Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

13 hours ago, Profesor said:

Mi ovde godinama pricamo o stvaranju ozbiljnog tima na startu sezone, hajpu na tribinama, rekordnim prihodima od ulaznica i marketinga, borbi za top 8 kao posledica takvog tima i takve atmosfere. I onda dodje Partizan i lagano u prvoj sezoni sprovede sve to. Sta je sa druge strane za poslednjih 6 godina radio dr Nebojsa?

 

Kakve veze ima Covic sa poludelim diktatorom koji je ocigledno nasao dovoljno vremena da zadovoljava najnize nagone dela stada - a to je, daj Crvenu zvezdu i Partizan u ulozi trulih bogatasa, sve ostalo u sportu (a za neke i u svakodnevnom zivotu) je - nebitno.

 

Ne moze da se poredi Radonjiceva Crvena zvezda koja je imala novca za dva skuplja stranca i jos 8-9 igraca koji pre tog kluba nisu imali neku karijeru sa ovakvim ulaganjem ove ili prosle sezone. Ne moze da se poredi Radonjiceva Crvena zvezda iz naredne, sezone 2016/17. sezone u kojoj su najskuplji igraci bili Jenkins, Bjelica i Kuzmic sa ovim bacanjem para koje se trose ove ili prosle sezone. Da sad ne pricamo o Alimpijevicevoj ili onoj Tomicevoj sezoni.

 

Tek od sezone 2019/20. pocinje novo ludjenje diktatora kada Trinchieri dobija povecan budzet, a Covic dobija novac da dovede 6-7 stranaca. Samo za tu sezonu se moze da se kaze da za Covica da je bio saboter sa svojim pokusajima da od svog sina napravi drugog plejmejkera evroligaskog tima.

 

Ovo sto se sada forsira na novom RSB, a sto se zapatilo i ovde - da je Campazzo dosao maltene u Albu ili Cedevitu je nepotrebno komentarisati, odnosno potrebno je svaki put da se ta svesna laz pobije jer preti da kod svakog postane istina.

 

Jadan klub, nije imao da zadrzi Woltersa, Hollinsa i Davidovca? Pa kamo srece da ih je zadrzao, umesto toga novac je potrosen na Vildozu, skupog trenera, Nedovica, ex Oly Martina, ex Armani Bentila, Petruseva - pa ovaj tim je bez Campazza igrao egal sa "nikad skupljim KKP" i to, verujte, nije zato sto je Ivanovic nekakav carobnjak koji zna da iz amatera izvuce neverovatne partije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta priča o tome da li je uspeh Partizana dobar za Zvezdu ili ne ima svoj kontekst, a on je u uverenju tvrsog krila navijača da bi uspeh Partizana doveo do novog ugnjetavanja Zvezde koje sno videli pre 2011. godine.

 

Da li je to tako ili ne, ja ne mogu da tvrdim jer ne znam, ali u osnovi tog nepoverenja je taj strah.

 

Tačno je da najniže što je Partizan pao su one sezone sa čankom i slično, a to je ipak med i mleko za naše najteže sezone kada nismo imali za hotel da platimo. Tako da to su vam te korelacije zašto navijači Zvezde imaju panične reakcije od pomisli da Partizan ostvari neki uspeh. Mislim lično sa je smešno da se navijači dva kluba prepiru oko toga ko je državni bankomat kada je svima jasno da su oba kluba upravo to. Zamislite kako se navijači drugih klubova osećaju.

 

Što se tiče navijanja za KKP, meni je to takođe bezveze. Nemam probkem sa njihovim rezultatima i uvek ću da ih poštujem, ali da navijam za njih neću, niti ću ići da ih gledam osim kad igramo derbi. Razlog je, što neko napisa, u tome da ovo nije pletenje već sport a osbova sporta je rivalstvo i borba, a osnova te borbe je da imaš tog rivala kog mrzi tvoj klub. Bez toga sportnema smisla.

 

Možeš ti da navijaš za KKP, odnosno da ih bodriš, ali ti si onda u suštini neutralac, neko ko samo voli sport. Sve je to legitimno ali to nije navijač Zvezde.

 

Kao što ne bodrim Olimpiakos. Samo Zvezdu. A poštovanje i čestitke svakome ko zasluži.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam ovo sa Vildozom - simpaticno. 🙂 

 

Luca bas deluje kao prilicno povucen lik, stidljiv, vise je ona pricala nego on 😄 Ne znam sta da mislim o tome kako se zaista oseca ovde i kako bi to moglo da utice na njegov ostanak. 

