Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Мој брат који је играо кошарку, а сад је тренер млађих категорија у локалном клубу, и целе утакмице проводи анализирајући игру и причајући о њој, синоћ се отприлике на сваких пет до десет напада саблажњавао на ту будалу у првом реду и ишчуђавао како су њега ставили поред Вујовића и Моке у фотељу (мада га и Мока нервира). После кад га једно време није било, опет се свако мало враћао на њега и говорио како је сигурно отишао да се поправи. Мени је било занимљиво пошто не знам ни ко је та дијабола, само сам се бринуо да ментол Весић није негде у хали, да сам њега видео, знао бих да губимо.

 

Елем, одлична утакмица, нарочито у другом полувремену, после фрустрирајућег првог, где сам имао утисак да ништа не можемо да одбранимо. Бацања су и даље велики проблем, а требају нам и овакве две Луке, као и Лазаревић. Идемо даље.

Sedeo sam tu sa njima, nije njega niko stavio niti pozvao tu, njega je Moka doveo, e sad zasto vuce takvog lika sa sobom to je pravo pitanje.

A on u fluorescentno zutom duksu, ne mozes da ga promasis i da hoces, strasan lik. 
Kad je bio Duskov celendz, ja sam prakticno presudio cija je lopta, Javor se samo slozio 🥸

 

Usli smo im u meso, a sudije su pustile to u drugom poluvremenu. Cak i kad nam sviraju faul, nastavimo sa jakom odbranom i to je dalo rezultat. Lazic I Faku su zveri u odbrani, stalno su igracu na slezini.

 

Facu dosta los u napadu, dobio je par faulova na ime. Dobili su i oni kad je Ledej sutirao fade away. 
 

Najjaci utisak posle svega mi je da ce ovde biti jako jako tesko za gosta da dobije bilo koju utakmicu, sto naravno nije dobro za nas.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Sve je moguće u četvrtoj, pa i da nas razguze rutinski. KKP je netipično loše šutirao bacanja i imao čak 11 izgubljenih lopti više, mi samo 6, to nam je možda i najbolji učinak u sezoni. Ključno je da smo ih isterali iz reketa potpuno, osim par Exumovih prodora ja se ne sećam nekih njihovih poena iz reketa na postavljenu odbranu osim ono jednom Lessort svesno u desno.

 

Svaka utakmica je nova priča i to sam potencirao i nakon 0-2 kad se ovde bacalo drvlje i kamenje na naše. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sve je moguće u četvrtoj, pa i da nas razguze rutinski. KKP je netipično loše šutirao bacanja i imao čak 11 izgubljenih lopti više, mi samo 6, to nam je možda i najbolji učinak u sezoni. Ključno je da smo ih isterali iz reketa potpuno, osim par Exumovih prodora ja se ne sećam nekih njihovih poena iz reketa na postavljenu odbranu osim ono jednom Lessort svesno u desno.

 

Svaka utakmica je nova priča i to sam potencirao i nakon 0-2 kad se ovde bacalo drvlje i kamenje na naše. 

To ti govori koliko smo agresivniji bili u odbrani u odnosu na prva 2 duela. 

Luca i Facu nisu dali pozicije nikom, posebno Luca koji je uzeo 3 zive lopte i otvorio kontre koje smo lagano rijesili. 

 

Oni do 3/4 nisu poentirali iz tranzicije a mi vec 10tak poena imali.

 

Kada igramo odbranu, dobre stvari se desavaju jer smo bolja defanzivna ekipa od njih. Usled te bolje odbrane i agresivnosti se radjaju te izgubljene lopte a manjak kod nas. 

Imali smo mi ove sezone itekako meceva gdje smo imali 5-6 izgubljenih svega jer za razliku od njih kada nam Facu i Luca igraju koncentrisano uz Luku onda je lopta sigurna i pronalazi put do onog kome je namijenjena. 

