Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Zaninljivo bi bilo videti statistiku utakmica pod Duskom, broj prvih cetvrtina koje smo dobili i broj utakmica koje smo izgubili kad smo vodili u Q4. 
 
Verovatno na prste jedne ruke ovo prvo i gomila ovo drugo.
 
Covek evidentno ima problem pripreme i zatvaranja utakmica. Ume dobro da se prilagodi protivniku u toku meca ali otvaranje, inicijalni skauting a posebno zatvaranje tekmi su kriminalni. 
U tome je fazon. I kad vodimo sa 10+, nemam neki osecaj sigurnosti, cak naprotiv.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Der der, nista se strasno nije desilo.

 

U psihickom smo kurcu, svaki put smo igrali ovakvu utakmicu pred duplo kolo EL, ovde se potrefilo nekoliko losih stvari. Ono sto su ispogadjali u poslednjoj cetvrtini nece pogoditi vise nikad nigde. 

 

Naravno da smo sami krivi, ali ajd' malo vere u ovaj tim. 

 

Ako nista, bar se Petrusev nije povredio 😁

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu da primetim prevelik je dizbalans kvaliteta spoljne linije i unutrasnje.

 

Recimo da je Covic koji je u kosarci 50 godina doveo nekog centra(sklonio pre toga Kuzmica i Raduljicu) umesto Kampaca pa mi bi 100x puta bolje izgledali nego sad.

 

Ovako dolaskom Kampaca(nemam nista protiv da ne shvatite pogresno) smo izgubili hijarhiju u toj spoljnoj liniji a nismo resili glavne probleme.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dobar Los Milos said:
3 minutes ago, NMX said:
Zaninljivo bi bilo videti statistiku utakmica pod Duskom, broj prvih cetvrtina koje smo dobili i broj utakmica koje smo izgubili kad smo vodili u Q4. 
 
Verovatno na prste jedne ruke ovo prvo i gomila ovo drugo.
 
Covek evidentno ima problem pripreme i zatvaranja utakmica. Ume dobro da se prilagodi protivniku u toku meca ali otvaranje, inicijalni skauting a posebno zatvaranje tekmi su kriminalni. 

U tome je fazon. I kad vodimo sa 10+, nemam neki osecaj sigurnosti, cak naprotiv.

To. Jebiga diktiraju nam protivnici sa ce da bude sa nasom prednoscu i samo od njih zavisi. Svejedno da li je to Zalgiris, Bayern ili Cibona. Paralisani smo na 5 minuta do kraja protiv svakog. Ako imamo kojim cudom prednost, gubimo je. Ako zaostajemo, blejimo i ne uspevamo da stignemo protivnika. Ovoliku gomilu poraza Zvezda u serijama davno nije imala mislim (govorim odokativno).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ekipa igra bezidejno napadački što je posebno teško kad u stvari imaš dobre napadače i par vrlo inteligentnih igrača.

Ja nemam objašnjenje sem da je struka zakazala negde. Igrači su u psihološkom padu, maše otvorene šuteve, statiraju u napadu i najčudnije od svega sve preuzimamo u odbrani, a nemamo tim za to.

Nisam bio za smenu Jovanovića , još manje sam za smenu Ivanovića, ali nešto mora da se menja.

 

P.S. Sramotno je da mi kao navodna zemlja košarke nemamo krštenih trenera srednjih godina i da je od xy dobrih igrača iz 90ih i 00ih većina odlučila da nema nikakve veze sa košarkaškim  terenom, tj.da se ne bavi trenerskim poslom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

Der der, nista se strasno nije desilo.

 

U psihickom smo kurcu, svaki put smo igrali ovakvu utakmicu pred duplo kolo EL, ovde se potrefilo nekoliko losih stvari. Ono sto su ispogadjali u poslednjoj cetvrtini nece pogoditi vise nikad nigde. 

 

Naravno da smo sami krivi, ali ajd' malo vere u ovaj tim. 

 

Ako nista, bar se Petrusev nije povredio 😁

Moguce da su pokusali da odrade(kao i Partizan sto je juce isto pokusao pa su uspeli da izvuku na Nunalijev kvalitet) ali opet ovakva Cibona se morala dobiti i da su izasli sa takvim stavom.

Partizanu se moze imaju prece ciljeve a mi smo opet ostali na ABA tako da....

Link to comment
Share on other sites

Sav besmisao trenera se ogleda u zadnjih 30 sekundi utakmice. 

