Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Oces tako...

Petorka koja cesto zapocinje utakmicu je Vildoza, otpad iz NBA, nigde zivo nije mogao da igra, Holand, granicni EC igrac, Lazić, igrač za koga i navijači njegovog tima tvrde da nigde sem u zvezdi ne bi igrao, Bentil, e ovaj je zaista iz F4 tima, i Kuzmić, igrac koji ni u ABA 2 ne bi igrao. Izmena Vildozi je Marković, nekada cenjeni plej velikog broja evropskih ekipa srednjeg esalona, na zalasku karijere, nije dugo mogao da nadje klub dok ga Radonjic nije doveo u u Zvezdu. Nedović, nikada dokazani igrač koji je večito igrao u ekipama iz donjeg doma EL, bez naročitog uspeha, kako svog, tako i tih ekipa, Lazarević, još jedan u nizu koga i sami navijači teraju, Petrušev, mlad igrač sa karijerom na nizbrdici, u Efesu na kraju nije bio ni među rezervama, Mitrović, krilo osakaćeno povredama koje igra na mestu centra, i koji nije bio starter ni u Budućnosti, nejaki Ivanović, jedva prosečan EC igrač, Hasan, učesnik prošlogodišnjeg FF ocigledno unakazen povredama, itd, itd...

Ili misliš da je Kampaco mahanjem peskirom kraj klupe uspeo da omoguci pobedu nad Olimpijakosom.

I da, jebo te Čović, tvoj licni rat sa njim idi vodi licno sa njim oci u oci, mene zaobidji, jebe mi se i za tebe i za njega.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa ono, kakve koristi to kosarka u Srbiji ima od petorke Markovic - Nedovic - Dobric - Bentil - Mitrovic/Kuzmic? Eto, cetvorica igraca od kojih su svi seniorski igraci sa ogromnim iskustvom, velikim ugovorima. Nijedan od njih nije igrac kojeg je KKCZ lansirala pre godinu ili dve.

 

No, cak to na stranu, nijedan igrac u 12 u KKCZ nije neki novi mladi igrac koji ce u tom klubu postati novi reprezentativni bek, novi plej, novi centar, novo krilo. Sve igraci preko 26 godina osim Ilica koji uopste ne igra i Petruseva koji je nesto kao Smailagic - jedan od najvecih talenata na svojoj poziciji koji bi se probio i bez KKCZ ili KKP.

 

Ulaganje ima smisla kada ti je kao Zalgirisu svake sezone u 12 bar jedan (a u 15 bar cetvorica) zelenih junosa sa nikakvim seniorskim iskustvom. Kao sto Radonja nije mogao ovako da se bahati, pa je zato imao Guduru, Rebu i Teju. I tako svake sezone 11 profi igraca (i to ne Vildoze i Punteri, za to nema para), nego nesto tipa Zalgirisa ili Buducnosti (niko nije dosao direktno iz EL u KKB u sezoni 2018/19) uz trojicu cetvoricu zelenih i neiskusnih.

 

Mislim, super ste se setili, hajde da Kalinu i Nedu racunamo kao na domace igrace pa da masemo njima kao "nemamo veliki budzet jer nemamo strance".

A i ti si se super setio, jadni Radonjić je imao samo guduru, rebu i teju, dočim su Wiliams, Marjanović (najbolji centar EL u sezoni), Kinzi, Cirbes (u sezoni medju 3 najbolja centra EL) itd...bili fikusi koji su sluzili da pioniru obezbede vazduh.

Ogadiće mi svestenici Radonjicevog kulta jednog sjajnog coveka.

Link to comment
Share on other sites

Pa tako, kad nemamo argumente onda prelazimo na vredjanje. Vidi, osim sto se prijavljen za uvrede, ostatak posta ti je teska racionalizacija, nesto kao kada prosecan naprednjak objasnjava kako nam je svanulo kada su oni dosli na vlast. Sto se tice Covica, on samo govori ono sto ti i tebi slicni volite da cujete, zato je i toliko popularan u sirokim narodnim masama.

 

Prva petorka ti je Vildoza - Nedovic - Dobric - Bentil - Martin. Cetvorica EL zveri (ej, Vildoza nigde zivo nije mogao da igra, ko bi pa to iz KKP mogao da igra u NBA, mozda LeDay?) i jedan igrac koji je tu bar 6-7 sezona i ima veliku platu (da on ode morao bi bukvalno da IZMISLIS slicnog domaceg igraca, nema ih).

Druga petorka su Ivanovic koji je godinama TOP plej na ABA nivou (nije Jovic koji je umeo samo odbranu prve sezone), Markovic, Lazic, Petrusev i Mitrovic. Sve igraci sa zavidnim ili iskustvom ili potencijalom. I onda jos petorica seniora, plus vrhunski EL plej, TOP 4-5 na svojoj poziciji.

1 minute ago, drako said:

A i ti si se super setio, jadni Radonjić je imao samo guduru, rebu i teju, dočim su Wiliams, Marjanović (najbolji centar EL u sezoni), Kinzi, Cirbes (u sezoni medju 3 najbolja centra EL) itd...bili fikusi koji su sluzili da pioniru obezbede vazduh.

Ogadiće mi svestenici Radonjicevog kulta jednog sjajnog coveka.

 

Marjanovic je dosao iz Mege, Zirbes je u KKCZ procvetao i to su bila jedina dva centra u sezoni uz jednu cetvorku. Da se neko od njih povredio ekipa bi morala da igra sa niskom i slabom petorkom. Mislim, ovo ne kazem zbog Radonjica, kazem da nije bilo ovolikog bahacenja.

