Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, nekoime123 said:


Ja pokusavam da izguglam mesecima kako je moguce da smo na 3 postojeca plejmejkera doveli Kampaca sa sutem za 3 u EL ispod 40% na vec poenterski ogranicenu ekipu...pritom svi znamo koje kvalitete Kampaco poseduje i da bez centra ne može da ih "pokaže"...

Mi smo Markovića imali za 360k evra nije nam trebao ovaj za 1.8m evra...

i njemu da das tu minutazu nakupio bi 5 asistencija i omašio 8 od 10 trojki.

Navukli smo sebi problem uzalud po meni jer Kampaco nema poene u rukama nego organizaciju igre a videsmo svi juce kako "organizuje" igru...ja mislim da gore u napadu nismo mogli da izgledamo.

Al za tu kriminalnu organizaciju igre ne mogu da krivim Kampaca nego ostale balvane oko njega,mislim da je za tu lovu mogao da se dovede Polonara i još jedan solidan šuter (mozda cak i centar) i napravi konkurentna ekipa za top8...

Ali jebiga ja kao i vi ne radimo 50 godina u kosarci pa ne vidimo isto sto i ćoravi "doktor".

 

 

poenterski ograničena ekipa... Nikad bolju nismo imali što se tiče individualnog poenterskog umeća. 

 

Znam da se na ovom topicu u "žaru borbe" uvek moglo svašta pročitati. Ali Campazzo = skuplja verzija Markovića... To još nismo imali prilike da čujemo. Svaka čast na originalnosti 🙂

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

 

poenterski ograničena ekipa... Nikad bolju nismo imali što se tiče individualnog poenterskog umeća. 

 

Znam da se na ovom topicu u "žaru borbe" uvek moglo svašta pročitati. Ali Campazzo = skuplja verzija Markovića... To još nismo imali prilike da čujemo. Svaka čast na originalnosti 🙂

d97ac4a3b836b5e71163a0886cf67dca.gif

  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, srlepajce said:

Screenshot-20230303-170831-Samsung-Inter 

Skoro pa odose karte za efes za par sati

Bas nisam ocekivao

Vole ljudi Zvezdu, jaka imena da gledaju, ambijent, a i gde ce kada je hladno vreme...

A ako dobijemo Efes, krece opet lozenje na max... 😁

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Sector said:

Braćo over&out za ovu sezonu. 

 

Ova ekipa nije zaslužila ni minut mog života više. Adio.

Nisam redovan ovde vec 2 meseca.

Ali ja odustao jos posle Zalgirisa. Od tada ne gledam nase utakmice.

Znao sam da imamo jedan deja vu.

Zapravo posle barse sam pomislio da takvi mecevi potpuno preokrecu sezonu na kolosek potpunog uspeha ili kanala.

 

Horor od sezone, onaj koji je doveo ove indijance poput trenera pocetnika i par igraca ovo i zasluzuje.

Btw stvarno je cudno kako pobedjujemo kkp, koji za razliku od nas ozbiljno igra utakmice u EL.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna velika rekonstrukcija tima mora da usledi.

Bekova pun k....Centara nema.

Ostaje mi zal za Lesorom..

Kakav god koeficijent ineligencije imao ,redak je broj igraca koji oce da se rvaju pod obrucima.

Isto tako zal i za Avramovicem.....

Domaci igrac ,napaljenik nece bas da mrsomudi ...oce da sutne.

Bekovska trojka Partizana igra u oba smera...

Vildoza odbrana nikakva.

Pored toga odbrana nikakva.

Najvise boli konstantno po utakmici  gubljenje lopti po  prevodjenju.

Lendri Noka smo trebali da placamo milione.

Ovako na sest bekova ocekujemo dogodine Teodosica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LightWeight said:

Neverovatno je kako se sve promeni kroz par nedelja

Pocetak sezone mi potpuna depresija komsije u nebu od lozenja

Posle nekih dva meseca skroz drugacija situacija mi lozenje oni kanal

i evo sad opet mi u kanalu a oni borba za top8 

Mnogo cudna sezona 

 

 sto bi se reklo, jedan rolerkoster

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vlado75 said:

Jedna velika rekonstrukcija tima mora da usledi.

Bekova pun k....Centara nema.

Ostaje mi zal za Lesorom..

Kakav god koeficijent ineligencije imao ,redak je broj igraca koji oce da se rvaju pod obrucima.

Isto tako zal i za Avramovicem.....

Domaci igrac ,napaljenik nece bas da mrsomudi ...oce da sutne.

