Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2022/2023


Dracarys

Glasanje  

18 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta

  2. 2. Broj nedelja regularne sezone i plej ofa.



Recommended Posts

13 hours ago, Chaos Is Me said:

Da otvorim sezonu kukanja: naravno da nalećem na Stepha odmah, pre nego što počnu da ga odmaraju, sasuće mi 50 trojki ove nedelje. To samo meni može da se desi.

 

Prosla sezona, prvo vece, Kari td. Aj da vidimo kako ces ti da prodjes veceras.

Link to comment
Share on other sites

Kažu za Bruna da će biti back up centar Šengunu. Prošle sezone je imao dva dva puta po 22 minute i oba puta je napravio DD. Da se ne govorio da Šengun voli da dođe u problem sa ličnim greškama, plus što je Hjuston buđava ekipa, ko zna kroz koliko će garbage time proći.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Davai Davai said:


Kad ce draft recap? 😄

Mislio sam da ne pišem, ali ću ipak videti da nešto ispišem. Izuzetno je teško pogađati šta će biti u budućnosti, ali sam bar pogodio 3 od 4 kandidata za ispadanje. Izvukao se Borjan, a ušao gggg, jer mu nije igrao Ben i povredio se Pol Džordž.

Link to comment
Share on other sites

Sada je vreme došlo vreme da prođete kroz moju analizu drafta. Svako veče ću izbacivati tier od po 4 ekipe, a za vas ostaje samo iznenađenje ko dalje ide, kao Salo Popović svojevremeno.

 

Kvalitet ekipa kao i prošle sezone ću razvrstati po tierima, svaki tier po 4 ekipe. Tier 1 je najkvalitenija grupa, a tier 5 je najlošija grupa ekipa. Kad napišem kvalitetna, mislim na ekipe koje imaju potencijal da vas obrišu o patos u PLEJ OFU! Ne interesuje me što će recimo SGA da ima 35-7-7 u januaru.

 

Iskren da budem, imao sam dilemu da li da pišem ovo, jer sam video odmah po rosterima da je ovo dosta ujednačenije, nego prošle godine. Bukvalno nekome iz tiera 4 ako se poklope sve kockice i pokupi par dobrih igrača sa FA, može osvojiti titulu.

 

Tier 5: Manu, Dovla, Vlada, Skvebi

 

MANU:

Spoiler

Da krenemo od tiera 5, kao najlošije grupe. Od prve runde u kojoj je kompjuter izabrao povređenog Lamela sa 17. pozicije za kog je pitanje kada će se on vratiti. Veliki je hendikep igrati bez igrača prve runde, to je smrtonosna povreda za svaku ekipu, mora baš jako da se sabije ostatak drafta da bi se nekako igralo. Boroje na live chat reče da je zdrav da bi komotno mogao u TOP5 da ide, samo ću reći opet lol (omiljena skraćenica), Lamelo jeste da će biti sam kao duh u ovoj ekipi, bez Majlsa Bridžisa, ali on ni po čemu nije dokazao da može biti TOP15, a kamo li nešto više. Jedino ako ne računate na veliki napredak u ovoj ofsezoni. Trajko je za njega esencija fantazija, pa je izabran sa 14. pozicije. Druga runda (24) je pao Vučević i to je bilo moje prvo veliko iznenađenje kako je nisko pao. DD centar, sa lepim procentima, moguće je da će više poena tovariti, nego prošle sezone, jer nema Bola, Lavin se često povređuje, a Demar polako ulazi u godine. Na mojoj draft listi je bio na poziciji 12. U 57. poziciji mu je pao Gidi, ovaj igrač mu je vrh iz perspektive regularne sezone i ako se bude izvukao, to će biti samo zahvaljujući ovom dečku. Nabijaće statistiku s vremena na vreme, pogotovo u drugom delu regularne sezone, svećica najviše treperi kada treba da se ugasi! Rozir sa 64. pika nije loš izbor, ne znam šta ga sprečava da izdominira opet sa nekih 20 ppg. Takođe ovaj izbor je vrhunski, jer on ima najviše koristi ako tu nije Lamelo. Bobi Portis krajem pete runde nije loš izbor, ali ako se vodimo statistikom iz prošle sezone, neće biti ni blizu, jedino ako se Bruk opet ne povredi. Hild kao izbor u šestoj rundi je sjajan iz perspektive opstanka, dok ne bude trejdovan u neku plej of ekipu, do tada će biti surov. Plamli kao sledeći izbor je odličan izbor i nije mi jasna namera zašto hoće da ga trejduje. Peglaće solidne statse u regularci, a posle ko zna. Klarkson isto peglanje u regularci, a kasnije ko zna. Posle je valjda Manu ušao na draft i izabrao je nekog klinca Džejlena Vilijamsa iz OKC, a Uini ga je toliko nahvalio kao da je pokupio Pula bez Karija i Tompsona. Nisam znao da li da se smejem ili plačem, mislim taj dečko će dobiti prve minute u martu. Hajde i da je neki surovi nabijač statsa, ali po onome što sam ja gledao, više liči na nekog Veselina Metjuza iz doba Milvokija. Ostali igrači nisu vredni pomena. Nikad nisam video ekipu koja je više skrojena za regularni deo sezone, nego ovu. Samo po tome mislim da se Manu itekako može boriti za opstanak. Što se tiče titule, ova ekipa je sasvim sigurno najdalja. Zaključak je, mislim da se ova ekipa može izvući, ali potreban je što raniji povratak Lamele.

