su za sve krivi copavi igraci, i ni slucajno coach vlada

kao da godinama unazad nismo imali trenera koji je sa istim tim copavim igracima(i gorim) pravio bolje rezultate

Lazic, Lazarevic, Dobric, Pefi pa i Ivanovic svi oni znaju biti korisni ali sa pravim ulogama

 

Covek sinoc ladno kaze kako je Pefi igrao povredjen 21 min

Ej bre pa koliko bi ti igrao da nije povredjen 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

 

Nije bila iznuđena petorka i nije napravila 23:8 već je serija krenula ulaskom Vildoze.

 

Ne znam čemu potreba da se odbrani neodbranjivo. Ako Pefi stvarno igra sa povredom, pa to je razlog više da šansu dobije Adams. Ili mu se već traži klub dok nas lažu da je imao virus?

 

Kontstantno ubija ekipu sa ogromnom minutažom nekih domaćih igrača koji se raspadaju, prvo nas je maltretirao sa minutažom Lazića i Dzonija, sad kad su konačno ograničeni na par minuta, tu je Pefi sa 20+ minuta i indeksom u minusu.

 

Petrušev je bio solidan jer je igrao na poziciji centra gdje mu je i mjesto, igrom slučaja zbog povrede Mitrovića. Na PF njegovi nedostaci mnogo više dolaze do izražaja.

 

Najveći problem ekipe je trener, pa onda sve ostalo.

 

 

Sta je neodbranjivo? Bajern losa ekipa. Prvo sto sam rekao drugaru kada smo usli u halu i kada sam procitao njihov sastav je da su bas jaka ekipa. Od 5 koje su izgubili, 3 su izgubili na loptu. Jedino su ih Fener i Barselona dobili sa 10.  I sada su losa ekipa, a Zalgiris koji je dobio 2 jedva odlicna.

Ali zato je nas trener los, a Dejo koji je sada jedno mesto ispod nas super. Istina je da niti je Bajern losa ekipa, niti su Dejo i VJ napravili los rezultat. 

Ako vidis sve ekipe koje su duze zajedno trenutno igraju najbolju kosarku. Treba vremena za uigravanje i nadam se da cemo ga dati VJ.

Da smo dobili PAO, kao sto je trebalo sada bi delili 9 mesto sa komsijama, a kakav smo raspored imali?

Eto, sada gostujemo protiv Monaka i Fenera. Kada tu izgubimo i budemo imali 1/6 opet ce biti VJ neznalica, a on sve samo nije neznalica.

Pefi igra sa povredom, jer se videlo da nema ko. I Ivanovic i Adams ne mogu. 

Vase ogorcenje sto je otisao Dejo ili trenutnom selekcijom igraca slobodno mozete da usmerite ka upravi (mada sam cuo da su bas pokusali da zadrze Deja, ali je PAO dao bolju ponudu).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

malo mi je bezveze ovaj narativ da su za sve krivi copavi igraci, i ni slucajno coach vlada

kao da godinama unazad nismo imali trenera koji je sa istim tim copavim igracima(i gorim) pravio bolje rezultate

Za sta se krivi. Da ti saopstim nesto, posto nisi gledao utakmicu. Mi smo pobedili i to smo pobedili odlican tim. Taj isti trener koga smo imali nije hteo da ostane kod nas. 

Eto sada i on ima igrace koje je hteo i gde se nalazi. Aman ljudi pocetak je sezone.

Link to comment
Share on other sites

Lazic jednostavno mora biti veteran koji ce setati od tribina do 10-12. igraca na nekim mecevima kada bi mogao imati specijalnu rolu cuvanja nekog zajebanog protivnickog beka na maksimalno 10 minuta, ili odmaranja nekog od nosilaca u ABA. Stigle su ga godine, nije vise ni blizu svojih 100 posto, a i kad je bio mladji u sezonama bez Radonje je licio vise na ucesnika lickog viseboja nego na profi kosarkasa. Razumem da Dovla verovatno nema autoritet da mu nadje adekvatno mesto, ali mora i on sam biti svestan celokupne situacije. Ako vec imamo defanzivno orijentisanog specijalca bolno napadacki ogranicenog, Lazarevic je sada vec prilicno ispred njega ( pokretniji je, ima duze ruke, skocniji, jedino je veci ciglar od Branka ).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vreme je za jos jedno misljenje proroka, mene,  kao sto sam i najavio, dobili smo ma Vildozino ludilo i nikad gori Bajern. 

