Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, goldberg said:

 

 

Sta ima srpska kosarka iz svega toga?

 

Da li ce to mladi kosarkasi imati bolje uslove za trening? Da li ce neki mladi kosarkas iz Srbije dobiti sansu i biti novi oslonac reprezentacije?

 

Eno vam Maccabi - ponos Izraela, ekipa koja uglavnom igra sa Amerikancima i ponekim domacim igracem, nekada odu na F4, nekada i osvoje. I? Sta je to kosarka u Izraelu imala od njihovih uspeha? Naravno, razumem da su navijaci Maccabija shvatili to kao uspeh, ali sira slika je ista - niti je izraelska liga dobila nove jake klubove, niti je kosarka u Izraelu postala popularnija, niti je reprezentacija Izraela postala jaca, niti su dobili neke nove talente.

 

Pricati da je uspeh pauerhausa uspeh srpske kosarke je isto kao pricati da je izgradnja "Beograda na vodi" pokazatelj da je gradjanima Beograda odjednom drasticno porastao standard.

Pa i nije bas tako, Petrusev, Ilić, Smajlagic, Koprivica mogu biti budućnost pa i Vukcevic.

 

Avramovic ga repku uvek je sjajan i pre svega bolji fitt pored Bogdana i Jokica od Micica jer pegla odličnu odbranu i ima ogromnu želju za dres repke da se pokaze(ne kažem da Vasa nema, ono što je uradio u Kini je stvarno velika stvar, ali defanzivno je baš upitan).

 

Nedovic kod Pesica se neće naigrati, tu pored Bogdana vidim Gudurica pa i Vanju pre njega.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Sta ima srpska kosarka iz svega toga?

 

Šta srpska košarka ima od decenijskog igranja KKCZ u EL bez rezultata? Sve je to super što ti pišeš sa moralno-etičke strane, pa koliko vidim i dalje navijaš za ovaj klub. 

Radi se o prostom odnosu ulaganja i rezultata. Kad su već ulupane pare u te klubove, neka bar nešto urade i stvore makar potencijalnu šansu za srpsku košarku. Bilo medijski (marketinški), praktično ili na bilo koji način. 

 

Neka naprave pomena vredan rezultat, pa ćemo videti da li će se iz toga izroditi nešto ili ne - pošto će pare evidentno i dalje dobijati. S tim u vezi, s moje strane bi bilo super da KKP ode na F4 ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Teo je završen. Nekima na žalost a nekima na sreću.


Човић и даље наставља по старом,  концепта без кога и када довести. Живим за дан када ћемо га гледати са оном његовом бабом док прати  утакмице из пензије…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dobar u piku said:

Pa i nije bas tako, Petrusev, Ilić, Smajlagic, Koprivica mogu biti budućnost pa i Vukcevic.

 

Avramovic ga repku uvek je sjajan i pre svega bolji fitt pored Bogdana i Jokica od Micica jer pegla odličnu odbranu i ima ogromnu želju za dres repke da se pokaze(ne kažem da Vasa nema, ono što je uradio u Kini je stvarno velika stvar, ali defanzivno je baš upitan).

 

Nedovic kod Pesica se neće naigrati, tu pored Bogdana vidim Gudurica pa i Vanju pre njega.

 

Petrusev i Smailagic su najveci talenti u Srbiji, sa tim da je Petrusevu karijera bila ovakva kao sto jeste jer je dobio prostor u Megi (koja nije drzavni klub iz Srbije). Avramovic i Nedovic su skupi i kvalitetni domaci igraci koji bi mogli lagano da igraju u nekom drugom klubu u EL.

 

Koprivica i Vukcevic? Evo vidim kako su dobijali i dobijaju sansu naustrb rezultata - briga Obradovica za njih, tu je budzet republike Srbije i skupi stranci na njihovim pozicijama.

 

Just now, DameTime said:

 

Šta srpska košarka ima od decenijskog igranja KKCZ u EL bez rezultata? Sve je to super što ti pišeš sa moralno-etičke strane, pa koliko vidim i dalje navijaš za ovaj klub.

Radi se o prostom odnosu ulaganja i rezultata. Kad su već ulupane pare u te klubove, neka bar nešto urade i stvore makar potencijalnu šansu za srpsku košarku. Bilo medijski (marketinški), praktično ili na bilo koji način. 

 

Neka naprave pomena vredan rezultat, pa ćemo videti da li će se iz toga izroditi nešto ili ne - pošto će pare evidentno i dalje dobijati. S tim u vezi, s moje strane bi bilo super da KKP ode na F4 ove sezone.

 

Sve ovo pises je iluzija - o kakvom marketingu pricas? Pa Evroligu prate samo u Grckoj, Litvaniji, Turskoj, Spaniji, Izraelu i ovde kada ima novca pa se skupi i kuso i repato da isprati skupe ekipe u "hrabroj borbi za vrh Evrope".

