Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ja bi tu dodao i Martina. Go ku..c je njegova igra. 
Martin se odjavio. Baš dripački pristup. Zeva ko tele...smoren, nevidljiv pod košem. Bentil je bar do Zadra bio najkonstantniji, poštovao loptu. Ali nije ni on veverica da hasluje nešto dok gleda Vildozu kako pripaljuje kao u školskom jer se skupile neke trebe da gledaju...pa mu ti idi na skok nakon takvog prangijanja. Vildoza je izgledao kao da ni on nije znao da će uzeti taj šut...baš wtf momenat... ali ga zato već treću tekmu veliki momci ugase kao stonu lampu. I onaj prvi pas na tekmi mu je bio iz lelemudjenje kategorije. Opet njega izdvajam jer je preuzeo ulogu lidera, jasna mu je situacija i odgovornost na toj poziciji ali lujka u njemu bi ipak da se zabavlja i pakuje namudjeni materijal za hajlajce.




  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igramo ko da ne igramo,a vodi nas čovek koji nas ne vodi.Sve u svemu požar bukti a vatrogasci ne gase vatru,ostavljeni na milost i nemilost jednog poglavice koga za sad boli kurac za tim i igru.Ugasice se požar ali posledice će biti takve da će opekotine biti samo takve.I na kraju naiskrenije očekujem i priželjkujem praznu halu protiv Asvela,druge nema braćo...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

konacno i oly da ispostuje i kanacno nesto dobro od njih. laranzakis cigancina! :classic_biggrin:

oni su sve ono sto bi mi zeleli da budemo i sto smo u lajt verziji imali sa radonjom.

 

mi smo bili ok, fener je f4 ekipa. dugo smo se i drazli, gudura se trudio da nam da sansu ali melih je kvalitetan suter + imao je vece i tu nam je kraj.

 

nedovic je bio agresivan, to je dobro. luka i ben ce manje vise biti standardni.

kuz dr odbrane pika, uvek prisutan u skoku i ako mu je prvi mec sasvim pristojna partija.

 

sad sledi laksi raspored, ma koliko se taj raspored ismevao, realno je bio pretezak. evo komsije sad imaju makabi kuci pre gostovanja realu i barsi. gotovo must win tekma inace odose na 3-7. 

u sledeca cetiri kola imamo 3 tekme kuci + albu u gostima gde necemo biti bez podrske i gde ipak moze da se dobije.

pred derbi da udjemo sa 4-7, zasto ne i 5-6. 

 

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/21/2022 at 10:51 PM, UDresuKvinsiMilera said:

..-Raduljica je sramniji potez kluba od Filipa Covica,velikim delom jer je i Kuzmic oteran zbog njega..

 

I ovo sam napisao pretezno zbog toga kako igra Raduljica a izgleda da sam i sam ipak zaboravio sta znaci onoliki covek kao Kuz.

Pisao sam pre pocetka sezone da Kuz ne treba da ide jer je za treceg pa mozda i cetvrtog centra super,daje nesto novo-gabaritnost i smatrao sam da bi igrao jos bolje nego lani kada je bio ok,defanzivno dobar jer bi imao manju ulogu i bio odmorniji.Izgleda da sam bio u pravu,te dimenzije su jednostavno stalno prisutne pa ni ne mora da se dize sa zemlje da pravi problem.Osim toga je jos motorika i kordinacija znatno bolja nego prosle sezone cini se.Naravno verovatno je ovaj nivo kratkog daha jer je na svezinu ali odreci se njega je bilo ludilo.

 

Dajte Duska da ukroti ove.Da rizik je ali mi smo se doveli u poziciju da moramo da idemo na high risk high reward opciju.Mada u ABA je mozda uvek i bila realnost da odmha moramo na takav rizik zbog-Zeljko Obradovic je drzavni projekat.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  kao i uvek imamo u timu sulude +/- kategorije s obzirom na rezultat...Nedovic 26 min +8, Petrusev 21 min +12 a npr Vildoza 27 min -21...Bentil imao najveci minus ali je i igrao najvise...

 

  danas napisah za Kuzmica koliko moze doneti za njegovih 10-15 min...opet se ponavljaju iste stvari, menjamo igrace kao na traci, Ilic najmladji pa on nece zameriti nista coach-u sto ne ulazi...

 

  deluje da je to to sto se tice naseg trenera jer deluje da nema povratka iz ovog kanala sto se njega tice...