 

Uzecemo jos neku pobedu na inspiraciju Nedovica i Vildoze al to je maks. 

 

Svaki pismen tim ce ovo znati da zaustavi. 

 

Monako je lepa sansa za pobedu ukoliko Nedovic i Vildoza budu imali svoje vece a Dzejms se epski raspadne. Samo u tom slucaju imamo sansu za pobedu. U 90% ostalih slucajeva Monako nas resava rutinski.  

 

Zalgiris ce nas takodje rutinirati odbranom. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Luka Vildoza je posle meča govorio za “Sportal”. Otkrio je kako se oseća posle spektakularne pobede u prepunoj dvorani “Aleksandar Nikolić”.

– Osećam se fenomenalno, zaista. Ne znam kako da opišem. Nikada ovako nešto nisam doživeo – počeo je Vildoza, a onda je pitao koleginicu:

– Da li si možda čula isto što i ja ili mi se samo učinilo? Skandirali su moje ime?

Kada je dobio odgovor da je čula, Argentinac je rekao:

– Uh, dobro je. Nisam jedini, pomislio sam da sam možda lud – nasmejao se plejmejker Crvene zvezde.

Naravno, nastavio je košarkaš Crvene zvezde o “delijama” i atmosferi.

– Navijači su fenomenalni, oduševljen sam zaista. Ovako nešto nikada nisam doživeo. Stigao sam pre nekoliko nedelja, a već me obožavaju, ili mi se makar čini da je tako – rekao je Vildoza.

Na kraju je Argentinac uporedio atmosferu sa onom u otadžbini.

– Pogledaj ovo. Nikada nisam video ovoliki broj ljudi. Od kako sam stigao svakoga dana me neverovatan broj navijača zaprati i iznova se šokiram, pozitivno naravno. Igrao sam ja i u Argentini, slični su i tamo navijači, svim srcem bodre klub, ali ovako nešto je fenomenalno – zaključio je Vildoza.

 

  • Like 5
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Na stranu i neiskusan trener i njegovo gubljenje rotacijama i minus petorkama. Kad god u glavi krenem da razmišljam kako se može skratiti rotacija na samoj utakmici i uopšteno ko treba da bleji u civilu, setim se da je potpisan Kamper i to na DVE godine i izgubim volju dalje da razmišljam o kku. Bukvalno najgori samodestruktivni potez Nebojše ikad, a nije mala konkurencija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam izgleda u bas nekoj manjini na forumu - niti sam cuvar vatre, niti totalni hejter.

Jednostavno, ne mogu da se ljutim na Dzonija jer je slabotelesan i jer mu je samopouzdanje (postalo) nula, na Dobrica sto nije bek vec neko suter-cutter-krilo sa kojim cm manje, Lazu sto je Laza, Pefija sto je u ovim godinama vise za vince nego za znoj. Cak se ne mogu ljutiti ni na Radulju - ako odem na KST maskembal maskiracu se u njega - stomacinu imam, sise imam, tesan KKCZ dres imam, kondiciju za vops istu kao on, nekondiciju za kosarku istu kao on, cera ce da mi iscrta tetovaze...

Ma ne mogu da se ljutim ni na Vladu sto je pocetnik i sto mu (jos?) nije bilo vreme/mesto za nasu klupu. Al ga ne mogu ni polivati govnima, narocito ne posle utakmice sa FMPom, kao da je to toboze bila takmicarka utakmica...

It is known, ljutim se na Covica - jer su mu potezi u sklapanju rostera skandalozni, ljutim se na Dozeta koji se kao pi*ka krije iza price 'domace osovone' a kod nas sem malog Topa, Petruseva i Ilica (i delimicno Lazarevica) sve precvalo, a stosta i uvelo... A i ponavljam, da bi dosao neki mali, neki stasali/precvali treba da odu...