Prvo ekipa nije svesna da nismo ni blizu bonusa, na -1 je potrebno 13 sekundi da se napravi prvi faul a onda umesto da ubaci one rukometase na klupi koji za to jedino i sluze on ostavlja Nedovica, Dobrica na terenu da prave faulove.

 

O tome da prvi put na terenu zajedno budu Facu, Luca i Neda tek na -6 i 3 minuta do kraja sve govori.

 

Trener nam se pogubio i to traje nedeljama. I Partizan bi nas nagruvao da Spanac nije preuzeo. Ovo je vec koji poraz po redu da gubi dobijene meceve a imali smo i neke gdje smo se provukli ali naravno da to ne moze trajati. Oducavaju ga od kosarke redom na svim frontovima

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

To. Jebiga diktiraju nam protivnici sa ce da bude sa nasom prednoscu i samo od njih zavisi. Svejedno da li je to Zalgiris, Bayern ili Cibona. Paralisani smo na 5 minuta do kraja protiv svakog. Ako imamo kojim cudom prednost, gubimo je. Ako zaostajemo, blejimo i ne uspevamo da stignemo protivnika. Ovoliku gomilu poraza Zvezda u serijama davno nije imala mislim (govorim odokativno).
Tacno. Imam osecaj da se bukvalno ugasimo u nekoj 35 minuti.
Link to comment
Share on other sites

Zapali se posle poraza i komsijska tema  😄  Juce su komsije bile u slicnom sosu. Jbg. Kampaco je metno trojku ali je promasio ono bacanje. Definitivno malo poena iz reketa. Zasto je to tako? Kuda nestadose asistencije i timska igra?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Redstar0356 said:

Sa parama da kupimo Demarkus Nelsona koji je jedine dobre El sezone igrao kod nas i Raska Katica koji je vec krenuo da radi njive 

Doveden je valjda još neko? Dženkins, Marjanović, Šilb, Blažić, Radenović? I na kraju poraz u Areni od Cibone sa 2 igrača. No koliko vidim ti voliš da izmišljaš i imaš selektivno pamćenje.

 

Poenta nije Ivanović vs Radonjić, trener se ne menja posle prvih neuspeha, sem ako nije očigledan promašaj. Evo npr. najglasniji ovde je Radonjića zvao Jadonja i kačio mu magareće glave na montažama.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Ako mogu da primetim prevelik je dizbalans kvaliteta spoljne linije i unutrasnje.

 

Recimo da je Covic koji je u kosarci 50 godina doveo nekog centra(sklonio pre toga Kuzmica i Raduljicu) umesto Kampaca pa mi bi 100x puta bolje izgledali nego sad.

 

Ovako dolaskom Kampaca(nemam nista protiv da ne shvatite pogresno) smo izgubili hijarhiju u toj spoljnoj liniji a nismo resili glavne probleme.

 

 

Svaki tim koji pretenduje da bude OZBILJAN, a kome je Luka Mitrović najbolji centar, nema šta da traži u ozbiljnim takmičenjima.

 

Time ne podcenjujem Luku, on u odnosu na svoje mogućnosti pruža blizu maksimuma, ali jbg, za Evropu te su mogućnosti male.

 

Luka bi se savršeno uklopio kao neki drugi ili treći centar u ekipi gde je prvi centar brutalna zverka.

 

Ovako, sasvim je normalno da nemamo nikakav doprinos na centru kada se stegne odbrana, jer nema koga da ga donese.

 

Šta više, Stručnjak na klupi je odjebao sve ostale igrače na toj poziciji, Petruševa preselio na četri, pa nek se veseli ova kuća! :high_five:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zvezda ne moze da priusti boljeg trenera od Ivanovica.

 

Stranci iz prelaznog roka:

- Mvp kita Aus lige

- Holand

- Bentil

- Martin (svi bez ucinka duze vreme)

 

Doveden I Petrusev na 1 godinu da se kali. 😞

 

Vildoza nije prosao pripreme, Faku prakticno poceo da igra pre 4 dana.

 

Ako se pravi stvarno koncept, onda zadrzis nosioce tipa trenera, Pantera, Ledeja, Lesora, Avramovica I dodas im par proverenih EL/NBA igraca. To je strategija, doduse za to treba imati I novac obezbedjen tokom leta. 

 

Pisem isto 3x, necu vise.

  • Like 14
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Laki21 said:

 

Nema ovde leba, iskustvo je pokazalo da kad trener u ovoj meri izgubi tim, da tu nema povratka. I slepcu je jasno da postoje katastrofalni problemi u ekipi, zbog toga su rotacije tragikomične, zalaganje nikakvo, ništa ne funkcioniše.

