Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

7 hours ago, Barkley#34 said:

Sve i da je Smajli pravo rešenje na pet, on je večeras igrao 26 minuta. Ceniš da je osam minuta Balše i Tristana plus krpljenje ostalih bolje za KKP nego da igra Lesor?

 

Ali umire.

 

Da smo gubili 20 razlike, budi sigurna da bi vezao pet trojki.

Pa vidi, Tristan je napravio pometnju u Realu kad je usao, iznenadio ih je. Real je do tada imao kontrolu utakmice ali posle toga se usko u egal mec.

 

Svakako da je bolje imati Lesorta ali ja smatram da je Punter taj kljuc u ovim duelima a ne Lesort.

 

Real je bio na konopcima, ova pobjeda ih je vratila na noge i mislim da ce lakse igrati u game 4 a Partizan stegnutije.

Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane mi je utisak da je Real kanturina od ekipe i da je pitanje vremena kada ce Partizan ovo da zatvori i prodje dalje (tj sutra). Sa druge strane nekako ocekujem da ce i taj isti Real konacno nesto da odigra i ispogadja, jer i sinoc su uprkos pobedi imali gomilu wtf momenata koje su predvodili Musa i Hezonja. Videcemo sad i Partizanovu reakciju nakon sto su iz savrsene bajke krenuli da se suocavaju sa problemima. Prvo ta tuca i suspenzije, pa sad poraz iako je Real bio zreo za 3:0, moguce da ce sad prvi put tokom ove serije igraci da osete pritisak. Legitimno je reci i da Realovi igraci ipak treba da osecaju veci pritisak, ali ja ne bih bas delio to misljenje jer tamo ima gomila prekaljenih igraca kojima jedna sezona ne menja previse (osim eventualno Musi). Vecina njih (a verovatno i svi) ce i sledece sezone da igra ovaj isti plej-of i napada f4, a za Partizan je sad i ko zna kad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Miki28 said:

Lesort to ne moze da radi. Tavares je na to spreman. 

Lessort u velikoj mjeri rešava problem pozadi, on sam kontroliše skok u odbrani i, kada je on tu, nema centaršutisanja na Tavaresa. Dakle, red Smajlagića, red Lessorta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Lessort u velikoj mjeri rešava problem pozadi, on sam kontroliše skok u odbrani i, kada je on tu, nema centaršutisanja na Tavaresa. Dakle, red Smajlagića, red Lessorta.

Svakako mada mislim da ni Lesort nije problem za Tavaresa ali igraci Reala moraju da pronadju taj pas. Imaju igraci koji kogu da probiju odbranu Partizana i da ostave/nabace taj pas ili da bace sut na tablu da ga skine Tavares ( prvenstveno Musa ). 

 

Ja bih na tu dvojicu ubacio i Balsu na 2 minuta, da odradi 2-3 jaka faula na Tavaresu. Moraju ga umoriti, prebiti. Covjek je cheat code

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Svakako mada mislim da ni Lesort nije problem za Tavaresa ali igraci Reala moraju da pronadju taj pas. Imaju igraci koji kogu da probiju odbranu Partizana i da ostave/nabace taj pas ili da bace sut na tablu da ga skine Tavares ( prvenstveno Musa ). 

 

Ja bih na tu dvojicu ubacio i Balsu na 2 minuta, da odradi 2-3 jaka faula na Tavaresu. Moraju ga umoriti, prebiti. Covjek je cheat code

 

Upravo ovo što kaže Beonegro gore. I u G1 je Željko otvorio Smajlijem koji je zbunio Tavaresa, izvlačio ga na perimetar i još je ispogađao te šuteve. Posle je ušao Lessort. U G2 gde nije bilo Tavaresa Mathias je imao značajniju ulogu. Ali obojica su potrebna da bi se ovaj uopšte usporio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Imaju igraci koji kogu da probiju odbranu Partizana i da ostave/nabace taj pas

Ne govorim o tome, to kad pukne odbrana svaki pristojan centar kuca iz viška, govorim o lobovima koji su sinoć išli na Tavaresa i kada je odbrana na perimetru dobra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Priličan problem Hezonje je i njegov psihološki profil. Naime,očito se radi o "partizanovcu" zarobljenom u dresu Reala. To se moglo čuti i u sinoćnjoj izjavi SK. Tačno se skenjao što nisu izgubili.
Pa gospodine Ostoja,ako čitate ovaj forum (znamo da vam jedan kolega čita),napravite dil sa njim i dovedite ga na leto u Partizan. Tu svi dobijaju - vi solidnog igrača koji ispunjava dečački san, Real obeštećenje,a mi cigani duševni mir.

:smiley50:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Drug Crni said:

Priličan problem Hezonje je i njegov psihološki profil. Naime,očito se radi o "partizanovcu" zarobljenom u dresu Reala. To se moglo čuti i u sinoćnjoj izjavi SK. Tačno se skenjao što nisu izgubili.
Pa gospodine Ostoja,ako čitate ovaj forum (znamo da vam jedan kolega čita),napravite dil sa njim i dovedite ga na leto u Partizan. Tu svi dobijaju - vi solidnog igrača koji ispunjava dečački san, Real obeštećenje,a mi cigani duševni mir.

:smiley50:

 

plašim se da bi se hezonja kod željka zadržao taman koliko i kurucs ako ne i kraće.

gledao sam ga u knicksima dovoljno a ko nije dosad, eto sinoć prilike; kada dobije loptu, ništa osim šuta nije opcija.