 

 

p.s. prevod je bio katastrofalan, ja koji znam par reci spanskog sam rimetio greske. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

Nije teško sastaviti tim kad dobiješ dobre pare. I ja bih znao dovesti Nanelija prije Holanda ili Ledeja prije Bentila. Papetrua da bude prašinar. 

 

Isto tako nije neka mudrost dovesti Kampaca.

 

Papapetru nije prasinar nego 6. igrac ekipe. Partizan je gro para potrosio na 6 stranaca - Exum, Punter, Nunnally, LeDay, Lessort i Papapetrou. Onda idu ugovori Smailagica, Andjusica, Avramovica i Madara koji nisu mali, ali to je nesto u rangu vecine domacih igraca u KKCZ. No, to je 10 igraca - ostatak ekipe su Trifunovic, Koprivica, Vukcevic i ... vise nema.

 

Mislim, super je to da se pominje Bentil koji ima manje od LeDaya, a sta cemo sa platama Ilica i Kuzmica? Ili jos bolje:

 

Campazzo - Exum, Vildoza - Punter, Nedovic - Nunnaly, Dobric - Papapetrou, Bentil - LeDay, Martin - Lessort, Petrusev - Smailagic, Ivanovic - Avramovic, Lazic - Andjusic, Lazarevic - Trifunovic, gomila ljudi pogleda ovo i kaze - "jujuju, pogledaj kolika je razlika u primanjima izmedju boldovanih igraca". Sto je super, hajde da kazemo da je tacno - sta cemo onda sa cinjenicom da na plate Madara, Vukcevica i Koprivice idu plate Markovica, Hollanda, Ilica, Kuzmica, Raduljice i Mitrovica?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Ta priča o tome da li je uspeh Partizana dobar za Zvezdu ili ne ima svoj kontekst, a on je u uverenju tvrsog krila navijača da bi uspeh Partizana doveo do novog ugnjetavanja Zvezde koje sno videli pre 2011. godine.

 

Da li je to tako ili ne, ja ne mogu da tvrdim jer ne znam, ali u osnovi tog nepoverenja je taj strah.

 

Tačno je da najniže što je Partizan pao su one sezone sa čankom i slično, a to je ipak med i mleko za naše najteže sezone kada nismo imali za hotel da platimo. Tako da to su vam te korelacije zašto navijači Zvezde imaju panične reakcije od pomisli da Partizan ostvari neki uspeh. Mislim lično sa je smešno da se navijači dva kluba prepiru oko toga ko je državni bankomat kada je svima jasno da su oba kluba upravo to. Zamislite kako se navijači drugih klubova osećaju.

 

Što se tiče navijanja za KKP, meni je to takođe bezveze. Nemam probkem sa njihovim rezultatima i uvek ću da ih poštujem, ali da navijam za njih neću, niti ću ići da ih gledam osim kad igramo derbi. Razlog je, što neko napisa, u tome da ovo nije pletenje već sport a osbova sporta je rivalstvo i borba, a osnova te borbe je da imaš tog rivala kog mrzi tvoj klub. Bez toga sportnema smisla.

 

Možeš ti da navijaš za KKP, odnosno da ih bodriš, ali ti si onda u suštini neutralac, neko ko samo voli sport. Sve je to legitimno ali to nije navijač Zvezde.

 

Kao što ne bodrim Olimpiakos. Samo Zvezdu. A poštovanje i čestitke svakome ko zasluži.

 

zanimljivo je kako ste, najpre berti pa ti, preradili moj upis "bilo bi mi drago" u "navijam / bodrim" a onda si pobednicki zakljucio da to nije ni navijac zvezde. ali zato savrseno razumes panican strah pravih navijaca zvezde, koji ce biti mirni samo ako partizan nema uspehe.

 

sto je uostalom tipicna logika i pravih navijaca partizana, da zvezda ne treba da postoji. to nije rivalstvo, nego nesto drugo.

 

u svakom slucaju, ja cu nastaviti da se radujem utakmicama zvezde vs partizana u evroligi a bice mi drago i kada tj ako partizan ostvari neki uspeh u el, kada to nema veze sa zvezdom, kao npr ove sezone.

 

a usput taman naucim i kakav sam navijac u odnosu na pravoverne, plus sta sam napisao ( :

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa nisam ja to tebi odgovorio, vec samo napisao svoj stav o tome o cemu se sad prica.

 

Nisam rekao da razumem strah tribine vec da je to strah a da li je opravdan, ne znam.

 

A navijac navija samo za jedan klub. To nisam ja izmislio, to je logika navijanja. Navijac je pripadnik grupe po nekom pitanju, a to je u ovom slucaju naklonost ka nekom klubu.

 

Ponovicu, mozea ti da bodris koga hoces, tvoje je pravo, ali to onda znaci da si zapravo neopredeljen.