 

Meni su RSB izgnanici kao ti, Covic sa dva svoja kluba i Vucic koji vam ugadja tako sto vam finansira rivalstvo na EL nivou ogadili citav klub, nista se ne brini. Bilo je simpaticno kada je Radonjic igrao sa 12 igraca (ostalo bili jeftini juniori i invalidi), sad kad i toga vise nema ostalo je da pisemo o Vildozi kao krsu kojeg niko nece. Eto toliko se ti i bratija razumete u kosarku, samo do fudbalskog "ko ima manje para" prepucavanja sa sebi slicnima iz suprotnog tabora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drako said:

Petorka koja cesto zapocinje utakmicu je Vildoza, otpad iz NBA, nigde zivo nije mogao da igra,

 

10 minutes ago, drako said:

Nedović, nikada dokazani igrač koji je večito igrao u ekipama iz donjeg doma EL, bez naročitog uspeha, kako svog, tako i tih ekipa,

 

:Hail::Hail::Hail:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prijatelju, jel ti uopste gledas zvezdine utakmice, ili lupetas jer ti se eto moze?

Ovo sto si ti naveo kao prvu petorku zvezde, utakmicu zapocelo do sada nije, a zajedno na terenu nije sastavilo ni 20% vremena, ako i toliko.

I mene vredja tvoje konstantno poredjenje neistomisljenika sa Čovićem i SNS-om, kad god ti neko kaze da prestanes da lupetas, pa ne trcim kod uciteljice da se tuzakam.

Veze ti nemas ni sa kosarkom, ni sa profesionalnim sportom a ni sa stvarnim zivotom...

3 minutes ago, Magia said:

 

 

:Hail::Hail::Hail:

Dva kratka pitanja:

1. Kako se zove igrac koga ni jedna ekipa ne zeli u svojim redovima, u okviru takmicenja koje igra?

2. Navedi mi jednu ekipu za koju je Nedović igrao a da je bila bar blizu ulaska u PO, i da je on bio nosilac ili jedan od nosilaca ekipe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma da, opste je poznato da pocetna petorka oznacava pet najboljih igraca ekipe.

 

Kao kada je Radonjic pocinjao sa Jovic - Lazic - Dangubic - Mitrovic - Kuzmic (bez Jenkinsa, Simona i Gudure), sto znaci da je ovo pet najboljih igraca ekipe. A ono proveris minutazu, poene, reputaciju, sve i dodjes do zakljucka da to nije bas tako.

 

Statistika kaze - Vildoza (aka krsina koga niko nece), 26 minuta, 15.2 poena, 14.7 indeks, Nedovic (aka nije starter aka krs2 koji se smucao po krs ekipama) 23 minuta, 13.3 poena, 11.8 indeks, Bentil 22 minuta, 10.1 poena, 8.9 indeks, Dobric 22 minuta, 8.5 poena, 6.5 indeks, Petrusev 19:35 minuta, 7.9 poena, 10.9 indeks. Zamene jos desetorica seniorskih igraca, ej desetorica! I to igraci koji su prosle sezone igrali u KKCZ ili Olimpijakosu evroligu.

 

Mislim, tesko je sektaskom razmisljanju poput tvog ista objasniti, covece pa ti skaces kao oparen i psujes nekoga jer je napisao da klub za kojeg navijas i nije nekakva zrtvica koja postize herojske uspehe nego napunjen kao brod. Dakle, nista lose nije napisano za tebe nego za klub i ti tako reagujes? Kazem, razmisljanje clana sekte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goldberg said:

 

Meni su RSB izgnanici kao ti, Covic sa dva svoja kluba i Vucic koji vam ugadja tako sto vam finansira rivalstvo na EL nivou ogadili citav klub, nista se ne brini. Bilo je simpaticno kada je Radonjic igrao sa 12 igraca (ostalo bili jeftini juniori i invalidi), sad kad i toga vise nema ostalo je da pisemo o Vildozi kao krsu kojeg niko nece. Eto toliko se ti i bratija razumete u kosarku, samo do fudbalskog "ko ima manje para" prepucavanja sa sebi slicnima iz suprotnog tabora.

Pisem na raznim forumima, uvek pod istim nikom, i nikada nisam bio banovan, ali cu sada sa zadovoljstvom prihvatiti ban:

Samo dzukele poput tebe mogu sebi da dozvole da ovakve stvari napisu za nekog koga ne poznaju. Pored toga sto si dosadan i naporan, izuzetno si i bezobrazan i bezobziran, i zao mi je sto sa tobom delim cak i ovaj virtuelni prostor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A ne ne, ja tebi nisam napisao ni da si dzukela, a kamoli opsovao. Tako da necemo tako da se igramo niti da izjednacavamo stvari koje ni u ludilu ne mogu biti jednake.

 

Mislim, sta u tvom citiranom postu uopste pise, sta je uvreda (verovatno ne deo da je Radonjic igrao sa samo 12 igraca)? Jesi li napisao da Vildozu niko nece? Jesi. Jesi li zapenio kada ti je neko dirnuo u sarenu lazu o jadnom klubu koji igra protiv mnogo bogatijih? Jesi. Jesi li napisao da imam agendu, da sam dosadan, da su sve to gluposti? Jesi li vredjao? To je nepoznavanje kosarke + RSB recnik + sektaski mentalitet.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu sto kolega iznad nije bas pogodio sa argumentima, zaista si strasno dosadan i naporan na 5 tema sa istom pricom vec mesecima.
U toj prici ima istine, ali sta je poenta ponavljati je svaki dan na svakom koraku?@goldberg

 

Slazem se da postoji IL, ali se trudim da je ne koristim, cak ni devil nije na njoj.