Bekovska trojka Partizana igra u oba smera...

Vildoza odbrana nikakva.

Pored toga odbrana nikakva.

Najvise boli konstantno po utakmici  gubljenje lopti po  prevodjenju.

Lendri Noka smo trebali da placamo milione.

Ovako na sest bekova ocekujemo dogodine Teodosica.

 

 

Ne znam odakle samo ideja da bi Lesor igrao tako dobro kod nas kao u Partizanu.

Partizan igra ozbiljnu napadačku košarku gde odbrana nije toliko bitna,a kod nas bi ga za loše sekvence u odbrani bio pedaliran još pre nove godine!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na dužem postu ali morao sam da podelim.

 

Mislim da Zvezda trenutno ima problema na tri nivoa. 

 

Prvi nivo je direktno vezan za utakmice i konkretnije za završavanje istih. Nije mi jasno šta se desi ali u zadnjoj četvrtini mi konstantno izgledamo loše kada krenemo da gubimo prednost. Rezultati, od fijaska u Kaunasu, u 4/4 su: 
 

Žalgiris -1, vodili smo 7 na 4 min do kraja, nismo dali koš 5 minuta.

Partizan +2, nismo uspeli da realizujemo nijedan napad kada smo mogli da povedemo.

Virtus +7, ova utakmica je već bila gotova.

Armani +4, ovde smo imali šansu da se vratimo ali nismo uspeli, dali smo dva koša iz igre u zadnjih 5 minuta.

Makabi -11, zadnja tri minuta -8, vodili smo +13 na 7 do kraja, jedva dobili na kraju.

Alba -16, prvih 7 minuta smo dali dva koša iz igre uz otvaranje 0-10.

Bajern -11, dva koša iz igre u zadnjih 5 minuta, dozvolili seriju 14-0.

 

Mislio sam da će se ovo rešiti sa Kampacom ali u Minhenu je bilo identično, ako ne i gore. Ja nemam nikakvo iskustvo unutar profesionalne košarke da bih mogao da znam ali mogu da pretpostavim da problem može da bude ili do loše taktičke postavke od strane klupe, do nesnalaženja igrača na terenu, posebno vodećih, ili do psihologije.

Ili do miksa svega navedenog. 

 

Drugi nivo je vezan za sportski sektor u klubu gde je to tako već nekoliko godina, lutamo u svakom smislu. Pa tako i ove godine imamo neverovatne greške u selekciji. Gledajući sve naše akvizicije letos, ovaj prelazni rok je verovatno najlošiji do sada. Imamo 4 baš izuzetno jasna promašaja - V.Jovanovića, Adamsa, Raduljicu i Holanda. Onda imamo i 3 promašaja ili možda malo blaže igrača koji nisu isporučili ono za šta su dovedeni - Bentila, Martina i Ilića. Na kraju može da se kaže da su Nedović i Petrušev isporučili. To je 2/9. Kasnije su u doselekciji dovedeni Vildoza koji se ispostavio, još uvek, kao pogodak i Kampaco, koji je juče zaigrao u takmičenju zbog kog je doveden.

 

I tu dolazimo do trećeg nivoa a to je vođstvo kluba. Gledajući nastupe Zvezde u EL od kada je uveden novi format, mi smo svake godine imali negativan net rezultat osim prve godine. Gledano po godinama, naš skor je bio sledeći:
 

16/17 16-14;
17/18 11-19;
19/20 11-17;
20/21 10-24;
21/22 12-16;
22/23 11-15
 

Nijednom nismo ušli u F8 po čemu smo u društvu, od ekipa koje manje-više stalno igraju, Albe i Asvela. Do ove godine, to je nekako bilo pravdano sa dve stvari, prva je da imamo mnogo manji budžet a druga da smo ipak u regionu prvi, osvajamo ABA ligu i nemamo direktno merenje u EL. Od ove godine, oba ta opravdanja više ne piju vodu. Naš budžet je naravno i dalje manji od EL krema ali sa igračima koje smo doveli mislim da smo izgubili pravo da nam to bude izgovor. Takođe, neke druge ekipe koje su imale relativno ograničene budžete za neto plate kao npr Bajern su dva puta ušle u F8. Druga stvar je naravno učešće Partizana i to što, sa relativno sličnim budžetom, oni imaju bolji skor i što, u prvoj godini učešća u novom formatu, imaju više nego solidne šanse da uđu u F8. To prosto bode oči i mislim da poziva na odgovornost upravu. Ne kažem da treba dolaziti do revolucionarnih promena, niti da ne treba, samo da treba da se revidira standardni pristup - EL do februara a onda se okrećemo stvarnim prioritetima. Na to se nadovezuju i postupci kluba zbog kojih se dobijaju kazne koje rezultiraju 2.5 mesečnim neigranjem najvećeg pojačanja. Besmislena vađenja poput tih da su XY procenata koševa dali domaći igrači ne uzimam za ozbiljno.

