Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

27 minutes ago, Gilmour said:

Pre 5 godina bi kuću stavio da će Guduric postati najbolji igrač Evrolige, a sad ga stavljamo u ovakvu rečenicu manje-više samo zato što je igrao u Zvezdi.

+1, bio sam kosarkaski zaljubljen u tog coveka(no homo😃), al me bas onako razocarao i izneverio (kapiram da mu puca paja zbog ovog poslednjeg😆)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LightWeight said:

Човек прича како жели да остане у НБА и игра као бекап у тиму који се бори за титулу а ми се ложимо да ће код нас 

 

Tačno, jedno su želje, drugo je realnost. To važi za nas, a bogami i za njega. Znam ja da bi on želeo kao backup u nekog contendera. A realnost je da je zadnjih x godina bio backup u timovima što nisu contenderi, pa neznam šta tačno ga preporučuje za te jače timove...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, L' Imperatore said:

 

A ovde se onda ide u drugu krajnost, gde je Hollins odjednom lenj igrač.

Da se ispravim, mislio sam lenj u odnosu na Lazica. Kada gledas agilnost na terenu, koju bih ja definisao pod recimo "koliko sitnih pokreta uradis a da se od tebe to nuzno mozda i ne ocekuje" na samom vrhu te liste bi mozda bio Lesor, koji je perpetuum mobile u energetskom smislu, da ima veci IQ ne znam koji bi to nivo kosarkasa bio. Lazic je negde pri vrhu. On i Kalina. Gledajuci njegovu odbranu stice se utisak da svake stotinke sekunde on gleda kako da zauzme najbolji moguci polozaj u odnosu na napadaca i to ga cini vanserijskim defanzivcem. Jos za razliku od Lesora koristi i mozak. Limitiran je u kosarkaski vaznim fizikalijama, ali je zato pravi spartanac, fanatik.

 

Holins je ok, odlican defanzovac, ali nije taj tip coveka. Nije fanatik. On ce odigrati ono sto se od njega trazi odlicno, ali nece ici tu ekstra stepenicu kao Lazic da pogine na terenu. Zato kazem lenj, u odnosu na fanatika. Inace korektan, zahvalan igrac, sjajan defanzivac svakako, ali osim odbrane na Panteru (sto moze da bude presudno) ne vidim da moze bilo sta bolje da uradi od rostera koji vec imamo. U preuzimanjima, Lazic je verovatno jedan od retkih igraca koji uspesno moze da brani od 1 do 5, a da ne mora da pravi faul, osim na Tavaresu i sl. Tako nesto svaki trener ocigledno zna da ceni. Ubedjen sam da bi Lazic i u Makabiju nasao mesto, jer kad trener vidi na treningu da neke akcije ne prolaze zato sto Lazic to zatvori onda ga stavi i u tim. Mozes i u skautingu da to propustis jer nije u nekoj skauting kategoriji, tesko se definise, ali kad vidis u praksi, ako si dobar trener, neces skloniti glavu na drugu stranu. Samo moje misljenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Steta bas za Lazica elitnog defanzivca sto nikad nije pokusao negde van Zvezde da naplati to sto je takav fanatik i odbrabremna zver...

Mada kosarka nije samo odbrana, mora da navezba jos malo onaj flouter sa levom rukom, malo dribling da poboljsa i da smanji pravljenje glupih faulova...

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Tačno, jedno su želje, drugo je realnost. To važi za nas, a bogami i za njega. Znam ja da bi on želeo kao backup u nekog contendera. A realnost je da je zadnjih x godina bio backup u timovima što nisu contenderi, pa neznam šta tačno ga preporučuje za te jače timove...

Није био бекап него стартер, он и даље може да нађе НБА тим лагано

Скроз нереална прича око његовог доласка класични трачеви

Link to comment
Share on other sites

Po meni je Lazic napravio odlicnu karijeru iako nikad nije otisao iz Zvezde. Odlicnu karijeru i u smislu nekih igrackih rezultata i uspeha i verovatno u finansiskom smislu. Recimo ako poredimo njega i recimo Gagija Milosavljevica, koji mi je nekako njegov pandam u KKP, mislim da je na kraju Lazic imao bolju karijeru i igracki i finansiski

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gilmour said:

Pre 5 godina bi kuću stavio da će Guduric postati najbolji igrač Evrolige, a sad ga stavljamo u ovakvu rečenicu manje-više samo zato što je igrao u Zvezdi.