Sto se Vlade tice, start sa Holandom i Petrusevim je u mnogome doprineo dobitku utakmice, odlicna odluka. Da nije upalilo, menjao bi brzo, a posto smo ostali u egalu kupili smo snagu za Martina i Bentila (a moralo se izvesti tako nesto jer nismo imali 15min Mitra i 3min Kamiondzije na 5). Petrusev na 5 protiv Bajerna je prava mera, nije fizicki zlostavljan, a dovoljno je dug da napravi neki impakt. Ofanzivni repertoar mu je potencijalno izuzetan, ali sve to znamo. Realno, oni gde je napredovao je u odbrani nogama, u svi-sve se sasvim korektno snalazio, sta vise zaustavio sve sto je islo na njega. Dalje, Bentil je iskoriscen do maksimuma i (sa doziranom minutazom) daje najvise od svih. Martin koristi sve sto mu se da u napadu, a u odbrani opet prekoristan u svi-sve. Videh da su mnogi zamerali 20min Markovica - on je balans na Vildozu i Nedovica, i ima smisla (cak i sa negativnim indeksom) sve dok ne baca lopte u bunar. Inace, najveci minus treneru i ekipi je nonsanlantnost u dodavanjima. Pefi u bunar, Vildoza vise puta i narocito Holand su za kamikaze (Holand i za eurocup)...

Sve u svemu, sa kompetentnijom bekovskom rotacijom svako je na svom mestu - i Dzoni, i Pefi, (i Adams). I da, apsolutno je Vildoza zamena za Adamsa, a fali jedan Holins umesto Lazica/Holanda, odnosno jedan bek koji bi bio dobar u tandemu sa Vildozom. Sto se Nedovica tice imao je odlicne minute u kojima nam je mnogo dao, super za odigrati sa Pefijem. Dzoni kao osigurac, peti bek za dominirati u ABA. Sad, sto nam je udarni dvojac bekova defanzivno ogranicen i lak na obaracu - to je problem selekcije, koji ce bolji timovi eksplatisati, a mi cemo se kriti iza svi-sve, sa pokusajima da Lazarevic preuzme visokog na vreme do beka.

Dalje, Vildoza... Neko se posle Pao zalio da Holand ne postuje loptu, saigrace i trenera za neku opaljenu, po mom vidjenju stvari solidno rezonsku trojku. Sta reci za Luku? Pa njega ni mnogo jaci trener od Vlade ne bi obuzdao, narocito jer je dobio loptu u ruke. On je sad osvezenje za nas, za promenu bek koji moze i da probije i sam sebi da kreira sut (nakon placa bozijeg u prva tri kola), ali je nedisciplinovan. Ok, treba nam jedan takav da vuce iz sivila (narocito jer smo timski vrlo solidni, protok lopte dobar, ideje proste i jasne!), ali ukopace nas puno puta, treba toga biti svestan. A ukupovace nas jer alternative nema, pa ne mozemo maksimizovati njegovu off ball igru i povremenim uzimanjem lopte iz ruku da smanjimo njegovo ludilo. U tim pokusajima je cela poente s Pefijevom minutazom.

Na kraju - Lazarevic me je ubedio da je on ta atletska trojka u nasem rosteru ove godine, muska partija. Izuzetno kompatibilan sa Bentilom koji donosi sut, a opet je prekrupan da bi se izvodile neke kerefeke u razmeni cuvara. Sad, da li on, Bentil i Martin mogu da krpe Vildozu i Nedu konstantno.... Sumnjam, ali videcemo.

Suma sumarum, ide na bolje, al deluje da nece biti dovoljno dobro kad dodjemo u zenit.