 

KKCZ iz ranijeg perioda i KKP sada se ne mogu porediti (kao ni KKCZ) - prosto, poredis prve petorke Jovic - Jenkins - Dangubic - Simonovic - Kuzmic i Exum - Punter - Nunnaly - Leday - Lessort i onda pises kako nije bilo uspeha dok se mocni Obradovic nije dosetio da napravi Maccabi u Beogradu.

 

Sve oko tog projekta zapravo smrdi na SNS megalomaniju - mi smo najjaci, najbolji, najuspesniji, ima nas najvise, ostali nam nisu ni prici. To blage veze nema sa Partizanom iz doba Vujosevica, zapravo jedini klub koji moze da se poredi sa njima po tom osnovu je ovogodisnja KKCZ.

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pri ovim raspravama bi valjalo da se zna da li je nekom reprezentativni uspeh bitniji od klupskog. Ako jeste, onda ok, mogu da razumem da je njima drago zbog uspeha kkp

Meni je uspeh reprezentacije mnogo, mnogo manje bitan od uspeha Zvezde.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

I nema više prozivanja da plati porez nego isti ti likovi sad presrećni što dovodi sina da gleda Partizan, lajkuju njegove slike masovno.


Мислим да су комшије биле једини скуп у историји Србије који је прозивао таквог лика као што је Новак! Али запамтите ова промјена за 180 степени је тек почетак, сад су видјели да се послије меча у Монаку и Жоц шлихтао малом Стефану.:s_d:
Лицемјерство ће бити на најновијем нивоу:ss:

Edited by Константин
  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, goldberg said:

Sve ovo pises je iluzija - o kakvom marketingu pricas? Pa Evroligu prate samo u Grckoj, Litvaniji, Turskoj, Spaniji, Izraelu i ovde kada ima novca pa se skupi i kuso i repato da isprati skupe ekipe u "hrabroj borbi za vrh Evrope".

 

KKCZ iz ranijeg perioda i KKP sada se ne mogu porediti (kao ni KKCZ) - prosto, poredis prve petorke Jovic - Jenkins - Dangubic - Simonovic - Kuzmic i Exum - Punter - Nunnaly - Leday - Lessort i onda pises kako nije bilo uspeha dok se mocni Obradovic nije dosetio da napravi Maccabi u Beogradu.

 

Sve oko tog projekta zapravo smrdi na SNS megalomaniju - mi smo najjaci, najbolji, najuspesniji, ima nas najvise, ostali nam nisu ni prici. To blage veze nema sa Partizanom iz doba Vujosevica, zapravo jedini klub koji moze da se poredi sa njima po tom osnovu je ovogodisnja KKCZ.

 

Pa dobro, ako je već tako, kako se KKCZ nije dosetila da napravi Makabi u Beogradu? Deceniju se igra EL, s obzirom na uložene pare trebalo je odavno da budete učesnici PO. Mislim, ove sezone je doveden Facundo freaking Campazzo. Rekoh ti već, radi se o odnosu ulaganja i rezultata. Da se ja nešto pitam udarila bih državni katanac na oba kluba i ne bi ni jedni ni drugi dobili više ni evro iz državnog budžeta. Ali avaj, ne pitam se.

 

Naravno da je u pitanju SNS megalomanija, ako nekom nije bilo jasno dosad može biti jasno danas, kad se spominje da je završen Teodosić. Dakle, nevezano za rezultate, imaćete budžet i naredne sezone. Jer Miloš je četvrti najplaćeniji evroligaški igrač, ispred njega su samo Mirotić, Larkin i Micić.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Константин said:


Мислим да су комшије биле једини скуп у историји Србије који је прозивао таквог лика као што је Новак! Али запамтите ова промјена за 180 степени је тек почетак, сад су видјели да се послије меча у Монаку и Жоц шлихтао малом Стефану.:s_d:
Лицемјерство ће бити на најновијем нивоу:ss:

Sve će promeniti prvi poraz

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, goldberg said:

 

Petrusev i Smailagic su najveci talenti u Srbiji, sa tim da je Petrusevu karijera bila ovakva kao sto jeste jer je dobio prostor u Megi (koja nije drzavni klub iz Srbije). Avramovic i Nedovic su skupi i kvalitetni domaci igraci koji bi mogli lagano da igraju u nekom drugom klubu u EL.

 

Koprivica i Vukcevic? Evo vidim kako su dobijali i dobijaju sansu naustrb rezultata - briga Obradovica za njih, tu je budzet republike Srbije i skupi stranci na njihovim pozicijama.

Avramovic je pre Partizana igrao u prosečnom Španskom klubu, to je kao da kažeš za Tomasa Dimsu da je skup igrač i da bi u mnogom ekipama mimo Zalgirisa igrao el.

 

Ilić i Koprivica mi deluju kao čvršći momci od Filipa i Alena, ali naravno imaju manji talenat od njih.