 

To itekako mozemo ponoviti.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovde se piše kao da smo i mi odigrali bog zna kako. Ali smo i mi bili loši, naročito u napadu. Izvukao nas samo domaći teren. Verovatno će ovo otići u petu utakmicu. Ali s obzirom kakav šut ima KKP teško da to možemo da zaustavimo u Areni, plus njihov teren, plus to sa sobom povlači i naše koji neće biti isto naloženi kao kad igraju kod kuće. Čak i da dodjemo do pete male su šanse za potpuni preokret. Baš male. Ali sami smo krivi za to. Cibona će nas skupo koštati na kraju. 

Edited by Čočo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Ovde se piše kao da smo i mi odigrali bog zna kako. Ali smo i mi bili loši, naročito u napadu. Izvukao nas samo domaći teren. Verovatno će ovo otići u petu utakmicu. Ali s obzirom kakav šut ima KKP teško da to možemo da zaustavimo u Areni, plus njihov teren, plus to sa sobom povlači i naše koji neće biti isto naloženi kao kad igraju kod kuće. Čak i da dodjemo do pete male su šanse za potpuni preokret. Baš male. Ali sami smo krivi za to. Cibona će nas skupo koštati na kraju. 

Kad im se ruka skrati a mi jos malo dignemo formu tj. konkretizujemo sut za tri bice veselo. Samo se opusti i gledaj 😉

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Ovde se piše kao da smo i mi odigrali bog zna kako. Ali smo i mi bili loši, naročito u napadu. Izvukao nas samo domaći teren. Verovatno će ovo otići u petu utakmicu. Ali s obzirom kakav šut ima KKP teško da to možemo da zaustavimo u Areni, plus njihov teren, plus to sa sobom povlači i naše koji neće biti isto naloženi kao kad igraju kod kuće. Čak i da dodjemo do pete male su šanse za potpuni preokret. Baš male. Ali sami smo krivi za to. Cibona će nas skupo koštati na kraju. 

Prvo game 4 pa cemo o game 5. Majstorica je majstorica, nebitno ciji je teren. Tada je pritisak na obje ekipe, cak i veci na domacina i onog ko je vodio 2-0

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Čočo said:

Ovde se piše kao da smo i mi odigrali bog zna kako. Ali smo i mi bili loši, naročito u napadu. Izvukao nas samo domaći teren. Verovatno će ovo otići u petu utakmicu.

 

izvini što zvučim svađalački ali me zaista potresa kada ljudi koji očigledno poznaju košarku, banalizuju i svode pobede na domaći teren. 

prvo, mi nismo bili loši u napadu, jedino što nam nije funkcionisalo je šut za tri, ostalo je bilo na nivou boljih euroleague partija koje smo igrali ove sezone.

odbrana, ukupno gledano, daleko kompaktnija u smislu broja igrača koji isporučuju na toj strani. hajde to da pripišemo domaćem terenu ali ujedno nismo padaliu vatru i pravili gluposti iz velike želje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

izvini što zvučim svađalački ali me zaista potresa kada ljudi koji očigledno poznaju košarku, banalizuju i svode pobede na domaći teren. 

prvo, mi nismo bili loši u napadu, jedino što nam nije funkcionisalo je šut za tri, ostalo je bilo na nivou boljih euroleague partija koje smo igrali ove sezone.

odbrana, ukupno gledano, daleko kompaktnija u smislu broja igrača koji isporučuju na toj strani. hajde to da pripišemo domaćem terenu ali ujedno nismo padaliu vatru i pravili gluposti iz velike želje.

Mi nismo poznati kao ekipa koja ima pouzdan šut. Ali da uzmemo u obzir da nas retko kad i ide šut a ukoliko jedna od stavki koje si nabrojao isto zaškripi mi smo onda u velikom problemu. To se pokazalo u Areni. I to je ono što me najviše brine. Mi ove godine nismo ekipa koja može sebi da dozvoli da joj više od jedne stavke nedostaje da bi izvukla pobedu. Nemamo sredinu i nemamo kontinuitet. 

Mala je verovatnoća da će nas šut služiti u Areni i ako se opet desi da nemamo energiju ili odbranu ili kompaktnost u isporučivanju više igrača opet smo u problemu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Mi nismo poznati kao ekipa koja ima pouzdan šut. Ali da uzmemo u obzir da nas retko kad i ide šut a ukoliko jedna od stavki koje si nabrojao isto zaškripi mi smo onda u velikom problemu. To se pokazalo u Areni. I to je ono što me najviše brine. Mi ove godine nismo ekipa koja može sebi da dozvoli da joj više od jedne stavke nedostaje da bi izvukla pobedu. Nemamo sredinu i nemamo kontinuitet. 

