Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Don Dusko said:

A mogla si reci samo da si zensko.On ne prati Nba temu pa ne zna.

 

Da, pošto je pitanje zašto pišeš u ženskom rodu super. 

 

3 minutes ago, Sector said:

Ja sam mislio da je Dame = Dama kad ono nadimak Lilarda. 🥴

 

Još neko je imao sličnu asocijaciju, tako da je iskreno ispalo duplo kul 😄 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je i nezahvalno porediti sada Nedovića i Kalinića jer su im i saigrači različiti. Nedović je protiv Barselone imao 0 od 6 za 3, ali i 8 od 11 za 2 i 7 asistencija. Razbio ih prodorima i dovodio do ludila. Odigrao je odličnu utakmicu i to bez Vildoze. Vukao je sve ostale što Kalinić teško da bi mogao. S druge strane Kalinića ljudi vole jer uliva neku sigurnost, ima to nešto šampionsko u sebi i znaš sigurno da će biti trofeja kad je on tu. Najbolje bi bilo da ih imamo obojicu u timu.

Edited by Volter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

 

Koliko sam shvatila, ovde komentarišemo o učinku u EL, ne o tome da je rastavio Partizan u KRK.

 

@ Žalgiris (L) 11 pts, šut 5/17

@ Virtus (L) 4 pts, šut 2/9

@ Armani (L) 4 pts, šut 2/9

vs Alba (L) 11 pts, šut 4/15

 

Ne, ti u svom postu bukvalno pises o tome kakav je Nedovic kroz karijeru i generalno o njemu, nigde se ne pominje iskljucivo EL. Rekla si da ce ukanaliti ekipu kad je najbitnije, a najbitnije do sada je bilo polufinale u Nisu.

A ako vec vadis statse sa EL utakmica, onda nemoj da to radis selektivno. Imao je i 23 poena protiv Partizana i 28 u Tel Avivu za 23 minuta. 

I ja mislim da kroz karijeru nije igrao previse pobednicke kosarke, ali ovo sto igra u Zvezdi do sad je odlicno i vrlo zrelo. Najbitnije tek sledi, pa cemo videti, samo neka ostane zdrav.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Ne, ti u svom postu bukvalno pises o tome kakav je Nedovic kroz karijeru i generalno o njemu, nigde se ne pominje iskljucivo EL. Rekla si da ce ukanaliti ekipu kad je najbitnije, a najbitnije do sada je bilo polufinale u Nisu.

A ako vec vadis statse sa EL utakmica, onda nemoj da to radis selektivno. Imao je i 23 poena protiv Partizana i 28 u Tel Avivu za 23 minuta. 

I ja mislim da kroz karijeru nije igrao previse pobednicke kosarke, ali ovo sto igra u Zvezdi do sad je odlicno i vrlo zrelo. Najbitnije tek sledi, pa cemo videti, samo neka ostane zdrav.

 

Ne, ja sam u svom postu pisala o tome da sam negde početkom sezone, na osnovu njegove dosadašnje karijere, dala hipotezu da će biti loš kad bude najbitnije. Sad pišem o tome da se ta hipoteza potvrđuje nekim od poslednjih partija, gde je bilo must-win tekmi kako biste ušli u top 8. 

 

Očigledno nemamo istu definiciju najbitnijeg, ali i to je okej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Volter said:

Malo je i nezahvalno porediti sada Nedovića i Klainića jer su im i saigrači različiti. Nedović je protiv Barselone imao 0 od 6 za 3, ali i 8 od 11 za 2 i 7 asistencija. Razbio ih prodorima i dovodio do ludila. Odigrao je odličnu utakmicu i to bez Vildoze. Vukao je sve ostale što Kalinić teško da bi mogao. S druge strane Kalinića ljudi vole jer uliva neku sigurnost, ima to nešto šampionsko u sebi i znaš sigurno da će biti trofeja kad je on tu. Najbolje bi bilo da ih imamo obojicu u timu.

