Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

A za sve one koji kukaju na Duška, Duško je preuzeo Zvezdu pre četiri (4) meseca. On je uspeo da od onakve nakaradne ekipe, za ovo kratko vreme, bez priprema i u najgorem mogućem trenutku napravi tim i možda na kraju 16-11 skor. Bez Kampaca veći deo sezone kad se lomilo. Čovek treba da ima stoprocentno poverenje nas Zvezdaša. Da sledeće godine sastavi tim po svojoj želji.

P.S. Informacija od pouzdanog izvora, Teodosić dogovoren za sledeću sezonu.

Edited by Čočo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema je svaka utakmica kao sezona u malom. Ekipa često izađe kao da se prvi put sastala, svih 10-12 igrača dobije priliku, vidi se da imamo potencijal ali fali da se odbrana zategne.. onda nakon "par meseci" počnemo da igramo odbranu, ali ne uspevamo da realizujemo u napadu, pa uzdasi eh da je taj i taj u formi, pa odigramo neku brutalnu četvrtinu..

 

Generalno već više utakmica imamo vrhunsku energiju. U drugom poluvremenu zategnemo odbranu, napadi su periodično smisleni, prožeti preglupim potezima i odlukama. Sve to je u ovoj fazi sezone već trebalo da bude izbalansirano.

 

Baš me zanima kako ćemo izgledati za finale ABA.

 

Ovo što je sigurno, bolje je dobiti poslednjih 5 utakmica u EL nego izgubiti.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Holand da je imao minutazu Lazarevica do sada bi namestio pracku i bio ozbiljno oruzje za nas, sada je kasno jbg...
 
Nije da nema sta da ponudi, bolji je suter od 80% naseg tima.
Nije samo do šuta...odlično se kretao bez lopte kada je bio on fire pa je Oly odbrana pravila greške u serijama na preuzimanjima. Iskreno nikada se ranije nije ovako dobro demarkirao i izlazio iz blokova. Faku ga je našao bukvalno svaki put kada je bio sam...i to u pravom trenutku. Našao je Kampaco i Dobrića tri puta...i imao na kraju 8 asista umesto 11.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

A za sve one koji kukaju na Duška, Duško je preuzeo Zvezdu pre četiri (4) meseca. On je uspeo da od onakve nakaradne ekipe, za ovo kratko vreme, bez priprema i u najgorem mogućem trenutku napravi tim i možda na kraju 16-11 skor. Bez Kampaca veći deo sezone kad se lomilo. Čovek treba da ima stoprocentno poverenje nas Zvezdaša. Da sledeće godine sastavi tim po svojoj želji.

P.S. Informacija od pouzdanog izvora, Teodosić dogovoren za sledeću sezonu.

Za ovo zadnje u tvom postu i nisam bas srecan,rekao je to i Nebojsa da imaju dogovor ali uopste nisam srecan zbog toga,Kampaco je za Tea u ovim godinama avion

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nini3112 said:

Za ovo zadnje u tvom postu i nisam bas srecan,rekao je to i Nebojsa da imaju dogovor ali uopste nisam srecan zbog toga,Kampaco je za Tea u ovim godinama avion

To nam je što nam je sad.

Link to comment
Share on other sites

Uz povampirenog Holanda ( zasluzio je brat svojom ludackom pozitivnom energijom da odigra jednu ovakvu tekmu i prelomi utakmicu, koliko god njegov dolazak bio epski promasaj ) glavni utisci su defanzivna klinika Facu / Martin dua, kao i neki nerealni ziceri koje smo veceras uspeli promasiti 😄 Deluje vec neko vreme da smo ponovo u usponu forme, bice opasno finale ABA.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

