Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Moram priznati da mi Urugvaj deluje kao interesantna ekipa. Ranije su imali odličnu odbranu i špic napada, a sada im i vezni red deluje sasvim pristojno. Pored prekaljenih veterana (Suarez, Kavani, Godin, Vesino) tu su i neki ozbiljni, iskusni igrači kao i oni koji tek dolaze (Betankur, Valaverde, Himenez, Nunjez, Arauho...). Gledam ovaj njihov širi spisak od 55 imena, i tu ima i ozbiljnih imena i ozbiljnih klubova u kojima igraju. I to sve "izmuze" populacija od 3,5 miliona. Za svako poštovanje.

Edited by drgnk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Kante,Pogba out za Francusku. Mislim da nece ni prismrdeti odbrani titule.
Lukaku obnovio povredu misica..veoma dvojben za Katar. Depay za Holandiju. Sane za Nemacku. Brazilcima je povredjen Richarlison,ali se ocekuje da bude spreman.

 

I ja mislim da neće obraniti titulu. Ali to bi mislio i da su i Kante i Pogba tamo. U padu su oni velikom. Jaki su, naravno, s takvom individualnom kvalitetom ne možeš biti slab, ali djeluju neuigrano nesigurno. Sad u LN (kolko god to bilo "nebitno" natjecanje) se jedva spasili od ispadanja. Mi smo ih na Stade de Franceu na trenutke činili smješnima. Iako ti u 3 poteza slože šansu za gol. Tako da mislim da će opet igrati isto. Beton iza, a naprijed čekaju da gurnu Mbappeu u for, ili da kad već dođu zu zadnju trećinu Benzema napravi nešto. Da im grupa nije tako slaba, ne biu me čudilo da ispadnu u grupi već.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Kante,Pogba out za Francusku. Mislim da nece ni prismrdeti odbrani titule.

 

 

Mislim da će Camavinga i Tchouameni sasvim dobro pokriti te pozicije. Talenta im ne fali, jedino što nemaju takmičarsko iskustvo navedene dvojice. Ima Francuska dovoljno štofa za sve pozicije u timu. Mada poznajući ukus njihovog selektora, pre će tu ubaciti ničim izazvanog, Rabiot-a. 😆

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Mesi protiv Juventusa odigrao utakmicu za PSG.
 

Spoiler

Do Katara :wicked:


Naime,argentinski as u ugovoru ima klauzulu po kojoj je reprezentacija Argentine prioritet,a posto je Mundijal iza coska,nista ne zeli da prepusti slucaju. Hoce da u Katar stigne svez i odmoran.
Treneru "svetaca" ovo se nije dopalo,ali mora da se povinuje slovu ugovora.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

@Bugl Khan Kakav utisak imas o Dancima buduci da ste igrali dva puta s njima u Ligi Nacija? 

 

Jaki su. Onakav niz ne može slaba momčad napravit. Nema ekstra klase osim Eriksena ali su uigrani i samopouzdani. Imao sam dojam da misle da su bolji nego što jesu, da mogu dobit svakog. U Danskoj smo ih pomeli s terena u 2.p. nisu do lopte mogli. U prvom su nas dominirali ali nisu zabili. U Zagrebu smo mi bili malo bolji. Uglavnom uigrana, radna momčad. To je ono što sam vidio. Mislim da grupu prolaze sigurno, a onda ovisno o ždrijebu. Al nitko ih neće razbit. To je sigurno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina reprezentacija koja nas je razbila pod Piksijem. Jeste bila nebitna utakmica i jesmo bili ispraznjeni tada, ali bas ekipa koja je radna, svuda dobro pokrivena, bez ekstra kvaliteta ali i bez nekih slabosti.

 

Mislim da i prosecne ekipe koje mogu da trce s njima imaju sansu, a osim toga favoriti protiv njih su samo ekipe ekstra klase.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Mislim da i prosecne ekipe koje mogu da trce s njima imaju sansu, a osim toga favoriti protiv njih su samo ekipe ekstra klase.


