Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

4 hours ago, Miki8 said:

A  opet im je amerikanac bio kljucan igrac u oba meca.

Neka je bio. I Slovenija uzima stranca na visokim, napravi rezultat i podigne popularnost kosarke kod klinaca u svojoj zemlji i time buducnost kosarke ( oni Francuzi su isto naturalizovani samo decenijama ili vekovima ranije ). Nasoj zenskoj repki nista nije falilo sa strancem.

 

To sto mi imamo u glavi da smo i dalje neka kosarkaska velesila je vec nasa sizofrenija. Jesmo trenutno u vrhu, u narednim godinama nas ceka neka sredina (pogledati pod rezultate mladjih selekcija i sve istaknute srpske plejeve, pa i bekove mladje od 27 godina koji žare i pale rumunskim ligama).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

34 minutes ago, leki bg said:

To sto mi imamo u glavi da smo i dalje neka kosarkaska velesila je vec nasa sizofrenija. Jesmo trenutno u vrhu, u narednim godinama nas ceka neka sredina (pogledati pod rezultate mladjih selekcija i sve istaknute srpske plejeve, pa i bekove mladje od 27 godina koji žare i pale rumunskim ligama).

Dok ostalima mladi igraci zare i pale po Evroligi...Generalno je trend da se manje daje sansa mladjim igracima, nismo mi nista tanji po potencijalu od ostalih selekcija, kakva crna sredina. Ima tu i do ranih odlazaka u NBA(Pokusevski, Jovic, pa i Borovicanin je u Americi, a u Partizanu je i Tristan koji ne sme za nas pre 2024. Ne znam kakva je situacija sa Andrejem Stojakovicem. Sve veliki potencijali).

 

A sto se rezultata u mladjim kategorijama, kada bi se pravila lista nasih igraca koji su bili bitan faktor u osvajanju medalja na tim takmicenjima a sada zare i pale po "rumunskim" ligama ne bi bilo kraja.

 

A sto se naturalizacije tice slazem se. Ne volim sto je postao trend, ali s obzirom da je vec odavno postao, trebalo bi ga iskoristiti.

 

 

Edited by MilošVB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

 

Dok ostalima mladi igraci zare i pale po Evroligi...Generalno je trend da se manje daje sansa mladjim igracima, nismo mi nista tanji po potencijalu od ostalih selekcija, kakva crna sredina. Ima tu i do ranih odlazaka u NBA(Pokusevski, Jovic, pa i Borovicanin je u Americi, a u Partizanu je i Tristan koji ne sme za nas pre 2024. Ne znam kakva je situacija sa Andrejem Stojakovicem. Sve veliki potencijali).

 

A sto se rezultata u mladjim kategorijama, kada bi se pravila lista nasih igraca koji su bili bitan faktor u osvajanju medalja na tim takmicenjima a sada zare i pale po "rumunskim" ligama ne bi bilo kraja.

 

A sto se naturalizacije tice slazem se. Ne volim sto je postao trend, ali s obzirom da je vec odavno postao, trebalo bi ga iskoristiti.

 

 

Borovcanin otisao na Arizonu (tamo je bio Ristic, to je stvarno garancija nicemu).

Pokusevski i Jovic nisu bekovi.

Naravno da su rezultati mladjih kategorija jako bitan pokazatelj gde ti je kosarka bez obzira da li neki mlad igrac preskace repku ili ne.

 

Koji srpski bek bi mogao da se priduzi repki? Trazimo igrace do 25 godina. Jednog.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Djurisic bek po meni Djurisic ali se slazem da je neka vrsta swingmana izmedju 2 i 3. Ali ono sto sam video ovog leta sasvim pristojno igra pik. Nesto najblize Bogdanovicu sto smo imali. Po meni Top 3 talenat u evropi. 

Mali Topic iz moje zvezde je interesantan igrac i steta sto ga nije bilo na U18 prvenstvu ove godine. Interesantan je i Stefanovic iz SAD.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, leki bg said:

Neka je bio. I Slovenija uzima stranca na visokim, napravi rezultat i podigne popularnost kosarke kod klinaca u svojoj zemlji i time buducnost kosarke ( oni Francuzi su isto naturalizovani samo decenijama ili vekovima ranije ). Nasoj zenskoj repki nista nije falilo sa strancem.

 

To sto mi imamo u glavi da smo i dalje neka kosarkaska velesila je vec nasa sizofrenija. Jesmo trenutno u vrhu, u narednim godinama nas ceka neka sredina (pogledati pod rezultate mladjih selekcija i sve istaknute srpske plejeve, pa i bekove mladje od 27 godina koji žare i pale rumunskim ligama).

 

Pa falilo je i nasoj , ono sto smo mi uradili je cisto varanje. Kakve veze sa srpskim  narodom  imaju Page i Anderson.  Znaci mi idemo na  velika takmicenja  kako bi promovisali americku kosarku, meni je to malo bljutavo.  Ista stvar je  i sa Tobijem,Brown-on,Slaughterom itd. To pravilo sa naturalizacijom  americkih igraca i stranaca je uvedeno  sa idejom kako  bi se  ovim manjim nekosarkaskijim zemljama podigao kvalitet . Nama onomad   FIBA nije htela da ustupi Alex Marica pod izgovorom da mi nismo nerazvijena kosarkaska zemlja, iako je covek etnicki Srbin . Sramota je da Spanija poteze za americkim placenikom a u svojoj bazi ima najtalentovanijeg plejmejkera u  Evropi.

