Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 hours ago, ZvezdaJeZivot said:

Nebojsa jeste pojeo govno sto je verovao da VJ moze da vodi EL ekipu. Ali za razliku od one sezone kad je mucenog Alimpija trpeo do aprila ili onog maltretiranja nas i sebe sa svojim sinom bek ap plejmejkerom ovde nije dugo cekao da reaguje i ispravi gresku. Eto i Sone raste kao covek i kosarkaski radnik. 😄

 

Zapravo, to maltretiranje sa sinom bek ap plejmejkerom i ovo sada su dve prilicno slicne situacije. Koje, opet, nemaju nikakve veze sa sezonom u kojoj je trener bio Alimpijevic.

 

Alimpijeviceva sezona je bila poslednja koja je licila na prosecnu sezonu najboljeg kosarkaskog tima iz Srbije i regiona. Imas pare za dva Amera nosioca, potrosio si vec 400k na Bjelicu (danas bi on ladno bio prebacen na tribine), ostalo ti je samo da dovedes jos jednog solidnog igraca od 300k (Omic/Antic) i gomilu nedokazanih igraca kojima je vrlina sto su jeftini. Ko ce tu sta da zameri Alimpijevicu? Covic koji mu je dao takav budzet? Drzava koja je nakon 16-14 u EL rekla "meh, sta nas briga za klupsku kosarku"?

 

Od povratka u EL Crvena zvezda ima apsolutno nenormalne budzete za regionalne prilike i tu su za vratom mucenom Jovanovicu i Covic i drzava.

 

2 hours ago, ZvezdaJeZivot said:

Meni nista nije jasno. Zar ‘odozgo’ nije naredba da limareva druzina mora da osvoji sve da ne bi pevali Vucicu seceru? Ili su se ‘odozgo’ predomislii i resili da limareva skupina ipak dobije kurac? 😄

 

Nisi jedini kome nije jasno da je drzava u poslednje 4 sezone apsolutno sebi dala zadatak da dva kosarkaska kluba predstavi kao malo siromasnije verzije grckih ili turskih velikana, a ne tamo neke jadnike iz Jadranske lige iz koje, nazalost, svake sezone mora taj sampion da dobije priliku da igra "elitnu evropsku ligu, evropski pandan NBA".

 

Ako neko nije ispratio, imali smo sezonu u kojoj je neko treci imao najvecu budzet u ABA ligi (2018/19, Buducnost). Pre te sezone i u toj sezoni apsolutno nije postojao toliki disbalans u budzetima klubova. Mislim, sta je to imao Radonja kad se "najvise bahatio"? Quincija, Kinsija, Jovica, Zirbesa, nedoraslog Micica, ostalo su bili domace snage i mladi igraci. Imali smo dva centra, jednu cetvorku i jednu priucenu cetvorku i to je bilo sve pod kosem (jedan centar je bio mocni Stimac).

 

E onda dolazi ta nesrecna prekovid sezona i sa njom nenormalne pare i u jedan i u drugi klub (i veselje u svim medijima kako ce "sve da prsti u finalu ABA lige"), pa onda kovid sezona i privremeni sunovrat Partizana, da bi onda dosao Obradovic, ali ne da radi sa mladim igracima, nego da ovde pravi Fenerbahce. U isto vreme, Crvena zvezda prvo stidljivo, a onda na sav glas objavljuje kako igrace placa milion po godini (da je onaj Radonjic iz 2016. mogao da se vremeplovom preseli u 2020. ili 2021. ili sada mislim da ne bi mogao da veruje sta se desava).

 

Rezultat svega toga je neka sredina tabele EL (bez neke nade u TOP8) i potpuna devastacija ABA lige u kojoj svi ostali sluze ili da se finansijski raspadnu ili da "uvelicaju uspehe dva projekta".

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verujem da tako iskusan trener moze lako da nanjusi sta mu je potrebno, odnosno sta ga ometa u onome sto zeli da postigne. 

Mi kao lajci, tj ogromna vecina, predvideli smo fijasko jos letos, i da bio je to klasicni SNS nacin rada. 

Hvala Bobu pa se raspao jos na svom pocetku. 

Nisam siguran koliko Dusko moze da izvuce kestenja iz vatre ove godine. 

Ubedjen sam da od svih igraca u Zvezdi, on ne bi doveo ili zadrzao vise od 5 i to maksimum. 

Ivanovicu se vidi u ocima da je razocaran kolektivnim IQ-om igraca i dojucerasnjih pomocnika. 

Ne znam koliko moze da ispravi krivu Drinu, ali mu dajem najvecu mogucu podrsku i od srca. 

