Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Pratim KKCZ na par socijalnih platformi..pre neki dan klub stavio post sa slikom Vildoze,zastavom Argentine pracen nekom njihovom navijackom pesmom..ocigledno je aluzija isla ka podrsci Argentini protiv Holandije..udjem u komentare..evo,kunem vam se,bar 80% likova je post shvatilo/razumelo kao najavu pojacanja (citaj:Kampaca)..

Nisam bio iznenadjen nivoom lozane,ali jesam neshvatanjem konteksta posta. I onda se cudimo sto je neki tviteras ugasio nalog nakon objave. Jbg..stara internet-kletva na delu: Dabogda ti se Cigani nakacili na nalog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Drug Crni said:

Pratim KKCZ na par socijalnih platformi..pre neki dan klub stavio post sa slikom Vildoze,zastavom Argentine pracen nekom njihovom navijackom pesmom..ocigledno je aluzija isla ka podrsci Argentini protiv Holandije..udjem u komentare..evo,kunem vam se,bar 80% likova je post shvatilo/razumelo kao najavu pojacanja (citaj:Kampaca)..

Nisam bio iznenadjen nivoom lozane,ali jesam neshvatanjem konteksta posta. I onda se cudimo sto je neki tviteras ugasio nalog nakon objave. Jbg..stara internet-kletva na delu: Dabogda ti se Cigani nakacili na nalog.

Nije ugasio nego je Tviter blokirao nalog. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ivanović za MaxBet sport: Zvezda je veliki klub i bez mene bi imala glavu i rep! Ne radim više od ostalih ozbiljnih trenera

 

Ni najveći optimisti među navijačima Zvezde verovatno nisu mogli da se nadaju ovakvom preokretu sezone. Od dolaska Duška Ivanovića dogodilo se upravo to – preokret sezone.

 

Smena na klupi kluba sa Malog Kalemegdana pokazala se kao pravi potez. Umesto Vladimira Jovanovića stigao je Duško Ivanović, a sa njim i neverovatni rezultati. Crveno-beli su u seriji od devet pobeda u oba takmičenja, Evroligi i ABA ligi.

IZNENADNI POZIV

Sigurno ste pre dolaska skenirali Zvezdu. Šta ste prvo promenili?

– Nisam skenirao Crvenu zvezdu, poziv došao iznenada, možda sam pogledao samo jedan meč Zvezde. U početku za jednog trenera je najbitnije da ima igrače koji mu veruju, a i trener mora da veruje u igrače. Strpljenje u životu je veoma bitno, ništa ne dolazi preko noći – rekao je Duško Ivanović u emisiji “60 minuta s Vladom i Acom” na MaxBet radiju.

Priča se da vaši treninzi traju satima. Da li je to istina?

– Traju onoliko koliko mislim da je potrebno da postignemo određenu formu, da na svakom treningu budemo bolji nego na prethodno,. Sat, dva, tri, nije bitno. Mi smo profesionalci, imamo jedan cilj. Ne radim ništa više nego što rade ostali ozbiljni i pravi treneri.

Legendrni Aca Nikolić je rekao da posle treninga igrača treba da boli glava, a ne noge. Vi ste preuzeli tu izreku?

– Imao sam sreću da se upoznam i radim s Acom Nikolićem, davao mi je savete puno mi je pomogao u trenerskom stvaranju. Ta izreka je njegova, a ja sam je prihvatio, ali i dodao: Igrača treba da boli glava, ali i noge.

Koje mane ste sakrili u igri Crvene zvezde, a šta pokušavate da isturite u prvi plan?

– To je istina, svaka ekipa ima slabosti, a svaki trener pokušava da ih zakamuflira. Ne bih mogao da vam kažem koje su to, ne bih bio dobar trener ako bih rekao. Za poverenje, stabilnost bitna je odbrana. Igrači treba da shvate da je odbrana ono što će da im da stabilnost u napadu. Ono što daje snagu nije napad, nego odbrana. Zato uvek u prvi plan stavljam odbranu, ali i ta odbrana je samo baza za napad.

KOŠARKA JE SVUDA ISTA

Zvezda je s vama dobila i glavu i rep?

– Zvezda je veliki klub i ima i glavu i rep i zna šta radi i bez mene.

Gde su nestali treneri koji su stvarali talente?

– Ja stvarno dajem šansu svima, nije bitno da li je stranac ili domaći igrač, već da je donar, da odradi maksimalno svaki trening, da vidim ambiciju i da hoće da napreduje. Što se pitanja tiče, dugo sam van naših prostora da bih dao argumentovano mišljenje. Ranije je bio rad u klubovima, sada je to rad u košarkaškim školama, a tu je i rani odlazak igrača u inostranstvo. Ranije nije moglo da se ode do 28. godine. U Srbiji i Crnoj Gori ima puno izvanrednih trenera i da izvanredno rade i da nije problem u njima. Ranije je prvi razlog za bavljenje košarkom bio da se postane veliki igrač. Sada je to jedan od razloga, ali nije prvi.

Svaki trener ima uzor. Da li je vama to bio Boža Maljković koji vas je dugo trenirao?