1 hour ago, leki bg said:

Borovcanin otisao na Arizonu (tamo je bio Ristic, to je stvarno garancija nicemu).

Pokusevski i Jovic nisu bekovi.

Naravno da su rezultati mladjih kategorija jako bitan pokazatelj gde ti je kosarka bez obzira da li neki mlad igrac preskace repku ili ne.

 

Koji srpski bek bi mogao da se priduzi repki? Trazimo igrace do 25 godina. Jednog.

Mitar Bosnjakovic je debitovao na pipremnim mecevima seniorske ekipe  Real Madrida. Naravno nece biti u prvom timu kada pocne sezona ali vec ga isprobavaju sa 17 godina. Ja da sam selektor pozvao bi ga zajedno sa Djurisicem,  za  sledeci kvalifikacioni prozor. Ako cemo da ginemo, bolje da ginemo sa perspektivnim i talentovanim igracima , dosta vise Pena,Djokovica i slicnih amtera.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Miki8 said:

 

Mitar Bosnjakovic je debitovao na pipremnim mecevima seniorske ekipe  Real Madrida. Naravno nece biti u prvom timu kada pocne sezona ali vec ga isprobavaju sa 17 godina. Ja da sam selektor pozvao bi ga zajedno sa Djurisicem,  za  sledeci kvalifikacioni prozor. Ako cemo da ginemo, bolje da ginemo sa perspektivnim i talentovanim igracima , dosta vise Pena,Djokovica i slicnih amtera.

Dobro..bar smo dosli do Djurisica i Bosnjakovica.👍 Nadam se da ce nastaviti da se razvijaju, jer imamo gap dobrih 6-7 godina gde nemamo nikog.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Ovo mi jako liči na hype oko Nikole Radovanovića od prije nekoliko godina...

Uvek je to problem sa tinejdzerima. Ne znas u sta ce ko da "izraste", sve je to na dugackom stapu.

Mi nemamo spolja igraca izmedju 21 i 25 godina koji je iole blizu repke.

Link to comment
Share on other sites

Just now, leki bg said:

Uvek je to problem sa tinejdzerima. Ne znas u sta ce ko da "izraste", sve je to na dugackom stapu.

Mi nemamo spolja igraca izmedju 21 i 25 godina koji je iole blizu repke.

Upravo. Kad govorimo o nekome ko bi mogao da podigne kvalitet reprezentacije, morali bismo da pričamo o igračima koji imaju do 25 godina i već rade nešto u kompetitivnoj košarci (a takvih je 2 i po - Dalibor Ilić, Poku kome ću progledati kroz prste za to što igra u OKC tank-o-rami - i moooožda Nikola Jović).

 

Ovi momci ispod 18 godina koji još ne mogu da imaju impakt u seniorskoj košarci i koji za svako "ako se desi ovo mogu da se razviju u dobrog igrača" imaju deset "ako se desi ono mogu da propadnu u KLS osrednjost" jednostavno nemaju mjesto u diskusijama o seniorskoj repstaciji.

4 minutes ago, Markoss said:

 

Gde je on uopste, u KKP i dalje?

 

Al svakako treba polako sa svom tom decom. Ne tako davno je i Djordje Pazin vazio za novog Bogdana i slicno. 

I dalje je igrač KKP, ove godine će igrati u Dunavu, pošto je prethodne sezone bio u SLodesu (10ppg i 4rpg) koji je ispao iz KLS.

 

Kad smo kad nekadašnjih talenata, za Slodes je nekoliko utakmica prošle sezone odigrao i Bogdan Riznić 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Ovo mi jako liči na hype oko Nikole Radovanovića od prije nekoliko godina...

Decko je mnogo talentovaniji igrac od Radovanovica. Najveca razlika izmedju ta dva igraca je kosarkaska inteligencija . Mada oni igraju i na razlicitim pozicijama. Radovanovic je napravio gresku sto je presao u Partizan gde se radi lose sa klincima. Na Primer Stankovic treba da pobegne iz Partizana sto pre. Isto je i sa mladjim kategorijama Crvene Zvezde.

2 hours ago, leki bg said:

Dobro..bar smo dosli do Djurisica i Bosnjakovica.👍 Nadam se da ce nastaviti da se razvijaju, jer imamo gap dobrih 6-7 godina gde nemamo nikog.

U generacijama 2004-2006 ima 5,6 igraca koji igraju na spoljnim pozicijama od kojih bi moglo da ispadne nesto na seniorskom nivou. 

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Kakav antiklimaks celog prvenstva. Da se sad pojavi neki kezual uzivalac evropskih prvenstava i da nije pratio vesti i sastave prethodnih par meseci mogo bi da ka'e danas:

Pa da, Francuska - Španija finale, skroz logicno, kod Španaca ima ona braća Gasol, i onaj prljavi igrač, a Franzuzi imaju onog Tonija Parkera i dosta crnaca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...