Jump to content

Live - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

5 minutes ago, medobrundo said:

Hajde što je usrao Slovence, desi se jbg, ali šta su mu sada Nemci skrivili da ih ovako eliminiše kao kolateralnu štetu

Crni humor, otvaraj na svoju odgovornost:
 

Spoiler

Sveti se za Kragujevac.

 

Edited by Darko
Možda je bolje u spoiler-u
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki8 said:

Najveca blamaza neke ekipe u istoriji  evropskih prvenstava . Izgubiti od ovakve poljske, koja je sav svoj limit pokazala u trecoj cetvrtini , gde je bukvalno svaki njihov napad bio sut sa devet metara. Realno, mi bi ovu Poljsku opet nabili dvadesetak razlike  kada bi se sastali sa njima. Nama je Italija bila nezgodan math up, nismo ih jos uvek  resili kao neku zagonetku.   

 

Pa što ne nabijemo? A da , zato što smo kući a Poljska je u polufinalu

 

Da parafraziram Dončića i tweet sa meča protiv Bosne "Od koga mi gubimo u pizdu materinu"  - Od Poljske i marš  u pizdu materinu.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nabili smo ih i opet bi , smesna ekipa igra polufinale. Svaka cast na uspehu ali oni su meni smesni , ona  njihova treca cetvrtina je nesto najgore sto sam gledao od neke  kosarkaske ekipe u poslednjih dvadeset godina. Najgori poraz nekog favorita na EP, otkada  pratim evropska prvenstva a pratim ih veoma dugo.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Volim sto su Slovenci ispali jer su nekako delovali da sebe smatraju ekipom kao sto smo bili sa Bodirogom, Spanci sa Gasolom... Mnogo su uzleteli. Jbg, nece to tako uvek.

Tabloidi danima pisu da Luka ima neki problem sa majkom, pominju se tuzbe... Verovatno je i na njega sve to ostavilo utisak, ali onakvi ponasanje je sramno. Koliko samo Jokic deluje normalnije i od njega i od Janisa...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

Obojica su imali monstruozne partije, ali meni je Jokić ostavio najbolji utisak. Čovek je u laganom ritmu sahranio svakog rivala, protiv svih je bio na dvocifrenom +/-, u svakom momentu je na terenu pravio razliku, svakog saigrača čini boljim/opasnijim, bez neke prevelike nervoze.. baš je dobro izgledao i baš šteta što nas je Kari uskratio da vidimo da li ima to u sebi da na leđima odvuče tim do pobede u kriznoj situaciji. Nije ni -9 na 5-6 minuta do kraja nedostižno, ali kad je protivnik toliko raspucan, a prvi stub odbrane je Vasa.. onda je već potreban neki Jordan/Lebron.

Evo jednog jeretičkog viđenja: očekivao sam da Jokić napravi veću prednost u odnosu na Mellija kao direktnog protivnika u toj utakmici. Mnogo je da ti Melli da 21 poen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Evo jednog jeretičkog viđenja: očekivao sam da Jokić napravi veću prednost u odnosu na Mellija kao direktnog protivnika u toj utakmici. Mnogo je da ti Melli da 21 poen.

Koliko je dao Jokiću od tih 21? Ne znam, pitam. Tih 21 je delom i na volume. U njihovoj šuterskoj rapsodiji on je imao 11 promašaja.

 

Drugo, napravio bi još veću prednost da je igrao više. Meli je čak odigrao par minuta više sa sve izletanjem zbog pet ličnih. Jokić je imao u rukama laganih 40/20 sa visokim procentima i izbačenim svim rivalima zbog faulova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koliko sam puta gledao nasu repku u duelu u kojem jedan protivnicki igrac oshuri ali ga zapravo svedemo da suri na nacin koji nam odgovara i eliminisemo ga iz saradnje sa saigracima.

 

eto tako su i nas italijani, smestili jokica u ono cose a kari se nije dosetio da ga izvadi odatle. mislim, ne bih imao nista protiv da su se dosetili i sami jokic i vasa, nije kao da bi im odsekao ruke zbog toga.

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Koliko je dao Jokiću od tih 21? Ne znam, pitam. Tih 21 je delom i na volume. U njihovoj šuterskoj rapsodiji on je imao 11 promašaja.

 

Drugo, napravio bi još veću prednost da je igrao više. Meli je čak odigrao par minuta više sa sve izletanjem zbog pet ličnih. Jokić je imao u rukama laganih 40/20 sa visokim procentima i izbačenim svim rivalima zbog faulova.