što kažu drevni ameri, još nije sreo šut koji mu se nije dopao

 

pri čemu ja nisam od onih koji zahtevaju neki kontrolisan basket i sugurice, pogotovo od skorera ali on brate ne uključuje mozak ni povremeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ne sam Safete said:

Ja ga nesto posebno ne bih volio gledati u Partizanu, ali Zeljko je uspio da prodre do Alekse gdje nece do Hezonje. Mozda bi trebalo par mjeseci, ali ne sumnjam da bi uspio.

 

avramović je poslušan i skroman lik, tako makar izgleda. to što je blentav, može da se opravi u smislu kohezije sa ekipom.

hezonja je lik koji je ubeđen da je najbolji na terenu i kada igra protiv lebrona ili u ekipi sa, pojma nemam nekom osvedočenom veličinom.

što samo po sebi nije problem, ukoliko si kao igrač strog pre svega prema sebi, plus ako osećaš nekakvu savest i odgovornost.

 

da me ne shvatiš pogrešno, ja obožavam neke hezonja-momente iz nyk, takođe sam se smrzao u 1/4dinalu olimpijskih igara, kada je u drugom poluvremenu krenuo da trpa protiv nas, automacki. ali sveukupno je nezgodan paket za hendlovanje, prosto zato što se nije potrudio da napreduje u mnogim važnim aspektima igre, nego je ostao zadovoljan tim svojim osečajem veličine.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

avramović je poslušan i skroman lik, tako makar izgleda. to što je blentav, može da se opravi u smislu kohezije sa ekipom.

hezonja je lik koji je ubeđen da je najbolji na terenu i kada igra protiv lebrona ili u ekipi sa, pojma nemam nekom osvedočenom veličinom.

što samo po sebi nije problem, ukoliko si kao igrač strog pre svega prema sebi, plus ako osećaš nekakvu savest i odgovornost.

 

Amen to this.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

avramović je poslušan i skroman lik, tako makar izgleda. to što je blentav, može da se opravi u smislu kohezije sa ekipom.

hezonja je lik koji je ubeđen da je najbolji na terenu i kada igra protiv lebrona ili u ekipi sa, pojma nemam nekom osvedočenom veličinom.

što samo po sebi nije problem, ukoliko si kao igrač strog pre svega prema sebi, plus ako osećaš nekakvu savest i odgovornost.

 

da me ne shvatiš pogrešno, ja obožavam neke hezonja-momente iz nyk, takođe sam se smrzao u 1/4dinalu olimpijskih igara, kada je u drugom poluvremenu krenuo da trpa protiv nas, automacki. ali sveukupno je nezgodan paket za hendlovanje, prosto zato što se nije potrudio da napreduje u mnogim važnim aspektima igre, nego je ostao zadovoljan tim svojim osečajem veličine.

Moguce da je sve tako, ostavljam mogucnost da bi Zeljko mogao doprijeti do njega ... ako je Aleksa los primjer mozda je Kevin dobar,

 

Usput se izvinjavam jer su ovo upisi za KKP topik vise nego za EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, DameTime said:

 

Ne može da se razbije zona bez šuta spolja. Zach je toliko puta izbegao šut da mi je pripala muka. 

излазило се на Лидеја солидно агресивно...више је он пропуштао да узме дуге двојке послије финти шута...сад, зна се колико тренери воле дуге двојке- можда је зато настављао акције...

Link to comment
Share on other sites

Bas kvalitetna i zrela partija Vilijamsa, najbolja ove sezone. Kad vec zvezdica Musa nije u stanju da bilo sta odigra, decko uzeo loptu u ruke i pokazao kako se to radi. Bez forsiranja, cekao dobre pozicije i ubacio 22 poena, cak i sut za pobedu. Nije bilo realno da Madridjani dobiju neki od dva prva dva meca bez ovakvog ucinka bar jednog od bekova. 

 

Da pohvalim i Smailagica, uprkos nekim zanimljivim momentima i losim odlukama kojih smo se nagledali za ove dve sezone ipak je kvalitet na kraju isplivao. Naravno ima on jos dosta da radi i napreduje, ali sa tom visinom, atlecizmom i sutem za 3p sa pozicije 5 moze da bude bas ozbiljan EL igrac, za najjace klubove. Alen mi je igrac mnogo visih dometa za razliku od npr Alekse i Madara za koje mi je utisak da vise zavise od celog tima i jasu na krilima samopouzdanja kojeg je cela ekipa prepuna. A i nije slucajno neko vreme bio u 12 GSW-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Znam da Grobari ovo ne vole cuti trenutno - a i stvarno nije provokacija, ipak je vas igrac - Nigel je jedan veliki gotivac. Retko simpatican lik za vrhunskog sportistu.

Mrklo mi je sinoć kad je krenuo da citira bibliju

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Beonegro said:

Mrklo mi je sinoć kad je krenuo da citira bibliju


Jebiga brate, ne ulazim u to uopste, led je tanak na ovom forumu za osobe kao sto sam ja sto se tice takvih tema 😄

Inace mi stvarno deluje kao jako normalan i miran momak. Nikad u zivotu nisam na terenu video dok je igrao za KKP nesto lose prema Zvezdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ne znam šta da mislim. Igrale su se utakmice tokom dana žalosti (zapraavo, sutra i nije dan žalosti). Odlaganje bi sa nekog ljudskog aspekta bio ok čin, ne znam kome je do života a ne do tekme i navijanja, a opet imamo takmičenje, imamo kalendar, kako odložiti...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...