Jump to content

ABA Fantasy - sezona 2022/2023


Kooineeperk

Recommended Posts

Moram da priznam da sam bio malo skeptican oko njegovih partija, ali sam ga ipak kupio u ovoj glavnoj ekipi. Belezio je on odlicne brojke i prosle sezone u Sirokom, ali je to ipak ABA 2.

 

Zaista je misterija kako nije napravio bolju karijeru sa onakvim telom i smislom za igru. Izgleda da je endemska vrsta koja uspeva samo u Zadru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vec nakon prve runde sam i ove godone izgubio entuzijazam. U forumskom timu nisam imao nijednog od ove dvojice mocnih plus mi Kaba i Petrusev nisu igrali, jedva cu prebaciti 50 poena, a u jedinom timu gde imam ovaj dinamicni dvojac (Rasel, Bozic) Kaba mi nije igrao, a Frejzer se skroz raspao, pa cu kasniti mozda cak i 50-ak bodova za liderom u generalnom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, realno *w said:

Nisam navikao da ovako ispogađam, pa moram da prodam igrača kojeg sam super izabrao i kojem sigurno raste cena...


Hm, ovo je prvi fantasy oko kog se kao cimam, pa mi nije jasno baš ovo. Na kog igrača npr. to misliš? Za sad gledam da zamenim ove što neće (nisu) igrati, a tek onda ću da razmišljam o nekoj "zaradi".

I ako može neko da mi pojasni kako igračima raste ili opada cena. Video sam na sajtu:
 

Quote

The price of players may rise or fall after the season begins, depending on their average index ratings in ABA League games and the success of their teams. Index rating points will be applied to each player's price in credits at a rate of one to four (1 index rating point = 4 credits). The same rate will be applied to the 10% bonus for players with positive index ratings in weeks when their teams win official ABA League games. A player's price may not go up or down more than 15% from one week to the next, although his average index rating may keep his price rising or falling. No player's price can fall below 5 credits. There is no maximum price in credits for a player.


Ali mi nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

I ako može neko da mi pojasni kako igračima raste ili opada cena. Video sam na sajtu:

 

Na primer neki igrac je imao cenu 40 kredita. To je ekvivalentno proseku od 10 indeksnih poena (1 indeksni poen = 4 kredita).

 

I recimo on u ovom prvom kolu odigra fenomenalno, nabije indeks 20 (uz bonus koji dobija ako je njegov tim pobedio, 10%, to je ukupno 22) sto znaci da njemu sada cena treba da poraste u skladu sa tim novim prosekom indeksnih poena. U pravilima je definisano da skok/pad ne moze biti veci od 15%. To znaci da ce njegova nova cena biti 40+15%=46. Da nema toga, skocila bi mu vrednost na 22x4=88 kredita. 

 

Onda odigra sledece kolo dosta lose, recimo indeks 2 (njegov tim je npr. izgubio pa nema ni bonus indeks). Njegov novi prosek indeksa je (22+2)/2=12 i njegova cena prema tome treba da bude 48 kredita. Kako je to sada manje od +15% rasta u odnosu na vrednost 46 kredita on ce za naredno kolo zaista i imati tu vrednost od 48 kredita. 

 

Onda sledece kolo odigra katastrofalno, indeks -3 i njegov novi prosek indeksa je (22+2-3)/3=7 (ekvivalent vrednosti 28 kredita ali ne moze toliko da padne, max -15%). Njegova nova vrednost ce onda biti 48-15%=42. 

 

I tako dalje. 

 

Zato imas one kolone UP i DOWN koje ti govore koji to indek treba da ima u sledecem kolu da bi imao maksimalni rast (ili maksimalni pad). Ali nisam siguran koliko su tacne. Citao sam ovde da nisu bile tacne ranijih godina 🙂 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uvrnuto said:


Hm, ovo je prvi fantasy oko kog se kao cimam, pa mi nije jasno baš ovo. Na kog igrača npr. to misliš? Za sad gledam da zamenim ove što neće (nisu) igrati, a tek onda ću da razmišljam o nekoj "zaradi".