– Jeste. Kad sam otišao u Jugoplastiku to je bio neki drugi nivo košarke. U Split sam otišao sa 29, 30 godina. Otvorile su se oči, vifiš jednu drugu košarku. Boža je bio trener koji je maksimalno znao da iskoristi svakog igrača i svakog igrača stavi na pravo mesto. Veliki pedagog i učitelj.

Prvi put radite u Srbiji. Mada je kratak period, kolika je razlika u bavljenju trenerskim poslom u Srbiji i Španiji, Grčkoj, Francuskoj gde ste već radili?

– Nema razlike, košarka je svuda ista. Za trenera su najbitniji struktura kluba i uslovi koje može da ima. Nije tu razlika u državama, već u klubovima i ljudima koji vode te klubove.

Savet za one koji žele da budu košarkaški treneri?

– Nisam ja za savete. Najvažnije je da čovek rad u životu ono što voli, a onda je na sve spreman i sigurno će da uspe – poručio je Duško Ivanović

 

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Legendrni Aca Nikolić je rekao da posle treninga igrača treba da boli glava, a ne noge. Vi ste preuzeli tu izreku?

 

"Imao sam sreću da se upoznam i radim s Acom Nikolićem, davao mi je savete puno mi je pomogao u trenerskom stvaranju. Ta izreka je njegova, a ja sam je prihvatio, ali i dodao: Igrača treba da boli glava, ali i noge."

 

:classic_biggrin:

 

  • Like 8
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

5 pobeda u nizu a uz to i dva derbija i to prvi istorijski u el i to pred punom arenom trojkom u poslednjoj sekundi protiv komsija koji su nikad skuplji i sa najvecom legendom kluba. moze li bolje i sladje?

 

idemo bar do 7 uzastopnih. 

jos 11 ukupno nam treba za 8.

 

evo dve samo za luku kapitena i lazu!

hvala vam za sve ove godine srece!

 

 

da uzmemo el!

Spoiler

vesna-covic.thumb.jpg.9e6416b5fb3cd3fdb229bc7614009cfe.jpg

 

posebno hvala za osobu koja je sve to omogucila :heart:

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Nije ugasio nego je Tviter blokirao nalog. 
Reportovao ga Tegi zbog fejk njuz i širenja straha koji izmiče kontoli...Tviter ozbiljna firma odma pozvo Kampacovog managera...ovaj protiv uroka slago ko pas: ,, ma...nidje veze"...i op, roletna...već je imao upozorenje zbog Šabaza.

  • Like 3
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, medobrundo said:

Ja se ne bih slikao sa Terzom, verovatno većina odavde ne bi. Super, svaka nam čast. Duško bi, i to ga ne čini ništa manje pogodnim trenerom, a ni lošijom osobom.

 

 

Podrzavam sve sto si napisao, ali bih dodao da bi se slikao i ti i svi ostali kada bi se nasao u poziciji trenera ili predsednika ili neceg slicnog u KK. Jer u takvim situacijama covek ne moze da se postavlja iznad interesa kluba u najsirem kontekstu. Tako mozes da kazes da ne bi seo ni sa Bartomeu dok je bio to sto je bio iz hiljadu i jednog opravdanog razloga, ali nemas pravo da ugrozavas opste interese zbog licnih afiniteta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Profesor said:

 

Podrzavam sve sto si napisao, ali bih dodao da bi se slikao i ti i svi ostali kada bi se nasao u poziciji trenera ili predsednika ili neceg slicnog u KK. Jer u takvim situacijama covek ne moze da se postavlja iznad interesa kluba u najsirem kontekstu. Tako mozes da kazes da ne bi seo ni sa Bartomeu dok je bio to sto je bio iz hiljadu i jednog opravdanog razloga, ali nemas pravo da ugrozavas opste interese zbog licnih afiniteta.

 

naravno da može, pogotovo kada imaš ime & prezime u poslu i 60ikusur godina.

ja potpuno podržavam duškov izbor u ovom trenutku, kao njegov, samo hoću da ti kažem kako zvezda nije iznad svega, uprkos nekim floskulama i narodnim predanjima. ovo je duškov izbor a ne zvezdin.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ćira said:

Razumem ja to za biznis ali za mene Zvezda nikada neće biti biznis već čista emocija. 

Sve ok, zato si ti moralni, posteni iskreni i prosecno placeni gledalac (bez sarkazma pisem) a ljudi o kojima raspravljamo na forumu su fantasticno placeni i najcesce malo ili mnogo manje moralni.

Link to comment
Share on other sites

Iako Ilić imponuje fizikalijama i skuplja skokove lakoćom, mislim da mu je šut isuviše kamen da bi imao neku budućnost kao četvorka. Jedan Stefan Lazarević je za njega oba brata Curry istovremeno.

 

Što se tiče slikanja Duška sa Tvorzom, kao što je njegovo pravo da to uradi tako je i naše pravo da nam je to odvratno. Razumem da se shodno funkcijama nađu u istom društvu i slično ali ovo slikanje samo njih dvojica sa čašama vina mi je degutantno. Međutim, ne znamo kontekst niti to samo po sebi govori bilo šta o bilo kome, jednostavno Tvorzu ne volim da vidim ni kad mi treba laksativ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...