Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

Nema šta, Iga zasluženo. Onaj fh za 5:5 u TB je bio super clutch, ATP se ne bi postideo. Ono, ne mogu da ne podvučem koliko je premoćno izgledalo to pogoditi u tom trenutku, ali (ne)vezano za taj udarac, Jabeur se raspala i poslednji put odmah zatim. 

Link to comment
Share on other sites

Ako Alkaras dobije finale, definitivno će uz prvo mesto imati i YE#1, sa čak 19 godina... Imao bi 650 poena više od Nadala plus što bi zapinjao kao sivonja da igra svaki turnir do kraja godine, dok će Nadal verovatno samo Pariz-Torino,a ne bi me čudilo i da propusti ostatak sezone.

 

Ako Rud dobije, dobiće prvo mesto posle završetka ovog turnira, ali je borba za YE#1 veoma otvorena, jer je radijus između Ruda, Alkarasa i Nadala 150 poena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dracarys said:

Ako Alkaras dobije finale, definitivno će uz prvo mesto imati i YE#1, sa čak 19 godina... Imao bi 650 poena više od Nadala plus što bi zapinjao kao sivonja da igra svaki turnir do kraja godine, dok će Nadal verovatno samo Pariz-Torino,a ne bi me čudilo i da propusti ostatak sezone.

 

Ako Rud dobije, dobiće prvo mesto posle završetka ovog turnira, ali je borba za YE#1 veoma otvorena, jer je radijus između Ruda, Alkarasa i Nadala 150 poena.

Prvo, nadam se da Nadal neće uzeti YE#1, ali ako razlika bude mala može da se desi da odluči užasna odluka o Vimbldonskim poenima gde Nadal gubi 720 poena, a Alkaraz 180 (tol'ko beše za 4. kolo?).

To nije pošteno, ali sa druge strane nije u redu ni situacija sa Novakom koji bi, imo, laganezi uzeo 8. YE trofej. So, sorry Raf 🙂

Link to comment
Share on other sites

Meni su OK obojica, teniski mi se Alkaraz više sviđa, ali Rud mi deluje kao apgrejd Ferera za koga mi je uvek bilo žao što nije mogao više. Ko god osvoji biće zaslužena i titula i prvo mesto :classic_smile:

53 minutes ago, Helena said:

Ko za koga :wicked:

IPAK Rud-ne znam zašto, možda što sam čula malog kako govori, suviše asocijacija na Rafu.NE ZNAM :lol_2:

 

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je zanimljivo, a sto se mislim vrlo retko pominje, sva trojica dominatora nove ere su prve titule osvajali protiv igraca koji nikada pre i nikada posle nisu osvojili slem - Puerta, Filipusis, Conga.

 

Zbog cega je jos znacajnije da Alkaraz danas pobedi 😄

Link to comment
Share on other sites

Totalan raspad Ruda u ovom tb. Propustio je priliku za 3 set prilikom dugog 12-og gema, 6:5 vođstva, na Alkarazov servis, pogotovo je kritična bila dubina udaraca, generalno na iole top ATP nivou nema šta da se traži ako se šalju plitke lopte, a on je jednom prilikom u tom gemu nekoliko loptica uzastopce slao u servis bolje. Valjda mu je još nešto preostalo za 4 set. Ne volim anti-klimaktične završetke setova i mečeva, a ovaj tb je bio katastrofa. Ziheraškom igrom nema šta dalje da traži Casper ovde 

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...