Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Kari je najveći krivac za razutat na EP. Zbog selekcije i zbog vođenja utakmice protiv Italijana.

 

Iznenađen nisam, da ne čupam svoje postove pred početak EP. Samo sam razočaran, on će u penziju a nama ostaje protraćeno još jedno takmičenje, sa sve fizički spremnim i motivisanim Jokićem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo lako moze da se desi da su svi kandidati lagano odbili savez za ovih par dana pa da Pesic mora da ostane.Ekipa jeste kvalitetna ali kvalifikacije i atmopsfera sada,nama je nazalost najrealnije da ne igramo veliko takmicenje do 2025...Znaci selektor ubuduce je maltene namesten na neuspeh,nece niko da uskace u takvu poziciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnogo vise od tih floskula Karija bi "strucnu javnost" interesovalo zasto je Jokic bio na klupi protiv Italije predugo i zasto Micic ne igra odbranu - kada su vec selektirani kao najbolji igraci.


Razocaran sam intervjuom, do sada nisam bio siguran da li nastaviti sa Karijem ili ne, ovo mi deluje kao neka vrsta odbrambenog refleksa. "Strucna javnost" u Evropi sigurno da ne baca hvalospeve na igru u grupi nego i te kako analizira odbrambeni fijasko na perimetru protiv Italije i cinjenicu da niko ne zna spustiti Jokicu loptu u reket. 

Sve u svemu - Danilovic i dalje cuti. A on je glavna odgovorna osoba za treci katastrofalni ciklus za redom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2022 at 7:50 AM, Dzep said:

Sve što sam želeo od Vase je recimo ovo što je uradio Luka - izađi i kaži 'ja sam kriv, odigrao sam loše, izneverio sam ljude koji su navijali za nas'. Preuzmi krivicu, budi vođa, al kapiram da je taj voz proš'o odavno

Lol Vasa vodja. Nemojmo se zavitlavati, pobogu. Nit je, nit ce ikad biti. Covek je epitom nemanja muda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je razlog Teodosicevog otpisivanja samaranje Avramovica onda mi je to potpuno ispravan potez

 

Novinari raznim tekstovima to pokusavaju da javno cuju od Karija ali mislim da nema nista od toga

 

Na pljuvanje dok pobedjujemo u Pragu mislim da se odnosi na bracinu zurku i dr. Djukanovica

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se zbog Vasinog fejla protiv Italije sad ide u neku drugu krajnost i preteruje. Čuj nije lider. Čovek igra fantastično poslednjih godina u klubu i tamo i jeste lider, neretko rešavao utakmice u clutchu, pokazivao muda u mnogim situacijama. Sad, zašto je podbacio u reprezentaciji kad je konačno dobio loptu u ruke i punu slobodu - drugo je pitanje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da se zbog Vasinog fejla protiv Italije sad ide u neku drugu krajnost i preteruje. Čuj nije lider. Čovek igra fantastično poslednjih godina u klubu i tamo i jeste lider, neretko rešavao utakmice u clutchu, pokazivao muda u mnogim situacijama. Sad, zašto je podbacio u reprezentaciji kad je konačno dobio loptu u ruke i punu slobodu - drugo je pitanje.

Vasa godinama igra super u klubu. Isti Vasa godinama ne deliveruje u reprezentaciji. Sad je bila teza da u smeta Teodosic, kad ono nije to, smeta Vasi Vasa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Casaubon said:

Lol Vasa vodja. Nemojmo se zavitlavati, pobogu. Nit je, nit ce ikad biti. Covek je epitom nemanja muda.

 

Ovo što si napisao je totalna neistina, da se blago izrazim. Igranje u reprezentaciji čini možda kvantitativno 5% njegovog igranja košarke i ti na osnovu toga donosiš neki generalni zaključak. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, srlepajce said:

Ako je razlog Teodosicevog otpisivanja samaranje Avramovica onda mi je to potpuno ispravan potez

 

koliko god da se slazem sa medom na temu, i pre i posle prvenstva, ja apsolutno razumem i podrzavam stratesku odluku karija da nema teodosica (nacin je dziberski ali to smo apsolvirali)

 

kari je zakljucio da mu iskljucivo performansi u visini renomea jokica, vase, kalinica i lucica donose zeljeni rezultat i to je potpuno okej.

od ta cetiri igraca, svaki drugi je igrao ispod svog renomea i to je takodje okej.