Link to comment
Share on other sites

@Instinkt Razumem sta zelis da kazes, odnosno tvoj stav nije u potpunosti bez smisla, ali mislim da nije iskren - evo zamisli da je uprava KKP odlucila da postavi Milojevica iz USA kao glavnog trenera, a objasnjenje bi bilo da se "ZOC zasitio, pruzamo priliku mladjem treneru". Mislim da bi se rec aparthejd i okupacija pojavljivali u postovima na KKP temi vise nego ikad.

 

Mislim, deo mene uopste ne zali sto se ovo dogadja jer je Covic stvarno preterao sa bahacenjem. Nama je treca petorka Markovic, Lazarevic, Ilic, Kuzmic, Raduljica naspram preskupog KKP za ove uslove koji na kraju klupe i tribinama ima Koprivicu, Glasa, Jovanovica, Vukcevica i Trifunovica. I onda naravno da KKP ima skuplje igrace u prvoj petorci i egal na klupi kad se ovoliko novca baca na nebitne igrace u rotaciji.

 

Dalje, ako ista mrzim u sportovima koje pratim, a pogotovo u kosarci to su alibi price da je sasvim normalno da "svaka ekipa bude na projektovanom mestu na tabeli", da mi kao nesto igramo, a budzet odlucuje ko ce biti prvi, ko drugi, ko treci, da ABA ligu treba da osvaja bogatiji projekat iz BG, da Cedevita i Buducnost stalno treba da ispadaju u polufinalu, da KKP treba da bude 10. u EL, a mi mozemo i 16., sta fali?

 

Ko je pratio moje postove prosle sezone, zna koliko sam kritikovao Dzikica zbog tog smekersko - lezernog stava "sta se palite, pa ne mislite valjda da cemo igrati finale ABA lige ili EC?". E pa isto tako i Vlada Jovanovic (ovaj nas, ne onaj tantuz iz Buducnosti sto prima 200 poena na dva meca) - "sta hocete, imamo tim za dno EL i poraz u finalu ABA lige?" Moze, ali koja je onda poenta tebe kao trenera kad takve rezultate moze da ostvari i Jakovljevic ili random trener nekog KLS kluba?

 

Nisu problem porazi nego trener kao masinovodja koji vozi voz, vidi kamencinu na pruzu i bas ga briga, ne koci, uziva u voznji jer zna da moze kao u filmu da iskoci malo pre katastrofe, a za druge ga bas briga. Jednostavno, ambiciozan trener koji drzi do sebe nece da trenira 15 igraca, ne zeli da dovodi Raduljicu, zeli da koristi Ilicevu zelju za sjajem na velikoj sceni, zeli da unapredi ekipu i zbog kluba, a prvenstveno zbog sebe.

 

Mi smo sad kao neka Buducnost na steoridima kad su igrali EL - na papiru vrhunski igraci, ali se menjaju, previse ih je i rezultat je da mogu da pobede samo kad ih ide ili kad je protivnik toliko los da sam ne veruje u pobedu. Oni su imali Dzikica i Repesu i Krku koja ih je nabila sa sve velikim zvezdama, nas je razbio Zadar u BG.

 

Dakle, igra je bitna, odnos prema obavezama, da li ima ili nema napretka, da li igraci znaju ili ne znaju svoje uloge, da li se zna da li se oslanjamo na odbranu ili napad. Sa tim stavom ni 0:7 ne bi bio toliki problem, sa ovakvim - sta ti vredi neka pobedica ako je ona posledica toga sto se neki protivnik sklonio kao Virtus Partizanu ili PAO nama prosle sezone?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Plej, trojka i kouc... Pedala VJ, Raduletu i Holandu i bice bolje... Ionako ne gledam, cujem igrao Kuz, drago mi je zbog toga. 

Sto ti je drago? Igrao je jer smo otisli sa 11 igraca, bukvalno nije imao koga da stavi u 12 i igrom slucaja je Kuz upao. Ispada on jako brzo, cim se bar dvojica vrate. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Markoss said:

Lepo razigravamo Petruseva za Zelimira dogodine. Mada sumnjam nesto da ce ga ovaj hteti. 

 

I meni je to palo na pamet cim je javljeno da je na jednu god. 

I to u ovu kaubostinu od tima. Jos jedan od poslednjih potpisa, taman za tu ulogu ... 

