Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2022/2023


Dracarys

Glasanje  

18 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta

  2. 2. Broj nedelja regularne sezone i plej ofa.



Recommended Posts

3 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Kesler ako bude u 250 igraca bice sok, tezak kurac od igraca, jedino kao block masina da se  drzi.

 

malo li je. blokovi koje nije lako naci, dobar fg% jer prikucava iskljucivo a ne remeti ni ppm, plus mogu da ga unleashuju iza famoznog januara i da imas i DD uz sve ovo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Kesler ako bude u 250 igraca bice sok, tezak kurac od igraca, jedino kao block masina da se  drzi.

 

Da se razumemo, ne verujem u Keslera kao u nekog uber-prospekta, ali konkurencija u Juti mu je Keli Olinik. Mozda doduse cepaju i sa Vanderbiltom na centru. U svakom slucaju, kapiram da ce i u prvom delu sezone da dobije bar 15-20 min, dovoljno da lupi neku rampu i uhvati neki skok. A posle ocekujem da Juta ugasi cak i Olinika, ne zato sto ce da ih koci u tanku, vec zato sto nema logike da njemu kao veteranu daju minute kad mogu da daju Kesleru koji ima 22 godine. U najmanju ruku pustice ga da pokaze da sta zna, mozda mu dignu cenu na trzistu. Kapiram da tad moze da dogura do nekog DD povremeno, i gori su likovi sa minuima punili statse. A mozda i gresim, videcemo 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

malo li je. blokovi koje nije lako naci, dobar fg% jer prikucava iskljucivo a ne remeti ni ppm, plus mogu da ga unleashuju iza famoznog januara i da imas i DD uz sve ovo.

 

pa na mestu koji je uzet malo je, da sam ja tada uzimao i da mi je cilj bio mladi C uzeo bih Durena 1/1. Koji izgleda kao ozbiljna skakacka masina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tier 4: Uini, Chaos, Boro, Debeli

 

UINI:

Spoiler

Uini je imao 16. Pik i iskoristio je priliku da uzme Stefa Karija. Kari je godinama unazad bio uvek biran visoko, često u TOP10, ali je ove sezone pao dosta sa velikim razlogom, ja bih rekao da je ovo prostojan pik. Očekuju njega verovatno i odmaranja u drugom delu sezone, sve to kvari opšti utisak, a imaće i lepih partija kao sinoć protiv Lejkersa. Druga runda isto pristojno, ako bidne trejdovan, nema sumnje da će biti dosta jači igrač, jer će biti onda i ogroman potrošač. Prve dve runde sasvim korektno. Za treću rundu svi kažu da je reach, pa čak i Uini na ovoj temi, ali ja baš ne bih posmatrao tako stvari, pogledajte kako je razbio fantazi plej of prethodne sezone, pa čak i mršavo da krene u ovu sezonu, njegov je svakako drugi deo, valjda je tada za fantazi plej of najbitniji? Četvrta runda Džon Kolins isto pristojno, peglaće statse, standard kod njega. Peta runda je izuzetno zanimljiva, Ajzea Stjuart, prošlu sezonu su maltene svi očekivali da će igrati lepo, bar blizu DD proseka, ali on ne samo da nije uspeo da pokupi dovoljan broj skokova, već je i poenterski razočarao u onom napadački impotentnom timu. Od cele sezone, zapamćeno je kako je dobio po pici od Brona. Nadam se da će biti ozbiljniji ove sezone, jer Detroit nije za džabaka doveo Durena. Barns u šestoj rundi je super izbor, peglaće opet iste statse kao prethodne dve sezone, standard. Uzeo je I Dorta u sedmoj, moje mišljenje o OKC već sad dobro znate, biće super da izgura regularku, dok ne dođe deo sezone kada će i čistačice dobiti otkaze, jer su bodrile ekipu. Hrabro biranje Bambe, za njega se govori da će biti back up, jer se WCJ seli na centra zbog Bankera. Ume Bamba biti koristan I sa 18-20 minuta, ono što je meni kod njega preinteresantno jeste, da bi se on držao zaključanim (u smislu da ne daje fenomenalne statse) za fantazi, moraju sve vreme da budu zdrava dva igrača (WCJ i Bankero), u svakom odsustvu njih dvojice Bambi postaje preopasan igrač za fantazi i to nema niko u ligi. Redži Džekson u devetoj rundi, ništa mi nije bilo jasno kada su ljudi uzvikivali da je ovo vrlo dobar pik, pa mislim vraća se Kavaj, tu je PG, Pauel je došao, Vol će želeti svoju porciju, Moris i ostali, ja ne znam da li će Redži imati iznad 12 ppg, uz to je slab skakač, a i asista će imati definitivno dosta manje. Potom idu Monk I Lendejl. Prvih šest rundi je odrađeno ekstra, drugih šest rundi (osim Bambe) mi se nešto i ne dopada. Ekipa ima sasvim ok jezgro, ali nema dovoljno dobru dubinu i moraće da se radi dobro na FA, ako se želi titula.