Edited by Geronimo
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

Ja sam bio siguran da će Trinki ako udjemo u tesnu završnicu okrenuti Vladu kao jen-dva bez obzira kakav tim da je doveo sa sobom. Najzad iz dupeta u glavu da ako Džoniju uzmu prvu loptu kao detetu a on u čejsu kontre uspe da napravi i faul - koš...sigurno će u svakom narednom prijemu biti udvojen i tu sreće nema. Na ABA levelu je takav bag oprostiv bek ap pleju...ali ovde smo već videli i protiv ćopave Panate kako se poklanja pobeda gostima. Nažalost...Džonijev pik trenutno je upravo to...ABA level bek ap plej. Ta liga verovatno ima ne više od 2-3 prva pleja koji su Džoniju mismeč u postavljenoj odbrani. Nažalost, kada je prodor u pitanju Pefi bekčina od sto kila nikog do sada iz spoljne linije nije preveslao ali nam više bode oči nejaki Petrušev koji ne bi u hasl sa EL centrima.


 

Džoni >> Pefi

Žao mi je. 

 

EL ne može da igra niti jedan od njih, a za ABA je Džoni Lillard za Markovića. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Utakmicu smo dobili cisto zbog individualnog kvaliteta nasih igraca. Ako zelimo da idemo napred kao klub i kao institucija moramo se resiti trenera Jovanovica, pa onda Lazica, Lazarevica, Markovica, Ivanovica ma kolko god nam pri srcu bili (A ni Dobric nije nista bolji). Dovesti igrace koji ZNAJU kako se vodi lopta i kako se sutira, a ne ove po 30+ godina koji igraju EL ceo zivot i jos ne mogu da spuste loptu na parket bez da ih uhvati panika (Dobric, Lazic). Svi mi volimo Dzonija, Lazica, Lazarevica, Markovica, svi mi zelimo Jovanovic da preokrene sezonu... ali klub je iznad svega i dosta je vise ovih polovnjaka, 10 godina mi igramo EL i samo jednom smo ostvarili neki znacajniji rezultat.

Edited by Pero
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dzoni i Markovic nazalost nisu back up plejmejkeri za nivo EL.Prvi je dokazao da nije kadar za tako nesto, drugi se boro sa krstenicom.

Lazic, samo je kod Radonjica bio igrac, ok za neke specijalke, ok za nekih 5 min u igri, ok da bude 12-14 igrqc rotacije.

Pod hitno skratiti rotaciju, pustiti najbolje da igraju i smanjiti saranje igraca po pozicijama (citaj Petrusev)

I jos jedna stvar, ne znam da li mi se cini ili ne, ali jako malo imamo smislenih napada, veci broj se svodi na improvizaciju.Moraju se sami ostavljati na sutu Dobric Nedovic Holand, a ne da se pusta da oni nesto kreiraju za sebe

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Geronimo said:

Ja sam izgleda u bas nekoj manjini na forumu - niti sam cuvar vatre, niti totalni hejter.

Jednostavno, ne mogu da se ljutim na Dzonija jer je slabotelesan i jer mu je samopouzdanje (postalo) nula, na Dobrica sto nije bek vec neko suter-cutter-krilo sa kojim cm manje, Lazu sto je Laza, Pefija sto je u ovim godinama vise za vince nego za znoj. Cak se ne mogu ljutiti ni na Radulju - ako odem na KST maskembal maskiracu se u njega - stomacinu imam, sise imam, tesan KKCZ dres imam, kondiciju za vops istu kao on, nekondiciju za kosarku istu kao on, cera ce da mi iscrta tetovaze...

Ma ne mogu da se ljutim ni na Vladu sto je pocetnik i sto mu (jos?) nije bilo vreme/mesto za nasu klupu. Al ga ne mogu ni polivati govnima, narocito ne posle utakmice sa FMPom, kao da je to toboze bila takmicarka utakmica...

It is known, ljutim se na Covica - jer su mu potezi u sklapanju rostera skandalozni, ljutim se na Dozeta koji se kao pi*ka krije iza price 'domace osovone' a kod nas sem malog Topa, Petruseva i Ilica (i delimicno Lazarevica) sve precvalo, a stosta i uvelo... A i ponavljam, da bi dosao neki mali, neki stasali/precvali treba da odu...

