Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

10 minutes ago, madafaka73 said:

У уторак 10. јануара нас очекује врло изазован дан, не само због снаге противника, већ и због специфичне ситуације која се надвила над овим дуелом. Ми, навијачи, прво морамо да победимо сами себе, да би омогућили да то ураде играчи свом противнику на паркету. Да пожелим да тај дан прође у Божићном духу, да љубав према нашем тиму буде једина покретачка снага, а да мржњу и остале негативне емоције оставимо онима који их шире и њима се хране.

 

    Bila je velika strepnja i pred utakmicu sa Žalgirisom pa je sve prošlo mnogo bolje od očekivanog . Verujem i nadam se istom  u utorak 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Svi smo mi navijači i jasno je da smo ogorčeni što smo od Barse izgubili na onakav način, ali to je bila posljedica sudijske greške, propusta, previda, a ne nekog smišljenog i planiranog postupka. Ovakva kazna za sudiju je uobičajena, i prilično oštra u tim okvirima.

 

S druge strane, naš klub je obmanuo EL kroz dokumentaciju. Obavezao se na nešto što nije uradio. To nije bio previd, niti je posljedica greške pojedinca, nego postupak organizacije koju čine najodgovorniji klupski rukovodioci.

 

I ja se nadam da će nas nekako poštedjeti i da će Faku zaigrati što prije, ali, realno, klub je kaznu zaslužio.

'Si siguran???? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Inbox said:

Ispravio sam da bi bili 6., a ne 5.

Pa bili bi peti, sta ti nije jasno?

 

Olimpijakos, Real, Baskonija, Monako bi imali 11-6. To su cetiri ekipe.

 

Peto mesto bi delili Barsa, Efes i mi sa 10-7.

 

Barselona sada ima 11-6, ali da je izgubila od nas imala bi 10-7, mi sada imamo 9-8, ali da smo dobili imali bi 10-7.

 

Ti verovatno samo nama racunas pobedu, a nisi Barsi oduzeo i dodao poraz.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Snjofko said:

Pa bili bi peti, sta ti nije jasno?

 

Olimpijakos, Real, Baskonija, Monako bi imali 11-6. To su cetiri ekipe.

 

Peto mesto bi delili Barsa, Efes i mi sa 10-7.

 

Barselona sada ima 11-6, ali da je izgubila od nas imala bi 10-7, mi sada imamo 9-8, ali da smo dobili imali bi 10-7.

 

Ti verovatno samo nama racunas pobedu, a nisi Barsi oduzeo i dodao poraz.

 

Tacno. Bravo!!!!

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali na šta je Stefan Marković sinoć ličio, Mother Of God...........

 

Od čoveka koji dvesta godina igra u najjačim ligama pomislio bi da ćeš dobiti nešto, ali šipak...

 

Organizacija napada, duplo golo, odbrana, ajde da kažem đene-đene..

 

No par momenata su bili baš za neverovati, prvo pas Petruševu kog čuva bek kakav ne bi uputila ni moja mačka da je bila na terenu, u kontri faul na šutu za tri..

 

Onda mu se otvara sredina reketa, i šta čovek radi, kreće, staje, dodaje Bentilu kosku koji je VEĆ u tom trenutku u lošijoj poziciji od njega, a poznato je koliko je Bentil sposoban da brzo razmišlja..

 

I onda trešnjica™ na kraju svega, izvodi se lopta sa strane, čovek potpuno neopterećen pomisli da bi neko od njega očekivao da kao plej prihvati loptu nonšalantno prelazi u prednje polje, dok Nedović gine da lopta ne bi otišla u aut..

 

Kakvo ružno, pičkasto ponašanje, kakva usrana alibi košarka, samo da njemu ne bi išla odogovornost za bilo šta..

 

Da sam sinoć bio trener tamo, išutirao bi ga šimikama u bulju sa terena sve do Skoplja.

 

 

PS

 

Užasno mi je žao što mali Top sinoć nije dobio koji minut. Mislim da dječaras ima cohones i da ne bi zakazao.

Edited by Laki21
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Uh, bas ruzna i teska utakmica... I oni i mi obogaljeni, na momente jako losi, al prevredna pobeda na krv i na noz.

 

Dusko je manjak kreacija / ball handlera ocekivano probao da sakrije rudarskim petorkama na pocecima poluvremena (Pefi-Lazarevic), igrom kroz post u prvim akcijama i strogom kontrolom ritma. Kako smo te minute preziveli sasvim solidno, pre svega zahvajuci Petrusevu, videlo se da mozemo daleko. Ofc, skripalo je tu, npr. na pocetku drugog poluvremna nam je dva put proslo Dobricevo spustanje na Petruseva (jednom kos, jednom povratni pas za trojku), ali smo onda nicim izazvano spustali loptu Markovicem sto je direktno izazivalo udvajanje, a nije bilo daljih kretnji ni lopte ni igraca. Ipak, dobro smo kontrolisali skok i imali dosta prilika za tranziciju, sto nam je mnogo znacilo.