Čak bi se složio s obje konstatacije. Samo bi dodao, vrhunski uigrane ekipe koje mogu trčati s njima. Npr. Švicarska mi je neki ekvivalent Danskoj. Bez ekstra klase, ali uigrana, konstantna, radna, niko ih ne razbije nikad.... Momčadi ekstra klase jesu favoriti protiv njih, ali ako Danci povedu, nitko to neće okrenut lako. Ni Brazil, ni Španjolska...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

Sve očekivano, ali bi osobno umjesto Jakića vodio Mišića. Mislim da najbolje može zamjeniti Brozovića (distribucija lopte) u slučaju kartona ili ozljede. Dalić je odluku objasnio da Mišić još nije igrao za reprezentaciju, i da zato vodi Jakića koji može pokriti više pozicija. Ne znam koju to poziciju može pokriti osim Brozovićeve. Modrićevu i Kovačićevu mogu bolje pokriti barem 2 igrača s popisa. Objašnjenje za Mišića drži vodu, zato ni Muse nije bilo na širem popisu. Ali je na prošlom EURU Gvardiol odigrao prvu utakmicu za reprezentaciju. I to u prvih 11, u prvom kolu, protiv Engleza. U redu, Gvardiol je svjetski talent i nije da se svaki igrač može usporediti s njim, ali svejedno mislim da je Mišić bolje rješenje od Jakića. Ostalo je sve očekivano. Svaki navijač bi od ovih 26 stavio barem 23, 24. Hajdukovci bi umjesto Barišića htjeli Melnjaka, umjesto Grbića ili Ivušića bi htjeli Kalinića (lako moguće da bi i išao, ali je ozlijeđen). Da, I moguće da bi ja osobno umjesto Budimira (koji je u lošoj formi) vodio Čolaka. Jer nemamo golgetera, 9ku koja zabija. Ali Budimir donosi neke stvari koje nitko od ostalih špiceva ne donosi (neumorni presing na zadnju liniju). Čolak zabija, ali ne na top nivou. Tako da ne znaš da li bi dobio od njega to što tražiš, a to su golovi. Osim golova, ne donosi puno toga. Tako da, u biti, imam samo tu jednu zamjerku popisu.
Naprijed Hrvatska!!! Lukita i Mc nas vode u novo finale.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gledan van, ludilo 1 said:

Mene malo "brine" i Vida na popisu ali nadam se da je on tu samo radi atmosfere i da ga nećemo gledati na terenu niti na par minuta. Još kad bi Kramarić i Livaković bili na klupi...

Jbt, to nisam ni gledao. Radi atmosfere ide sigurno. nešto kao Ćorluka 2018. Ali Ćaleta Car je znači otpao radi njega. Znam da Duje nije u nekoj formi u zadnje vrijeme, ali je netko ko može doprinjeti na terenu ako bude došlo do toga (kartoni, ozljede), a i igra u Premier ligi. Znači imamo stoperski par Gvardiol+Šutalo/Erlić, i imamo Stanišića i Lovrena koji mogu pokrit desnog stopera (kao što Šutalo može lijevo ako gvardiol ne bude igrao). Zašto se išao kockati s Vidom? To je moguće odluka cijele momčadi.
Livaković je jedinica. Iako, po meni, najslabiji golman od sve trojice. Tj. I Ivušić i Grbić su kompletniji golmani od Livakovića koji je vrhunski shot stopper, ali ima drugih mana kao što su npr. igra nogom i izlazak s crte (njemu u 5 metara napadači pucaju glavom). Grbić je kvalitetom najbolji. Ono što je branio u Lilleu, Atleticu i reprezentaciji je bilo na vrhunskom nivou. Ali ne brani već neko vrijeme (jbg, zamjena je Oblaku, kako da brani). Ivušić je isto kompletniji od Livakovića, ali je imao ozlijedu i to ga je maknulo s jedinice. A prvog golmana ne možeš svako malo mijenjat. Golman mora znat da je on broj 1. Sad, koike su šanse da to bude netko osim Livakovića, mislim jako male. Ali vidjet ćemo.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Ocekivano,moeni omiljeni hrvatski igrac je na spisku..nema trika da biste pogodili o kome je rec..
 

  Reveal hidden contents

Lovro Majer

Volim nacin na koji igra fudbal..mislim da je odlican igrac..fali mu desna noga da bude i top nivo..

