Jump to content

A Liga NBA Fantasy 2022/2023


Dracarys

Glasanje  

18 members have voted

  1. 1. Broj IR mesta

  2. 2. Broj nedelja regularne sezone i plej ofa.



Recommended Posts

Zadnji put kad sam igrao sa tobom, cini mi se da sam ja jahao tebe i to prilicno jako🙃 Kad si vec prvi krenuo sa jahanjima.

 

10-3-0 . Bas jako jahanje.

 

Ovako nekako je bilo.

 

Spoiler

 

 

Edited by Zvezdinho
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/1/2023 at 7:53 AM, uini said:

boro legenda, draftovao rizik do rizika i isplatilo mu se, svaka cast

 

Ista titula kao one Chaosove - biras najbolje dostupne igrace, ne gledajuci da li su injury prone i onda ako ti se potrefi da su svi zdravi uzmes titulu, a ako ne, zavrsis u B ligi (zamalo Bora prosle, Chaos ove) - ali ocigledno legitiman pristup jer daje ozbiljne rezultate.

 

On 3/27/2023 at 7:35 AM, Dracarys said:

4 meca Jokica i Taunsa donose titulu Madjiji. Ne vidim da Boro u ovom duelu ima promil sanse.

 

Nadam se da ce Boro lepo da te isplati za ovaj post. Ne samo da nije imao promil sanse, nego ce Jokic odigrati 1 ili 2 meca a KAT 2 ili 3.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Da ne bude posle "gde si bio kad se glasalo", hajde da glasamo ili bar damo predloge. Ja imam 2:

 

1. limit transfera

jedna ozbiljna liga bi trebalo da ga ima, da ne objasnjavam i ne filozofiram po 100x (isto tako, batalite pricu "vec postoji - 7 nedeljno"), jednostavno u realnosti postoje salary cap i drugi oblici oportunitetnih troskova, koji daju vrednost i tezinu vasim izborima i pre svega draftu... dosta je vise bilo da se nagradjuju nolajferi koji kupe igrace u 4 ujutru i klikcu po ceo dan, vreme je za balans. Koliki limit? Izmedju 100 i 120, max.

 

2. migracija sa espn

vecina nas je pocela da igra fantazi na espn, ali ko je u materiji i u toku sa desavanjima, upoznat je valjda s tim koliko espn kaska za ostalim platformama, bukvalno jedina preostala vrednost mu je - nostalgija... cak ni onaj stari, gotivini izgled vise nije tu, UX/UI su uzasni i spori, vesti i informacije se apdejtuju jako lenjo, a imho najgore je sto igraci imaju lose pozicije i koje nisu u skladu sa vremenom (igraci sa vise pozicija), nego imaju po jednu bkv, neretko i promasenu (Sabonis samo kao PF itd) ... aman vise

 

sto se tice IR, kako god odluci vecina, nije vise korona pa da treba previse, ali to je manje bitno

Edited by Davai Davai
grammar
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će ovaj draft zahtevati veće strategije, nego prethodnih godina, jer sada svaki igrač ima samo jednu poziciju. Ne znam da li imaju nameru da dodaju u toku sezone. Svakako je bolje, nego Yahoo gde svaki igrač ima minimum dve pozicije, lol, to je za amatere.

Ako su pozicije razlog odlaska na Yahoo, onda ih je najbolje ukinuti i slažemo igrače kao drva za zimu.

 

Što se tiče izmena, to mi je gušt fantazija, suviše je monotono imati dosta manje izmena, a i ja se ne sećam da je neko velike rezultate ostvario, jer je bio budan u 3h i pokupio određenog igrača. To najčešće očuvava igrače fantazija u A ligi, nikako za neki veliki rezultat u plej ofu.

Link to comment
Share on other sites

Ma dodaju se pozicije kasnije. A ovo kad sam cuo migracije odmah mi se digla kosa na glavi, ko da smo neke pitice jbg. Migracija na novi server, migracija na nov sajt, pun mi je kufer tog izraza migracija.

 

Pa izmene su vec ogranicene, ja bi uveo da su svi fa na vejveru, al bi se izgubila neka draz sta ga znam. Onda ne bi mogao na primer da uzmes nekog igraca koji ce da odigra samo te veceri.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Dracarys said:

Što se tiče izmena, to mi je gušt fantazija, suviše je monotono imati dosta manje izmena, a i ja se ne sećam da je neko velike rezultate ostvario, jer je bio budan u 3h i pokupio određenog igrača.


Au contraire, my friend.

Amaterski je da ne postoji ogranicenje, gde je rizik bilo kakav?

To ako se ne promeni ova liga gubi svaki kredibilitet, iskreno.

Dosta vise nolajferskoj diktaturi, mora da postoji neki balans.

Sve zbog 5 ljudi koji rade po 200 izmena? Hajde lepo nadjite novi ocd.

Inace, retko ko potrosi i 100 izmena, prosek je nesto ispod...

PS.

Yahoo je X puta bolji, to samo neko ko nije probao moze da tvrdi...

Na kraju, nije realno da u danasnjoj kosarci igraci imaju jednu poziciju.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

@Davai Davai, hajde jos jednom, jer, dan mrmota;

 

razumljivo je rigidnije ogranicavati izmene u ligama koje se obicno zovu "standard", +/- 12 timova.

 

u takvim ligama mozes surovo da se zajebes na draftu i pokrpis se u prve dve-tri nedelje, posto ima duplo vise playable igraca a pet puta vise ozbiljnih na FA, nego sto je u ligi od 20 timova, gde nakon prve veceri sledi pustinja, jer je svako ko je mogao ispravio sta je mogao.

 

posledicno i IR slots imaju veze sa tim:

u ligama od cca 12, 14 ili 10 timova, komotno bacis nekog mid-tier povredjenog igraca, jer takvih ima na FA. isto vazi i za takvog igraca koji ne igra dobro.

 

daklem, kada se pozivas na procente-proseke-uobicajene prakse, hajde ogranici ih na ligu od 20 timova x 13 kategorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na argumentaciji, razumem ali i dalje stojim pri tome - limit je neophodan.

... ili brate salary cap, ali to menja igru korenito, dok je limit samo koriguje i balansira.

Neka se glasa, ovaj put sam na vreme skrenuo paznju.

10 minutes ago, Bobby Shurda said:

Ja koliko vidim za taj Yahoo fantazi ne može u našoj zemlji da se preuzme aplikacija na playstore to mi je već minus kao kuća 


Nije tacno, postoji aplikacija, legit sve radi.
Polako sa dezinformacijama... 😄

Link to comment
Share on other sites

Yahoo je trenutno jedno 5x bolji od ESPN-a, posebno je aplikacija funkcionalnija, ali razumem da ljudi zbog navike ne zele da menjaju i sa tim sam ok. Ukoliko bismo glasali po tom pitanju - dizem obe ruke za Yahoo.

 

Izmene ne bih ogranicavao, u ovako sirokoj ligi nema poente sprecavati ljude da menjaju.

Edited by threepwood
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu unpinned this topic
  • Manu locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...