 

ne samo zbog saigraca, vec pre svega zbog cinjenice da su totalno razliciti igraci. ali to je trebalo reci kada su krenula poredjenja nemanja-nikola, kaoda bi se ikada biralo izmedju ta dva igraca a sve kako bi se dokazalo da je nedovic luzer a kalinic pobednik.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Ne, ja sam u svom postu pisala o tome da sam negde početkom sezone, na osnovu njegove dosadašnje karijere, dala hipotezu da će biti loš kad bude najbitnije. Sad pišem o tome da se ta hipoteza potvrđuje nekim od poslednjih partija, gde je bilo must-win tekmi kako biste ušli u top 8. 

 

Očigledno nemamo istu definiciju najbitnijeg, ali i to je okej.

Koliko se secam tvog pisanja, za tebe je Vildoza neki pojam pobednicke kosarke, pa pogledaj njegove statse u tim ''must-win'' utakmicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

 Sad pišem o tome da se ta hipoteza potvrđuje nekim od poslednjih partija, gde je bilo must-win tekmi kako biste ušli u top 8.

 

potvrdjujes hipotezu tako sto radis cherry-pick losih tekmi a ignorises dobre, koje su bile jednako vazne u datom trenutku.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Koliko se secam tvog pisanja, za tebe je Vildoza neki pojam pobednicke kosarke, pa pogledaj njegove statse u tim ''must-win'' utakmicama.

 

Pa ne sećaš se dobro, Vildoza je za mene pojam sexy košarke, a ona nije nužno pobednička. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ima istine u ovome što piše Dame (moram malo da budem i na njenoj strani jer je sama protiv svih :classic_biggrin:) a ima istine i u ovome što piše Uini. Da nije ranije bilo tih Nedovićevih dobrih partija ne bismo može ni došli u situaciju da se borimo za TOP8. Kao i Vildoze naravno. Koliko puta sam samo pročitao kako je neki igrač promašio sve ali kad je bilo najbitnije on je pogodio. Pa i ranije u toku utakmice je bilo bitno, da je pogađao ne bi se ni došlo u situaciju možda da bude neizvesno. I onda taj neko pokupi svu slavu a njegove saigrače ko šiša.

 

Petrušev: Ništa još nije gotovo; Lazarević: Svakoga možemo da pobedimo

 

https://www.zurnal.rs/sr/clanak/148289/kosarka/zvezda/petrusev-nista-jos-nije-gotovo-lazarevic-svakoga-mozemo-da-pobedimo

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DameTime said:

 

Da, pošto je pitanje zašto pišeš u ženskom rodu super. 

 

 

Još neko je imao sličnu asocijaciju, tako da je iskreno ispalo duplo kul 😄 


Ne, nego sam bio 100% ubedjen da si muško, ali kad vratim neke tvoje rasprave sa mnogim forumašima, skontah da si ipak žensko. Izvinjavam se na sumnji, Demijene. 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Ne, nego sam bio 100% ubedjen da si muško, ali kad vratim neke tvoje rasprave sa mnogim forumašima, skontah da si ipak žensko. Izvinjavam se na sumnji, Demijene. 

 

Uh, ne znam kako ovo da shvatim ali dobro. Izvinjenje prihvaćeno 😁

Link to comment
Share on other sites

Ona teorija da su svi košarkaši na ovom levelu prekaljeni top profesionalci i da lični problemi ne smeju da utiču na njihov učinak na poslu je mogla onako kurtoazno da se provuče do gostovanja Albe.
Vildoza je odigrao ne samo najgoru partiju sezone i to upravo u presudnoj tekmi, već je u nizu povukao 3-4 poteza na sramnom nivou: ,,sa'ću probam onu foru što sam video na netu...šta mi teško". To je cena te sexy košarke i još kod Vlade sam komentarisao da se za takvim igračima seku vene kada isporučuju ali i čupa kosa kada djavo prevagne u toj ludoj glavi. Sa izgubljenim loptama u prenosu, driblingu i rupama koje je napravio u odbrani, pokrenuo je minus fazu i taj njegov učinak nismo mogli da prepeglamo jer se nažalost nije pojavio jedan ganci koji je spreman da grize do kraja. Rispekt za Lazarevića i Filipovo redovno cimanje u napadu ali Dučko je tajmingom rotacija ispustio uzde i švabo nas je rutinirao u Pioniru kao i svaki put od 2015-e. Albina smo kučka omiljena pa nas samo ne biju po faci...da se ne vidi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Da budem iskren osećam se užasno, ne znam šta da kažem. Morali smo da dobijemo ovu utakmicu, kao i sve ostale ovog tipa - započeo je priču plejmejker za "Sportal".