CHAOS:

Spoiler

Sada komentarišem ekipu Chaosa, on je dobio 10. pik koji je iskoristio na LeBrona. Ovde nema reach, čovek će da kida regularku, to je dokazao i sinoć, čak ne verujem i da će biti nekih propuštanja mečeva iako je na pragu 38. godine, jer je to ipak Bron I sve vreme će biti borba za što bolju poziciju na zapadu. Druga runda mi se kod njega dosta sviđa, izgleda da sam jedan od retkih koji bi ga birao u prvoj rundi, ali je on ipak izabran sredinom druge runde, naravno radi se o Zajonu. Ja sam bio četiri pika iza njega I jako sam želeo da dode Zajon do mene, čak sam pomislio u jednom trenutku da je to vrlo moguće, ali ga je Chaos zgrabio. Vidim Chaos ima Brona i Zajona, možda će stvoriti šampionsku ekipu, jer mi je imao najupadljivi duo na draftu. Posebnu pažnju sam obratio na to koga će da skine u trećoj i šokirao sam se. SGA!!! Neverovatno, kakvu je fantazi sezonu odbacio. Postoje neke indikacije kao da će biti trejdovan, aliii, ne znam. To dok ne desi, to su sve bapske priče. Četvrta runda mu je Mičel Robinson, ok pik. Sekston je peta runda, svi govore da će on biti tankovođa u Juti, pa videćemo baš, kada Džezeri nabiju broj pobeda u prvom delu sezone, jer ipak imaju kvalitetnu ekipu i dalje, i kada osete da mogu da izgube Vembanjamu, ostaće im eventualno samo THT od poznatih imena. Lauri bi trebao biti ok pik, ali njegova mana je u propuštanju utakmica, verujem da će to biti izraženo u drugom delu sezonu, kada se nabije skor. Hanter je ok pik za sedmu, Lav za osmu. Deveta runda je Gaford koji će biti neupotrebljiv, kao što je i pokazao kada je došao Porzingis. U desetoj rundi je pao Oladipo, on može biti ok pik, videćemo u kojoj meri, Set Kari neće biti nešto mnogo koristan u ovakvom Bruklinu, sem ako ponovo ne dođe do velike serije povreda. Rouza ne smatram više ozbiljnim nakon dolaska Bransona. Ok ekipa, ući će i u plej of, ali ono što očekuje ovu ekipu u plej ofu, moj zaključak znate i sami. 

BORO:

Spoiler

Sada smo došli na ekipu Boroja. On je plakao na live chatu što je dobio šesti pik, pa je izabrao Tejtuma koji je ipak sinoć sabio sa 35-12. Druga runda mu je Kavaj Lenard, haha, ziheraški, znači fantazi plej of truba, tada će da gleda kako Kavaj udara po golim dupetima umesto da puni fantazi kolone. Treća runda Porzingis, može se reći ok igrač, ali za njega se zna da će propustiti bar 30 utakmica, možda će biti i kandidat za neigranje b2b u drugom delu sezone, Džamal iz četvrte runde sigurno hoće. Tobajas je ok za petu rundu. Šesta runda Brogdon, prepunio je tim injury prone igračima. Uzeo je i Olinika koji će da razvali regularnu sezonu, posle će biti sisa. Iz osme runde je stigao Begli, to mu je jedini igrač koji ima potencijal da bude korisniji igrač u drugom delu sezone, nego u prvom, sada je na IR-u. Uerter je ok za devetu rundu. Ostala 3 igrača su nebitna. Ova ekipa sa ortopedije jeste jaka, ali je krojena za regularku, stoga je sa velikim guštom  stavljam u tier broj 4