Treba mu dati minute i ako stvarno vredi, ponuditi produzetak ugovora. Ako nece ... peskir, klupica ... viska bar imamo

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da dodam da bi bilo lepo da se jednom u nasem klubu ne laze o statusu igraca - svako ko nije u 12 nije tu jer je povredjen, nespreman, bolestan, nikako zato sto smo nagomilali previse igraca.

 

Kuzmic je kao satro bio povredjen, Ilic je imao problem sa prstom, Adams nije bio u timu jer je bolestan, kao i Raduljica. Ne znam, meni nije normalno da igraci kao sto su Lazarevic, Raduljica, Kuzmic, Holland ili Ilic budu van 12 kod nas - ako igraju dobro mesto im je u 12, ako ne, ne treba ni da budu u klubu.

 

I tu je najveci problem uprava, odnosno Covic koji zivi svoj san, dovodi igrace, zamislja da vodi Armani ili Real (eto i oni imaju 15 igraca!). Prosle godine van 12 Zirbes sa nekom bednom platicom koji skoro da nije ni igrao i Simonovic koji se pripremao da bude pomocni trener, u 12 igraci kao sto su Lazarevic, Kuzmic ili White pa nije nista falilo. No dobro, sad ce Jovic da pokida sa reprezentacijom i dodje, a "Dzoni ce da igra samo ABA ligu" i idemo u seriju pobeda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu previše da zameram strancima jer iako su top plaćeni profesionalci, teško je zamisliti kako oni u stvarnosti vide Vladu i njegov smehotresni stručni štab zašro već sada gledaju da, pored plate, izvuku što više za sebe.Da imamo samo naznake tima sa glavom i repom i bar pismenog EC trenera...mogli bi da očekujemo da Vildoza, Bentil pa i smoreni Martin u prvom derbiju grizu kao kurjaci u prepunom Pioniru. Ovako su tu isključivo zbog EL i minutaže jer tu kintu bi svejedno uzeli (Nedara excluded). Luka Kep da je bio ovde večeras verujem da bi bar nešto rekao Bentilu kada je ušao u onaj JOB štetočina mod. Ako smo već sa EL na ćao-zdravo...dajte da se saberemo do ABA derbija jer ako nas tu ponize, i onih 1,5k semenkara i rodbine protiv Zadra biće nam wet dream.





  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stranci su digli ruke, i tu srece nema. 

Bentil ocigledno resio da nabije stats, kako primi loptu odnos da ce uputiti sut ili baciti pas je 95% - 5% . 

Holand i ovo par minuta sto dobije, ocigledno nema zelju da se trudi, a i sto bi, doveden kao pojacanje i dobija par minuta.

Martin isto, kapiram da smo ga doveli na konto minutaze, prilike da zabode posle dobar ugovor, i onda ga VJ zakuca za klupu, rotira centre kako mu se digne (plus sad i Kuzmic igra), ne zeli covek da igra i cao, ceka kao i Holand verovatno da ga sutnemo i da zabode neku spaniju italiju i izvuce sebi sezonu. 

Vildoza jos uvek nema bol u k, ali ocekujem i kod njega brzo, mada njegov stil igre cesto i izgleda kao da ga boli.. ispali neki bezveze sut sa 9metra, baci loptu u bunar, ali opet takav je tip igraca i to nadomesti sa 15ak poena, 5 6 asista i nama super. 

Ako se ne dovede brzo trener koji ce da vrati veru strancima i jasno napravi rotacije koje ce se koristiti cele sezone, vrlo brzo sa ovakvom hemijom krecu cesci porazi u Aba ligi. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

pogresna je [po meni] percepcija da bentil igra da nabije statse.

 

nama je jedini go-to potez u pozicionom napadu rutinsko spustanje bentilu da zida za neki poluhorog ili fade away.

 

mislim da bi on bio srecniji kada bi, kao i do sada, radio stvari koje inace radi dobro a ne ove gde se muci ali mora jer nemamo drugu opciju.

edit

da zakljucim, bentil je jako opasan kada je okrenut licem prema kosu. ledjima i ne bas.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

edit pt2

sampionska izjava kuzmanovica, kada polovinom poslednje cetvrtine, nedovic pola sata mesa kalatesa u izolaciji i onda konacno nadje prolaz da vozi do kosa;

 

kuzma genije:"zasto ne mozemo i sledeci napad ovo da igramo?"

 

..i onda nakon sledeceg napada primeti kako nismo isto ono odigrali.

 

haos.

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...