 

Shvati da ima ljudi koje jednostavno nije briga sto je Kampacova plata u totalnom neskladu sa drzavom u kojoj tu platu prima. Neki zive dobro i ne smeta im ova cinjenica - mogu da priuste dobre sezonske karte i hoce da gledaju tim za koji navijaju kako je u egalu sa najboljim. Neki zive prosecno i prosto vole hleba i igara - to im ispunjava dan, nedelju, godinu. Neki su ludi za Zvezdom/Partizanom i ne osvrcu se na podatke o platama.

Vrlo mali broj njih (0) ce da promeni misljenje zato sto ti hiperprodukujes isti sadrzaj svakodnevno.

 

anex: 

jedino sto mene bas bas nervira je sto i dalje ima ljudi koji hoce da dokazu da nemamo skup tim. To je nepotrebno i glupo - imamo ga i mi i KKP

 

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

@bosMan_jr Nema tu sta da se shvata ili ne shvata - naravno da takvi ljudi postoje, cak ne samo da postoje nego su u vecini.

 

Isto kao sto navijaci KKCZ stalno pisu o nekim ogromnim platama u KKP i bukvalno se na svakoj temi osim na KKP (a nekad i tamo) pise o milionima u tom klubu. Sto malo njima ne kazes - znate sta, neki navijaci KKP zele da gledaju mocan Partizan kako jedini igra u EL i stalno osvaja ABA ligu, pa neka im klub ima i 45 miliona evra na raspolaganju godisnje?

 

Dok god bude trajalo ovo ludilo i ja cu biti tu da podsecam na koji nacin se dolazi do svih ovih pobeda u EL, na koji nacin je ABA liga pretvorena u KLS, sta se tacno promovise takvim trosenjem ogromne kolicine novca i na sta to sve podseca ako bi gledali politicka zbivanja.

 

Sve isto sto bi napisali i navijaci KKCZ za pojavu Obradovica, Puntera ili Exuma u Partizanu - pa njima niko ne govori da su dosadni, da prestanu to da pisu, da je mozda tako ali barem mozemo da uzivamo u NBA/EL petorci.

Link to comment
Share on other sites

na koji način se dolazi do pobeda -- na fascinantan uglavnom, svaka čast Ivanoviću i igračima

 

na koji način je aba liga pretvorena u kls -- na taj da hrvati/slovenci neće da ulože 2 evra u košarku (i to što ulažu (Cedevita), često ulažu najgluplje moguće)

 

šta se tačno promoviše -- top košarka za sada (i pomalo kladionice) 

 

ergo, od toga da budeš sirotinja nema 'leba

 

kad već trošiš 5-6, pa potroši 10-11, pre ćeš tako da obrneš nešto na ovaj ili onaj način -- to je ta neka logika (ne moja, ali ne mogu da kažem da je neispravna), koja na mnogim poljima i zašljaka

 

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, medobrundo said:

na koji način se dolazi do pobeda -- na fascinantan uglavnom, svaka čast Ivanoviću i igračima

 

Svaka cast i Itoudisu kako je u vrhu tabele i pored toliko broja pobeda, ali nesto i nije normalno da klubovi iz regiona budu u istoj recenici sa klubom iz Turske koji finansira privatno lice.

 

15 minutes ago, medobrundo said:

na koji način je aba liga pretvorena u kls -- na taj da hrvati/slovenci neće da ulože 2 evra u košarku

 

Ima smisla, kao kad bi neko napisao da su OI u kosarci mnogo dosadnije od EP (zna se pobednik) jer igraju Iran, Nigerija, Novi Zeland i Kina umesto Nemacke, Italije, Slovenije i Litvanije.

 

15 minutes ago, medobrundo said:

šta se tačno promoviše -- top košarka za sada (i pomalo kladionice)

 

Promovise se fudbalsko ludjenje.

 

Ima para u zemlji? Super, onda verovatno imamo neverovatne uslove za talente. Mozda nikad jacu ligu? Sjajne novoizgradjene hale po celoj Srbiji? A ne, ipak nista od toga, samo prenosenje fudbalskog ambijenta u kosarku i ABA ligu - liga sa dva kluba, uzasni uslovi za igranje, ogromni budzeti, stalni prekidi i sukobi, "mi jadni oni nikad jaci" mentalitet.

 

Pa bukvalno vise ima smisla ovo sto su uradili u vaterpolu.

 

Quote

ergo, od toga da budeš sirotinja nema 'leba

 

kad već trošiš 5-6, pa potroši 10-11, pre ćeš tako da obrneš nešto na ovaj ili onaj način -- to je ta neka logika (ne moja, ali ne mogu da kažem da je neispravna), koja na mnogim poljima i zašljaka

 

:lol_2:

 

Ovo kao u Alan Fordu - "Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."

 

Steta sto ovaj savet nije imao ko da da mucenicima iz Galatasaraya koji se i dan danas oporavljaju od sezona u EL kada su trosiili vise od onoga sto su mogli sebi da priuste.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

 

 

to kako se ko finansira u turskoj, ne bih ulazio u detalje na tvom (i na mom) mestu ukoliko ih ne znam, naročito političku ekonomiju te zemlje, ko šta finansira, ko je sa kim povezan i sl

 

košarka u evropi generalno nije profitabilan sport i (skoro?) svaki košarkaški klub je subvencionisan na ovaj ili onaj način

 

negde tu subvenciju da direktno država, negde fudbalski klubovi i sl

 

bila je skoro vest da kk real ima gubitke u prethodne 4 sezone od 100 mil EUR, odnosno da im je godišnji prihod oko 15 mil EUR, a trošak 40 milki.