Ne ocekujem trofeje, ocekujem da ekipa deluje smisleno, posto trenutno deluje dezorjentisano, malokrvno, prestraseno, bezidejno. Zvezda mora da postuje loptu, Zvezda ne sme izgrati anarhijsku kosarku, u Zvezdi se moraju znati uloge. 

Dusko je oravi trener da uspostavi hijerarhiju, i zato neka liferuje zalutale, dovede sta misli da je potrebno, pa da prepustimo fenjer drugima. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Realno ovaj potez sa katovanjem pomocnika koji su domaci,mladi i bivsi igraci a potpisivanje random stranaca pomocnika i nije nesto. 

 

 

Najbolje da ostane Simonovic kao prvi pomocnik. Covek je bio retko neinteligentan igrac, da ne kazem neku tezu rec. Njegovo igranje odbrane se svodilo na mahanje ručicama i kad naidje na blok preuzimanje igraca bez zelje da isprati svog igraca. A u napadu prangijanje trojki. Vise puta rukometas spusti loptu na teren nego sto je Simonovic. A dokazao se i kao licnost tako sto je izbusio Jovanovica. 

Daleko mu lepa kuca...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Realno ovaj potez sa katovanjem pomocnika koji su domaci,mladi i bivsi igraci a potpisivanje random stranaca pomocnika i nije nesto. 

 

 

 

Ma da, nema veze što je taj stranac mnogo manje random u odnosu na ove mlade i što je najbitnije mnogo stručniji u odnosu na njih.

Edited by Čvarkov
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Crni said:

Verujem da tako iskusan trener moze lako da nanjusi sta mu je potrebno, odnosno sta ga ometa u onome sto zeli da postigne. 

Mi kao lajci, tj ogromna vecina, predvideli smo fijasko jos letos, i da bio je to klasicni SNS nacin rada. 

Hvala Bobu pa se raspao jos na svom pocetku. 

Nisam siguran koliko Dusko moze da izvuce kestenja iz vatre ove godine. 

Ubedjen sam da od svih igraca u Zvezdi, on ne bi doveo ili zadrzao vise od 5 i to maksimum. 

Ivanovicu se vidi u ocima da je razocaran kolektivnim IQ-om igraca i dojucerasnjih pomocnika. 

Ne znam koliko moze da ispravi krivu Drinu, ali mu dajem najvecu mogucu podrsku i od srca. 

Ne ocekujem trofeje, ocekujem da ekipa deluje smisleno, posto trenutno deluje dezorjentisano, malokrvno, prestraseno, bezidejno. Zvezda mora da postuje loptu, Zvezda ne sme izgrati anarhijsku kosarku, u Zvezdi se moraju znati uloge. 

Dusko je oravi trener da uspostavi hijerarhiju, i zato neka liferuje zalutale, dovede sta misli da je potrebno, pa da prepustimo fenjer drugima. 

 

ono što je sigurno po meni, je da će ekipa igrati onako kako trener zahteva a da će trener kojeg imamo ponuditi najbolju moguću pripremu utakmice (serije) i svakako bolja in-game rešenja od onoga što može jovanović.

 

ispravno je ne očekivati trofeje, jer za očekivanje trofeja treba biti apsolutni favorit a mi smo u odnosu na partizan underdog koji može prijatno da iznenadi ako se sve uradi po dogovoru i malo nas pogleda sreća. rezultat je varljiva kategorija ali proces je neumoljiv  ( : i treba ga poštovati ako želiš uspeh.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Realno ovaj potez sa katovanjem pomocnika koji su domaci,mladi i bivsi igraci a potpisivanje random stranaca pomocnika i nije nesto. 

 

 

pa valjda Duško postavlja ljude od najvećeg poverenja. i s obzirom da je toliko toga prežvakano ovde na forumu modus operandi našeg trenera sigurno je da neće postaviti na tako važno mesto diletante i neznalice te nedovoljno strućno pomoćno osoblje. ovi sad već bivši pomoćnici su sve samo ne to.dovoljno je bilo baciti pogled na njih tokom utakmica i sve ti je bilo jasno.  slažem se da i oni jednog dana moraju od nekud krenuti ali ne preskakanjem škole i bez prethodnog  kaljenja u nekom nižerazrednom klubu. a ne odmah hop pa u EL klub. pa ne ide to baš tako. sve u svoje vreme.

Edited by bodo
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Carles Marco je do novembra prosle godine bio prvi trener Girone (Gasolove), tad su jos bili drugoligasi, a sada su u ACB. Pre toga je vodio jos dva drugoligaska spanska kluba i bio asistent. Kao igrac osvajao medalje sa reprezentacijom. 

 

Cini mi se ne da ima vise iskustva od Simona, Jorovica, Dinica, nego i od doskorasnjeg naseg prvog trenera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...