Dodao je i da je glavni razlog poraza to što su se on i saigrači opustili.


- Mislim da je najveći problem bio što smo se opustili, a oni su to u pravo vreme, na pravi način iskoristili. Šta je, tu je, ne smemo da se mnogo bavimo ovim porazom. Okrećemo se novim utakmicama i novim izazovima.

 

Nada se da će se situacija promeniti kada Fakundo Kampaco zaigra.

- Očekuje nas takođe jedna teška utakmica u Minhenu. Mislim, zapravo sam ubeđen da će i Faku igrati. Ima da odigra utakmicu sa Argentinom 26. i mislim da će se posle priključiti timu. Znamo svi kakav je on igrač i koliko može da doprinese timu. Ipak, ne možemo se oslanjati samo na njega - istakao je Argentinac, pa nastavio:

- Moramo da nastavimo da radimo, da poštujemo sve dogovore i moramo da se potrudimo da igramo kako smo igrali u prvom poluvremenu. Smatram da moramo dosta da radimo na mentalnoj snazi. Smatram da smo jako dobra i talentovana ekipa, samo moramo da nastavimo da radimo što više i što bolje. Jedno je sigurno - ne smemo da prestanemo da se borimo!

amp_images
 

Kao jedan od razloga neuspeha naveo je i to što su crveno-beli promašili gomilu otvorenih šuteva.

- Stali smo, to je zapravo istina. Ali mislim da je veći problem to što smo počeli da promašujemo neke otvorene šuteve, pa se na to onda samo nadovezala loša odbrana. Zaista su zaslužili ovu pobedu i čestitam im. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wingwalker said:

Ona teorija da su svi košarkaši na ovom levelu prekaljeni top profesionalci i da lični problemi ne smeju da utiču na njihov učinak na poslu je i mogla nekako da pije vodu do gostovanja Albe.

 

Pa realno ne bi trebalo da utice, barem ne to sto se njemu desilo. Koliko je dana proslo od tada? Mogao je da uzme dan ili dva za tugovanje, treceg dana je sebi trebalo da lupi dva samara, da se restartuje i presabere. Cuj, ostavila te devojka... Pa gdw smo mi, Luka, u vrticu? Ili je Ivanovic trebalo da ga protrese kao Vito Korleone Dzonija Fontejna i da mu drekne:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

Ona teorija da su svi košarkaši na ovom levelu prekaljeni top profesionalci i da lični problemi ne smeju da utiču na 

7 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Pa realno ne bi trebalo da utice, barem ne to sto se njemu desilo. Koliko je dana proslo od tada? Mogao je da uzme dan ili dva za tugovanje, treceg dana je sebi trebalo da lupi dva samara, da se restartuje i presabere. Cuj, ostavila te devojka... Pa gdw smo mi, Luka, u vrticu? Ili je Ivanovic trebalo da ga protrese kao Vito Korleone Dzonija Fontejna i da mu drekne:

 

 

 

Jedan fun fact: Nije ga ostavila devojka ali ciganima ovako lakse.

Link to comment
Share on other sites

Momentum sezone se promenio u onih poslednjih 5 ipo minuta u Kaunasu. Tih 10-ak jalovih napada je dalo projekciju kako može da igra Zvezda kada se ne poštuje game plan koji je donosio rezultate i u prethodnim mečevima i u pomenutom meču. Gubitak strpljenja u napadu i ulazak u individualna rešenja koja mogu, ali i ne moraju da reše meč, nam je iz ruku izbilo najjače oružije koje smo imali - timsku igru, pamet i strpljenje do kraja napada, utakmice.

 

Ponešeni pobedama koje ni izbliza nisu bile ubedljive, neprotiv, naši igrači su precenili sopstvene mogućnosti i u mečevima koji slede i traju i posle Albe, pokušali da prečicom dođu do rezultata, uprkos insistiranju trenera u svakoj izjavi da su nama potrebne dve stvari: vera i strpljenje. Olako se prešlo treko ove trenerove mantre, pa je ona vremenom u glavama igrača izgubila status postulata broj jedan i prešla na nivo prozaičnosti. Strpljenja je skoro pa potpuno nestalo, a vera je fokus svog delovanja skrenula na drugu stranu - veru u to da jedan igrač može rešiti sve. Negde usput su krenule da se pojavljuju i pukotine u odbrani, ne u smislu da se grešilo u serijama, već u samom pristupu i energiji kojom se ona igrala pre toga. Rezultat svega je bio da se sjajan skor od 9/3, posle utakmice sa Žalgirisom transformiše u zabrinjavajući 1/5.