Guduric je odlican EL bek, fali mu malo konstantnosti da bude vrhunski. Ne igra za dzabe u jednoj od najboljih i najbogatijih EL ekipa. Za nas bi bio vrhunsko pojacanje, bolji igrac od Nedovica.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, LightWeight said:

Човек прича како жели да остане у НБА и игра као бекап у тиму који се бори за титулу а ми се ложимо да ће код нас 

 

Pa i bice bekap u timu koji se bori za titulu.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Guduric je odlican EL bek, fali mu malo konstantnosti da bude vrhunski. Ne igra za dzabe u jednoj od najboljih i najbogatijih EL ekipa. Za nas bi bio vrhunsko pojacanje, bolji igrac od Nedovica.

Mislim da su razliciti. Neda je 2/1, a Gudura 2/3 i nije operisan od asistencija. Gudura ima bolji sut (kada hoce da sutne), a Neda prodor. Nisam siguran da bi npr. na trenutni sastav Gudura bio bolji fit od Nede. 

Link to comment
Share on other sites

Milosavljevića su usrale povrede, valjda je to jasno. Njegov plafon je bio mnogo veći od lazićevog. Ali jedna preteška povreda a ubrzo i druga nakon što se vratio i to je bilo to.

 

Inače bih uvijek prije imao Nedovića nego Guduru, na bilo koji sastav.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Milosavljevića su usrale povrede, valjda je to jasno. Njegov plafon je bio mnogo veći od lazićevog. Ali jedna preteška povreda a ubrzo i druga nakon što se vratio i to je bilo to.

 

Inače bih uvijek prije imao Nedovića nego Guduru, na bilo koji sastav.

Pa to je valjda no-brainer u bilo koje doba dana

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

kontam da je mislio na wingspan; laza je u tom departmanu kratak, dok je hollins kano orao.

 

Ma ok.. samo prelako se ovdje lijepe epiteti brutalan/dobar (kao nije nesto), a u pitanju su dva elitna odbrambena igraca na EL nivou. Ako vec imas zelju da ih poredis, bar se potrudi i elaboriraj misljenje.. a ne to kratak (sta god treba da znaci).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sam B said:

Zamislite bekove Kampaco, Vildoza, Nedovic, Guduric 🙂 Znaci to ne bi bila "jedna od..." nego ubedljivo najbolja bekovska linija evrolige. Ovo su ozbiljne price.

 

Nemojte ljudi ko Boga vas molim. Zaista mi ne nedostaje fintiranje vazduha.

  • Like 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

Pa to je valjda no-brainer u bilo koje doba dana

 

Pa sad, ima Gudurić svoje prednosti i generalno su igrači na sličnom nivou.

 

Ja lično preferiram nedovićeve kvalitete ispred gudurinih, ali mi je legit da ima ljudi koji drugačije misle. Samo sam od Gudure očekivao mnogo više.

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Nemojte ljudi ko Boga vas molim. Zaista mi ne nedostaje fintiranje vazduha.

A bogami  ne fali nam ni buzzer-beatera

1 minute ago, Sector said:

 

Pa sad, ima Gudurić svoje prednosti i generalno su igrači na sličnom nivou.

 

Ja lično preferiram nedovićeve kvalitete ispred gudurinih, ali mi je legit da ima ljudi koji drugačije misle. Samo sam od Gudure očekivao mnogo više.

Gudura nikad neće imati njegov ulaz a i u šutu ima prednost Nemanja Obrana jedino na strani Gudure. 

Link to comment
Share on other sites

vezano za ugovor. receno je da je to najveci ugovor sa privatnom firmom, ne sa svim firmama, sto znaci da je na ovim prostorima neka drzavna firma davala veci novac. Sad ako znamo koliki se novac najvise dao iz drzavnih firmi docicemo do maximuma, a zanimljivo je i koliko daje nis partizanu, jer je vise od toga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...