 

Ne vidim šta će neki pojačani trening da donese što nije doneo do sada, čak i kada bi imali vreme za njega, a to vreme ne postoji, evo npr iduće nedelje nema vremena doslovno ni za jedan ozbiljan trening.

 

Ja se iskreno nadam da će Duško da bude čovek, jer takvog ga doživljavam, te da sam da ostavku, da se ne razvlačimo i ne mučimo jer ovo ide samo na jednu stranu, u potpuni sunovrat, valjda ni njemu ne treba epsko brukanje.

pa da, ionako nenad stefanovic ceka kao zapeta puska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kontam, bavimo li se sada problemom ili uzrokom?

Ovi sto bi da menjaju trenera, nece resiti problem, samo ce ga gurnuti pod tepih.

Problem bi mogli da rese u nekoj meri igraci i trener.

Mislim da je uzrok bitniji, da se ne bi dolazilo iz godine u godinu u istu situaciju.

I jos nesto za kraj, Lazarevic ponovo ispaljuje kamenje, a mi ocekujemo da sa njim pobedimo evroligase, a on ni protiv Cibone ne ume, prosto je covek za KLS.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1. Petrusev otvara utakmicu sa 9p i trener ga zakucava za klupu narednih 15min.

2. Cibona igra sa jednim klasicnim centrom, a mi ispaljujemo 41 trojku, ejj 41! Prvo poluvreme 24, pa Golden State sa Karijem i Tomsonom ne sutne toliko trojke za poluvreme...

3. Ne znam ni ja koja utakmica po redu gde u Q4 vodimo +7 na 5-6min do kraja i na kraju istu gubimo.

 

U debelom smo padu koji ne znam kada ce da stane. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo juce i danas ce mislim odluciti sezonu. Nunnaly pogadja, mi gubimo +10. Oni u ABA na 1, mi na 2. Ne znaci da nemamo sansu, ali u ovom trenutku naci pozitivne momente ili gajiti nadu je nemoguca stvar. Ekipa i Dusko su patosirani vec sedmicama u nokautu i ne mogu da dodju sebi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Moguce da su pokusali da odrade(kao i Partizan sto je juce isto pokusao pa su uspeli da izvuku na Nunalijev kvalitet) ali opet ovakva Cibona se morala dobiti i da su izasli sa takvim stavom.

Partizanu se moze imaju prece ciljeve a mi smo opet ostali na ABA tako da....

 

Ma nema sta moguce, sigurno su izasli opusteno da igraju. Mislim da smo bas protiv Splita u gostima igrali pred neko duplo kolo, isto je ovde bilo drvlje i kamenje na igru. Tada smo se odlepili na sredini cetvrte cetvrtine i Split se predao. Razlika je sto nisu pogadjali svasta kao ovi ludaci. 8 koseva zaredom (2 trojke Majcunica i ono na drugi obruc posle asistencije Kapuste iza glave) nece uci da ih ponove jos 100 puta.

 

Opet kazem, naravno da smo sami krivi, sta sad. Desilo se, teraj dalje. 

 

Brat Nedara da proba neki put i na prodor, nece struja da ga udari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sta reci?

ali ozbiljno, sta reci? 

imas 70-61 protiv cibone i to uspes da izgubis i tako sjebes i domaci teren u plej ofu. ok sralo ih je nevidjeno ali dali smo 8 poena za 8 minuta u 4/4, a primili 21.

41 sut za 3? protiv ekipe koja nema centra?

jel smo ijednom napali u odbrani midjeta kapustu?

martin 6 minuta? 

12 uzetih trojki u 4/4. do poslednjeg minuta 9 suteva za 3 i dva za dva. jedina smislena akcija ono kucanje petruseva. samo 1 na 1 i trojke.

pa dokle vise? dokle bre?

dva meseca ti ekipa tako resava meceve, tako i ja mogu da budem trener.

da ne pominjem da je na 73-66 kad nedovic ulazi u ritam zacrtao da ga izvede i vec luka i luca stoje da udju i vadi i njega i kampaca. dok su ovi cekali mi dobijamo onih suludih 5 poena majcunica i idemo na 73-73.

pa lazarevic uzima dva suta za 3...

isuse boze i majko bozija.

petrusev poceo odlicno, vezao 9 poena i onda igra 2 minuta sve do finisa trece?!

nemanja uzeo 11 trojki, dobric i vildoza po 8. alal vera.

25 suteva za 2 i 41 za 3 protiv ekipe koja nema centra.

dobiju te borna kapusta i sani aranitovic.

najveca sramota u sezoni, veca od zadra.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...