Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Svaka cast fudbalu, ali nas kao kosarkasku naciju ovo mnogo boli. Par ljudi sa kojima sam pricao su bukvalno bolesni od sinoc.

Razocaranje je ogromno, pored poraza i to sto arčimo sjajne igrače uzalud. Takmicenja prolaze i prolaze... Ostaje utisak da je ovu ekipu okupio jedan Itudis, Paskval ili Trinki, sve bi bilo drugacije.

Ko sada moze biti ubedjen da ce sklepani tim dobiti Britance tamo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi vec neko vreme nismo zemlja košarke.

 

Zapravo trenutno smo zemlja ničega. Trenutno ni u čemu nismo uspešni. Do skoro smo bili u vaterpolu, ranije u košarci i odbojci, nekada davno u rukometu. Trenutno ništa. To su posledice ovakvog ulaganja u sport i korumpiranih skoro svih saveza koje imamo.

 

Budućnost se svakako ne čini lepom. Idemo ka tome da u sportu budemo ono što smo u ekonomiji, mala, nebitna državisa koju tu i tamo nešto prosere pa nešto nekad postignu. 

 

Za debakl od sinoć sigurno ima više uzroka, da ne gnjavimo sad, ali ništa u životu nije tek tako, kako seješ tako i žanješ.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Урош19 said:

А јбг баш Калинари и није. Уз Вању био наш најбољи шутер за 3 на ЕП. Против Италијана погодио 3 од 6. Проблем су Лучић, Васа и Гудура који су заједно имали 1 од 14 или 15 за 3.

Imao je nekoliko promasaja kada su Italijani pravili seriju u trecoj cetvrtini. Dve promasene trojke , jedna je bila air ball i promaseni zicer na asistenciju Jokica. On i Lucic su odigrali ocajno u napadu u tim trenutcima  i Lucic je imao otvorene suteve, pa je dobio bananu od Melija na ziceru na asistenciju Jokica.  Kalinic  je se samo utopio u sivilo ostatka ekipe. Guduric je cini mi se promasio tri trojke na otvaranju poslednje cetvrtine, nijedna nije bila blizu da udje, sve  su to bili tvrdi sutevi. Utisak sa meca je bio tuzan pogled Nowitzkog  kada su okrenuli kameru prema njemu u poslednjoj cetvrtini, covek je navijao za nas.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Radonja said:

1109768610631ee8dda05bc418720088_640.jpg

Period koji je verovatno i resio mec. Digao ga je negde na oko 7:01   gde je rezultat bio 74:70 za Italijane. Tu je presedio jos minut i po i gledao italijane koji su otisli na plus 9, niko da napravi faul da on odje u igru. Kakvo pomracenjne mozga cele ekipe i strucnog staba. Posle  kada je usao primili smo trojku od Polonare preko Jokica i sve je otislo u pm posle toga. Tada su vec bili na plus 12, utakmica zavrsena. Koliko je ovo bio los poraz i kako nas Italijani dobijaju na istu foru vec dve godine, nikakvo prilagodjavanje naseg strucnog staba, skauting nula.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, propolis said:

Meli je razvalio utakmicu u fazonu Drejmonda Grina.

Daleko od toga, nije on bio bas veliki faktor u drugom poluvremenu. Spisu i Polonara su bili splash brothers. I odlicna sekvenca Fontekija  u drugoj cetvrtini na plus 12 za nas, gde je vratio Italijane u igru , napravio je seriju i na poluvrme su otisli  samo  sa minus sest i to sa nesrecnih sest poena razlike zahvaljujuci onoj step back trojci Micica u poslednjim sekundama . Tu smo mogli da prelomimo utakmicu ali Pesic je resio da odmara Jokica poslednjih pet minuta druge cetvrtine, jos jedna ocajna odluka  Pesica.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Neko je vec postavio ovaj klip, ali ne mogu da nadjem. Evo jos jednom ovo remek delo da se vidi kako nam je Vasilije jebao majku.
 


0:02
1:44
2:21
2:40

Teo je potpuna nemoc u odbrani, ali u vaznim utakmicama se uvek trudio da odigra u svojim okvirima. Ovakvu kurcobolju kakvu je Micic pokazao u osmini finala evropskog prvenstva u trenucima kada se lomi utakmica (i kada su je i prelomili) Teo nije pokazao nikad. I jos tip siri ruke ka saigracima nakon sto mu ovaj stavi trojku. Sramota za Micica. Ali nema veze, idemo dalje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MikiMilane said:

Sasha Stefanović postigao 17 poena uz 3 trojke u prvoj prijateljskoj utakmici za grčki Kolosos. 
 