Vecinu poena je dao Melli dok je Jokic bio na terenu, znam da je dao sve 3 trojke dok ga je Jolic cuvao i sigurno je imao jos 2 polaganja/kucanja. Mislim da ga je Jokic pri kraju utakmice i faulirao za bacanja. Pa ae nekih 15 poena da kazem od 21. 

 

Jbg, svi znamo sta bi se desilo da je Jokic odigrao 4/4 koliko je trebao ali dobro.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Pa sad, i Luka i Jokić su opravdali hajp i najmanje su krivi što su im timovi ispali.

Ne slazem se. Nisi dosao da postavljas rekorde i hvalis se indeksom, nego da uzmes medalju (zlatnu po mogucnosti).

 

Potpuno je glupavo i promaseno reci da najbolji igrac nije kriv kad mu ekipu izbaci 3x slabija ekipa. Jeste kriv je.

Kao sto bi bio zasluzan da je uzeo zlato

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne slazem se. Nisi dosao da postavljas rekorde i hvalis se indeksom, nego da uzmes medalju (zlatnu po mogucnosti).

 

Potpuno je glupavo i promaseno reci da najbolji igrac nije kriv kad mu ekipu izbaci 3x slabija ekipa. Jeste kriv je.

Kao sto bi bio zasluzan da je uzeo zlato

Nadovezujem se na tvoj post, ali nemoj ovo da shvatiš kao da lično tebi odgovaram, samo za potrebe dalje diskusije hoću da pojasnim da Jokiću ništa ne zamijeram, momak je u do or die situaciji isporučio 32 sa odličnim procentima plus 13 skokova za 28 minuta, što se mene tiče on je dokazao da je pravi (što je za Dončića ostalo nejasno zbog situacije sa povredom, dok se za Janisa zbog isključenja može reći da se obrukao).

Ono što sam napisao za razliku u odnosu na direktnog protivnika je samo posledica toga što smatram Nikolu u najgorem slučaju top 5 košarkašem na svijetu trenutno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Ne blamirajte se, Poljska je u polufinalu. Mi smo ispali u osmini finala. Mi smo sampioni nebitnih utakmica, tu grupu je, ocigledno, bilo potrebno samo proci.

 

Ma smešno je šta pojedinci pišu ovde. Poljska smešna ekipa, pa ta smešna ekipa je u polufinalu, džaba Srbiji što nije smešna kad se posle prve nokaut runde vratila kući. Jeste, nabili smo ih ali u poslednjoj utakmici grupe koja nije odlučivala ništa specijalno i za koju Poljake očigledno bolelo dupe da se cimaju.  Srbija pokazuje silu po grupnim fazama u ne preterano bitnim utakmicama, a kad treba da se pokaže sila u onim bitnijim utakmicama onda se muda skupe. Džaba sve te zvezde kad su muda malecka. 

Link to comment
Share on other sites

Poljska je mnogo losa ekipa, to je pokazala i Finska, a Ukrajinci su takodje odigrali najgoru utakmicu protiv njih. Njihov put je slican francuskom i spanskon, naravno svaka cast, ali mora se reci da je sve to splet neverovatnih okolnosti koje tesko da cemo ikad vise videti. Jasno je da je Nemacka jedina prava ekipa ovde i nadam se da ce to dokazati i bez chokea rutinski osvojiti titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne igraju uopste u istim brzinama, ali i gore stvari su se desile na ovom prvenstvu. Po svemu vidjenom do sad, i imajuci u vidu da Nemci zapravo dizu formu, trebalo bi da se prosetaju. Mislim da ce tu odigrati ulogu i to sa kim su do sad igrali i koga su pobedili. Spanci su u QF ulozili kviska u vidu Rudija, sada sumnjam da ce se pojaviti i stvarno ne verujem da Skariolo i njihova tradicija mogu bas toliki razliku u kvalitetu da nadoknade.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 Po svemu vidjenom do sad, i imajuci u vidu da Nemci zapravo dizu formu, trebalo bi da se prosetaju. 

 

 

south-park-its-gone.gif

 

 

shalu nastranu, ne mislim da je razlika u kvalitetu velika u korist nemaca: kao sto rekoh, mislim da je cak ni nema

nemci su bolji suterski ali imaju i spanci aspekte u kojima su bolji od njih, pa cemo videti kako ce ko da izadje na teren i jos vaznije, kako ce ko da se prilagodi.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Španci su možda jedina ekipa na prvenstvu koja ima onu starovremensku nauku takmičenja, gdje šta god da se dešava ekipa ima strpljenje i čvrstinu da sa jedne strane prepozna svoje mane i vrline baš tog dana, a sa druge strane nađu manu protivnika i onda je eksploatišu do kraja. Prvo poluvrijeme im je bukvalno šahovsko otvaranje u kom je bitnije da dobro rasporediš figure, nego da imaš piona ili čak i dva više.