 

Tristan polako postaje Pecarski, a od svih navedenih je najveći talenat i mladji je 3 godine.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20230409-192657-Chrome.jpg 

Tim sa kojim je izboren top8 

 

Jasno je valjda da ovih para ne bi ni bilo da Zeljko nije dosao preko puta i da se pokusa sa instant uspehom

Da srpska kosarka ima nesto od ovakvih davanja nema nista

Ako se da prava sansa Topicu eto mozda i bude pomaka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DameTime said:

Pa dobro, ako je već tako, kako se KKCZ nije dosetila da napravi Makabi u Beogradu? Deceniju se igra EL, s obzirom na uložene pare trebalo je odavno da budete učesnici PO. Mislim, ove sezone je doveden Facundo freaking Campazzo. Rekoh ti već, radi se o odnosu ulaganja i rezultata. Da se ja nešto pitam udarila bih državni katanac na oba kluba i ne bi ni jedni ni drugi dobili više ni evro iz državnog budžeta. Ali avaj, ne pitam se.

 

Zapravo, postojala je jedna osoba koja je bila ambicioznija i zelela je da napravi tim koji moze da napadne barem TOP8 - njeno ime je bilo Dejan Radonjic. On je 2017. zamislio da ostanu svi na okupu, da im se obnove ugovori, povecaju primanja i da se nastavi sa tim timom u narednoj sezoni. Receno mu je da, osim ako on licno nece sve to da finansira, da para nema, da to sto se F4 odrzava u BG samo znaci da je grad zainteresovan da ugosti Real, Barcu, Oly i Efes u "Areni", a da KKCZ moze da racuna na ostanak Lazica, Dangubica i Bjelice i dovodjenje jeftinijih stranaca.

 

Mislim da posmatras KKCZ kroz poslednjih 10 godina kao neki monolit, a to je kao da neki navijac KKP kaze da je Zeljko uspeo u necemu sto pre njega nisu mogli ni Dzikic, ni Bozic, ni Trinchieri - prosto, radi se o drasticno vecim budzetima, sto se odnosi i na KKCZ ove sezone.

 

I da naglasim, kad pisem kako su mi KKP i KKCZ antipaticni, to se odnosi na poslednje sezone, ja sam KKCZ podrzavao prakticno sve do ove sezone, a KKP u EL za vreme Vujosevica uvek.

 

34 minutes ago, DameTime said:

Naravno da je u pitanju SNS megalomanija, ako nekom nije bilo jasno dosad može biti jasno danas, kad se spominje da je završen Teodosić. Dakle, nevezano za rezultate, imaćete budžet i naredne sezone. Jer Miloš je četvrti najplaćeniji evroligaški igrač, ispred njega su samo Mirotić, Larkin i Micić.

 

Mogu oni da zavrse Teodosica, a ja mogu da se nadam da ce im sudbina biti kao i sudbina Virtusa sa istim tim Teodosicem - serije teskih poraza i nikakva borba za TOP8.

 

4 minutes ago, Dobar u piku said:

Avramovic je pre Partizana igrao u prosečnom Španskom klubu, to je kao da kažeš za Tomasa Dimsu da je skup igrač i da bi u mnogom ekipama mimo Zalgirisa igrao el.

 

I tebi i meni je jasno da je Avramovic prosto bolji igrac - i takav je bio kada je dosao u KKP.

 

4 minutes ago, Dobar u piku said:

Ilić i Koprivica mi deluju kao čvršći momci od Filipa i Alena, ali naravno imaju manji talenat od njih.

 

Nebitno je kakvi su, nisu u Vujosevicevom Partizanu koji je funkcionisao tako sto su takvi igraci imali veliku ulogu, pa je na treneru bilo da nadje nacin da sa njima pobedjuje u EL.

 

4 minutes ago, Dobar u piku said:

Tristan polako postaje Pecarski, a od svih navedenih je najveći talenat i mladji je 3 godine.

 

Pa to je zato sto ekipa komotno moze da funkcionise sve da se on sad transportuje na Mesec. KKP kod Vujosevica je morao da forsira Djekica jer druge cetvorke nije bilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

šbbkbb:

 

da nismo doveli Kampaca, nije isključeno da bismo ABA ligu završili sa 6-7 poraza i borili se sa CED i BUD za poziciju 2.

 

u EL je pitanje da li bismo dobacili do 13-14 pobeda

 

za razliku od Vildoze i Nedovica, Kampaco nije lenj igrač i ne bira isključivo lakša rešenje (alibi odbrana i šut za 3)

 

u meri u kojoj Ivanović natera Vildozu i Nedovica da rade, i mi ćemo biti konkurentniji u PO ABA

 

Nedovic je bolji igrač kada ga ne ide šut i kada mora da radi za poene; svakako opasniji po protivnicku odbranu i korisniji za ekipu

 

Petorke sa više od 1 nešutera su baš mučenje i nikako ne idu uz ono što imamo na pleju; nema nikakvog razloga da trojac ne igra svih 80 minuta na pozicijama 1-2; na tri Dobric-Holand, i po potrebi Markovic. Lazarević isključivo na 4, kada ima zadatak da izgrize nekoga konkretnog u odbrani.. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...