Ako tako nastavi kad krene sezona mozda bi mogao konkurisati za kvalilfikacije.

Covece, i on vec ima 23 godine... Elem, setim se da pogledam gde je i sta radi Rebracin klinac. Onda vidim da ima 25 godina i sokiram se...

Edited by Casaubon
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki8 said:

Period koji je verovatno i resio mec. Digao ga je negde na oko 7:01   gde je rezultat bio 74:70 za Italijane. Tu je presedio jos minut i po i gledao italijane koji su otisli na plus 9, niko da napravi faul da on odje u igru. Kakvo pomracenjne mozga cele ekipe i strucnog staba. Posle  kada je usao primili smo trojku od Polonare preko Jokica i sve je otislo u pm posle toga. Tada su vec bili na plus 12, utakmica zavrsena. Koliko je ovo bio los poraz i kako nas Italijani dobijaju na istu foru vec dve godine, nikakvo prilagodjavanje naseg strucnog staba, skauting nula.

Digao ga je 10tak sekundi ranije, kad je Spisu dao 5tu trojku u facu Vasi za 74-68. Posle toga Vasa lijep ulaz ilagana 2 poena pa onda Polonara resava mrcenog Kureta sa skyhook-om, Guduric masi za 3. Polonara opet preko mrcenog Kureta za 3 i -9. Posle toga ocajan napad na Jokica gdje je izgubljeno 14 sekundi da bi mu se dodala lopta na niskom postu. Igraci stoje, niko se ne krece, Meli blokada i onda trojka u zadnjoj sekundi Polonare preko Jokica. 

 

Ako vec nije poceo 4/4, imao je 3 ili 4 prekida da udje dok je bilo - 1 i -3 i kad se vidjelo da su kola krenula nizbrdo.

2 minutes ago, Del Piero said:

Neko je vec postavio ovaj klip, ali ne mogu da nadjem. Evo jos jednom ovo remek delo da se vidi kako nam je Vasilije jebao majku.
 


0:02
1:44
2:21
2:40

Teo je potpuna nemoc u odbrani, ali u vaznim utakmicama se uvek trudio da odigra u svojim okvirima. Ovakvu kurcobolju kakvu je Micic pokazao u osmini finala evropskog prvenstva u trenucima kada se lomi utakmica (i kada su je i prelomili) Teo nije pokazao nikad. I jos tip siri ruke ka saigracima nakon sto mu ovaj stavi trojku. Sramota za Micica. Ali nema veze, idemo dalje.

Ovo je remek djelo jednog od najboljih igraca u Evropi. 

Bitno da on kaze, idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Trebao je da pocne poslednju cetvrtinu i da ne izlazi napolje do kraja. Popravnog nije bilo , glavna zvezda mora da odigra maksimum minuta ma koliko bila umorna na ovakvim utakmicama . Neka pogleda kako slovenci koriste Doncica ili grci Janisa . Jokic je najslabije iskoriscena zvezda na ovom evrobasketu.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sam B said:

Mi vec neko vreme nismo zemlja košarke.

 

Zapravo trenutno smo zemlja ničega. Trenutno ni u čemu nismo uspešni. Do skoro smo bili u vaterpolu, ranije u košarci i odbojci, nekada davno u rukometu. Trenutno ništa. To su posledice ovakvog ulaganja u sport i korumpiranih skoro svih saveza koje imamo.

 

Budućnost se svakako ne čini lepom. Idemo ka tome da u sportu budemo ono što smo u ekonomiji, mala, nebitna državisa koju tu i tamo nešto prosere pa nešto nekad postignu. 

 

Za debakl od sinoć sigurno ima više uzroka, da ne gnjavimo sad, ali ništa u životu nije tek tako, kako seješ tako i žanješ.

ostaje nam ženska odbojka, sad će ubrzo SP pa jedino da nas Brankica i Tijana izvuku iz bede 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kad igramo 1/4 finale? 