Odbrana i agresivnost. Iz toga kod nas raste samopouzdanje, otvara se teren. 

 

Sut je kao sto rekoh varljiva kategorija ali ne smijemo da dozvolimo da oni budu agresivniji, bolji u odbrani. Kada smo mi ti koji cepamo jaku, agresivnu odbranu onda nema zime.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stanko1997 said:

 

10 дана, подгревање ионако запаљиве атмосфере, што лако може да пређе у татисање и веће провокације 😀

Edited by Сандро Лаки Ђентиле
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Setite se 2011 said:

Ako se ne varam , ovde je sviran faul Nedoviću

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

Ma izolovana situacija se nekad i previdi ili ne....pogreši se, dešavalo se mnogo puta, svuda... Problem su kontinuitet i namera istog igrača

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je neverovatno da u kosarci kakva je danas, gde se sve snima, Ledeju prolaze ovoliko prljavih poteza godinama. 

Ti svakim tim potezom ugrozavas karijeru jednog profesionalca koji se ceo zivot odrice svega zbog te karijere. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srlepajce said:

Kakva avangarda sunce ti 

Smesno

Ovo je verovatno najveca dileja koja je igrala na ovim prostorima. Provocira pa bezi ko tetkica sa neartikulisanim pokretima. Opasan po protivnicke karijere, kolena i zglobove.

Petrusev je preziveo tm nenamerno bacanje u noge, pa se poseglo za jaja.

Ostatak tima pokazuje stednjake, peva na mikrofon uvredljive pesme..

Navijacka stoka je ista na obe strane, ali mi je drago da sigurno imamo gospodskije igrace i trenera.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Stanko1997 said:

 

Jedini je problem što za ovo nije pregledan snimak i sviran nesportski, kao i nad Petrusevim, što je automatski isključenje. Jedino tako se može stati na put ovom kasapinu.

Edited by medobrundo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Naivno sam verovao da će bar ova serija proteći bez nemilih scena. Na prvom mestu zbog dve tragedije koje su nam se dogodile pre metar i po dana. Međutim, izgleda da tu dolazimo do one o realnosti i obaziranju.

Piše se konstantno o ovome na Politici pa ne bih nastavljao 

 

Pogledao sam % za tri poena u sve tri utakmice. 

Oni 43,43 i 48%

Mi 33,28 i 37

 

Plus njihova dominacija u reketu. Meni je čudo da smo još živi. Doduše, sinoć smo ih oterali iz reketa pa je bilo lakše 

 

Mi kada bismo jednu utakmicu šutirali extraordinary, dobili bi finale, ali ne možemo. Tako da mi deluje da je maksimum za nas da izborimo majstoricu 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Domaći teren je baš velika prednost. Osjeti se to najviše u energiji koju smu imali sinoć. Svi momci su sinoć bili spremni da se bace za svaku loptu i bili su generalno maksimalno fokusirani. Ima tu i grešaka, tipa Dobrić koji se zalijeće kao june na Anđušića. 

 

Bitna stavka je da su naši visoki dobili bitku ovog puta. Mitrović je par puta čak riješio Lesora 1 na 1. Prodao mu je nekoliko finih finti. Petrušev je nekako kroz borbu došao do svojih poena. 

 

Vildoza je ubacio nekoliko ludih šuteva, ali posebno me raduje njegova agresivnost u odbrani i to što konstantno napada reket kad mu se otvori prostor. Nedović i dalje ima prvi korak i promjenu ritma kao NBA bek. 

 

Kampaco mora bolje! Laziću svaka čast! 

 

Idemo da dobijemo i četvrtu, a onda je sve moguće. Dešavala su se i dešavaju se i veća iznenađenja nego što bi to bilo da mi dobijemo Partizan. Generalno su jači i stabilniji, ali mi smo ih dobili dva puta bez Kampaca, a sve ukupno četiri puta ove sezone.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...