Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

Just now, dulematic said:

Ja sam gledao prvo polufinale, posle otišao da se nađem sa ekipom. Gužva za pivo je ludilo, tek na pola četvrtine sam uspeo da uzmem 😄

 

Aj javim se u nedelju ako ideš naravno!


Idem, ali najverovatnije samo na finale.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Beonegro said:

Zato što je bio presudan koliko i Diazova odbrana na Šrederu, i Garubinih 7 asistencija, i Juanchoova zakucavanja i trojke, i Willyjeva bacanja bez greške

Pa tesko bi Spanija dosla dovde da on nije uradio takeover protiv Litvanije.A i ovde je dao 29p uz 5-6 asistencija.Nije mali ucinak.

Da on nije bio poenterski raspolozen dzabe bi bilo sve ovo sto si napisao...

11 minutes ago, Beonegro said:

 

Tako su se dvoje smuvali 😛

Spoiler

image.png.0f15f0dc066fa19738f36ede6f5b7018.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spanci su se plasirali  na  sva finala muskih kategorija ovog leta , to se mislim nikada nije desilo u istorji evropske kosarke  . Kadeti srebro, u 17 srebro, junirska zlato i u20 zlato. Ostaje jos finale Evrobasketa.  Kompletna dominacija a eto najbolji junior im otisao u Nemacku da igra.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Lorenzo u EL Uniksu 30mpg, 14ppg, 6,1 ast i 1,5 stl...gud inaf for rokenrol. 

Teško da su španci mogli bolje da prodju na toj poziciji u odnosu na dostupnost fejk reprezentativaca plaćenika iz tog levela. Francuzi su otišli i stepen dalje...kad već moraju da pazare crnca, nek je iz premium klase pa sve i da ih okean razdvaja.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

3 igraca iz nba koji su blago receno prasinari, peti esalon ozbiljnih igraca

1 penzos

1 uvezeni plej u naponu snage, elitni EL igrac

I par EC igraca, diez pradilja lopez arustegi para i drustvo

 

Nema sta, ozbiljan MVP EP je Skariolo

Ako tu dodaš Rubia, Abrinesa i eventualno Ljulja (povredio se na pripremama), to onda postaje znatno ozbiljnija ekipa od ovoga što si naveo. Uz to su im mlađe selekcije u vrhu evropske košarke već nekoliko godina unazad. Dopunjavaće sastav u godinama koje dolaze najvećim talentima, već kako koji stasa u seniorskoj konkurenciji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogao je i Aldama da upadne tu ali to je  blize rangu  onoga  sta bi bilo  da je Pokusevski igrao za Srbiju. Iako Aldama ima bolji  cv od Pokusevskog  kada su u pitanju uspesi u mladjim kategorijama.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:

Lorenzo u Uniksu 30mpg, 14ppg, 6,1 ast i 1,5 stl...gud inaf for rokenrol. 

Teško da su španci mogli bolje da prodju na toj poziciji u odnosu na dostupnost fejk reprezentativaca plaćenika iz tog levela. Francuzi su otišli i stepen dalje...kad već moraju da pazare crnca, nek je iz premium klase pa sve i da ih okean razdvaja.

 Koga su Francuzi pazarili? Koliko vidim svi njihovi igrači su rođeni u Francuskoj

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ma ne nije. 😃

 

Čovjek im najbolji igrač na turniru. Zamisli Španiju sa tendemom Diaz - Colom.

 Ništa Diaz - Riki Rubio? 😄 Setiš se najgoreg španskog pleja, a amnezija kad se radi o najboljem na istoj poziciji.

4 minutes ago, Miki8 said:

Onaj jedan belac im je rodjen u americi ali on je pola francuz valjda, Tarpey.

 

Born March 2, 1994 (age 28)
Poissy, France 🤔

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, drgnk said:

Ako tu dodaš Rubia, Abrinesa i eventualno Ljulja (povredio se na pripremama), to onda postaje znatno ozbiljnija ekipa od ovoga što si naveo. Uz to su im mlađe selekcije u vrhu evropske košarke već nekoliko godina unazad. Dopunjavaće sastav u godinama koje dolaze najvećim talentima, već kako koji stasa u seniorskoj konkurenciji.

Abalde je takodje nedostajao...mozda cak i Claver, koji trenutno jako dobro igra za Valensiju na pripremama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

 

 

Momče, šteta što te nije htelo večeras i što si stao na 15. Znam da se pitaš šta se dogodilo i da verovatno nećeš pročitati ovu poruku.. ali nije nikada ni bilo do tebe!

Ha-ha..procitao sam je..sta da kazem - ne moze se protiv njegove magije

I hvala ti za ovo "momce" :thumbup::lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Ovo pravilo sa natralizacijom amerikanaca  je napravljeno vise zbog ovih slabijih  kosarkaskih nacija ali kada super velesila iskoristi isto, to bas deluje ogavno.

 

Kad je pre deset-petnaest godina Dragan Đilas kao predsednik KSS poslao zvaničan zahtev da Aleks Marić, u sezoni kad je porobio u Partizanu, zaigra za Srbiju umesto za Australiju, iz FIBA je poručeno "ne može, to je samo za slabije reprezentacije, Srbija ima jak tim". A Đida samo bio ispred svog vremena, danas mu niko ne bi reč rekao 😁 

 

A samo treba tražiti, evo Marina Maljković recimo iskopala u Francuskoj devojče od 16 leta po imenu Jana Mbombo Njoja, rođena u Francuskoj od oca Kamerunca i majke Srpkinje, igra u akademiji Toni Parkera, uvela je u U16 reprezentaciju Srbije, sigurno ima takvih talenata još po svetu i muških i ženskih. 

 

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

Pa ima i onaj klinac u Danskoj  juniorskoj reprezentaciji, pricali su  neki ovde na forumu da je imao zelju da igra za nas. Ja nemam problem sa naturalizacijom igraca koje vuku korene iz naroda kojeg predstavljaju na takmicenjima. To se uglavnom odnosi na mlade igrace.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Zemlja kosarke. Sjajan sistem koji ke uspostavljen prije 20tak godina i koji nastavlja da donosi rezultate.

 

verovatno pomaze i to sto ih ima skoro 50 miliona, plus sto dobro rade i imaju infrastrukturu

takodje, oni su repka kojoj je ta produzena generacija o kojoj smo pisali, igrala bez znacajnog otkaza, izuzev povreda. 

neko ce reci da je i to zasluga sistema ali ja nisam do kraja siguran

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...