 

luca totalni fijasko na prvenstvu. a gurdura... da se ne ljubimo. jos gori.

gde su muda covece?? pa sutni i 5 puta, ali bar probaj a ne samo mrsomudjenje i mrsomudjenje i na kraju jedno veliko nista.

vasina odbrana je kriminalna, spisu ga je ubio. ej 1 spisu. i u napadu mrzi me da trazim statistiku ali to nije to, od mvp-ja se ocekuju neke 20+10 partije a ne ovo sranje. 

tri igraca koja su nam prodala tekmu, samim tim i prvenstvo. 

 

generalno jokic, jaramaz, kalina, vanja su bili na nivou za ep i za tim koji ide na titulu. falio je nedovic, valjda ne bi odigrao kao nevidljivi gudura. miltuinov bez uloge, igrao jako malo, potpuno bez uloge protiv italije, velikih problema imao u odbrani. sve je vec prezvakano, vodis ristica umesto jos jednog beka, 1 kuridza je legitiman clan rotacije i bek ap cetvorka... 

o jokicu nema potrebe pricati, nezustavljiv. davao bi i 40+ lagano da je igrao 30+ minuta. jeste malo losiji u odbrani i branjenju petica koje sutiraju spolja ali je to prevelika dominacija na suprotnij strani.

karijev poraz, svi ste vec rekli ali ono drzanje jokica dok prave +9 je neobajsnjivo. mislim da je cela nas klupa, svi u hali i svi mi videli da nam tekma klizi i odlazi i on kulira. i ceo strucni stab.

neobajsnjivo.

 

gledam juce onaj ceh zove to jer grci imaju +1 i napravili su 6-0.

retko sta me nervira u kosarci nego kao kad trener kasni sa to i dopusta veliku seriju protivnika. 

bili smo favoriti za titulu, bar medalja je bila realna. nema tu sta da se prica.

fijasko.

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna jako bitna stvar koju ne razumemo, ili ne zelimo da razumemo.

Mi smo jedna mala zemlja od 7m stanovnika (verovatno ne preko 6m). Jesmo talentovani za kosarku i imamo tradiciju.
Ali osim sto smo pre 30 i 40 godina bili po trenerima i kvalitetu rada ispred ostalih, a sada vise nismo (sto svi navijaci prepoznaju) ima jos jedna stvar koju ce malo ko da preozna i prizna.

Kazemo nema zara kao sto je bilo nekad. Tacno. Nema. Nema ga zato sto smo najvece uspehe napravili 90ih kada smo bili u ratu i kada je cela nacija, a najvise ti momci bili puni besa i inata prema celom svetu, i kada smo svi ziveli za njihove uspehe.

I sta jos zaboravljamo: reprezentacija im je bila nacin da odu napolje, uzmu dobre pare, pobegnu iz bede i rata i onoga gde su odrasli.

Od cega ce klinci sad da beze tacno?

Nemojte da me optuzite da botujem za vlast ili nesto slicno, jer bismo time zaista promasili sustinu mog posta.

Ali od cega da beze? Od bioskopa u Uscu sa velikim nachosima i kokakolom? Od provoda na Sindikatu? Od voznje nove E klase koju mogu da obezbede od ugovora sa Zvezdom ili Partizanom, ili Karsijakom ili Gran Kanarijom? Od stanova u centru Bg? 
 

Ko zivi sad za tu reprezentaciju? 1 od 15 ljudi. Ostali zive svoj zivot, pogledaju tekmu i kaze ufff jbga steta sto izgubismo. I nastave svoj zivot danas. Ustanu na posao i ne prodju pored 4 srusene zgrade do tamo. Nece brinuti da li je plata dovoljna za 2 jabuke. Da li ce im neko ukrasti auto i traziti 500 maraka da mu vrati. 
Znaci podvlacim jasno da ovo nije pohvala danasnjoj vlasti, i da je DS i DSS i SRS i bilo ko na vlasti bilo bi slicno u smislu da me bi bilo kao 90ih jer jednostavno otisli smo odatle. Znam, sad ce neko reci lose je i sad vecini. Ok lose je ali nije uporedivo. I ne treba da bude.

 

Hocu da vam kazem da je sasvim logicno da smo izgubili tu psiholosku prednost koju smo imali u odnosu na druge.

 

Sad cete me pitati: pa kako Nemci i Francuzi igraju, ni njima ne sviraju sirene nocu?? Tacno, ne sviraju, ali oni imaju 80 i 70m stanovnika. Oni ne moraju da igraju na tu kartu.