 

da li je to normalno? kome se isplati da gubitak bude 2-3 puta veći od prihoda?

 

koliko je puta španija razvijenija od srbije, pa da real ima 10x veći budžet od zvezde/partizana u košarci?

 

da li budžeti treba da budu određeni prema ekonomskoj snazi zemlje, odnosno gradova iz kojih dolaze? pojma nemam

 

jedna opcija za naše klubove je da se puste niz vodu kao hrvatski, jer nisu u stanju da zarade dovoljno

 

druga je da im se daju pare da igraju kompetentnu košarku (te pare za nivo Evrope su i dalje dovoljne da se omogući borba za top 8 )

 

tu nema nekog ispravnog ili pogrešnog odgovora šta činiti, naročito jer te pare suštinski ne rešavaju nikakacv problem u zemlji, odnosno kap su u moru onoga što se na dnevnom nivou ulupava gde se stigne

 

sad da ljudi treba da budu toliko racionalna bića, pa da ne idu u galeriju jer je sagradio vučić, da se ne voze vozom jer se vučić hvali istim (a sa ovim cenama karata je žestoko neprofitabilan), da s ene voze autoputem jer ko zna koji Zvonko Veselinović ga je asfaltirao, da ne gledaju KKCZ i KKP jer je Vućić usmerio pare iz javnih preduzeča i kladionica...

 

... sve to ima neke logike, ali nismo roboti, neki bismo malo i da živimo život, iako će vučić vladati zemljom većim delom tog našeg života.

 

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, goldberg said:

 

Statistika kaze - Vildoza (aka krsina koga niko nece), 26 minuta, 15.2 poena, 14.7 indeks, Nedovic (aka nije starter aka krs2 koji se smucao po krs ekipama) 23 minuta, 13.3 poena, 11.8 indeks, Bentil 22 minuta, 10.1 poena, 8.9 indeks, Dobric 22 minuta, 8.5 poena, 6.5 indeks, Petrusev 19:35 minuta, 7.9 poena, 10.9 indeks. Zamene jos desetorica seniorskih igraca, ej desetorica! I to igraci koji su prosle sezone igrali u KKCZ ili Olimpijakosu evroligu.

 

 

Kakve veze ima ovogodišnja statistika sa time kakvog igrača smo mi doveli letos? 

Npr, taj Vildoza igra sezonu života kod nas i koliko god da je plaćen, trenutno pruža više od tržišne cene u trenutku potpisa. Da ga u NBA niko nije hteo, to je sigurno istina. Da je dominirao u EL dok je igrao...statistički nije bio ni blizu kao sad. 

Da ne idem dalje u analizu, verovatno je samo Nedović preplaćen od svih ovih nabrojanih. Niti su to neke zverine od igrača, kako ti reče. Bentil zver sa nepunih 6 poena u EL karijeri? Martin slično. 

Jesu to dobri, solidni EL igrači, ali nikako vrhunski kvalitet. 

 

Tek dolaskom Kampaca može da stoji ta priča koju ti guraš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na KKCZV temi i proslog i ovog leta prozivao one koji kukaju na budzet Partizana, sto zbog nerealnosti sto zbog bednog mentaliteta da se uvek i na sve kuka.

 

@medobrundo pogodio sa vecinom prethodnog posta, dopada mi se

 

sto se ABA tice, ne razumem na sta ciljas, je l treba mi da finansiramo Cibonu i Zadar ili da prodamo ove bolje igrace da bismo bili u egalu sa njima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Npr, taj Vildoza igra sezonu života kod nas i koliko god da je plaćen, trenutno pruža više od tržišne cene u trenutku potpisa. 

 

Covek doneo titulu Baskoniji, bio mvp finala najbolje nacionalne lige u Evropi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, medobrundo said:

 

to kako se ko finansira u turskoj, ne bih ulazio u detalje na tvom (i na mom) mestu ukoliko ih ne znam, naročito političku ekonomiju te zemlje, ko šta finansira, ko je sa kim povezan i sl

 

košarka u evropi generalno nije profitabilan sport i (skoro?) svaki košarkaški klub je subvencionisan na ovaj ili onaj način

 

Gde to u Evropi drzava finansira milionske ugovore i EL projekte?

 

Evo, Litvanija je kosarkaska zemlja pa Zalgiris stalno ima najmanji budzet u EL i to im je maksimum, pa sta urade - urade. Maccabi zaradi ogromne pare od ulaznica, dvorana je stalno puna pa nemaju para kao Efes ili Armani, imaju toliki budzet koliki imaju i daleko su od sile kakva su nekad bili.

 

8 minutes ago, medobrundo said:

 

sad da ljudi treba da budu toliko racionalna bića, pa da ne idu u galeriju jer je sagradio vučić, da se ne voze vozom jer se vučić hvali istim (a sa ovim cenama karata je žestoko neprofitabilan), da s ene voze autoputem jer ko zna koji Zvonko Veselinović ga je asfaltirao, da ne gledaju KKCZ i KKP jer je Vućić usmerio pare iz javnih preduzeča i kladionica...

 

... sve to ima neke logike, ali nismo roboti, neki bismo malo i da živimo život, iako će vučić vladati zemljom većim delom tog našeg života.