I ako može neko da mi pojasni kako igračima raste ili opada cena. Video sam na sajtu:
 


Ali mi nije jasno.

 

U mom slučaju Ramljak. Koštao 40, znači trebao mu je 10 indeks da opravda cenu, a on imao 16,5. 

Već je povećao cenu, a u sledećem kolu mu treba samo indeks 3 da zadrži cenu, a indeks 7 da ostavi maksimalni rast.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto i @realno *wne baš. Sad mu je cena 46, što odgovara indeksu od 11,5. Ako bi imao maksimalan rast i u sledećem kolu to bi bila cena od 53 (mislim da ne ide na decimale pa sam zaokružio), znači prosek nakon drugog kola za ovakvu cenu treba da mu bude min 53/4= 13.25, tj 26.5 ukupni. Pošto je imao u prvom kolu 16.5, znači treba mu indeks od minimum 10 za maksimalni rast, indeks od min 6.5 da zadrži cenu (sadašnja cena od 46 zahteva prosek od 11,5 odnosno ukupan indeks od 23, pošto ima 16.5 treba mu još 6.5, tj bar indeks 7 u slučaju poraza ili indeks 6 u slučaju pobede).

 

 

Edited by Romantik
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

@uvrnuto i @realno *wne baš. Sad mu je cena 46, što odgovara indeksu od 11,5. Ako bi imao maksimalan rast i u sledećem kolu to bi bila cena od 53 (mislim da ne ide na decimale pa sam zaokružio), znači prosek nakon drugog kola za ovakvu cenu treba da mu bude min 53/4= 13.25, tj 26.5 ukupni. Pošto je imao u prvom kolu 16.5, znači treba mu indeks od minimum 10 za maksimalni rast, indeks od min 6.5 da zadrži cenu (sadašnja cena od 46 zahteva prosek od 11,5 odnosno ukupan indeks od 23, pošto ima 16.5 treba mu još 6.5, tj bar indeks 7 u slučaju poraza ili indeks 6 u slučaju pobede).

 

 

 

hangover-math-gif-10.gif

 

Formule su ti dobre ali ti je pocetna vrednost losa. 

 

U startu mu je vrednost bila 35, a kako je odigrao preko max up granice (10*1.15=11.5 indeks) ostvario je maksimalni rast cene pa mu je nova cena 35*1.15=40.25 ali se zaokruzuje na 40. 

 

Sledece kolo, za max up (koji bi bio 40*1.15=46) mu treba prosecan indeks koji je jednak ili veci od 46/4=11.5 a kako iz prvog kola ima 16.5 onda znaci da u drugom kolu treba da ima 11.5*2-16.5=6.5 indeks. 

Link to comment
Share on other sites

 

Inace ono sto mu pise 6.64 za max up u tabeli su dobili tako sto su racunali da mu je cena 40.25 a ne 40 (koliko kredita bi ti inace skinuli). 

40.25 => 40.25*1.15=46.2875 kredita => 46.2875/4=11.571875 indeks prosek => 11.571875*2-16.5=6.64375 je ucinak indeksa koji mu treba za max rast...

 

And that's, ladies and gentlemen, how fantasy basketball should be played 😄  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Pa lepo piše pored svakog igrača, iako je jednostavna računica, poštedeli su nas toga:

 

 

 

image.png

Ja koliko sam shvatio iz prethodnih tema ovde (sa kakvim predznanjem se ide u kafanu, a?) to nije bilo bas tacno. Sad je lako za prvo kolo a videcemo posle...

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Kooineeperk said:

 

hangover-math-gif-10.gif

 

Formule su ti dobre ali ti je pocetna vrednost losa. 

 

U startu mu je vrednost bila 35, a kako je odigrao preko max up granice (10*1.15=11.5 indeks) ostvario je maksimalni rast cene pa mu je nova cena 35*1.15=40.25 ali se zaokruzuje na 40. 

 

 

Čovek je napisao da je koštao 40, pa sam odatle uzeo početnu premisu za račun, nisam proveravao na sajtu :classic_rolleyes:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...