 

I da dodam, posto ucitavas to "pravoverni" da nikad nisam smatrao sebe takvim, samo sam opredeljen. Ti ne moras biti. Tvoje pravo.

 

I sta znaci "drago mi je"? Mislim da sport i konkurencija treba da podrazumevaju postovanje. Dovoljno je validirati neciji uspeh iskrenom cestitkom, sto sa zadovoljstvom radim svaki put.

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Još nešti, nevezano za navijanje, ne razumem kako je za srpski sport dobro da imamo dva kluba u evroligi... za srpski sport je dobro da država bude majka svima a ne samo Partizanu i Zvezdi. Da država ceni i nagrađuje uspeh a ne da sipa 99% love u dva kluba a ostalima 1%.

To je populizam a ne interes sporta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

zanimljivo je kako ste, najpre berti pa ti, preradili moj upis "bilo bi mi drago" u "navijam / bodrim" a onda si pobednicki zakljucio da to nije ni navijac zvezde. ali zato savrseno razumes panican strah pravih navijaca zvezde, koji ce biti mirni samo ako partizan nema uspehe.

 

sto je uostalom tipicna logika i pravih navijaca partizana, da zvezda ne treba da postoji. to nije rivalstvo, nego nesto drugo.

 

u svakom slucaju, ja cu nastaviti da se radujem utakmicama zvezde vs partizana u evroligi a bice mi drago i kada tj ako partizan ostvari neki uspeh u el, kada to nema veze sa zvezdom, kao npr ove sezone.

 

a usput taman naucim i kakav sam navijac u odnosu na pravoverne, plus sta sam napisao ( :

 

Pa to zapravo i jeste rivalstvo, samo uzeto u ekstremnijoj formi.

 

Rivalstvo Crvene zvezde i Partizana nije isto sto i gradsko rivalstvo Torina ili Juventusa (na primer). To rivalstvo postoji zato sto ne mogu da postoje dva sampiona, dva najbolja, najvoljenija, najsupersve kluba, nego samo jedan. I onda i jedni i drugi navijaci mrze one druge jer bi oni da budu deo tog jednog jedinog kluba koji osvaja sveeeee (sto bi rekao onaj lik sa smesnih slika).

 

Ova tvoja ideja je neka umerenija verzija iste uvrezene price - umesto naj naj naj kluba imacemo naj naj naj vecite rivale naspram kojih ce svi drugi u zemlji, regionu, ma Evropi da budu patuljci. Niko nema takvu publiku, niko nema takvo rivalstvo, niko nema takvu podrsku, svi drugi su vestacki, mali, nikakvi, bedni, samo su KKCZ i KKP jaki, prirodno je da samo oni budu jaki i oni svojim prisustvom u EL zapravo cine uslugu samom takmicenju i ostalim klubovima.

 

Moja ideja onoga sto bih zeleo da gledam je sasvim suprotna (kad svi vec iznosimo stavove) - hajde da jednom dozivimo da najveci favorit u regionu ne bude nijedan od ova dva kluba, hajde da ne gledamo takmicenje u kojem se pre pocetka zna ko ce biti u finalu i sto je najvaznije - hajde da sport ne bude sredstvo za zadovoljavanje niskih strasti kod masa, pa zbog toga sto vecinu interesuje samo jak KKP i jaka KKCZ, onda i na terenu mora da bude tako.

 

Zbog tog razloga, a i zbog toga sto je predsednik LICNO ukljucen u ovaj projekat "zamislimo da je BG derbi onaj Atinski od pre 10 godina" mogu samo da navijam da se ovakvi KKCZ i KKP NIKADA ne plasiraju na F4 sve dok se ne svedu na svoju realnu meru i dok rad sa igracima, skauting, sistem i izbacivanje novih talenata ne bude ono sto ce u najvecoj meri biti zasluzno za neki uspeh u EL ili EC.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, uini said:

sto je uostalom tipicna logika i pravih navijaca partizana, da zvezda ne treba da postoji. to nije rivalstvo, nego nesto drugo.

 

Naravno sa nije to rivalstvo. Bez jednog od ta dva kluba ovaj drugi ne bi imao istu svrhu postojanja.

Rivalstvo je stalna borba i to bismo imali kada bi država prestala da svako malo dodaje ulje na vatru i kada vi prestala da čas pomaže jedne čas druge.

Treba samo obezbediti fer uslove svima.