 

Ulaskom Nedovica teren je 'porastao', izlazili su visoko na njega, stalni pritisak, ali je bilo i vise mesta za igru. Lavovski se nosio sa pritiskom i jako je odgovorno vodio ekipu, sto njemu kroz karijeru nije bas bilo svojistveno. Pride, njegove dve trice su nam bile zlatna vredne. Takodje Holandova minijatura je bila odlicna. 

 

Ipak, uzasno nam je falio plej. Veliki broj napada se zavrsavao 'uvaljivanjem' lopte, koji je kasnije vodio ka hero ball-u i nekim bas bzvz potezima. Pefi je tu najodgovorniji, ali nekako ne mogu bas skroz da ga krivim. On me bas podseca na neke od nas na basketu - zna sta hoce, zna kako (tipa ono skupljanje u odbrani i banana iz drugog plana), ali nece telo. Bolno je koliko ne moze da zavrsi ulaz vec uvaljuje loptu, a i neki pasovi su mu bili uzasno neozbiljni. Ok jr on za 5tog beka, ali nikako za 2gog, hororasto. Pogotovo je drugo poluvreme bilo tesko za gledanje. Zatvorili su nam primarne opcije, Petrusev se umorio i svaki kos je bio kao gol. Sa samo jednim Argentincem sve ce biti mnogo lakse.

 

Defanzivno svi-sve do besomucnosti, krila su odradila vrlo lep posao na Dubljevicu i manje dobar na Kubancu. Bentil od nekih wtf momenata (bacanje lopte u bunar, decision making uopste) do nekih wow hustle momenata - rampa, skok. Provaljen je, ogranicen, bez dobrog protoka lopte ni sut za tri iz ugla ne dolazi do izrazaja, ali njegova masa nam znaci kad igra uz Petruseva i Luku. 

Za kraj sam ostavio Dalibora... Moram da pohvalim stav, nije bili straha kod njega, probao je da prenese svoju ABA igru u EL konkurenciju. Sa par otpadaka se lepo snasao, odmah dize na kucanje. Ipak, meni je delovao bolno neeksplozivno kod odraza iz mesta i nekako sitno (sirovost na stranu, to smo znali). U odbrani mu je konstantno trebala pomoc. Drugim recima, jasno je da ne moze da uskoci u Martinove patike, ali da ima nacina sa bude vrlo iskoristiv - recimo ofanzivno moze da bude opasnost na Simon-utrcavanjima po ceonoj ili vise igrati pik s njim dok cetvorka siri, a defanzivno mozda najbolje uz Petruseva gde bi imao pomoc iz drugog plana. Anyway, mogao bi stvarno da bude odlican tandem sa Filipom kroz godine. Ali je jos mnogo mrtvih dizanja i ucenja kretnji (i suta, trehnike, svega) pred njim.

 

Real je sledeci. Red je da se prekine nesrecni vec niz poraza u Pioniru. I da bude bez sranja.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Profesor said:

 

Da, svima je jasno, da je umesto Kampaca potpisan Štimac, vec bi debitovao. Jasno je i tebi.

Ako misliš na to da ovi kojima smo dugovali ne bi toliko zatezali da je došao neki no-name igrač možda si u pravu. Kad su ljudi vidjeli da dovodimo Kampaco provalili da smo ušli u pare i naravno da traže hard cash i to odmah.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki21 said:

Ali na šta je Stefan Marković sinoć ličio, Mother Of God...........

 

Od čoveka koji dvesta godina igra u najjačim ligama pomislio bi da ćeš dobiti nešto, ali šipak...

 

Organizacija napada, duplo golo, odbrana, ajde da kažem đene-đene..

 

No par momenata su bili baš za neverovati, prvo pas Petruševu kog čuva bek kakav ne bi uputila ni moja mačka da je bila na terenu, u kontri faul na šutu za tri..

 

Onda mu se otvara sredina reketa, i šta čovek radi, kreće, staje, dodaje Bentilu kosku koji je VEĆ u tom trenutku u lošijoj poziciji od njega, a poznato je koliko je Bentil sposoban da brzo razmišlja..

 

I onda trešnjica™ na kraju svega, izvodi se lopta sa strane, čovek potpuno neopterećen pomisli da bi neko od njega očekivao da kao plej prihvati loptu nonšalantno prelazi u prednje polje, dok Nedović gine da lopta ne bi otišla u aut..

 

Kakvo ružno, pičkasto ponašanje, kakva usrana alibi košarka, samo da njemu ne bi išla odogovornost za bilo šta..

 

Da sam sinoć bio trener tamo, išutirao bi ga šimikama u bulju sa terena sve do Skoplja.

 

 

PS

 

Užasno mi je žao što mali Top sinoć nije dobio koji minut. Mislim da dječaras ima cohones i da ne bi zakazao.

Ne bih da vadim argument valjda Dusko zna bolje, ali valjda Dusko zna bolje.