Sto se Vlade tice, start sa Holandom i Petrusevim je u mnogome doprineo dobitku utakmice, odlicna odluka. Da nije upalilo, menjao bi brzo, a posto smo ostali u egalu kupili smo snagu za Martina i Bentila (a moralo se izvesti tako nesto jer nismo imali 15min Mitra i 3min Kamiondzije na 5). Petrusev na 5 protiv Bajerna je prava mera, nije fizicki zlostavljan, a dovoljno je dug da napravi neki impakt. Ofanzivni repertoar mu je potencijalno izuzetan, ali sve to znamo. Realno, oni gde je napredovao je u odbrani nogama, u svi-sve se sasvim korektno snalazio, sta vise zaustavio sve sto je islo na njega. Dalje, Bentil je iskoriscen do maksimuma i (sa doziranom minutazom) daje najvise od svih. Martin koristi sve sto mu se da u napadu, a u odbrani opet prekoristan u svi-sve. Videh da su mnogi zamerali 20min Markovica - on je balans na Vildozu i Nedovica, i ima smisla (cak i sa negativnim indeksom) sve dok ne baca lopte u bunar. Inace, najveci minus treneru i ekipi je nonsanlantnost u dodavanjima. Pefi u bunar, Vildoza vise puta i narocito Holand su za kamikaze (Holand i za eurocup)...

Sve u svemu, sa kompetentnijom bekovskom rotacijom svako je na svom mestu - i Dzoni, i Pefi, (i Adams). I da, apsolutno je Vildoza zamena za Adamsa, a fali jedan Holins umesto Lazica/Holanda, odnosno jedan bek koji bi bio dobar u tandemu sa Vildozom. Sto se Nedovica tice imao je odlicne minute u kojima nam je mnogo dao, super za odigrati sa Pefijem. Dzoni kao osigurac, peti bek za dominirati u ABA. Sad, sto nam je udarni dvojac bekova defanzivno ogranicen i lak na obaracu - to je problem selekcije, koji ce bolji timovi eksplatisati, a mi cemo se kriti iza svi-sve, sa pokusajima da Lazarevic preuzme visokog na vreme do beka.

Dalje, Vildoza... Neko se posle Pao zalio da Holand ne postuje loptu, saigrace i trenera za neku opaljenu, po mom vidjenju stvari solidno rezonsku trojku. Sta reci za Luku? Pa njega ni mnogo jaci trener od Vlade ne bi obuzdao, narocito jer je dobio loptu u ruke. On je sad osvezenje za nas, za promenu bek koji moze i da probije i sam sebi da kreira sut (nakon placa bozijeg u prva tri kola), ali je nedisciplinovan. Ok, treba nam jedan takav da vuce iz sivila (narocito jer smo timski vrlo solidni, protok lopte dobar, ideje proste i jasne!), ali ukopace nas puno puta, treba toga biti svestan. A ukupovace nas jer alternative nema, pa ne mozemo maksimizovati njegovu off ball igru i povremenim uzimanjem lopte iz ruku da smanjimo njegovo ludilo. U tim pokusajima je cela poente s Pefijevom minutazom.

Na kraju - Lazarevic me je ubedio da je on ta atletska trojka u nasem rosteru ove godine, muska partija. Izuzetno kompatibilan sa Bentilom koji donosi sut, a opet je prekrupan da bi se izvodile neke kerefeke u razmeni cuvara. Sad, da li on, Bentil i Martin mogu da krpe Vildozu i Nedu konstantno.... Sumnjam, ali videcemo.

Suma sumarum, ide na bolje, al deluje da nece biti dovoljno dobro kad dodjemo u zenit.

Sve pet, kvalitetan post, ali sam za ovo pao sa stolice 🈯Cak se ne mogu ljutiti ni na Radulju - ako odem na KST maskembal maskiracu se u njega - stomacinu imam, sise imam, tesan KKCZ dres imam, kondiciju za vops istu kao on, nekondiciju za kosarku istu kao on, cera ce da mi iscrta tetovaze..." 😄

Edited by Kosjan Willavić
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije se baš Radonja usrećio izborom nove sredine. Financijski sigurno da je dobro prošao. To mu je svakako i bio cilj, pretpostavljam ali čak bih se usudio  reći da će mu novi tim biti slabije plasiran od nas  a i pitanje je koliko će imati strpljenja za njega Grci ako i kad kola krenu nizbrdo a čini mi se da stvari ipak ne idu po planu tamo. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...