 

ono sto ne mogu da razumem, je to da kada vec resis da sve polazi i zavrsava se sa dva vodeca igraca, ti ne napravis za tih mesec dana raznolike iteracije tj verzije te 2na2 igre, koju prate ova dva vrhunska shljkera pa svi ostali. sve te iteracije iskljucivo imaju veze sa jokicem, koji je svoj versatility u napadanju kosa pokazao u svim mogucim utakmicama denvera, neretko sa losijim plejmejkerom, tj 2na2 partnerom nego sto je to vasa.

 

umesto vec proverenog i prilozenog, nase koriscenje jokica se svodi na jedan-te-isti princip koji smo furali od pripremne sa slovenijom do debakla protiv italije:

1 jokic krece u napad na kos od prve sekunde: ako ga ne udvajaju, dominira i igra se razvija u nasu korist 2 ako ga udvajaju asistira 3 ako ga udvajaju a saigraci ne pogadjaju, jokic ide da zida poziciju i aka se za slobodnjake

 

pogledati na partizanovom topiku kako realni kratko i jasno opisuje benefite igre na visokom piku, zatim pogledati random jokicevu tekmu denvera i na kraju pogledati poslednjih 2-3min tekme sa italijom u kojoj  je najmanje dobar ucinak iy toga bio odlazak na liniju slobodnjaka, samo bez trosenja snage i primanja batina.

 

sve kariju mogu da oprostim ali ovo jok. i ako pomenem jos jednom visoki pik i repku, banujte me.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kari bolje da je ćutao. Još izjava za sajt KSS, limunada situacija, niko neće ništa da te pita. Sramotno.

 

Inače, par dodatnih podataka u vezi diskusije Jokić-Meli. Meli je dao 13 poena u prve dve četvrtine. Poslednji dati poen je bila trojka za 39-30. Jeste da bismo bez njegovih poena verovatno napravili još veću razliku ali ovo pokazuje da smo i sa tim jako lepo živeli.

 

Btw, na Jokiću je napravljeno ukupno 13 faulova (skoro idealno raspoređenih po četvrtinama). Da je pušten verovatno bi im sve visoke poterao na klupu.

 

Ja kapiram skroz uinijevu (ispravnu) tezu da nismo iskoristili mnogo opcija koje su bile na raspolaganju. Ali i dalje mislim da je veći problem to što smo prestali sa korišćenjem onih koje su radile posao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Gomila ako, koji su na kraju rezultirali sa najvećim rezultatskim neuspehom u poslednjih 15 godina.

Ako pričamo o Evrobasketu, da uzmemo u obzir i to da pre 2015. godine nije bilo moguće ispasti u osmini finala, jer se iz grupe išlo direkt u 1/4, a nama su 2015. i 2017.  bili protivnici Finska i Mađarska, pa nije bilo ni realno da zaseremo. 

 

U ovih 15 godina, lično, veće mi je razočarenje preskočene 3 Olimpijade. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ovo što si napisao je totalna neistina, da se blago izrazim. Igranje u reprezentaciji čini možda kvantitativno 5% njegovog igranja košarke i ti na osnovu toga donosiš neki generalni zaključak. 

Mene, kao neobjektivnog navijaca, u kontekstu reprezentacije ne interesuju njegove igre u Efesu. Ima igraca koji ce u reprezentaciji biti motivisaniji nego u klubu, i koji ce za reprezentaciju dati svoj ultimativni maksimum (bar trecina litvanske reprezentacije) i u reprezentativnom dresu biti bolja verzija sebe. I u nasoj reprezentaciji je bilo takvih primera, u onoj eri od pre oko dve decenije. E sad - apsolutno ima i suprotnih primera, gde dokazani klupski razbijaci deluju kao prosecni igraci kada obuku dres reprezentacije. Tako je i sa Vasom. Nacionalni dres mu je kriptonit.

