Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

34 minutes ago, Miki28 said:

E pa tu sto nije dobio, tad je dobio po usima. Jesu ga docekali i proslo ljeto ili sada isto ovako?

Japanci ih unistili, jedva se provukli. Protiv Brazila ne znaju ni sami kako su dobili, dadose na pocetku ona 2 gola a pitali se nisu. Protiv Francuza Didije Desam zavrnuo usi. Sve u svemu ocajan fudal Belgije u bitnim mecevima pod najboljim trenerom Roberto Martinezom. Zelim ti da tvoje ekipe trenira ovaj trenerski mag u buducnosti

Niti Dinamo niti HNS ne plaćaju toliko.

Al super mi je narativ da kad pobjedi ni sam ne zna kako je pobjedio, a kad izgubi onda je to zato jer nema pojma. 🤣

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bugl Khan said:

Niti Dinamo niti HNS ne plaćaju toliko.

Al super mi je narativ da kad pobjedi ni sam ne zna kako je pobjedio, a kad izgubi onda je to zato jer nema pojma. 🤣

Ole Gunar Solskjer specijal. Ne traje provlacenje dovijeka💪 

Bar ce Portigalci gaziti kvalifikacije sada, nece morati kroz baraze ali sto se tice titula, bye bye

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ole Gunar Solskjer specijal. Ne traje provlacenje dovijeka💪 

Bar ce Portigalci gaziti kvalifikacije sada, nece morati kroz baraze ali sto se tice titula, bye bye

Jer su ih prije Martineza imali tonu. Imali su EURO i LN od kad se natječu. Ko ih je vodio do te 2 titule? A da, neznalica Santos koji je upropastio Portugal.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Jel upropastio Santos Portugal?

Moze se reci da se znalo da nije vise dobar za Portugal i da je potreban drugi profil selektora jer ova ekipa ima mnogo vise napadackog potencijala nego sto je on sposoban da iznese i da ih koci njegov dekadentni fudbal. Hvaljen na sva zvona za masterclass potez protiv Svajcaraca ali Svajcarci su takva rupetina od ekipe da bi ih prosli i da su igrali i sa 2 igraca manje. 

 

Njegov tretman Rafe Leaoa je upravo ogledalo koliko je dinosaurus u modernom fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Miki28 said:

Moze se reci da se znalo da nije vise dobar za Portugal i da je potreban drugi profil selektora jer ova ekipa ima mnogo vise napadackog potencijala nego sto je on sposoban da iznese i da ih koci njegov dekadentni fudbal. Hvaljen na sva zvona za masterclass potez protiv Svajcaraca ali Svajcarci su takva rupetina od ekipe da bi ih prosli i da su igrali i sa 2 igraca manje. 

 

Njegov tretman Rafe Leaoa je upravo ogledalo koliko je dinosaurus u modernom fudbalu.

Ali s tim nogometom im je donio 2 jedina trofeja koje imaju. Znali su u portugalskom savezu da se on mijenjati neće. 2016. je uzeo EURO, 2019. je uzeo Ligu nacija. 2021. je ispao od Belgije nakon što je prošao najtežu grupu na turniru. Dali su mu da odradi ciklus 2022. radi starih zasluga vjerojatno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Ali s tim nogometom im je donio 2 jedina trofeja koje imaju. Znali su u portugalskom savezu da se on mijenjati neće. 2016. je uzeo EURO, 2019. je uzeo Ligu nacija. 2021. je ispao od Belgije nakon što je prošao najtežu grupu na turniru. Dali su mu da odradi ciklus 2022. radi starih zasluga vjerojatno.

Uzeo je jer je taj nukleus ekipe imao igrace koji su ogovarali tom fudbalu, gdje je imao naprijed samo Ronalda, Nanija i Kvarezmu. 