DEBELI:

Spoiler

Ekipa Debelog ima veoma dobar prvi deo drafta sa kojim sam ja oduševljen, ali da nema ove situacije sa Šengunom, ostao bi na Tieru 3. Biću iskren i ja sam imao veoma ozbiljne namere da draftujem Šenguna, ali mi se isprečio Zek Lavin. Opet možda to ispadne i ok za Šenguna, jer je on realno neko ko voli da ima malo duže loptu u rukama, jednostavno veruju da će steći veću slobodu da pokaže šta zna, dok carinici KPJ I Grin nisu na terenu. Svakako ostaje upitan broj minuta koje će dobijati u nastavku, jer je Bruno kako oni kažu toliko fizički napredovao da hvata svaku loptu, brz je, svuda ga ima, pa žele da ga isprobaju, Alperin je imao jednu izjavu čak i pre drafta da ne bi imao problem da ulazi sa klupe, pomislio sam samo da je to rekao čisto da bi delovao kao pravi timski igrač, ali ne lezi vraže, zaista postoji opasnost da izgubi mesto startera. Videćemo šta će biti u nastavku ove sage sa Šengunom koji je biran u trećoj rundi. U prve dve runde su birani sasvim ok igrači Morent i Kejd. Četvrta runda MPJ koji realno može biti fatalna krađa. Mislim da se veoma brzo zaboravilo šta je čovek bio pre dve sezone.E sad ja nisam imao smelosti da ga uzimam pre Lavina, ali dečko je nenormalno pao, birao bih ga sigurno pre Keldona. Hart je pristojan izbor za petu rundu. Drejmond isto za šestu. Hrabro uzimanje Durena u sedmoj rundi, nisam to očekivao od Debelog. Ostatak drafta je po meni vrlo slabo urađen, dubina ne postoji, ali ako bude zabadao na FA kao što zna, može i u plej of i tamo ozbiljno da se šiba.

 

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

uf uf, tićma je pod okriljem noći digao hornets-glumca b produkcije, nick richardsa, 19/10 za 20ak mins. 

nije loš ni lavrnjin i fat zaddov biznis sa reddish-osman duom ali tićma je FA pobednik praktično prvog dana.

 

 

što se tiče duela, tamburaju kaosove zvezde iz državnog bankomata, al' ne damo se. još uvek  : i

 

Link to comment
Share on other sites

Biće dobar Ričards, ali teško da će ponoviti ove statse na ovaj broj minuta, jer se ipak ne igra svako veče protiv rezervnih centara Sparsa. Što se tiče Sparsa, tvrdim da je ono ubedljivo najgori tim lige, kada sam uzeo Keldonaru, strahovao sam da možda ima potencijala da bidne ugašen, ali sada mirno spavam kada sam video na šta ekipa liči. Najgori skor 1/1

 

Beret je veliko govno. 3/18, ali jbg, na konto toga sam i uzeo, znam da će šutirati do besvesti. Očekivao sam više od Patrika Vilijamsa, jbt, bolje je igrao u plej ofu! Sočan odličan skakač, ali će da kvari procente iz igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko me jebe ovaj ANKLE TURNER ... 🤡

Postao je najgori flipcoin lik: big risk - big reward... i to vise ovo prvo.
Stakleniji je od AD, ko bi rekao? 🥶

I dalje imam fix ideju da sa njim ZDRAVIM mogu da zakljucam bilo koga, dok sam bez njega kanta iskr.