 

Zvezda trenutno ima budžet koji je najveći ikada u istoriji. Ima trenera koji je legitimni EL trener. Ima ekipu koja ima kvalitet da se tuče za F8. Ove godine to očigledno neće biti dovoljno. Ako bi Zvezda izborila učešće u EL i sledeće sezone, nadam se da će se stvari izmeniti u odnosu na svaku sezonu do sada. Svakako, u sredu sam na Efesu pa možda bude i 8-0 do kraja 🙂

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo igrakli najlepsu kosarku fakin Simonovic nam je bio najbolji strelac, Kvinsi Miler, Cirbes, Bobi, Jaka, Markus Vilijams, Vanilica, Hollins, Noko.... 

 

Nikad nisu posle Zvezde igrali na tom nivou kao za nas, a vecina ni pre. 

 

Imamo sijaset kosarkasa koji su kod nas igrali najbolje kosarke u karijeri. 

Dzoni O Brajant, Loyd i deca su osvojili kup.  

 

A nama ne valjaju 

Bentil iz Armanija i 

Martin   iz Olimpijakosa

 

Ma hajte molim vas.  Ima nesto i do toga sta trener izvlaci iz igraca. 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Martinu je neophodno da je fizicki sasvim spreman, inace ima manjak cm i bez suta je. Neko je morao da se pita gde ce to sve ici kada se zna da je imao ozbiljnu povredu. Nema veze gde je igrao - u Oli je otisao zdrav i posle odlicne sezone u podgorici.

 

Bentil je nerealna rupa, izgleda kao neko ko moze da razgrce, ali je puno puta dokazao da se gadi znojavih tela. Shodno tome uloga u timu i prosecan koeficient korisnosti oko 0, bar u zadnje vreme. Nase veliko pojacanje koje u zadnjim minutima sedi na klupi jer trener ne veruje u njega.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji je razlog ovolikog prizivanja Radonje?

 

Šta mi sad sigurno gubimo plej of Abe koji je za 3 meseca pa se zato on priziva jer će on sigurno osvojiti a Duško neće iako je dobio 3 od 4 derbija do sad a jedini poraz na jednu loptu bio? Ako je to razlog onda je presmešan.

 

Ili se priziva zato što šta, sledeće sezone bi birao svoje igrače i uspostavljao sistem?

 

Zašto se onda za sadašnjeg trenera, koji je došao na već sklopljen nakaradan tim i izdigao ga iz govana koliko je moguće, da treba da ostane na leto i dobije priliku da uspostavi svoj sistem i dovede igrače koje hoće? 

 

Radonja ništa više ne bi izvukao u EL ove sezone sigurno, a vrv bi i prošao lošije. 

 

Dajte malo strpljenja i vere u Duška, nije na klupi Marko Simonović.

Edited by Урош19
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kankkunen said:

Vole ljudi Zvezdu, forumi i društvene mreže krive sliku.

 

Bas tako. Meni je bas utisak bio kad je vec bilo reseno protiv Albe, Petrusev daje neke poene na kraju, cela hala skace (dobar deo navijaca je ostao do kraja).

 

Ima ova ekipa jos puno da pruzi, u to ne sumnjam ni najmanje ❤️

  • Like 3
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Po zavrsetku EL sezone rasteretiti kadar kolko god je moguce

Raduljica,Kuzmic i Martin otkaz a dovesti nekog normalnog centra zar trazimo puno jbt

Iako znam da se ovo nece desiti al bilo bi lijepo

Link to comment
Share on other sites


 

6 hours ago, lukag said:

Po zavrsetku EL sezone rasteretiti kadar kolko god je moguce

Raduljica,Kuzmic i Martin otkaz a dovesti nekog normalnog centra zar trazimo puno jbt

Iako znam da se ovo nece desiti al bilo bi lijepo


Pola ekipe ostaje bez ugovora tako da...svakako će biti "teranja"

 

Raduljica ima dvogodisnji ugovor i Martin ja mislim a Kuzmić je završio sa nama (mislim barem nema naredne godine ugovor ukoliko mu ga "doktor" ne produži)
 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...