 

Pracenje kosarke nije jednako zivljenju, to je samo jos jedan u nizu narkotika poput pravih narkotika, alkohola, kocke, pracenja izbora i navijanja za SNS. Naravno da je tesko bez toga, ali o tome sam vec pisao - sta meni znace KKP i KKCZ koji glume Armani i Maccabi? Kako da se poistovetim sa tim klubovima? Sad ces ti da pitas, pa sta te briga uopste za klub, eno tu je Sloga koja nema ni evro (ili tako neki klub)? Pa lepo, zato sto zelim da klub iz mog grada igra EL i tamo pokusa radom, trudom i sistemom da nadmasi privilegije i novac koji caruju drugim klubovima.

 

Takodje, zelim da gledam rezultatski neizvesnu ABA ligu, a ne jos jedan klon JSL/kako se sad vec zove u kojem caruje samo mafija i populizam.

 

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kakve veze ima ovogodišnja statistika sa time kakvog igrača smo mi doveli letos? 

Npr, taj Vildoza igra sezonu života kod nas i koliko god da je plaćen, trenutno pruža više od tržišne cene u trenutku potpisa. Da ga u NBA niko nije hteo, to je sigurno istina. Da je dominirao u EL dok je igrao...statistički nije bio ni blizu kao sad. 

Da ne idem dalje u analizu, verovatno je samo Nedović preplaćen od svih ovih nabrojanih. Niti su to neke zverine od igrača, kako ti reče. Bentil zver sa nepunih 6 poena u EL karijeri? Martin slično. 

Jesu to dobri, solidni EL igrači, ali nikako vrhunski kvalitet. 

 

Tek dolaskom Kampaca može da stoji ta priča koju ti guraš. 

 

Zverine su u odnosu na Jenkinsa, Jovica ili Gudurica (ako pricamo o bekovima), Bjelicu (ako pricamo o visokim igracima). Takodje, plate koje odlaze na 11., 12., 13. i 14. igraca omogucavaju da nemas trojicu juniora kada ti se bek i centar povrede nego ti u 12 uskacu Ilic i Lazarevic.

 

Mislim, mozemo tako i za pola EL da kazemo da nisu neke zverine - koga to ima Valencia? Dubljevica, Jonesa i? Koga ima Virtus? Trojicu likova od po 35+ godina na bekovskim pozicijama?

 

Da, Vildoza je imao oko 9,7 poena i 10,4 indeksnih poena sto je super, ali eto nije bio najbolji EL igrac. Pa to nije bio ni Punter sa svojih 15 poena i 12,9 indeksom u proseku. Nije ni LeDay sa 10,3 poena i 12,7 indeksom ali su ovde predstavljeni kao zveri samo zato sto su zavrsili u KKP - iako nesto i ne dobijaju pozive iz NBA. 

Link to comment
Share on other sites

@goldbergКо је тебе толико наљутио, избацио из зоне комфора те бљујеш одједном толику ватру?  Или избацујеш негативу пред нову годну овако да би био пуно расположнији у наредном периоду. Ако је то, онда удри свом снагом. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Magia said:

 

Covek doneo titulu Baskoniji, bio mvp finala najbolje nacionalne lige u Evropi.

Dobro, bio MVP finala na jednu dobijenu utakmicu, ne i najbolji njihov igrač u sezoni. Njegove brojke u EL su baš ono prosek. 

Bio je i Dobrić MVP ABA finala, pa ne pravimo priču da nam je najbolji igrač, da nam je doneo titulu itd. 

 

Vildoza ima dobru reputaciju, ali se sad više gleda kroz ono što pruža u našem dresu, kao da je sve to radio konstantno kroz karijeru. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, suptil said:

@goldbergКо је тебе толико наљутио, избацио из зоне комфора те бљујеш одједном толику ватру?  Или избацујеш негативу пред нову годну овако да би био пуно расположнији у наредном периоду. Ако је то, онда удри свом снагом. 

 

Odgovoricu ti kada mi objasnis kakva je tacno razlika u mojoj kritici ovakvog sistema i postovima navijaca KKP/FKP koji se zale na neravnopravan odnos?

 

Jer, po mom shvatanju, situacija je ista - oni ne zele da gledaju kako FKCZ i KKCZ iznova i iznova imaju najvece budzete i stalno osvajaju trofeje, zele da gledaju nesto drugo. Isto kao sto i ja ne zelim iznova i iznova da gledam "finale za kosarkaske sladokusce" izmedju stalnih ucesnika EL u ABA ligi i klubove prepune iskusnih EL igraca. Sta tu uopste imas, niti neku rezultatsku neizvesnost (eno, koliko uopste gostovanja KKP i KKCZ mogu da izgube, a da nije epska bruka? Pa mozda na 2) niti klubove koji su verni svojoj tradiciji, drustvu iz kojeg poticu i koji nisu tu da zadovoljavaju potrebu nekih navijaca da se po svaku cenu osvajaju trofeji i stalno bude nivo iznad svih.

 

Postavila se prica o Ciboni i Zadru - po meni ni to nije normalno, klubovi te tradicije i iz takvih sredina ne zasluzuju da postoje na takav nacin. Paradoksalno, i jedni i drugi ne zele projekat regionalne lige, to ih ne interesuje - Covic mrtav ladan poruci kako samo KKCZ i KKP mogu da igraju EL i imaju velike budzete (i sa tim se slaze jedno 90% navijaca i preko 50% ovog foruma) u srpskim medijima je jasan akcenat da postoje samo dva kluba koji imaju potencijal da igraju na EL nivou, onda iz HRV i SLO odgovore da ako je vec tako oni ne zele da finansiraju luzerstvo nego lepo evo vama mrvice svake godine. Bukvalno su samo Bokan i Tedeschi (ma sta mislili o njima) i navijaci KKCOL i KKB ostali na braniku ideje stare regionalne lige kao poligonu za suceljavanje najboljih ekipa iz regiona i sansi za svakoga da napravi dobru ekipu i predstavlja region u EL - KKP i KKCZ za sebe misle da su samodovoljni, da cine uslugu svim ostalima sto uopste pristaju da igraju sa njima, uprave ostalih klubova ligu igraju po inerciji.