 

Kakva bi to sezona bila kada se, pored Žalgirisa i Alba ne bi uključila u ozbiljno uzdrmavanje snova o Top8. Naš evroligaški život je izgleda sudbinski vezan za ova dva kluba. Kada god se ukaže neka realna šansa za taj prvi cilj učešća u EL, pojave se Alba i Žalgiris da nam objasne gde nam je mesto. Naravno, bilo je ove sezone i poraza od PAO i Virtusa koji su morali ili trebali da se dobiju, ali uvek će se nači opravdanje da smo te neplanirane poraze anulirali neočekivanim pobedama na strani nad Oly, Makabijem, pa i Partizanom i Valensijom. Možda i jeste tako. Možda smo previše poželeli nakon promene trenera i energije oko ekipe, zaboravljajući užasan start EL i skor 1/6, pa je ovaj skor na kome se trenutno nalazimo realno stanje dosadašnje sezone, kada se sve uzme u obzir. U to ulaze i povrede igrača i problemi oko registracije Facua.

 

Na krilima pobeda protiv Makabija i Albe bi verovatno pao i Bajern, pa bi u poslednjih 8 kola ušli sa skorom 13/13 i Campazzom na pleju, što bi nam davalo kakve-takve nade u plasman među prvih osam. Ovako nam je svaka sledeća utakmica praktično eliminaciona, pa ostaje da se iz kola  u kolo borimo za goli život. To će biti jako teško, posebno jer ćemo pored rezultata paralelno morati da radimo i na ponovnom uspostavljanju postulata igre koja nam jedina daje šansu za neki ozbiljniji impact u evropskoj košarci ove sezone. Vera i strpljenje... Da li je kasno za to?

 

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, madafaka73 said:

Momentum sezone se promenio u onih poslednjih 5 ipo minuta u Kaunasu. Tih 10-ak jalovih napada je dalo projekciju kako može da igra Zvezda kada se ne poštuje game plan koji je donosio rezultate i u prethodnim mečevima i u pomenutom meču. Gubitak strpljenja u napadu i ulazak u individualna rešenja koja mogu, ali i ne moraju da reše meč, nam je iz ruku izbilo najjače oružije koje smo imali - timsku igru, pamet i strpljenje do kraja napada, utakmice.

 

 

 

 

Možda se momentum sezone promenio u poslednjih 5,5 minuta meča u Kaunasu, ali ostalo napisano nema veze sa realnošću. U tih zadnjih 5 minuta bukvalno ni jedan napad nije završen pre zadnje 2-3 sekunde do isteka. Štaviše ništa nije ni pokušavano, već se držala lopta kod Nedovića ili Vildoze na 9 metara od koša. Isto se dešavalo i protiv Makabija u zadnjih 5 minuta. Što znači da je upravo to bio plan Ivanovića.

 

Alba je već druga priča, tu jeste bilo nestrpljenja u drugom poluvremenu.

 

To ne menja činjenicu da je priča o individualizmu koji se pojavio kod nekih igrača čist populizam. S obzirom na to kako nam je selektiran tim mi i zavisimo od učinka Vildoze, Nedovića i Petruševa u napadu, tako je bilo u pobedama, tako je bilo i u porazima. Vildoza je imao lošiji šuterski učinak protiv Makabija nego protiv Albe, a Nedović je imao skoro isti broj šuteva za 2 i 3 u oba meča.