 

I sta sad, treba zbog toga sto igra dobro u Efesu da bude aboliran potpune nezainteresovanosti i bezmudosti koje je pokazao na EP?

Da se ja blago izrazim, to kako je Vasa odigrao kad je trebalo da bude vodja na terenu, toliko je mogao i Ilija Djokovic da ga odmeni, nije morao da se cima. I onako "Idemo dalje" sto bi rekao taj "vodja" - kamo pusta autorefleksija? (Kapa dole Lucicu na izjavi, tho)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja kapiram skroz uinijevu (ispravnu) tezu da nismo iskoristili mnogo opcija koje su bile na raspolaganju. Ali i dalje mislim da je veći problem to što smo prestali sa korišćenjem onih koje su radile posao.

 

radile su posao u smislu da je jokic cca thanos, pa onda svejedno postizes nekakve poene.

medjutim, mi time nismo naterali italijane da promene odbranu, da se prilagode, da im linije odbrane popucaju i da krenu da se krpe i vade.

 

tu se zapravo vidi razlika izmedju dobrog-odlicnog nba igraca & mvpa. pri tome smo imali neiskorisceno nesto sto on radi svakog jebenog dana i to izvrsno a sto bi ga ucinilo onim sto jeste u sustini: hodajuci triple - threat* umesto sto je bio lik koji krvari za inace npovoljnu poziciju skroz desno od kosa, protiv dva italijana.

 

*A triple-threat basketball position is a posture where a player can do one of three things: dribble the ball, pass the ball, or shoot the ball. 

 

ps, nisam spomenuo znas-vec-sta po imenu  : i

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, srlepajce said:

Ako je razlog Teodosicevog otpisivanja samaranje Avramovica onda mi je to potpuno ispravan potez

 

Pre bih vodio Teodosića koji je zalepo šamar Avramoviću, nego:

 

a. Igrača koji bi pet puta fintirao šamar, a onda odustao od istog

 

b. igrača koji bi povredio list, zglob, i zadnju ložu pri pomisli da nekome lupi šamar

 

c. igrača koji bi Avramovića promašio za metar pri pokušaju lupanja šamara

 

Pritom, deluje da su Teu ruke onda i dalje solidno brze.

 

Šalu na stranu, kako drugačije odgovoriti na kurirolike informacije.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Sve pet uini, ali ajd' iskreno, da li si o tome razmišljao dok smo vodili 42-30 u 16. minutu uz Jokićevih 18-19 poena?

Naravno da ne. Jokic je trebao jos ostati u 2/4 na terenu. Razlika ne bi padala ispod 10 vec bi cak otisla i blizu 20. Ubijes ih u pojam i cao zdravo. 

 

Decko ih je unistio sa faulovima, to bi bilo samo izrazenije u 4/4. Meli bi zavrsio u prva 2-3 minuta 4/4 utakmicu sa Jokicem na terenu.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Sve pet uini, ali ajd' iskreno, da li si o tome razmišljao dok smo vodili 42-30 u 16. minutu uz Jokićevih 18-19 poena?

 

nisam, bio sam u fazonu vozimo ih na 15 razlike a u drugom cemo da ih dokusurimo.

ali ja sam ljubitelj kosarke sa interneta a kari je ceo zivot posvetio kosarci a ujedno i preuzeo odgovornost za ovaj turnir.

 

ja ne moram da vidim to u 16om minutu koji je povoljan za nas, kari to mora da vidi jos na pripremama ako vec fura viziju kakvu fura. 

a i da ne fura takvu viziju, isto bi trebalo da ima ovo spremno u bilo kom minutu utakmice, zato sto imas najboljeg igraca koji to inace najbolje radi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna stvar se olako zaboravlja: pri 38:24 Meli daje 2 trojke i u kratkom roku se spustaju na 39:30. Tu je sasvim legitimna bila ideja da Milutinov malo pojaca odbranu. E sad druga je stvar sto je on zbog bolesti potpuno ispao iz forme.