 

To smo nekad bili mi 😭

Edited by Beonegro
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Beonegro said:

Nadovezujem se na tvoj post, ali nemoj ovo da shvatiš kao da lično tebi odgovaram, samo za potrebe dalje diskusije hoću da pojasnim da Jokiću ništa ne zamijeram, momak je u do or die situaciji isporučio 32 sa odličnim procentima plus 13 skokova za 28 minuta, što se mene tiče on je dokazao da je pravi (što je za Dončića ostalo nejasno zbog situacije sa povredom, dok se za Janisa zbog isključenja može reći da se obrukao).

Ono što sam napisao za razliku u odnosu na direktnog protivnika je samo posledica toga što smatram Nikolu u najgorem slučaju top 5 košarkašem na svijetu trenutno.

Ne mogu da se otmem utisku da, kao i na NBA temi a i neretko u domacoj javnosti, Jokica i Doncica aboliramo od nekih stvari koje Rukometasu nikako ne oprastamo. 
Sva trojica su ispali od mnogo slabijih ekipa i to je cinjenica (Janis od objektivno najbolje ekipe).

Ponitka je uzeo loptu i resio utakmicu. Fontekio isto nosio prosecnu Italiju celo takmicenje. Znaci moze da se ponese ekipa na ledjima.
Nikola je fantastican igrac, neverovatan, ali sa svojih 27 godina ceka na prvi trofej u karijeri (ekipni, ne individualni).

Mislim da je vreme da bilo koja ekipa ciji je clan nesto osvoji.

Luka je magican, i to stoji, ali obojica ako zele u ravan sa best of the best NBA moraju nesto da osvoje prvo. Ok Luka je mladji i zaista ima vremena, ali ne mogu da se otmem utisku da su stavljeni u grupu top5 evropskih igraca svih vremena bez ijednog trofeja. 
(Luka ima EL i mladji je zato se na njega ovo manje odnosi).

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Španci su možda jedina ekipa na prvenstvu koja ima onu starovremensku nauku takmičenja, gdje šta god da se dešava ekipa ima strpljenje i čvrstinu da sa jedne strane prepozna svoje mane i vrline baš tog dana, a sa druge strane nađu manu protivnika i onda je eksploatišu do kraja. Prvo poluvrijeme im je bukvalno šahovsko otvaranje u kom je bitnije da dobro rasporediš figure, nego da imaš piona ili čak i dva više.

 

To smo nekad bili mi 😭


Manje je to do Spanaca nego do kontinuiteta na klupi.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne slazem se. Nisi dosao da postavljas rekorde i hvalis se indeksom, nego da uzmes medalju (zlatnu po mogucnosti).

 

Potpuno je glupavo i promaseno reci da najbolji igrac nije kriv kad mu ekipu izbaci 3x slabija ekipa. Jeste kriv je.

Kao sto bi bio zasluzan da je uzeo zlato

Ne slažem se sa tim viđenjem kad su Luka i Jokić u pitanju al' gledamo stvari drugačije i to je to.

 

Elem, ako nešto nisam propustio, Jokić i Meli za vreme dok su zajedno bili na parketu (22:36):

 

Jokić: 23 poena, iz igre 5/11 (3/8 za dva, 2/3 za tri), 11/12 bacanja, 2 faula (oba na Meliju), iznudio 11 faulova, 7 skokova (2+5), 2 as, 2 il (jedna je faul u napadu), 1 ukradena

 

Meli: 19 poena, iz igre 6/14 (3/6 za dva, 3/8 za tri), 4/4 bacanja, 4 faula (svi na Jokiću), iznudio 3 faula,  3 skoka (1+2), 2 as, 1 il, 2 blk (obe Jokiću), 1 ukradena

 

Brojke kažu: značajan učinak Melija u broju poena ali uz dosta promašaja. Dobra odbrana (2 blk i jedan iznuđen faul u napadu). 

 

Od pet Jokićevih promašaja dva su blokade (tako sam ih upisao, ne znam da li i statistika to radi, mislim da je tako), dva su u istom napadu na kraju popravljena of skokovima i košem, davao je poen po minutu i bio na putu (gle, rima) da ubaci sve protivnike u problem sa faulovima.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...