Možeš ti da imaš akcije za ceo tim koliko hoćeš, ali i da dalje ostaje čienjica da je veća šansa da Nedović ili Vildoza daju trojku sa 8 metara, nego npr. Marković ili Lazarević otvoren šut za tri (imaš primer gore kakvu je ciglu bacio Marković).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, TB Told said:

To ne menja činjenicu da je priča o individualizmu koji se pojavio kod nekih igrača čist populizam. S obzirom na to kako nam je selektiran tim mi i zavisimo od učinka Vildoze, Nedovića i Petruševa u napadu, tako je bilo u pobedama, tako je bilo i u porazima. Vildoza je imao lošiji šuterski učinak protiv Makabija nego protiv Albe, a Nedović je imao skoro isti broj šuteva za 2 i 3 u oba meča.

Možeš ti da imaš akcije za ceo tim koliko hoćeš, ali i da dalje ostaje čienjica da je veća šansa da Nedović ili Vildoza daju trojku sa 8 metara, nego npr. Marković ili Lazarević otvoren šut za tri (imaš primer gore kakvu je ciglu bacio Marković).

 

tako nekako.

ljudi zameraju zašto nedović počinje sa klupe kada se desio poraz od albe a isto tako je bilo i u onoj početnoj seriji od 6 ili 7 el pobeda, zaboravih, možda je 5.

zameraju zašto nosioci igraju 25mins a tako je bilo i kada smo pobeđivali u seriji.

zamera se na individualnim rešenjima a to nam je go-to move (vildoza, nedović, petrušev pre svega) i kada pobeđujemo u poslednjim sekundama i kada gubimo u poslednjim sekundama i kada dobijamo komotno i kada gubimo komotno. to je naša realnost, sve dok ne dođe facu u el sastav i redovno učešće.

 

zamera se ivanoviću što uvek kaže kratko "ja sam kriv" kada izgubimo a prethodno smo ga veličali što se razlikuje od 99% trenera koji u takvim situacijama ističu sumnjive odluke, promenu kriterijuma, povređene ili kako već igrače koji nedostaju. zamerali smo mu i što je kritikovao petruševa za defanzivu u clutchu (što je alternativa ovim već pomenutim opcijama).

 

zameramo nedoviću i vildozi što igraju kako igraju kada gubimo i sećamo se sa setom kalinića, ignorišući činjenicu da je svaki igrač "full package", gde sa dobrim stvarima dobiješ i loše, jer, i ono loše ih čini na koncu dobrima.

 

uvek znamo kada izgubimo šta je trebalo drugačije, samo nam treba delorean da se vratimo kroz vreme i da uz malo sreće, pobedimo (iako čak ni sa takvom moći to nije garantovano ali ko će sad da se udubljuje).

 

pričam generalno o vajbu nakon bilo kog bitnijeg poraza, ne od madafakinom postu na koji si replicirao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2023 at 10:16 PM, uini said:

 

vodili smo 10 razlike celo prvo poluvreme a nedovic nije poceo tekmu, kao sto redovno ne pocinje. jel bi vodili 20 da je poceo?

 

nije to poenta minutaze vec da ga nije bilo pola 4/4 kad ispustamo tekmu iz ruku i da je igrao 25 minuta. isto kao i voldoza.

takodje u derbiju do poslednja dva minuta sedeo na klupi i onda se ohldjen jos i okliznuo u kljucnom napadu.

milsim da je guru postavljao statse koji pokazuju da nam nosioci prosecno najmanje igraju. 

to je ono sto je problem. i sto tekma klizi a mi na terenu bez dva najbolja igraca. 

i sto neko treba da kaze nemanji da ide vise na ulaze, da probija, sto neko ne kaze na pocetku 4/4 kad je jasno da ce biti jebeno da idemo na sigurne poene, da se spusti lopta na centra, da se igra pametno i smireno.

 

On 2/24/2023 at 11:00 PM, drakon1 said:

Verovatno, ali sbbkbb je to.

 

Jebiga, imas prvu ili drugu violinu u ekipi i uvodis ga konstantno posle pocetka ili relativno kasno u utakmicu. neretko smo ovde plakali kako nam je 1. cetvrtina bolna. precesto pocinjemo sa igracima bez poena u rukama i onda uvodis Nedovica koji treba da popravlja rezulatat i tada neretko bira losa resenja i siluje. I tad dolazi taj famozni kontraritam npr. Ili Ivanovic vidi Nedovica kao dzokera, a ne kao prvu violinu? Ako je tako, onda neka resenja vezana za njega imaju vise smisla.

