Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

a odakle priča da je Adams neki korektan defanzivni igrač? Moram da priznam da nisam pažljivo gledao sve naše utakmice, ali ono što sam video, delovalo je da se dosta gubi u odbrani, u piku i pri rotacijama. Delovao je dovoljno agresivan u odbrani 1 na 1, ali to je ona fejk odbrana, kada protivnik ni nema nameru da te probije, već organizuje napad a ti skakuces oko njega.

 

Što se tiče napada, slažem se, smatram da ga je trebalo još pustati da pokaže šta zna, ako smo ga već doveli - pritom, ovo što je Guru napisao vezano za njegov talenat, nemoguće da u klubu ne znaju. Moguće da i on sam nije znao da nametne takvu ulogu. Evo, Vildoza nije imao problem već u prvom meču sa pokaže da će da bude gazda i da je naš napad njegova odgovornost. Tako da ima i do Adamsa, ne verujem da mu se baš branilo da talenat iskaže prodorima, pogocima, asistencijama..

Link to comment
Share on other sites

Kada dovedeš skupog stranca na poziciji nosioca a novinari objave da je potpisao na dve godine to samo kod nas podrazumeva da pali nakon prve sezone...ako ne i tokom iste. Vildoza je pristao na 1 plus 1 ali naravno uz njegov izbor. Verovatno je i sa Martinom ista kombinacija?






Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Covek ima 26 godina i postoji razlog zasto nije zaigrao ozbiljno takmicenje do sada

 Nije da smo magovi skautinga pa sad mi smo videli sto niko nije, cak suprotno. 

 

 

Meni je veci problem od Adamsa sto Ilica ne dobija sansu.

Zar Ilic nije polomio prst?

Link to comment
Share on other sites

Znojavom se opasno mrda klupa ako izgubi od konduktera.

 

Bice to ne bas gledljiva utakmica sa vrv 3-4k ljudi.

 

Mene iskreno vise zanima kako ce se FMP ponasati prema Zvezdi..a i sama Zvezda u tom mecu. Koliko ce Kremenko i Kamenko kod nas uzeti minuta, hoce dati ovim strancima malo da sutiraju i da probiju led.

 

Najjace mi sto sam gledao klip sa Vildozinim potezima kao wooow, a lik isciglario za sve pare+ TO...

 

Nisam siguran da on moze biti to sto trazimo, ali ce biti bar najblize tome od ponudjenih igraca, to je bar sigurno.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li neko zna sta se desava sa odlozenom utakmicom, ako se promeni trener? Tj, npr protiv Cedevite nece moci da igra Vildoza, jer nije bio registrovan za tu utakmicu, ali sta se desava ako oni kao sto najavljuju zamene trenera i sada dodje Spahija? Da li ce on moci da ih vodi na tom susretu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Covek ima 26 godina i postoji razlog zasto nije zaigrao ozbiljno takmicenje do sada

 Nije da smo magovi skautinga pa sad mi smo videli sto niko nije, cak suprotno. 

 

 

Meni je veci problem od Adamsa sto Ilica ne dobija sansu.

Verujem da si pomno pratio Adamsove igre pre Zvezde, i da ti se analiza njegovih mogucnosti ne svodi na argument da je dominirao u istoj ligi kao Duop Rit

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Redstar0356 said:

Covek ima 26 godina i postoji razlog zasto nije zaigrao ozbiljno takmicenje do sada

 Nije da smo magovi skautinga pa sad mi smo videli sto niko nije, cak suprotno. 

 

 

Meni je veci problem od Adamsa sto Ilica ne dobija sansu.

Koliko je imao Zo

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Benito said:

Jel udara kum na kuma veceras?

 

valjda sin na oca. mada je uvek moguć plot-twist da se felipe skine na poluvremenu ali ne kao tegeltija i proba da reši ovo. onda bi bilo kum na kuma.