Zvezda i Partizan bi bili jednako rivali i da se bore za peto mesto.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možemo i ovako...da mi ponude da odaberem (a da niko ne sazna) propuštanje Fenera koje će već u prvom ukrštanju zasigurno prouzrokovati ispadanje KKP u duelu sa Barsom, odabrao bi da ih izgrizemo dok ne prokrvare i da na kraju tekme stojeći ispred televizora još jednom aplaudiram svom timu na novoj EL pobedi makar ona indirektno omogući Partizanu lakši put i do EL finala...ali i da pozdravim ratnički stav i igru u kost ako naši ipak izgube jer teško da se samo mi pitamo.
Kasnije bi taj Partizanov zasluženi uspeh lakše preboleo od jajarskog blamiranja u prepunom Pioniru.

Ako nekom ovo zvuči patetično, nebitno...svejedno sile nema da bi Duško i ova ekipa pristali da učestvuju u takvoj svinjariji.

Bože sačuvaj.









  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Fener je ekipa sastavljena od fenomenalnih igrača, kojoj je od izuzetnog interesa da utakmicu u četvrtak dobije.

 

Zbog toga se prati košarka, zbog toga se prati EL.

 

Naše je da ih odvalimo, što jače i više možemo.

 

Ako to pomogne Partizanu, sve ok.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Naravno, želim pobedu svog tima, a to je Zvezda. Samo me pobede Zvezde čine srećnim.

Za ostale ne marim a svaki dobar rad i uspeh ću da pozdravim.

Svaka im čast na sezoni i plejofu.

Nismo ni mi baš loši. Rekao bih da smo baš tamo gde smo i zaslužili. Respektabilna sezona i ništa više.

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema sanse da pred punom dvoranom i sa Duskom i Fakuom bude nekog pustanja, posebno sto treba i Makabi da izgubi kuci od Reala, a nisam siguran da ce se to desiti, tako da je bezveze uopste i razmisljati o tome. Osim toga, mislim da Monako uopste nije tako lak rival u play offu kako se cini sada, cak mislim da su fizicki uz Barsu najzajebaniji matchap za njih. Pa i ovu utakmicu od pre par dana su mogli da dobiju uprkos uzasnoj partiji tokom veceg dela utakmice, na kraju je presudila jedna lopta, jedna odluka sudija, prilicno lako su se vracali sa minusa od -15 i -7, iako su brljali nevidjeno i pravili epske gluposti. 

Ostim toga, Zelimir je izgubio sve bitne utakmice i serije od kad je dosao, Bursa, Kup lani, ABA liga lani, domaca liga kidnuo sa megdana, Kup ove sezone. 

 

Za sada uopste ne znam na osnovu cega se misli da ce u must win seriji tj utakmicama oni poceti da isporucuju kao sada, kad je pritisak na znacajno manjem nivou, jer sve ove utakmice nisu bile must win i presudne, jer je u pitanju liga od 34 kola. 

 

Do sada vidjeno, Panter nikada nije nista isporucivao  i Lajdej posebno u finalima i utakmicama na ispadanje, tako da prilicno sam siguran da ce Monako biti mnogo zajebaniji rival nego sto se misli. 

Ne znam sto uopste i pisemo o njima ovde, poenta je da ne treba pustati nikog, a ako Fener dobije, to ce biti jer su bili bolji te veceri i to je to. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da moramo ići na pobedu protiv Fenera. Svaka pobeda, a narocito na ovom nivou, je vrlo bitna. Podizanje samoopouzdanja je vrlo bitna stvar. Vera u svoje kvalitete, jacanje stava da se može...

To je jedna stvar. Sasvim druga je navijanje za KKP u EL. Ja zaista ne vidim niti jedan razlog za to. Hoce li Zvezdi biti bolje ako EL njima da A licencu, pa posle se proceni da je za ovaj region dovoljan 1 klub u elitnom takmicenju?

Treba da navijam za klub koji je u bliskoj proslosti sve radio da se mi ugasimo, da nestanemo. Otimali nam igrače, savetovali da vredno treniramo... Neka hvala.

Edited by Don Dusko
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@bertihajde jos jednom da pitam: ti zaista ne pravis razliku izmedju "bilo bi mi drago" & "navijam" ili je ovo prosto sns modus gde vucicevic ide u zatvor zbog tvita a ne zato sto odbija da plati 200k din?

 

mislim, ja sam poslednji zvezdas na planeti koji ce se ljutiti zbog takve podvale ali mi nije pravo cisto faktografski, zbog diskusije koju vodimo od juce a zapravo je nastavak one na pocetku sezone;

 

tu si ti tvrdio da nema niceg dobrog sto ce zvezda i partizan igrati euroleague meceve a sada tj juce si zato i krenuo sa upisom "oni sto su se radovali partizanu u el..."

 

daklem, hajde da imamo razlicite stavove ali da se u tome drzimo cinjenica, tj onoga sto je napisano.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...