 

Kod Obradovica nosioci igraju po 30+ minuta, kod nas su izgleda i 25 previse. Opsti orgazam vlada kad svi imaju priblizno isti broj minuta, a 25 minuta je vrh vrhova jer prete povrede, umor itd. Nije nego.

 

I meni je jasno da su igraci najveci "krivci", ali ima i do trenera i to po dva osnova. 1. njegov posao je ne dozvoliti da situacija bez nekog vidljivog razloga i iz nehata ode u negativni rezultat; 2. kad je sranje vec u ventilatoru onda igras sa petorkama koje pored odbrane mogu i da isporuce nesto (pre maksimalno) napadacki. A mnogo situacija je bilo gde nisi mogao da dodjes sebi ko sve s kim u istom trenutku igra. Pitanja za veceras: Zasto Kuzmic samo 3 minute? Gde je bio Lazic? Gde je bio Martin?

 

potpisujem. 

cuj posvadjao se sa martinom?! u najbintijoj tekmi sezone? pa stavlja ben na centra?

gde je lazic da zaustavi loa? zasto samo 10 minuta?

 

On 2/25/2023 at 10:39 AM, srlepajce said:

Mi smo u ovoj godini dobili Valensiju, Monako, Makabi 

Dve u gostima

Pre toga nesrecno izgubili od Barse i dobili Oly u Atini

 

Neverovatno ali definitivno imamo problem sa utakmicama kuci kao i sa ekipama gde vazimo za favorite (bar u datom trenutku i tabeli) 

Virtus, Armani, Alba sve prosuto

 

Jbt imali smo 10:9 posle Monaka, 8-7 01.januara

 

Bas nas je zeznula situacija sa Kampacom

 

neverovatno, od idealne pozicije do ovih 11-14. 

kampaco nije opravdanje, svi protivnici su bili pobedivi a mi imamo 1-5 i to poraze kuci od partizana ili sad albe sto je nedopustivo.

meni najvise smeta sto smo u dve utakmice u italiji i protiv albe izgledali kao ekipa koja i nece u top 8. mrzi me da trazim, ali recimo prvi igrac tima je bio totalan non factor na dve tekme u italiji, nije puno ni igrao ali zato smo gledali neke domace petorke, skolovanje petruseva u bolonji. mi smo tekmu u bolonji izgubili posle 1/4 sto je sramota iz za vladu joa a ne ivanovica.

rutinirani smo bili. 

u milanu slicna prica ali smo kao nesto i pokusali na kraju, ali generalno niko se nije potresao ni na one odluke sudija i generalno na sam poraz. 

prvo poluvreme u litvaniji isto tragedija. 

alba i drugo poluvreme, pogotovo 4/4 gde bez nekog preteranog nerviranja pustamo tekmu i opet sa domacom petorkom bez nemanje kao pokusavamo da se vratimo u mec... sta reci? pa iznenadna svadja sa centrom koga toliko cekamo i neuvodjenje do kraja dok nam oni kupe sve?

ljudi nas napune a mi jedan prekrsaj u 3/4?

 

2 hours ago, Del Piero said:

Najbitnije tek sledi, pa cemo videti, samo neka ostane zdrav.

 

najbitnije je vec iza nas, serija od 6 pobedivih tekmi iz koje smo mi izvukli samo jednu. imas priliku da dotuces vecitog rivala, prospes priliku.

imas otpisani armani, izgledas katastrofalno i kao da neces pobedu. 

budes pociscen u bolonji uz katastrofa partiju. pa kao slag na tortu dozvolis da te poslednjeplasirana ekipa dobije kuci u tekmi koja ti znaci sigurnu borbu za po do kraja. i to bukvalno pustis tekmu niz vodu kao da je ovo nba i ima ih jos 100...

nemanja u itvaniji 1/9, promasio sve zivo na kraju.

u bolonji i milanu po 4 poena, kao da nije ni igrao. totalan non factor.

u derbiju pokidao, ali ga zabolela ledja (tj, opet neobjasnjiva odluka duska) bas u 4/4 pa je presedeo do dva minuta pred kraj. 

juce opet 1/9, u tekmi gde bi da smo dobili bili na jednu pobedu od 6. mesta i uz bolji h2h sa pola ekipa.