 

ABA liga je bio projekat u koji su klubovi iz Srbije usli da imaju od koga da - izgube (godinama se znalo da Partizan, Hemofarm, Crvena zvezda i FMP igraju 1/2 finale KLS i KRK). Kako je jasno da taj projekat vise nikoga ne interesuje, on ce se ubrzo ugasiti, a ako se ugasi i svi klubovi iz regiona treba da se pogase i amaterizuju. Bolje nisu ni zasluzili, a sigurno ne budzete kao da su iz TA ili Istanbula.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

Covek doneo titulu Baskoniji, bio mvp finala najbolje nacionalne lige u Evropi.

 

Kosarka je timski sport, ne moze 1 igrac doneti titulu i Jokic je mvp dve sezone za redom pa njegov tim nije stigao ni do finala i to je Jokic mvp cele sezone a ne jednog finala tacnije jedne utakmice na koliko se igralo finale taj kovid plej of u toj sezoni znaci cak se ne moze porediti i sa ovim sto ti je dao dobar primer za Dobrica jer je Dobric bio mvp finala koja su se igrala na 5 utakmica, a ni te sezone nije bio najbolji igrac Zvezde vec je eksplodirao u plej ofu, tako da Dobric nije bio ni u top4 igraca Zvezde u sezoni (kao sto nije ni Vildoza te sezone 19/20 o cemu cu ispod) a kamoli mvp sezone cele lige, vec mvp finala kao i Vildoza.

 

Tacno je sto si napisao da je najbolja nacionalna liga u Evropi, e pa Aleksa Avramovic je bio drugi najbolji skorer iste (odakle je dosao u Partizan) gde ga je delilo 0.1 poena prosecno od prvog mesta tacnije da bude najbolji skorer iste. Siguran sam da ovu informaciju ne znas jer ne bj pisao ovo ovako povrsno, ali je samo navodim kao podatak a ne da bi preuvelicao da je Aleksa super top klasa pojacanje jer je bio drugi skorer najbolje nacionalne lige iliti druge najbolje lige u Evropi posle Evrolige.

 

U sezoni 19/20 kada je Vildoza bio mvp finala, bio je cak 7. skorer po prosecnom broju poena u Baskoniji u Evroligi. Ispred njega su bili: Sengelija, Silds, Semaj Kriston, Stauskas, Henri i Zoran Dragic. Dakle bio je tek 5. bek poenterski, 3. asistent, a po procentima iz igre je bio jedan od najgorih u timu sa 28.8% iz igre.

 

Sto se tice sezone 20/21 nakon koje je otisao u Nba, Vildoza je bio tek 5. skorer po proseku u Baskoniji u Evroligi te sezone. Ispred su bili: Giedraitis, Polonara, Alek Piters i Henri. Nije bio ni prvi asistent ekipe, ni prvi kradljivac lopti, a po procentima za 3 je bio tek 4. 

 

U istoj sezoni nakon koje je otisao u Nba bio je tek 29. bek po indeksu korisnosti u Evroligi. Dakle sa te pozicije i sa statistikom za 25 minuta 10.3 poena, 46% za 2, 38% za 3, 3.5 asistencije, 1.6 ukradenih, 2.3 izgubljenih lopti, sa tim dolazi u Zvezdu. Volters statistika otprilike iz prosle sezone s tim da je Volters imao jos bolji indeks korisnosti sto ga je cinilo 17. bekom po indeksu korisnosti.

 

Mene je zacudila Vildozina plata i smatrao sam da je previsoka kada sam cuo kad je potpisao 700k na 8 meseci sto znaci da bi na 10 imao 840k skoro isto koliko je imao Kalinic prosle sezone, jer je imao 2 povrede u godinu dana jer nije igrao takmicarsku kosarku godinu ipo dana a i to mizerno malo sto je igrao u Nba u Maju po par minuta u par utakmica od tad je bilo proslo 5 meseci sto je bas puno bez kosarke slozicemo se, plus uzimajuci u obzir da je dosao kao maltene nesto iznad prosecan bek Evrolige sto mozes proveriti lako po svim statistickim parametrima te sezone, ni u jednoj koloni nije bio u najboljih 20 bekova sto ga je cinilo 29. tek po indeksu korisnosti. To sto on sada igra vrhunski sezonu karijere i sto sa ovom statistikom ako ovako nastavi moze da ukoliko ne produzi sa Zvezdom player option, moze komotno da zabode minimum 1 500 000 u bilo kom klubu. Ja pricam sa kakvim brojkama i faktorima povreda i neigranja je on dosao i koliko je para dobio, sto je za mene bilo previse i ne bi mu dao vise od 500k u tom trenutku, ali iz ove perspektive svakako najbolji potez njegovo dovodjenje i donosi mnogo vise nego za cenu koliko ce biti placen.