 

U ovkakvu tvrdu egal EL tekmu ubaciti Topica zaista ne zvuci realno. Vidimo koliko je trebalo Petrusevu da proigra, da je Ilic tek sinoc prve minute dobio, tako da forumasi malo bajkovito zamisljaju situaciju sa Topicem.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  10 utakmica pod Duskom u El, niko nas nije nadigrao za sada, vecinu od tih utakmica smo imali dvocifren zaostatak i vracali se u zivot...

 

 jedino bih voleo da prvo igramo sa Monakom, nekako su nam oni laksi da ih dobijemo...da se ne izduvamo protiv Reala pa posle moze biti problem protiv Monaka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne bih da vadim argument valjda Dusko zna bolje, ali valjda Dusko zna bolje.

 

U ovkakvu tvrdu egal EL tekmu ubaciti Topica zaista ne zvuci realno. Vidimo koliko je trebalo Petrusevu da proigra, da je Ilic tek sinoc prve minute dobio, tako da forumasi malo bajkovito zamisljaju situaciju sa Topicem.

 

Siguran sam da Duško zna bolje. Ovde ipak smo dokoni pa diskutujemo?

Mojih pet para™ je da pet minuta Topiću recimo u drugoj četvrtini ne bi mnogo naškodilo, a možda bi moglo i da pomogne.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Siguran sam da Duško zna bolje. Ovde ipak smo dokoni pa diskutujemo?

Mojih pet para™ je da pet minuta Topiću recimo u drugoj četvrtini ne bi mnogo naškodilo, a možda bi moglo i da pomogne.

Ma nema snagu i iskustvo za EL, svakako je mali veliki talenat ali mora jos da sljaka.

Link to comment
Share on other sites

Jeste Dobric ispadao ko iz voza, ali je apsolutni prioritet bio da se pridje igracu i spreci sut za 3 poena. Sem toga bili su igraci preplaseni od sudjenja svakog kontakta koji su sudije jedva cekale da dosude 2+1 ili tri bacanja.

Mogli smo da zivimo sa onim polaganjima. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Želeo bih da ispišem par redova o Petruševu. 

 

Pre svega, neviđeno mi je drago zbog nivoa koji prikazuje, pre svega kroz prizmu reprezentacije koja mi je lično na prvom mestu. Fundamenti koje on poseduje (osećaj oko obruča, kontrola skoka, "dobre ruke", eksplozivan odraz, dribling sa obzirom da je visok igrač) u kombinaciji sa nabijenim samopouzdanjem trenutno čine da gledamo najkvalitetnije partije visokog igrača u Zvezdi koje pamtim. To što je on '00 godište, što sve ovo prikazuje nakon sezone kakvu je imao i što je do ovoga došao kroz postepen rast uloge koju je pre svega zaradio dobrom odbranom od dolaska Duška me još više raduje. Prisustvujemo rađanju jedne odlične karijere za koju ćemo moći sa ponosom da kažemo da je započela u Zvezdi (Megu ne računam kao ozbiljnu košarku) i zaista uživam u tome.

 

Ipak, mislim da je ovo sinoć bila poslednja utakmica u kojoj protivnička ekipa nije uradila poseban skauting za njega i spremila različite odbrane i iznenađenja. Veliki izazovi su tek pred njim, moraće da pokaže mogućnost prilagođavanja i prepoznavanja situacija i jako je bitno da budemo spremni za to već u utorak. Situacije od sinoć gde se spušta lopta na njega, a 4 igrača spolja stoje ne smeju da se ponavljaju, pogotovo zato što Filip ima i dobar osećaj za dodavanje.

Pretpostavljam da će pokušavati da ga usmeravaju u levu stranu mnogo više sa obzirom da je izraziti dešnjak i da mu neće dozvoljavati da prima loptu na levom postu. Dobra stvar je da imamo potencijalna rešenja za obe situacije, u prvom slučaju bi mnogo pomoglo da pogodi neki šut i da natera protivnike da mu prilaze agresivnije, a u drugom korišćenje Luke za high-low igru. 

 

Ide na Tavaresa, ozbiljniji ispit ne može da ima. Ja verujem u njega.

Edited by Manu
  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da Filipa necemo gledati u reprezentaciji ovo leto. Em mi deluje Kari previse old school da bi progutao Filipovu izjavu o reprezentaciji (koju jos uvek smatram dankom neiskustva) a kao drugo verujem da ce igrati letnju ligu. Ogromna steta jer je Filip, kao sto su mnogi napisali ovde, prilicno neodbranjiv u kombinaciji sa Jokicem.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

Kakvom lakocom Petrusev stiti obruc, deli banane to je za pricu. Elegantno sa dosta samopouzdanja. Mitrovic se sinoc nije pojavio. Verovatno ce biti pravi u utorak. Polako dolazimo do zakljucka da se svi igraci koriste. Bentil je tu bas pri dnu kace. Neko od forumasa rece da je mentalno spor sto je verovatno tacna definicija. Samo da se Dobric podignei ovako osakaceni smo bas tip top. Ulazimo u najtezu nedelju posle koje su na vidiku vracanje povredjenih na parket. Mislim da ce Ilic posle ovakvog kosgeterskog debija raditi jos jace. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...