 

uopste ceo sta ekipe i duska je u italiji i protiv albe bio da taj top 8 i nije toliko bitan.

 

znaci najbitnija tekma sezone. odjednom se saznaje da vildoza ima kao problema, pusta se prica u medije ovo ono, kako ce se to na njega odraziti. 

lik kao da je pijan dosao na tekmu, bukvalno je prodao jedno 10 napada, baci loptu u aut i sam krece da izadje, kao ne igra mi se i to?!

kako neko moze da pogodi protivnickog igraca u ledja, jel ne vidi dobro? 

sumnjivo.

pa centar koga cekamo vec mesec i vise, odjednom se kao toliko posvadjao zbog kritike i igra 3 minuta dok nas oni terorisu u reketu.

bentil igra peticu?!

dzoniju iz cista mira ispada lopta iz ruke a dusko ga tesi?!

pola 4/4 igramo bez nemanje i luce?

lazic igra 10 minuta dok lo terorise dzonija?

zasto?

 

od kako smo potpisali sa meridanom samo nam se sranja desavaju.

i kao da i ne zelimo nesto preterano u 8. 

sanse su nam sad jedno 10%, a da smo dobili bile bi 50%. 

toliko je bila bitna tekma, pogotovo posle silnih propusta.

sreca nasa da su se nekako poklopili rezultati pa su svi na 13 pobeda, tako da samo cudo i neverovatno poklapanje rezultata uz nase pobede moze da nas odvede dalje.

ali da li mi to uopste i zelimo? 

po minutazi nosioca i generalno stavu u ovih mesec-dva bas i ne.

a to je tragedija i najveci problem.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jaka blazic said:

 

nije to poenta minutaze vec da ga nije bilo pola 4/4 kad ispustamo tekmu iz ruku i da je igrao 25 minuta. isto kao i voldoza.

takodje u derbiju do poslednja dva minuta sedeo na klupi i onda se ohldjen jos i okliznuo u kljucnom napadu.

milsim da je guru postavljao statse koji pokazuju da nam nosioci prosecno najmanje igraju. 

to je ono sto je problem. i sto tekma klizi a mi na terenu bez dva najbolja igraca. 

i sto neko treba da kaze nemanji da ide vise na ulaze, da probija, sto neko ne kaze na pocetku 4/4 kad je jasno da ce biti jebeno da idemo na sigurne poene, da se spusti lopta na centra, da se igra pametno i smireno.

 

kao što rekoh u prethodnom postu - takav manevar duška ivanovića je u nekim prethodnim tekmama slavljen (hlađenje nedovića i/ili vildoze) kao mastermajnd potez, koji nam je donosio pobede; sad je to uzrok poraza. ne može biti u jednoj situaciji genijalnot, u drugoj, identičnoj, propust.

 

što se tiče opaske da se nedović okliznuo zato što je bio dugo na klupi - jasno je valjda da je to špekulacija utemeljena na apsolutno ničemu, ako pričamo o profi košarci generalno, nedoviću ili ovoj posebnoj tekmi?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, uini said:

 

kao što rekoh u prethodnom postu - takav manevar duška ivanovića je u nekim prethodnim tekmama slavljen (hlađenje nedovića i/ili vildoze) kao mastermajnd potez, koji nam je donosio pobede; sad je to uzrok poraza. ne može biti u jednoj situaciji genijalnot, u drugoj, identičnoj, propust.

 

 

 

I ovo je tačno. Mi se nekad tešimo da imamo krizu u igri, a stvar je možda u tome što drugi napreduju, dobro nas skautiraju i koriste sve naše slabosti. Zamisao Duška je jedno vreme prolazila, al očigledno da će morati nešto da menja. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Volter said:

 

I ovo je tačno. Mi se nekad tešimo da imamo krizu u igri, a stvar je možda u tome što drugi napreduju, dobro nas skautiraju i koriste sve naše slabosti. Zamisao Duška je jedno vreme prolazila, al očigledno da će morati nešto da menja. 

 

možda je tako kao što pišeš a možda je razlika isključivo u pogođenim šutevima u clutchu, koji nemaju veze sa strategijom xy tekme?

svakako bi trebalo napraviti malko dublju analizu ukoliko je ideja da se napada ivanović zbog poraza u kojem je radio isto što i u pobedama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...