DOVLA:

Spoiler

Sada je na redu ekipa Dovle, imao je 19. pik i izabran je FVV!!! Ja zaista ne znam zašto je on za prvu rundu, možda će biti prilike da kaže u toku sezone, a možda mu se i omaklo da stisne na njega, švalerka se iznenada popela na krilo, kad ono, op, ode miš dole i nastao FVV (meni je bio toliko dole da ne bi bilo ni teorije da ga izaberem). Buker je već fin odabir u drugoj (tada joj je rekao da radi draft, neka malo sačeka). TimeLord u poznoj trećoj rundi? Teško je reći koliko je ovo dobro, jer pre drafta se znalo da ima užasnu povredu, a evo danas je javljeno da se nadaju da se vraća tek za drugi deo sezone, teške muke.  Bejn u ranoj četvrtoj rundi je ok izbor, ali da li baš ide na ovu kompoziciju tima bez Roberta koji neće biti tu duže vreme? Peta runda Bej je odličan izbor i na početku šeste, pogodite ko je izabran?

 

Izabran je JJJ! Neverovatno, prođe 130+ pikova, od šest rundi odoše na 4 niska aktivna igrača u ovoj, ipak centarskoj ligi. U poznoj sedmoj rundi je izabran Ajzea Džekson i on je fantastičan izbor, pogotovo kada Majls Tarner bude spremio kofere. Džon Vol u osmoj rundi je ok izbor, ali verovatno će imati i neke restrikcije, odmaranja itd. Od Kuminge i Hajlanda ne očekujem ništa, jer su oni ok, samo kada ne igraju Drejmond odnosno Džamal. Možda u 11. rundi Kendrik Nan bude jak ubod, toliko sam razmišljao da li da ga uzmem, ali jednostavno nisam hteo ispustiti Kolinsa, jer Poeltl odlazi 1/1. Utakmice samo što su krenule, Dovla je već u velikom problemu, mora da se rešava TimeLorda i JJJ-a kako zna i ume, ako mu je želja igrati i dalje u eliti. FVV i Buker nemaju šanse sami da spasu sezonu.

VLADA:

Spoiler

Sad je red na Vladu koji je imao ne toliko dobar draft, ali zašto je za tier 5, videćete u narednim rečenicama. Imao je 11. poziciju u koju je upao KAT. Nema više lakih DD i statistički je 4 vezane sezone zabeleženo da hvata sve manji broj skokova, a šta će biti pored Gobera, ne smem ni da zamislim, ne bi me uopšte iznenadilo da mu broj skokova opadne na 8. U Minesoti je samo pitanje vremena kada će Edvards dovoljno da sazre i preuzme ekipu, možda je to baš ova sezona? Tauns obično ima oko 24 ppg, pa verujem da će tako i ove, biće blizu statistici 24-8, u rangu Sijakama maltene. Imao si Trajka, ja bih opet njega izabrao da nisam imao dostupnog Sabonisa, 28-30 poena, uz nekih 8 asista i mirna kuća. Druga runda je Garlandara. U poslednjih mesec dana, najviše je bilo diskusija o tome da li će Mičel imati udar na statistiku Garlanda? To mi je bila jedna od najvećih nedoumica ovog drafta, jer Garland je stvarno top igrač sa statsima iz drugog dela prethodne sezone. Ako trener reši da ih maksimalno razdvoji tj. da u svakom trenutku utakmice bude bar jedan od njih dvojice na terenu, Garland će biti fatalan fantazi igrač... U trećoj rundi je Midlton, ali je povređen i propustiće prvih nekoliko nedelja u trenutku kada skoro svi timovi imaju zdrave glavne igrače. Baš je teško kada važan pik propušta start sezone. OG je fin izbor za četvrtu rundu. Herbert Džons u petoj rundi je po meni reach, jer on ništa drugo ne doprinosi sem krađa i po neka blokada. Poenterski se tek sada neće videti povratkom Zajona, biće najveći uništitelj PPM-a na planeti zemlji. Klekston u šestoj rundi je ok izbor, ali on ide od sjaja do očaja. Nekad stvarno izgleda sa veoma moćnim fantazi potencijalom i onda dođe utakmica gde samo prdne i to mu je to od statistike. Keslera iz Jute sam i ja ciljao dosta, ali ipak nisam mogao da se odreknem Vajsmena u korist njega. Ako postane startni centar posle dedlajna, zbilja ima potencijal da ima kvalitet i za drugu-treću rundu ovog drafta, aliii treba i dočekati te statse, povrede ove ekipe za sada ne idu na ruku. Osma runda je Šreder i aut je mesec dana. Duarte za devetu rundu je fin izbor, i njega sam razmišljao uzeti, ali nije mi se nešto čekao drugi deo sezone, dosta sam živaca prosuo na Šenguna i Džejlena Grina prošle sezone da bih na kraju ovog drugog trejdovao ni za šta. Duarte će svoju punu produkciju dočekati tek kada Hild spakuje kofere, ovako za sada skuplja mrve. Od ostalih, Alvarado i Strus koji mogu biti korisni. Ne znam koliko si ozbiljan u nameri da čekaš Majlsa Bridžisa i to bez igrača treće i osme runde, moram da te upozorim da se ovde veoma jako igra. Mislim da me svakako nećeš poslušati, pa sam te stavio u poslednji tier.