Podseticu, prosle godine sam bio u prvih 5 ekipa dok je bio zdrav... pa pao u zonu ispadanja dok je bio INJ i sklapao lego kockice... pa se volsebno dokopao playoffa (!?) i na kraju bio tipa #6 kad se vratio KD. Nesto mi smrdi da ce slican rolerkoster biti i ove godine.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, stefan81888 said:

Desi Skvebi 

 

Nek bude dobra borba i da pobedi učenik

Ajde bre svojim fantastičnim mlekom sam te zadojio, gledao te dok puzis i sad ovako??

 

Dooobro.. 

:P

I da pozdravio vas Stojan i rekao, stooo bre ne spavas, budalo jedna??

 

Sve mrvice pokupište

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uini said:

uf uf, tićma je pod okriljem noći digao hornets-glumca b produkcije, nick richardsa, 19/10 za 20ak mins. 

nije loš ni lavrnjin i fat zaddov biznis sa reddish-osman duom ali tićma je FA pobednik praktično prvog dana.

 

 

što se tiče duela, tamburaju kaosove zvezde iz državnog bankomata, al' ne damo se. još uvek  : i

 

8/3 imao kada sam ga uzeo, morace neko da vozi taj tenk pre ili kasnije.Mislio sam da ce ovaj Robijas da bude vozac tenka ali tesko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Squabbit said:

..

Nece svako vece ovako da prangija ali mož bude koristan 

 

nije ništa posebno šutirao, naprotiv: 9/21, 2/9 za tri. ali lakersi su toliko operisani od talenta za šut da ovaj uzima volume k'o da je breadley beal.

ovo samo meni može da se desi.

Link to comment
Share on other sites

Sa zakašnjenjem postavljam TIER 3!

 

TIER 3 su : KONKVISTADORI, ĐOLE, MATIĆ, UCHIHA i LUKAKU

 

 

 

KONVISTADORI:

Spoiler

Da krenem sa ekipom Konkvistadora koji su uradili solidan draft, imali su pik broj 15 i uzeli su Adebaja, meni je delovalo rano. Iskren da budem nisam znao za te najave da će on šutirati više. Pomislim, ako on poseduje veštinu da ima 23-24 ppg, zašto to nije pokazivao ranije? Ja se bar sećam da je prošle godine ekipa Majamija bila toliko okrnjena, a opet se nije isticao, nije mi bilo logično, a sada će najzad odjednom početi da uzima više šuteva kada su zdravi Hiro, Lauri, Oladipo se oporavio i mnogobrojni igrači koji su dokazali prethodne sezone... Hajde, videćemo. Donovana sam na ovom draftu izbegavao, nisam imao ideju koliko bi Garland mogao da utiče na njega, plus dolazak u novu ekipu, tu nemam nikakvu predikciju, sve mi je u vazduhu, odigrao je već jednu jaku partiju za Klivlend, ali opet Garland nije igrao veći deo vremena, jer je morao da napusti igru. WCJ kao 55. pik je fenomenalan pik, tu se nema šta dodati, pao je solidno. U četvrtoj rundi je Markanen, taj pik mi je malo rizičnije spucan sa aspekta fantazi plej ofa, ako on bude tankovođa, sve super, fenomenalno, ali ja ipak, nešto sumnjam. Juta je već u prvoj utakmici dobila Nagetse! Kako će biti do kraja prvog dela regularnog dela sezone, jer oni ipak hoće da dobiju sve i svakog, ne znam, ali ja sam već dao moju predikciju, sve poznate igrače će pogasiti ili biti trejdovani gde će naravno imati manju produkciju! Spenser u petoj rundi je ok pik. Tre Džons u šestoj može biti dobar pik, nemam predstavu, ali mi deluje da to stoji na tankim nogama, nema garancija da će tako biti do kraja.Izon u sedmoj rundi je fenomenalan pik, ne tako važan pik je spucan na igrača koji može biti lagan DD igrač u fantazi plej ofu. Ja sam ga merkao, ali ko me šiša kad sam uzeo Vajsmena. Osma runda, Bogdan Bogdanović, solidan. Herel u devetoj je promašaj, ne može on danas više ništa igrati sem back up centra, a nekad čak ni to. Markus Moris je dobar pik za 10. rundu, ostala dva ne bih komentarisao. Meni je ok ekipa, može biti šampion, ali su potrebni jači FA dodaci.