 

Njega su uzeli u Nba pretpostavljam samo zato sto je brz sa loptom, dobro sutirao u tranziciji ili iz driblinga, jer je to pozeljno u Nba odnosno tako se mahom igra u regularnom delu sezone sa pozicije 2/1 sto je igrao u Baskoniji. Ni za to mu nisu dali sansi iako je bio povredjen neki deo sezone ali nije se bas povredio na godinu dana a odigrao je svega 16 minuta u sezoni. Njega su otpustili 6 dana pre nego sto je sezona u Nba pocela a nije dobijao sansu ni u preseason-u. Nijedan drugi Nba klub se tada nije interesovao za njega. Momak sto ti je napisao da je otpad u Nba je u pravu jer ga niko nije uzeo, upravo sam ti to debelo argumentovao a sve mozes i sam da izguglas, a ti mislis da ces to da ponistis smajlijima koji se klanjaju da bi unizio momka u fazonu da je napisao glupost, ali nisi ni svestan koliko ne znas o toj situaciji kao i da ti je argument da je bio mvp finala u najmanju ruku los, da se najblaze izrazim.

 

Podsetio bih te da je Vildoza (kao i Kampaco, samo sa duplo manjom reputacijom a i duplo manjom platom logicno) dosao kad je sezona vec pocela i kada su bogatiji klubovi od Zvezde u Evroligi popunili svoje bekovske pozicije, ne vidim da je iko nakon Septembra doveo nekog beka jer imaju svi po 5,6 bekova narocito bogati klubovi od cega bar trojicu vrhunskih ili odlicnih.

 

Nedovica takodje niko u Nba nije potpisao naredne sezone kad je vejvovan a sigurno da nijedan igrac nikada nije izabrao Evroligu dok je bio u Nba i dobio neku unosniju ponudu u Nba. Posto si tako povrsno napisao da je Vildoza bio mvp najbolje nacionalne lige, evo ti jos jedna povrsna informacija: Alen Smajlagic je u Nba najjacoj ligi na svetu odigrao utakmica tacno koliko zajedno Vildoza i Nedovic, samo sto ga niko nije vejvovao nakon prve i nakupio je 223 minuta u istoj dok ova dvojica zajedno nisu ni 160. Pritom je Smajlagic igrao u dosta boljem rosteru Golden Stejta nego Nedovic sa vecim ambicijama i boljim plasmanom na kraju.

 

Jos jedna povrsno napisana informacija je da je Kurucs odigrao cak 131 mec u najjacoj ligi na svetu sa cak 2 101. minutom ukupno. Postigao cak 780 poena, 406 skokova sto je 3 skoka po mecu a igrao je prosek 16minuta plus je trojka a ne petica ili cetvorka, prosek procenata iz igre tokom celokupne Nba sezone su respektabilnih 44%, 33.3% za 3 kroz karijeru za Nba vise nego dobro i tako dalje da ne detaljisem previse.

 

Ovo je sve tacno sto sam napisao, ali kada se napise ovako povrsno kao sto si ti napisao, pritom si ti napisao u jednoj recenici a ja u nekoliko pasus pre ovog, nekom moze da zvuci ko ne prati kosarku da je Kurucs neki vanserijski talenat i igrac vrh klase a da su Nedovic, Vildoza i Smajlagic 10 puta manji talenti jer se ovaj naigrao u najjacoj ligi na svetu gde igraju najbolji igraci a ovi jedva sansu dobili, narocito nasa dvojica jer je Smajlagic i dobio koliko toliko.

 

Mnogo je kompleksnije sve od tvog povrsnog izlaganja u poslednjih nekoliko komentara, pa je tako Kurucs imao platu u Partizanu koliku i Vildoza u Zvezdi jer nije da je bas pravio razliku u Nba a nedokazan je igrac za uslove Evrolige iliti Evrokupa, sve ima svoje i nista se ne moze dokazati jednom recenicom. Iako bi po Nba reputaciji kao najjacom ligom na svetu, kako si napisao za ACB najjacom nacionalnom u Evropi sto i jeste tacno ali alaudira kako si to povrsno napisao da zvuci kao da smo doveli igraca ranga Kampaca ili Pantera ili Nedovica ili Ledeja ili Nanelija ili Papapetrua jer Vildoza  pri dolasku nije ta kategorija da je bio u top10 igraca u El na svojoj pozicji po indeksu korisnosti bio dok ovi jesu, cak sta vise rekoh ti koji je bio i njegovu statistiku da ne idemo dalje sto su ovi svi igrali top8 i f4 za razliku od njega izuzev Nedovica.

 

Sa druge strane, Kurucs je kao takav sa navedenim brojem meceva i statistikom a i mladim brojem godina dosao u Evrokup sto je koliko znam i nezabelezen slucaj, neka me ispravi nekk ako gresim. Panter takodje kao 6. indeks korisnosti na svojoj poziciji i 4. skorer u Evroligi na poziciji 2, nije li to krem de la krem sa svoje pozicije u El i to potpisan u sred leta a ne kao Kampaco u sred sezone i to za Evrokup. Niste svesni koliko je to neuporedivo, a znam da cete i dalje furati svoju pricu, jer odbijate stvarne cinjenice i zadovoljavate se svojim povrsnim. Ovo ne mislim samo na tebe.

 

Dalje, Ledej kao 8. cetvorka po indeksu korisnosti dosao, sve isto kao i Panter, u Evrokup-tokom leta- i da zaboravih, na garantovan dvogodisnji ugovor a ne kao Vildoza i Kampaco na 1+1 player option.

Naneli je dosao kao 1. najkorisnija trojka u Evroligi, a Papapetru kao 10.