 

Medjutim u isto vreme je napad poceo da stuca, imali smo one suteve u poslednjim sekundama i tu se slazem da je Jokic morao sto pre da se vrati, ako nista bar je malo odmorio. Ili da smo probali sa Jagodom na 5 (ne znam sta je Karija sprecavalo da to trenira tih mesec dana imho).

 

Sta hocu da kazem? Nije sve tako jednostavno kako se predstavlja

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio skloniji da podržim opciju u kojoj Kari ostaje selektor do kraja kvalifikacionog ciklusa za SP, međutim kad vidim ovakvo lagano odsustvo samokritike (gde su nas Italijani iznenadili igrom kojom uvek igraju, sa 5 šutera - ekvivalent kad sneg u decembru iznenadi putare) mislim da treba da ode. Tu su i kontroverzni izbori u vezi sastava tima i odstranjivanje Teodosića, jbga to je "pukovnik ili pokojnik" situacija klasična, ispao je pokojnik i nema šta sad tu dalje da se priča. Kladio si se na sebe i ispušio. Svaka čast na hrabrosti ali thank you - next. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Marvin said:

Jedna stvar se olako zaboravlja: pri 38:24 Meli daje 2 trojke i u kratkom roku se spustaju na 39:30. Tu je sasvim legitimna bila ideja da Milutinov malo pojaca odbranu. E sad druga je stvar sto je on zbog bolesti potpuno ispao iz forme.

 

Medjutim u isto vreme je napad poceo da stuca, imali smo one suteve u poslednjim sekundama i tu se slazem da je Jokic morao sto pre da se vrati, ako nista bar je malo odmorio. Ili da smo probali sa Jagodom na 5 (ne znam sta je Karija sprecavalo da to trenira tih mesec dana imho).

 

Sta hocu da kazem? Nije sve tako jednostavno kako se predstavlja

Pukli smo bez ispaljenog metia. Jokic na terenu i da smo izgubili jbg, bili bolji ali ovako ostaje zal jer smo najboljeg igraca ekipe i jednog od najboljihigraca danasnjice u trenucima kad je trebalo ici na njega, ostavili na klupi. 

Ides sa Jokicem pa sta bude bude. Svi smo znali ovo prvenstvo da je prica idemo dokle nas Jokic povede i onda u prvom eliminacionom mecu, na znak prvog problema Pesic odgovori tako sto ni ne koristi tog Jokica. To je jednostavnoneodbranjivo, neobjasnjivo i razlog da lete glave. 

 

Jos ova izjava i apsolutno odsustvo samokritike sto kaze Chaos je stvarno vrijedjanje inteligencije ovog naroda. 

 

Ovo oko atmosfere da ne pricam, vidjelo se kad ide lose kakva je atmosfera bila. Potez selektora da ne doputuje sa svojim igracima od kojih je trazio da budu tim je neoprostiv.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marvin said:

Jedna stvar se olako zaboravlja: pri 38:24 Meli daje 2 trojke i u kratkom roku se spustaju na 39:30. Tu je sasvim legitimna bila ideja da Milutinov malo pojaca odbranu. E sad druga je stvar sto je on zbog bolesti potpuno ispao iz forme.

To bi bilo ok rezonovanje da do izmene nije došlo minut kasnije tokom kojih smo dali još tri poena i povećali prednost na 42-30 (baš nešto gledam, u narednih 24,5 minuta smo izgubili 44-64, katastrofa). Čak ni ta loša forma Milutinova i pad ekipe do kraja poluvremena nisu bili problem (taj pad nam se stalno dešavao) i bio sam prilično smiren jer sam očekivao da čuva nosioce kako bi ih nagazio do kraja u 2/2. Kad ono, Kari opet pravi grešku sa Milutinovim koji je van meča. Na to dodaš ovo o čemu uini priča i dobiješ savršen scenario za propas'. Sve smo uradili da bismo se samoubili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...