 

Meni je sasvim logican pristup Jokica, pa cak i Vase Micica. Nije mi logicno da odbiju poziv, ali da dodju i daju svoj maksimum i na kraju kazu jbga gresili smo, losa utakmica, probacemo da popravimo, idemo dalje…

 

Logicno sasvim. To bi isto ili slicno Sruder ili Valnciunas ili Furnije rekao.


Sad ce neko da izvuce kartu Doncic.

Jeste, igra sa vise zara ali decko je takav. Svi bismo voleli da imamo Luku, ali i Nikola je fantastican. 
 

Ne bih zaista skakao momcima za vrat zbog nekih licnih dozivljaja i ideja kako bi trebalo ko da se ponasa.

 

Verujem da nam svima treba malo vise realnosti i pre i posle turnira i da onda ne bi bilo toliko infuzija i neprospavanih noci.

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zvezdinho said:

Ako nista drugo pao je mit da je Lucic u top 3 sf u Evropi, kao i da je Milutinov najbolji centar EL. Valjda ljudi nece da se vise brukaju sa takvim postovima. Fontekio je za Lucica Skoti Pipen licno i personalno.

Pa dobro Milutinov je imao i taj peh sa bolsecu pre odlaska na EP. On jednostavno nije smeo da provodi vreme na ovoj utakmici. Realno bolje bi prosli da smo igrali sa nizom postvaom. Davidovac je na primer trebao da odigra mnogo vise od ona tri minuta , nije uopste lose izgledao a  bili smo  i u rezultatskom plusu dok je bio na terenu .

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, Del Piero said:

Neko je vec postavio ovaj klip, ali ne mogu da nadjem. Evo jos jednom ovo remek delo da se vidi kako nam je Vasilije jebao majku.
 


0:02
1:44
2:21
2:40

Teo je potpuna nemoc u odbrani, ali u vaznim utakmicama se uvek trudio da odigra u svojim okvirima. Ovakvu kurcobolju kakvu je Micic pokazao u osmini finala evropskog prvenstva u trenucima kada se lomi utakmica (i kada su je i prelomili) Teo nije pokazao nikad. I jos tip siri ruke ka saigracima nakon sto mu ovaj stavi trojku. Sramota za Micica. Ali nema veze, idemo dalje.

 

a 1:00

 

zasto on ide na melija? 

Link to comment
Share on other sites

Kad se samo setim kako su me vajni poznavaoci kosarke napali kad sam rekao da je Micic odlican za vodju second unita a da Teo mora da igra u paru sa Jokicem. Em bi dobili dobar protok lopte i 2 madjionicara em bi u second unitu imali skorera

 

Al nee, napadoste me ovde da ta ekipa prima 100 poena, da je Micic kljuc da je ovo da je ono, mora da igra. 

 

I bas mi je drago zbog ispadanja, uopste mi nije tesko palo, zato sto se svi prave pametni i nece da vidi ocigledne stvare koje su svima bile jasne. Nisam uopste komentarisao grupnu fazu jer smo nabijali random repke al sad je moj red za likovanje dosao. Jer ja sam rekao kako da se igra a vi ste pricali da ja ne znam, e pa, ja znam ipak. Haaaaa

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Del Piero said:

Neko je vec postavio ovaj klip, ali ne mogu da nadjem. Evo jos jednom ovo remek delo da se vidi kako nam je Vasilije jebao majku.
 


0:02
1:44
2:21
2:40

Teo je potpuna nemoc u odbrani, ali u vaznim utakmicama se uvek trudio da odigra u svojim okvirima. Ovakvu kurcobolju kakvu je Micic pokazao u osmini finala evropskog prvenstva u trenucima kada se lomi utakmica (i kada su je i prelomili) Teo nije pokazao nikad. I jos tip siri ruke ka saigracima nakon sto mu ovaj stavi trojku. Sramota za Micica. Ali nema veze, idemo dalje.

 

jos mu se lik od trece trojke smeje u facu svaki put kad je zabode. ako si vec jedan od najboljih plejmejkera evrope a lik te svojerucno salje sa turnira, daj malo ponosa, nesto uradi.

 

ali ja i tu krivim karija, reci mu nesto na tajmu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

da, ovo bi bio dovoljno dobar razlog da se odstrani i dan pred prvenstvo, ukoliko je tacno.