 

To je cak 4 igraca iz top10 najkorisnijih u Evroligi na svojoj poziciji. Zvezda je dovela samo Nedovica iz te kategorije i mozemo tu racunati Kampaca iako on nije direktno dosao iz Reala u Zvezdu vec kao vejvovan igrac u Nba u sred sezone, kao 8. najkorisnijeg pleja u njegovoj poslednjoj evroligaskoj sezoni a po slobonoj proceni rekao bih da je bio top5 plejmejkera neosporno bas kao sto su i Nedovic i Panter i Naneli sa svoje pozicije bili pre dolaska u Zvezdu odnosno Partizan.

 

Ukoliko su nedovoljni argumenti za indeks korisnosti to ti odredjuje 90% platu a ostalo su godine, iskustvo, povrede, iz kojih liga dolaze i sve drugo. Pogledaj sezonu za nama i videces da su najkorisniji igraci u Evroligi redom Mirotic, Larkin, Tavares, Veseli, Dzejms, Vezenkov,Micic... a ujedno su to i najplaceniji igraci u Evroligi a i najbolji slozicemo se pa se nadam da je sada jasnije ono sto doslovno crtam.

 

Ne bih ti nikad napisao ovoliki tekst da nisi kolegi potcenjivacki stavio smajlije koji se klanjaju sa ciljem da ga unizis gde si mu isekao odnosno kvoutovao sta je rekao sustinski da bi ispalo da pise gluposti. Sledeci put se nadam da ces napisati nesto argumentovano ili da ces barem razmisliti pre nego sto zelis da predstavis nekome da je napisao glupost ili da zvuci kao da je Vildoza bio najbolji igrac ACB lige a ne najbolji igrac jedne utakmice, covek nije bio ni blizu najbolji bek ni svoje ekipe tada a u sezoni 20/21 iz koje je otisao u Nba(jer je u 19/20 sezoni bio znacajno losiji), ACB su igrali i Kampaco i Laprovitola i dosao iz Nba tada J.J. Barea sa 831 utakmicom u Nba i tada je od Vildoze u toj sezoni sa 36 godina davao vise poena prosecno i imao vise asistencija na slicnu minutazu ili 37. godisnji Huertas, tu su bili i Kalates, Higins, Ljulj... Ni u ACB te sezone nije bio u 20 najkorisnijih bekova, cak ni u 10 skorera sa svoje pozicije, a kamoli u sezoni 19/20...

 

Nije lose nekad razmisliti pre nego sto se napise nesto a zatim i proveriti na guglu, to je barem lako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dropkick Murphys said:

Dobro, bio MVP finala na jednu dobijenu utakmicu, ne i najbolji njihov igrač u sezoni. Njegove brojke u EL su baš ono prosek. 

Bio je i Dobrić MVP ABA finala, pa ne pravimo priču da nam je najbolji igrač, da nam je doneo titulu itd. 

 

Vildoza ima dobru reputaciju, ali se sad više gleda kroz ono što pruža u našem dresu, kao da je sve to radio konstantno kroz karijeru. 


Vildoza je tad imao 24 godine i posle je otisao u NBA, svakako da nije bio najbolji igrac te sezone, ali je lik koji im je doneo titulu, cak i bukvalno posto je postigao kos za pobedu 🙂

 

Ni prvi ni poslednji plej koji nije mogao da igra u NBA- ne zbog skilla nego zbog fizikalija. Svakako mi nisu njegove igre neko iznenadjenje, lik je vrhunski kosarkas i da je ostao u Baskoniji verujem da bi i postao glavni/najbolji igrac. 

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Magia said:


Vildoza je tad imao 24 godine i posle je otisao u NBA, svakako da nije bio najbolji igrac te sezone, ali je lik koji im je doneo titulu, cak i bukvalno posto je postigao kos za pobedu 🙂

 

Ni prvi ni poslednji plej koji nije mogao da igra u NBA- ne zbog skilla nego zbog fizikalija. Svakako mi nisu njegove igre neko iznenadjenje, lik je vrhunski kosarkas i da je ostao u Baskoniji verujem da bi i postao glavni/najbolji igrac. 

Mogu da se slozim ali ne znam da li uzimas u obzir da se on u NBA povredio i da nije igrao kosarku neko vreme(sto ne potire cinjenicu da smo mu dali ozbiljan novac) i da mozda zbog toga je postojala bojazan kakav ce se vratiti na parket? 

Link to comment
Share on other sites

Ja, nakon sto dodjem na forum i shvatim da sam propustio @goldberg-ovu diskusiju dok jos nije banovan: 

charmed-piper.gif

 

 

 

Ne znam stvarno cemu ta ista prica na jedno 3-4 teme. Mislim, ok je prica, diskusija, ali ne mora svaki put iznova i iznova i to na vise mesta... OK razumeli smo, tebi se to ne svidja, a ako ti se ne svidja, nemoj da gledas. Pusti nas koji uzivamo da gledamo top profi igrace da ih gledamo u nasim timovima kad vec imamo priliku. 

 

I svidja mi se ovo sto je @medobrundo rekao - koja je poenta trositi 5-6-7 miliona, sa kojima si sigurno u finalu ABA a sa kojima tesko da mozes nesto vise da uradis u EL (osim ako te bas ne usere)? Potrosi onda nekada 10-12-15miliona ako vec mozes da ih imas i napravi neki rezultat vredan paznje. 

 

I tako me zabole sto hrvatski (i ostali) klubovi to ne mogu da isprate. Pa sta sada, jel treba da trcimo maraton a da oni najbolji uspore kako bi svi bili u grupi do samog finisa? Daj ne zajebavajte. Kakvo je onda to takmicenje? Kad bude postojao salary cap u ABA onda mozemo da pricamo o tome... ali tako nesto bi unistilo ABA ligu jer bi limit bio prenizak za KKCZ i KKP cak i za domen EC-a. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...