  "Čestitam Zvezdi na motivaciji, fizikalijama, energiji, pokušavao sam da ubedim moje igrače da svi imaju motiv više da igraju protiv nas, iako Zvezda nema šanse za plej-of. Niko ništa ne poklanja nama, moramo da krvarimo da bi smo dobili meč. Mnogo igrača bilo je van utakmice, dosta njih bilo je van meča, nisu osećali meč, šta treba da rade, da ispune svoju ulogu. Imamo još jednu šansu da završimo sezonu, treba da dobijemo Baskoniju za vrh tabele. To bi bilo velika stvar za nas, moramo da igramo mnogo bolje nego sad. Ovaj meč će nam pomoći da budemo na pravom putu, da shvatimo šta je važno u košarci i šta treba da radimo kao tim da završimo sezonu na što boljem meču. Želim Zvezdi sreću u ABA ligi", rekao je Barcokas i pohvalio i atmosferu istakavši da je bila fantastična

 

 

Srpski tim dva puta ove sezone rušio je Olimpijakos, prvo u Pireju, pa onda i u Pioniru. U prvom susretu nije igrao Fakundo Kampaco. "Da budem iskren u tom prvom meču koji smo izgubili u Pireju, Zvezda je igrala odlično bez Kampaca, morate Duška da pitate šta misli o tome. Imaju sjajan sastav, mnogo dobrih igrača, Evroliga je baš teška, zato je ovako takmičarski, Armani, Zvezda, dva jaka i talentovana tima koji ne idu dalje. Ponekad detalji odlučuju, povrede, hemija je uvek osetljiva, treba vremena da se shvati šta je potrebno za pobede."

Ponovo je Jorgos upitan za greške svojih izabranika i šta mora da se uradi drugačije. "Zavisi od svakog individualca, ako imate osobu koja sjajno skače, onda mora da hvata te lopte, ako imate dobrog defanzivca, mora dobro da igra odbranu. Imali smo mnogo izgubljenih lopti, devet u trećoj deonici, izgubili smo taj momenat, izgubili smo samopouzdanje, Zvezda ga je dobila. Kada anlizirate jedan meč, ima tu mnogo stvari koje možete da tražite od igrača. Nismo bili spremni da kao tim uradimo ono što nas je dovelo dovde, kretanje lopte, asistencije, video sam mnogo opcija za dodavanje, koje se nije dogodilo. Ako to nismo sada uradili, znači da nismo imali koncentraciju da igramo meč kako treba."

 

Uveren je da bi Zvezda bila opasna da je ušla među osam najboljih u Evroligi. "Da je prošla, sigurno bi bila konkurentna i pretendent za uspeh. Ipak, moramo da kažemo onako kako jeste. Nekoliko puta u sezoni dogodilo se da poslednji tim na tabeli dobije favorita. Morate da igrate cele godine, da zaboravite poraze i da idete dalje. Vidim mnogo timova koji treba da igraju u plej-ofu. Prvi put u istoriji se šest-sedam timova bori za tu osmu poziciju, prava borba. Teško je stvarno, samo osam ide dalje, treba još više timova da ide u doigravanje", zaključio je Barcokas.

 

Pre nego što je ustao, želeo je da kaže još jednu stvar. "Zanimljivo je kako u Srbiji u Pioniru imamo toliko ljudi na konferenciji za medije i koliko su zainteresovani za košarku. Poštujem to mnogo."

 

 

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Bolje Teo nego Pefi, Džoni, Dobrić i Lazarević xD
Ako krenemo tako, pa još umesto Kuza, Martina i Radulje dovedemo nekog napucanog centra i kasvetnu trojku...zadržimo Petruševa i Vildozu...to već uz Nedaru i Mitra izgleda najs.
Ako nekog treba da šlepamo nek to bude Lazić.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srlepajce said:

 

Vrlo korektna izjava za nekoga za koga moram priznati da me samo njegova pojava tokom mečeva toliko zna iziritirati. Još dok je vodio Maccabi mi je išao dobrano na živce. Ali nema sta gospodska izjava za razliku od nekih koji se samo predstavljaju kao gospoda. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Wingwalker said:

Ako krenemo tako, pa još umesto Kuza, Martina i Radulje dovedemo nekog napucanog centra i kasvetnu trojku...zadržimo Petruševa i Vildozu...to već uz Nedaru i Mitra izgleda najs.
Ako nekog treba da šlepamo nek to bude Lazić.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 

Lazic kao kapiten i Ilic kao 13ti igrac i bombona.