Srecom da Fil Dzekson nije bio liberalni borac za prava pa nije isterao Dzordana kad se ovaj tukao sa Stiv Kerrom. Zato uzeo 6x champion. Al dobro, kontam da su Niksi u fazonu mir brate mir pa ih zato gotivis, al bas zato su i luzerska ekipa oduvek

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da nije bilo Spisua iskocio bi Mannion. Italjine ne mozemo da resimo vec dve godine, iako nas na isti nacin dobijaju na svakoj utakmici. I na prijateljsokoj utakmicu u nemackoj se videlo da bi imali probleme sa njima ako bi se sastali u eliminacionoj fazi. Sto se na kraju i pokazalo tacnim.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sam B said:

Mi vec neko vreme nismo zemlja košarke.

 

Zapravo trenutno smo zemlja ničega. Trenutno ni u čemu nismo uspešni. Do skoro smo bili u vaterpolu, ranije u košarci i odbojci, nekada davno u rukometu. Trenutno ništa. To su posledice ovakvog ulaganja u sport i korumpiranih skoro svih saveza koje imamo.

 

Budućnost se svakako ne čini lepom. Idemo ka tome da u sportu budemo ono što smo u ekonomiji, mala, nebitna državisa koju tu i tamo nešto prosere pa nešto nekad postignu. 

 

Za debakl od sinoć sigurno ima više uzroka, da ne gnjavimo sad, ali ništa u životu nije tek tako, kako seješ tako i žanješ.

 

Pa nije bas tako da smo zemlja nicega.

 

U individualnim sportovima imamo dosta uspeha, samo sto medalja jedne Ivane Spanovic recimo, nikada ne moze da se meri sa medaljom u kolektivnim sportovima, jer u ovoj zemlji kod vecine sve pocinje od Zvezde i Partizana.

 

Mozda jedino da je Usain Bolt nas.

 

Odavno smo mi u kolektivnim sportovima slabi, a ako vec gledamo retrospektivu, prvo smo stali u rukometu, pa u kosarci - muskoj.

 

U odbojci i vaterpolu smo godinama bili sjajni.

 

Sad sto vecinu navijaca zanima samo basket i fuzbal, to nije do drzave.

 

Tako da smo mi daleko od zemlje nicega, bar sto se sporta tice. Sjajne sportiste imamo i dalje, samo sto ih imaju i drugi.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Del Piero said:

Neko je vec postavio ovaj klip, ali ne mogu da nadjem. Evo jos jednom ovo remek delo da se vidi kako nam je Vasilije jebao majku.
 


0:02
1:44
2:21
2:40

Teo je potpuna nemoc u odbrani, ali u vaznim utakmicama se uvek trudio da odigra u svojim okvirima. Ovakvu kurcobolju kakvu je Micic pokazao u osmini finala evropskog prvenstva u trenucima kada se lomi utakmica (i kada su je i prelomili) Teo nije pokazao nikad. I jos tip siri ruke ka saigracima nakon sto mu ovaj stavi trojku. Sramota za Micica. Ali nema veze, idemo dalje.

Za ono na 1:44 bi neko drugi bio klupiran do kraja utakmice. Užas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bosMan_jr said:

Kazemo nema zara kao sto je bilo nekad. Tacno. Nema. Nema ga zato sto smo najvece uspehe napravili 90ih kada smo bili u ratu i kada je cela nacija, a najvise ti momci bili puni besa i inata prema celom svetu, i kada smo svi ziveli za njihove uspehe.

I sta jos zaboravljamo: reprezentacija im je bila nacin da odu napolje, uzmu dobre pare, pobegnu iz bede i rata i onoga gde su odrasli.

Od cega ce klinci sad da beze tacno?

 

Ma i 90-ih su nam medalje donosili igrači koji su već odavno bili napolju.

 

Samo što smo onda imali jednostavno bolje igrače, bolji tim i generalno bila je trendu košarka koju su oblikovali naši treneri.

 

Mada, bilo je i onda nekih bolnih poraza. Recimo u polufinalu EP 1999....baš od Italijana.

Oni su nas jedini pobedili i na EP 1997, pa smo im se revanširali u finalu.

 

Žabari su nam veći dušmani i od Španaca.

Španci su  bili bolji pa bolji, a ovi nikad nisu bili bolji, nego valjda poseban motiv baš protiv nas imaju.

 

I zato mi se smrklo kad je postalo izvesno da ćemo s njima u jebenoj 1/8 finala.

Bolje na Slovence ili Grke da smo naleteli.

 

Edited by Mendoca
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...