Majer je igračina. Ja iskreno nisam vjerovao da će biti ovoliko dobar. Doživljavao sam ga "zastarjelim" tipom igrača. Smatrao sam da će Ivanušec puno prije otići van. Ali Ivanušeca je zajebela dosta teška ozljeda i prokletstvo što može pokriti više pozicija. Pa se nikako nije ustalio na jednoj. Stavljalo ga se na krilo, na polušpicu...On je po meni box to box veznjak, nekakva osmica. majer ako će igrat u prvoj ( a svi su zdravi i bez kartona) če igrati na desnom krilu. Što nije loša opcija. Lijevo krilo Perišić koji igra s obje noge i može i centrirat i uć na šut, desno krilo Majer koji će ulazit u međuprostor u sredini, ili na šut, ila na zadnji pas koji mu je vrhunski. Ili na centaršut. majer je tehničko savršenstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tehnika,pas,sut,ritam..sve ima. Jedino ta desna noga, koja k'o da je sakat u nju, mu je slaba tacka. Ne mislim da ce vam biti starter. Mislim da ce desno Pasalic,a Majer ce biti prva izmena Luki ili Kovacicu. Tako ja vidim,ne tvrdim da sam u pravu.

Mislim da ce imati priliku da igra na svakoj utakmici,mislim da ce tu priliku (is)koristiti kako treba..i to ce mu biti ulaznica za Barcelonu. Kao nacrtan je za Xavija.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Tehnika,pas,sut,ritam..sve ima. Jedino ta desna noga, koja k'o da je sakat u nju, mu je slaba tacka. Ne mislim da ce vam biti starter. Mislim da ce desno Pasalic,a Majer ce biti prva izmena Luki ili Kovacicu. Tako ja vidim,ne tvrdim da sam u pravu.

Mislim da ce imati priliku da igra na svakoj utakmici,mislim da ce tu priliku (is)koristiti kako treba..i to ce mu biti ulaznica za Barcelonu. Kao nacrtan je za Xavija.

Nope. Pašalić ne može igrati desno. Pašalić je veznjak koji iz drugog plana dolazi u 16 i zabija.
U biti imamo 2 nepoznanice za prvih 11; desno krilo i špic. Ostalo je jasno. Po meni ćemo krenut s Majerom desno. Osim njega kandidati za poziciju su Vlašić, i možda Oršić. Problem je što klasično desno krilo nemamo (hvala Rebiću, tvrdoglavi šerife). I sva ova rješenja su igrači koji će se uvlačit u sredinu (osim možda Oršića jer je dešnjak i ima potrebnu brzinu, ali ne pamtim kad je igrao desno krilo). Jer 99% je sigurno da igramo 433 dok je Luka u reprezentaciji.
Što se tiče špica, tu mislim da će se mijenjati od utakmice do utakmice. Sva 4 na popisu će dobit minute. Možda neće svi dobit priliku početi, ali će svi igrati, u to sam gotovo siguran.
Majer apsolutno može bit zamjena Luki i Kovačiću. Kao i Sučić uostalom. Moguće da će i mijenjat poziciju ako netko od ove dvojice bude izlazio, ali mislim da će on biti prva opcija desno.
EDIT: jbt, ozljedio se Gvardiol u sudaru sa suigračem. Moguće da mu je pukla jagodična kost. Nadajmo se da nije.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Contador54 said:

@Bugl KhanMoze li se ocekivati Kramaric kao desnokrilni napadac? Ako je ta pozicija problematicna, kako se nije našlo mesta za Brekala ili Ivanuseca na spisku putnika? 

Ivanušec je van forme skroz. Brekalo je lijevo krilo. Makar je znao igrati desno, ali to nikad nije bilo baš sjajno. Koliko sam shvatio, od kako se vratio u Wolsfsburg, počeo je jedno 50% utakmica. Isto nije u nekoj formi. Mislim da je pogriješio što nije htio ostati u Torinu. Igrao je stalno, Jurić mu je bio trener... Mislim da je tom logikom poveo Oršića prije nego Brekala (kojem očito ne vjeruje dovoljno, a i bile su neke priče da se na par okupljanja pojavio sa krivim stavom i da je to starije zasmetalo). Ali da je Brekalo u formi išao bi sigurno. U biti, mislim da se Dalić pomirio s tim da nemamo pravo desno krilo i radit će se kombinacije, asimetrične postave očito.... (Majer, Pašalić, Vlašić...)
Kramarić to neće igrati sigurno. Mislim, moguće je da bude u postavi, ali neće puno vrmena provesti na desnoj strani (kao ni ostali navedeni). Jednostavno nema potrebne atribute da bi bio koristan tamo. Mislim da će se Juranović naradit ko konj.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...