 

ĐOLE:

Spoiler

Đole je imao drugi pik na ovom draftu. Ja sam mislio pre drafta da svi mislimo isto, tri igrača su zabetonirana za vrh i da niko ne misli drugačije, ali sam se uverio da ipak ne. Kada je Mađija očekivano izabrao Jokića, bilo je samo interesantno koga će više ceniti od Janis/Luka, kada ono baaam, Embid. Neočekivano, bio sam šokiran. Hajde, možda to i ne bude greška, možda će opet juriti MVP nagradu, kada su već neki novinari krenuli od starta sezone da vrše pritisak da Jokić mora uraditi ne znam šta da bi osvojio treći put za redom, lol. Sasvim je izvesno da će propustiti neke utakmice u fantazi plej ofu, mislim, propuštaće i Janis, ali razlika u tome koliko je jedan lomljiv, a drugi ne je nebo i zemlja. Luka neće propuštati mečeve. Đole će ipak više da veruje Embidu u novoj sezoni i to je njegovo pravo, kraj druge runde ga je dočekao Edvards i taj pik je sjajan, nema šanse da ne izvrši napredak u trećoj sezoni. CP3 u ranoj trećoj rundi me je, moram priznati, iznenadio, iako verovatno da će imati opet dobre statse, ipak ne volim uzimati tako stare igrače za fantazi, jer možda baš u toj sezoni odapne debelo padne sa statsima, ipak mu je 37 punih godina. Sledeći izbori su Meksi i Vasel koji će da skorerišu, prvi čitave sezone, a drugi će biti prajm Klej u fantazi plej ofu. Sledeći pikovi su Horford i Hejvord. Povredio se TimeLord, pa vi verovatno trebalo da Horford trebalo da vuče dobro kao startni centar tokom čitave sezone, ali baš kad se bude vratio ranjeni gospodar, nekako verujem da će malo Ala odmoriti za plej of. Hejvord je jedan od igrača koji najviše vise po injury vestima, ima preveliki potencijal da te osakati u fantaziju, pogotovo u ovoj sezoni bez Majlsa, aliii, ove sezone ipak imamo 3 IR-a. U poznoj osmoj rundi je MekDenijels dobar izbor, zabetoniran starter, veoma mi se sviđalo kako je igrao plej of protiv Memfisa! Imam osećaj i da je malkice potcenjen, možda ga i ja sam potcenjujem u fantazi smislu kada sam izabrao Sočana ispred njega. Konli u ranoj devetoj rundi mi se baš i ne sviđa, ko zna gde će on biti i šta će raditi u martu. Sledeći redom idu Brajant-Grent Vilijams I Tajus Džons. Možda budu ok izbori, a možda I ne budu. Kada je zdrav AD, pitanje je koliko će za Brajanta imati mesto, isto i za Grenta kada se vrati TimeLord za fantazi plej of, samim tim što ga nisu produžili, rekli su šta misle o njemu. Džons može biti ok izbor, otišli su mnogi igrači, neki su krenuli i da se povređuju, otvara se dosta prostora za njega. Dobra ekipica, ali ne deluje da neko ima opasan upside, sem naravno Vasela, ali on je opet uzet i visoko! Može se boriti za titulu, ali je potreban i neki materijal sa FA.

 

MATIĆ:

