Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

Spanci ce ovo da uzmu 😄 Kako namazana ekipa, gospode boze. Od grupne faze pricam da Skariolu ne treba verovati ni kad zevne. Odigrali grupnu fazu 'nako, da ne deluju prejaki. Mi smo je, recimo odigrali tako da svakoj ekipi u 1/8 objasnimo da mora da da 200% svojih mogucnosti da nas dobije. Onda smo dosli u 1/8 i Italijani su izasli napaljeni, svesni da ce biti zlostavljeni na terenu ako imalo popuste - i videli smo sta se desilo. Ovi spanci su se, sve mi se vise cini, sami svesno nametali kao "pozeljan" protivnik, i pravili se nevesti. Skariolo, Skariolo, ko te ne zna...

Ni Grci ni Slovenci nisu favoriti sa ovim i ovakvim Spancima.

Nije da cu navijati za njih, organski ne mogu - ali ako mogu da biram, bolje i Skariola opet da gledam sa medaljom nego napuhane Slovence.

Link to comment
Share on other sites

Od Eurobasketa 1999 svaki put su igrali barem polufinale, a od 1979 nisu bili ispod cetvrtfinala. Ova ekipa nema nijednog elitnog igraca, najbolji su braca Hernangomez, a obojica su grijaci klupe u NBA no to ih nista nije sprijecilo da igraju bolju kosarku od vecine reprezentacija koja imaju puno veci individualni kvalitet. Sistem i mentalitet kakav niko u Europi nema, zemlja kosarke u punom smislu te rijeci. Kad ih ovako gledam bude mi jos vise zao sto nisu uzeli bar jedno od ona dva olimpijska finala sa americkim dream timom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad gledaš Rudija Fernandeza, tačno shvatiš zašto su Španci najuspešnija evropska selekcija u poslednjih 15 godina i zašto mi nemamo nijedno zlato od 2002. Ima 37 godina a odapinje dve trojke sa osam metara kad se lomi rezultat. Muda do poda, nema straha, ne ulazi voda u uši kao nekim MVP-ijevima. Stvar pobedničkog mentaliteta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drgnk said:

Kad gledaš Rudija Fernandeza, tačno shvatiš zašto su Španci najuspešnija evropska selekcija u poslednjih 15 godina i zašto mi nemamo nijedno zlato od 2002. Ima 37 godina a odapinje dve trojke sa osam metara kad se lomi rezultat. Muda do poda, nema straha, ne ulazi voda u uši kao nekim MVP-ijevima. Stvar pobedničkog mentaliteta.

Ma nije tu stvar samo do tih trojki nego pogledaj ga u odbrani kako grize. Ukradena lopta Salinu i asistencija za 3 poena su prelomile mec a njegove 2 trojke samo zakucale Fince. 

 

Baca se 2 puta za loptu u 37oj godini. Kod orvog bacanja mislio sam da se polomio. Svaka im cast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Mi volimo košarku - ti samo pobedu 😛

Biće da je to. Ne,nema šanse da mogu. Previše emotivno doživljavam reprezentaciju (toliko da moji kući mole Boga da svaki šampionat idem da gledam uživo, samo da sve stvari po kući budu sačuvane), tako da bi mi dalje gledanje samo još više narušavalo zdravlje. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tom Bombadil said:

Ne znam da li sam samo zavidan, ali ja Prepeliča smisliti ne mogu.

Btw- Španiji svaka čast, ali ovo polufinale im je plafon. Ko god da im dođe tamo, rešava ih.

Koliko puta je ovo receno, i koliko puta Spanci nisu culi...🤪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Tom Bombadil said:

Ne znam da li sam samo zavidan, ali ja Prepeliča smisliti ne mogu.

Btw- Španiji svaka čast, ali ovo polufinale im je plafon. Ko god da im dođe tamo, rešava ih.

Ja Doncica. Znam da nije popularno, ali kucao sam vec nebrojeno puta. Gori je od najgorih Spanaca kad je u pitanju foliranje i pritisak na sudije i te realovske "na kvarno" fore. Mislim da njemu to najvise zameram samo zato sto je toliko dobar igrac da bi mogao da blista i bez toga - ali ipak odlucuje da se tako pickasto ponasa. Ni jednog takvog igraca ne volim, ali njega bas ne mogu da smislim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Po mom misljenju jesu jer se kod Spanaca ipak oseti taj nedostatak suvog kvaliteta. Ali da ce skupo prodati kozu to je sigurno.

Mozda je trebalo da napisem "izraziti favoriti" - svakako da Janis/Luka mogu da donesu prevagu, ali svi Spanci su pomocno osoblje i to vrlo zajebano pomocno osoblje. Izuzev po jednog superstara, ni Grci ni Slovenci (osobito ovi potonji) nemaju previse cime da dizu nos pred Spanijom. Svako ce morati VEOMA ozbiljno da rilja teren ako nece da ga Spanci posalju kuci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Casaubon said:

Mozda je trebalo da napisem "izraziti favoriti" - svakako da Janis/Luka mogu da donesu prevagu, ali svi Spanci su pomocno osoblje i to vrlo zajebano pomocno osoblje. Izuzev po jednog superstara, ni Grci ni Slovenci (osobito ovi potonji) nemaju previse cime da dizu nos pred Spanijom. Svako ce morati VEOMA ozbiljno da rilja teren ako nece da ga Spanci posalju kuci.

OK, slazem se, ne bih se uopste kladio na Grke protiv Spanaca. Ali to izuzev jednog superstara nije mala stvar, ipak on pravi veliku razliku kad pricamo o individualnom kvalitetu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...