SKVEBI:

Spoiler

Još jedna pridošlica Skvebi koji ima najveću prednost u odnosu na nas, ne samo što zarađuje džakove para u Americi, već i što može da prati NBA u dnevnom terminu. Moram da kažem da je baš težak izbor bio ko će ići u tier 5 i odluka je pala na ovu ekipu, ne znači da je ova ekipa favorit za ispadanje, ali sam stavio ovde zbog kompozicije tima, ko će da ispadne kroje povrede i toga smo svi svesni! Previše plejeva po meni, plus je upitna produkcija Poetla za plej of, jer i ptice na grani znaju da mu se trejd sprema. Prvi deo drafta je uradio manje više ok, Lilard-Irving-Poeltl-DLO-Kuzma-Klark, svega ima. Drugim delom drafta i nisam baš fasciniran, Vajt kada je prethodne sezone došao iz Sparsa u Seltikse, značajno mu je opala produkcija, a na šta će ličiti kada i Brogdon bude bio u ekipi, stvarno ne znam, ne očekujem mnogo od njega. Levert osma runda? Ista stvar, došao je Mičel, jede dosta lopti, čini mi se da baš i nema mesta da se istakne pored njega. Bejzli je davno izgubio mesto startera, a tokom sezone će mu izmisliti povredu. Poslednje tri runde su lagani drop. Ova ekipa nema dubinu, na stranu što mislim da je ova ekipa skakački presiromašna, a Poeltl kada bude otišao u drugi klub, postoji tendencija da ima manju minutažu, samim tim i manji broj skokova i DD, napadački da se ne govori. Ne mislim da ova ekipa ima neke realne šampionske ambicije sa ovako urađenim draftom, jedino da bude pokupljen neki žestok DD centar, pa da se ova ekipa vine u visine.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dobra analiza Grofe. Sto se tice Bridzisa, njega sam pokupio reda radi jer je trebao do sad da ima to prliminarno saslusanje, ali vidim sad da su mu opet pomerili i to za treci novembar. Tako da ce brzo on nazad na FA. I da, sto se tice Middletona i Sredera tice, nisam bas bio upucen u to da bi mogli da odsustvuju nedeljama, nisu mi bili medju igracima koje sam ciljao pre drafta. A Keslera bih pokupio pre Wisemana any day of the week.

 

U svakom slucaju ne verujem da cu da se borim za opstanak, ali tebi svakako hvala sto si me stavio u Tier 5, to moze da bude veliki boost za moj tim 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Promaših sa Vajsmenom, da nije bilo na kraju garbage time, imao bi i manje od 15 minuta. Izgleda da je fokus na Luniju i Drejmondu na petici. Nadam se da će ići još neki kroše u regularci.

 

Očekivao sam nekih 20 minuta sigurnih, plus na to neki garbage minuti kao bonus, ovako za sad slabo, ali odrađivaće posao.

1 hour ago, Magia said:

Wiggins istakao kandidaturu za DPOY a Jaylen za najboljeg skorera.

Sa Džejlenom se nikad ne maši, on bi i pored MJ, ispucao 20 šuteva

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Dracarys

Quote

Posle je valjda Manu ušao na draft i izabrao je nekog klinca Džejlena Vilijamsa iz OKC, a Uini ga je toliko nahvalio kao da je pokupio Pula bez Karija i Tompsona. Nisam znao da li da se smejem ili plačem, mislim taj dečko će dobiti prve minute u martu. Hajde i da je neki surovi nabijač statsa, ali po onome što sam ja gledao, više liči na nekog Veselina Metjuza iz doba Milvokija. 

 

moj rezon je da se negde mora i rizikovati na draftu; e sad, deveta runda je uber-reach za njega, ja sam se spremao da ga dignem u 10-11, to mi je bio jedini prospekt pored landalea za kojeg sam imao ideju da bi mogao da bude opasan od januara*, ako se istrpi. meni je odličan igrač u najavi, pre svega irl, za košarkaški tim a onda i za fantazi.

 

*naravno, landale ne spada u januar, on je drugi tip prospecta, limitiranih minuta. pada mi na pamet još i onaj eason iz rocketsa i walker kessler iz utah ali za njih svi znaju i oni su otišli prilično ranije.

 

edit inače, dečkonja je za weselyna izmislio i košarku i atletiku (osim što nemaju nekih sličnosti  : ))

 

 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

  • Manu unpinned this topic
  • Manu locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...