Link to comment
Share on other sites

Holand ne bi bio toliki promašaj da smo ga od početka koristili na pravi način. Ja njega znam iz Uniksa i Burse. Čovjek je bio baš respektabilan šuter iz mjesta.

 

Gledam Bursu prošle sezone - Nidam ili Endrjuz zavrte pik i bace mu loptu kad je sam i Holand lagano stavlja trojke. Potegne i neki šut posle jednog ili dva driblinga i to je to.

 

Zato sam se zaprepastio kada sam vidio na koji način ga koristi Vlada Jovanović. Crte neke blokove za njega, a ovaj nema ni brzinu da se otvori, nema ni dobro kretanje, a ni dovoljno dobar balans da pogađa šuteve iz kretnji. Ili kad primi loptu pa počne da pravi driblinge nikakvu prednost ne može da napravi. 

 

On svakako nije kvalitet za EL, ali da se koristio kao spot-up šuter bilo bi neke koristi od njega.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Čočo said:

A za sve one koji kukaju na Duška, Duško je preuzeo Zvezdu pre četiri (4) meseca. On je uspeo da od onakve nakaradne ekipe, za ovo kratko vreme, bez priprema i u najgorem mogućem trenutku napravi tim i možda na kraju 16-11 skor. Bez Kampaca veći deo sezone kad se lomilo. Čovek treba da ima stoprocentno poverenje nas Zvezdaša. Da sledeće godine sastavi tim po svojoj želji.

P.S. Informacija od pouzdanog izvora, Teodosić dogovoren za sledeću sezonu.

Ovaj put nije patka i ja sam tako cuo ali svakako treba sacekati, rano je za "U Zvezdu zna se".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Holand je bez ikakve konkurencije najbolji spot up šuter u timu.

 

Uze mi slova iz tastature, da li je bas bez konkurencije ne znam ali imam isto misljenje i pre sam to hteo da napisem, jedini problem kod njega je sve ostalo :classic_biggrin:, a i opet lakse je njemu kad ima majstora da mu podeli asistenciju a on kad namesti noge kako treba ubacuje lagano, sam nesto da iskreira, tesko to ide.

 

Joooj ljudi sta raditi a da zadrzimo ovog u timu sledece godine, gde je u Beograd-u na vodi?

Da ga vezemo za radijator, ma jok to nema sanse kakva je gradnja tamo izvalice zid lagano a mozda i ceo sprat.

 

Znam da nema sanse ali ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nunilo said:

 

Uze mi slova iz tastature, da li je bas bez konkurencije ne znam ali imam isto misljenje i pre sam to hteo da napisem, jedini problem kod njega je sve ostalo :classic_biggrin:, a i opet lakse je njemu kad ima majstora da mu podeli asistenciju a on kad namesti noge kako treba ubacuje lagano, sam nesto da iskreira, tesko to ide.

 

Joooj ljudi sta raditi a da zadrzimo ovog u timu sledece godine, gde je u Beograd-u na vodi?

Da ga vezemo za radijator, ma jok to nema sanse kakva je gradnja tamo izvalice zid lagano a mozda i ceo sprat.

 

Znam da nema sanse ali ...

Što nema ... :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Ostaje Kampaco lagano. Prija mu uloga lidera, da bude Otac, Sin i Sveti Duh tima. Može otići u bogatiji klub, ali verovatno tamo ne bi dobio baš ovakvu ulogu (ovo mu je i presudno), plus je plata dobra, oseća se ovde lepo i ima sjajan kontakt sa navijačima. 

Na nama je da se izborimo za EL, a na Nebojši da prihvati da je ove sezone ispucao sve gluposti za naredne 3 godine. 

  • Like 8
  • Love 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...