Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

12 hours ago, Boxy said:

Alkaraz bolji, sigurno Rud nece da odustane, ali bi ipak Alkaraz ovo trebalo da resi u najvise 4 seta.

Zapratite Boxy za jos dobitaka na kladionici :kece:

Gledao sam prva tri seta..bolji je bio Spanac..Ruud se raspao nakon onih propustenih set-lopti na kraju treceg. U tb se nije ni pojavio i to je verovatno bio pocetak kraja. Svaka cast Alkarasu na tome kako je dosao do prve GS titule. Malo je reci:vise nego zasluzeno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Zapratite Boxy za jos dobitaka na kladionici :kece:

Gledao sam prva tri seta..bolji je bio Spanac..Ruud se raspao nakon onih propustenih set-lopti na kraju treceg. U tb se nije ni pojavio i to je verovatno bio pocetak kraja. Svaka cast Alkarasu na tome kako je dosao do prve GS titule. Malo je reci:vise nego zasluzeno.

 

Razumem se ja malo u taj tenis :classic_biggrin:

 

:lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mogao bi Alkaras veoma ozbiljno da stigne rekord Štefi Graf :wicked:

 

Što se tiče broja slemova, videćemo, fino je što je već sa 19 godina krenuo da sakuplja najveće titule.

 

 

Rud, ako ostane ovako konstantan, nije daleko od jednog slema u karijeri, ipak treba imati na umu, da je on mlad i da još nema ni 24 godine, prajm je pred njim, naravno, samo da je zdravlja.

 

Ovom titulom je Alkaras zabetonirao prvo mesto na kraju godine, što je isto neverovatna stavka za nekog ko ima samo 19 godina. Za Nadala se piše da ima u rasporedu da odigra još samo završni masters, mada je moje mišljenje da ne samo da neće da doda još neki turnir, nego ima i da se povuče sa WTF.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Odlican turnir ispade, neka mala promocija ovih mladjih tenisera.

 

  Alcaraz je konacno potvrdio pravi, suvi kvalitet na ovom US Openu. Opet se vadio iz blata, igrao 5 setova, spasavao mec lopte na protivnikov servis, ali i igracki i mentalno je na ovom turniru bio najbolji, ne bi ga nijedan teniser u zrebu mogao pobediti... Nisam njegov fan, ali decko je osvojio 2 mastersa i slam, igrao sjajno ovu godinu i apsolutno je zasluzeno najmladji br1 ikad. Ferrero treba da ga obuzda da ne bude previse agresivan, jer tada najcesce gresi, kao primarni defanzivac moze mnogo lakse dobijati meceve. Mada vide se primese JC Ferrerove igre u Alcarazu. 

 

 Ruud je apsolutno pokazao da je slam materijal. Dva slem finala ove godine, na najvecoj sceni je pruzio najbolje partije, na 2 najzastupljenije podloge. Sad mi je malo i laksi Frickov 'izlazak' sa turnira u 1 kolu od anonimusa, mislio da Fricko moze da bije Kaspera u 1/8 gde im je bio projektovan susret, ali i da je doslo do tog meca otresao bi ga Kasper... I on je mentalno vrlo jak, kako je samo ukrao Mateu treci set da zavrsi mec 3-0, nikad ne odustaje.. Svakako ce biti uvek medju najjacim sljakasima, posebno kad Novak i Nadal jos ozbiljnije declinuju i povuku se... 

 

 Tiafoe je takodje pokazao ozbiljan kvalitet. Nadal nije igrao na visokom nivou ovaj turnir, ali opet je to bio nivo dovoljan da se ispobedjuje vecina igraca na turu. Nista Rafa nije poklonio, Tiafo je odigrao majstorski i pobedio, a posle je kvalitet potvrdio i protiv Rubleva i izbacio ga u 3S, i uzeo 2 seta Karlitu. Definitivno istice kandidaturu za top20, ako bude konstantniji. 

 

Za Matea je ovo dobar rezultat, potvrdio kvalitet na slemovima, 5ti za redom da stize u QF (nije igrao RG i W ove godine), iako nije bio u dobroj formi. Mogao je bar da uzme taj treci set Ruudu, ali previse nesiguran... 

Edited by delgado
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...