Spoiler

Matić mi je jedno vreme stojao na tieru 2, ali ipak sam uvideo da ekipa ipak ima neke mane. Sa 18. pika je izabran Haliburton, ja sam se malo zaprepastio, mislim hoće biti glavni igrač tamo, ali mi ne deluje baš tako jaka sigurica da ga odvalim u prvoj rundi, posebno što je bilo i sigurnijih izbora. Mobli isto tako, 23. pik, prognoze jesu bile za njega veoma veliki napredak, ali da li baš toliki? Nema sumnje da će Mobli u skokovima i blokadama isporučivati, ali ne verujem da će nešto mnogo da se podigne poenterski dolaskom Donovana. Sledeći izbori su Nurkić i Ben, ja bih to nazvao sjajnim pikovima, nisam ni najmanje očekivao da će Ben ovoliko da padne, bio mi nedaleko od Lavina u mom izboru, ali on je biran kao 47. pik, Ben je dogurao do broja 63. Nurkara je potcenjen malo, valjda se ljudi bolje povrede, vala ja sam ga jednom uzeo u drugoj i toliko mi fantazi bola naneo, umalo da ispadnem, tako da i razumem. Grent je možda potcenjen isto, ne bih znao da kažem kakva će mu biti produkcija, ali on ipak sa sobom nosi i solidne defanzivne statse. U šestoj rundi je po meni težak promašaj, Monte Moris, on nije uspeo da se istakne u onoj buđavoj ekipi Nagetsa, a hoće u Vašingtonu. Okongvu u sedmoj može biti ok izbor, a može i fenomenalan ako Kapela povredi nokat. U osmoj rundi je uzet jedan kvalitetan prangijaš, Hardavej. Ačivu i Fulc su takođe solidni izbori, posebno ovaj drugi može biti opasan, ako mu se otvori, ali on se baš nešto često povređuje, ne može da se sastavi. Od ostalih je bitan eventualno još samo Alen koji će da puni statse, dok ne dođu Kris i Pet. Ok ekipa, ali ne vidim da ima nešto ultrakvalitetno da je uguram u prva dva tiera.

 

UCHIHA&LUKAKU:

Spoiler

Da prokomentarišem i finaliste koje sam pobedio, Itačija i Lukakua. Prvo pa muško, AD sa devetog pika, moram da priznam da sam ga i ja razmatrao visoko, posebno nakon najava da će uzimati više šuteva, e to je najava, a ne za Adebaja. Za sad 26 ppg. Ostaje samo pitanje, da li je on sposoban da izgura sezonu zdrav? Druga runda, opet teški staklenjak u vidu Pola Džordža, zaista treba imati ono među nogama da izabrati prva dva igrača ovakva, ja bih posle AD-a birao sigurno nekog ko je propustio najmanje utakmica. Treća runda je Branson, mislite šta god hoćete, ali meni je on reach, ali je bar sposoban da ostane zdrav! Sudeći po broju odigranih utakmica, veoma ih je malo propustio. Četvrta runda, Vestbruk, e to je velika kocka. Ja više ne mislim da postoji ekipa u ligi koja bi njemu dala ulogu startera, izgleda da ga Itachi i Lukaku nisu dovoljno gledali prethodne sezone, mogli su bar da čitaju NBA topić ili makar da veruju mimovima gde je Vestbruk zidar. Sa njegovom karijerom gde on puni velike statse je gotovo. Zubac u petoj rundi je odličan izbor. Vanderbiltara u šestoj takođe, za njega je 50/50 da li će igrati mart, jer je ipak predobar igrač u real life. Džejden Sags u sedmoj je super pik. Hartenštajn u osmoj je fenomenalan, ja sam ga takođe ciljao u osmoj rundi, ali mi je izmakao za dva pika, može imati predobru produkciju, plus je Robinson staklenjak. Barton je ok izbor, ali koliko se vidi, izgubio je mesto startera i ide mu polako decline. Ostali su nebitni. Glavni igrači staklari, dok je četvrti igrač sa vrlo upitnom budućnošću... Može ova ekipa da bude veoma opasna ako se poklope sve kockice, ali može i da ispadne.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da prokomentarisem tekući duel sa malim zakašnjenjem ( jbg godišnji odmor počeo) i u par crtica 😴

 

Sreća nastavlja da prati Miskaaaaaaaa, prvo veče 2 igraca na skok/ass , zaboravio O'Nila na sa 2 stl/blok, sto ce verovatno da odluci te kolone.... to samo meni može da se desi. Dobro i Zvekiju :wink2:  

Takodje sinoc, 2X na ass/2p za DD ... znate već,  kome to samo moze da se desi :wink2:

 

I da ne zaboravim,  duvaj ga @Miskooo

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu unpinned this topic
  • Manu locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...