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Koliko je imao Zo

 

imao je 29-30 u zvezdi ali nije fer od tebe što to spominješ 😐

Edited by uini
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se na Adamsa ne racuna ( sto mislim da je preuranjena glupost), nakon oporavka svih igraca, rotacija definitivno mora da se skrati da bi smo dobili iole funkcionalan tim. Uloge takodje treba da se profilisu i da prestane da se luta sa pozicijama, da se Ilicu daju minuti, kamper pomeri iza reklama, a Petrusev koristi pre svega na svojoj prirodnoj poziciji petice, a na 4 samo u nekim specijalima. Holanda bih za sada ostavio kao nekog microwave skorera, koji ipak nece svaku drugu utakmicu posmatrati sa klupe, ali uz redukovanu minutazu i ulogu.

 

Otprilike nesto ovako:

1: Vildoza, Markovic

1/2 Ivanovic (ovde bih pre gledao Adamsa, sto se nece desiti)

2: Nedovic

2/3: Holand

3/2: Dobric

3: Lazic

3/4:Lazarevic

4: Bentil, Ilic

5/4: Petrusev

5: Martin,Mitrovic

 

13 igraca vise nego dovoljno, i guliti ovu rotaciju na 90% utakmica

 

U 12 bi trebalo da se smenjuju Lazic Lazarevic i Ilic, ali kako znamo da je kapiten nedodirljiv, u realnosti bi to bilo Lazarevic ili Ilic. Mogao bi i Holand nekad da se hladi, ukoliko protivnik iziskuje vise defanzivnih specijalaca.Kampera bi poslao na road trip koliko sutra, i zadrzao Kuzmica za neke defanzivne specijale da utrci ponekad u tim kada protivnik ima tornjeve pod kosem, sto ne bi bilo narocito cesto.

U realnosti ni to se nece desiti, posto je iz nekog razloga bradata parodija na ozbiljnog igraca dovedena na 2 godine.

Dakle 13, max 14 igraca i to je to, gde ce ovaj 14 igrac biti u timu jednom u 5,6 utakmica, cak i redje.

Ovo bi bio materijal sa kojim moze da se radi, i gde bi se igraci konacno osecali komotno u svojim ulogama

 

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

valjda sin na oca. mada je uvek moguć plot-twist da se felipe skine na poluvremenu ali ne kao tegeltija i proba da reši ovo. onda bi bilo kum na kuma.

 

imao je 29-30 u zvezdi ali nije fer od tebe što to spominješ 😐

Većina ljudi ne konta da Ameri u Evropu dolaze sa 26-27-28 godina , nakon koledža i par godina smucanja po g ligi , pa onda razni hapoeli, pa ozbiljna košarka.

Zato im je lova na prvom mestu jer imaju kratak period vremena da je zarade.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, dao bih Adamsu još koju priliku i to uz ovlasti da ispuca sve što mu dođe pod ruku ako tako proceni. Ako se ni sa takvom slobodom ne nametne, da se ne ljubimo. (ovo je samo zbog toga što je roster pretrpan i neko mora da otpadne da bi se uloge složile)

 

Ne stoje poređenja sa Đenkom i Holinsom i njihovim napadačkim mukama. Adams nit je snažan i posvećen odbrani kao Đenka nit je elitni EL defanzivac i atleta kao Holins. Najviše me podseća na situaciju sa Ryanom Thompsonom koji je jednostavno bio u psihološkom kanalu međutim i kad je otišao iz KKCZ pokazalo se da baš i nije neki vrhunski igrački kalibar. 

 

Ivanović mučenik barem nešto pokušava i igra je svakako delovala smislenije sa njim nego sa Adamsom. Adams je vakuumu verovatno bolji igrač i sa većim upside-om ali ne verujem da imamo vremena da ga čekamo, što brzopotezno angažovanje Vildoze već dokazuje.

 

Meč protiv Bajerna je nama kao finale olimpijskih igara po značaju. Jbga, takva situacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...