 

Ovaj tim sada je bolji naprijed, imaju mnogo vise oruzja i sa dobrim selektorom zadnja 2 velika takmicenja su mogli mnogo vise. Trebali su nakon Rusije da zavrse sa njim jer je ispao od Urugvaja iako je Portugal i tada bio mnogo bolja ekipa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Tek sad vidim da je odlučeno da se europske kvalifikacije za SP 2026. igraju u grupama od po 4 odnosno 5 ekipa. 12 prvoplasiranih iz svake grupe ide direktno a još 4 najbolja drugoplasirana će ići na SP nakon playoffa drugoplasiranih ekipa. Oni koji su u grupama od po 4 ekipe imat će 6 tekmi u periodu od 2 mjeseca i to je to. Il si se plasirao/otišao u playoff ili ispadaš. Ne znam šta da mislim, kako se vama čini ovaj format?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, 4th and Goal said:

Tek sad vidim da je odlučeno da se europske kvalifikacije za SP 2026. igraju u grupama od po 4 odnosno 5 ekipa. 12 prvoplasiranih iz svake grupe ide direktno a još 4 najbolja drugoplasirana će ići na SP nakon playoffa drugoplasiranih ekipa. Oni koji su u grupama od po 4 ekipe imat će 6 tekmi u periodu od 2 mjeseca i to je to. Il si se plasirao/otišao u playoff ili ispadaš. Ne znam šta da mislim, kako se vama čini ovaj format?

Pa, da je ideja bila da se smanji broj mečeva zbog opterećenosti igračam onda pozdravljam. Ako žele da iskoriste termine za druge stvari, pre svega LN, onda ne znam šta da kažem.

Link to comment
Share on other sites

Jasno (a jasno je i da je ovo drugo u pitanju). Šta je s onom idejom o Južnoamerikancima u europskoj LN? Neće valjda doći do toga...

 

Mislio sam prije svega kako na takav format gledati iz vizure navijača koji žele vidjeti svoju repku na SP. Jel teže ovako, (ne)pravednije i sl. 3 mjesta više za Europu na SP nego do sada ali opet, neće biti lako plasirati se na SP europskim repkama i dalje. Barem onim rubno elitnim/slabijima.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Па јасно је да се ово ради да би се узело што више пара од права. Е сад наравно искористиће они ону паролу о популаризацији фудбала и да желе да омогуће више земаља да искусе то искуство играња СП.

 

Што и успева. Видео сам неке реакције на Редиту са афричке и азијске стране и они су одушевљени овим проширењем. Има скептика, али углавном су узбуђени због нових места које ће потенцијално довести неке земље у позицију за борбу за одлазак на СП а до сада нису имали реалних прилика за то.

Link to comment
Share on other sites

UEFA dozvolila Mađarima da na utakmicama istaknu zastavu sa mapom "istorijske Mađarske". Ako ovo nije totalni propast logike UEFA ja stvarno ne znam.

Znači Mađari igraju sa Srbijom i istaknu mapu gde je Vojvodina deo "istorijske Mađarske", ili gostuju Hrvarskoj i slično sa Slavonijom i tako dalje.

 

Pa to znači da i Srbi, Albanci, Makedonci, Hrvati, da ne pominjem Turke, Austrijance i Nemce mogu da istaknu svoje "istorijske zastave", ma šta god to značilo.

 

Strahota.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Navijači.

 

Po navodima iz medija, Rumuni su reagovali a Uefa im je odgovorila da nije data takva dozvola. Lud zbunjenog.

Ovo sam i ja pročitao. Da UEFA nije dala takvu dozvolu. Mislim, radi se o vrlo kliskom terenu. Mogu samo zamisliti "povijesne" zastave exyu navijača. Ili njemačkih, talijanskih itd. navijača...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Bugl Khan said:

Ovo sam i ja pročitao. Da UEFA nije dala takvu dozvolu. Mislim, radi se o vrlo kliskom terenu. Mogu samo zamisliti "povijesne" zastave exyu navijača. Ili njemačkih, talijanskih itd. navijača...

Da, sada se oglasila UEFA i tvrde da nisu poslali nikakvu saglasnost i da će isticanje takvih zastava/banera biti kažnjeno.

 

Meni je samo nejasno da samo FS Rumunije reaguje, a da pičkice iz našeg saveza, i ako mi imamo meč sa Mađarima uskoro i na ovakve stvari ćute, i da ne traže dodatno pojašnjenje od UEFA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2023 at 2:41 PM, 4th and Goal said:

Sad vidim ovo

 


104 utakmice ejj! Debakl u najavi.

 

I ja vidim ovo tek sad i mislim da je mnogo bolje i verovatno najbolji format za 48 timova.

 

Mada bi jos bolji bio format da se posle grupa od 48 prave grupe od 32 pa onda pravo Svetsko sa 16 timova i klanje do kraja.

 

A 48 i 32 da se igra tokom godine slicno kvalifikacijama. To bi bilo izvodljivo i mislim mnogo interesantnije nego ovo.

 

Ali u svakom slucaju drago mi je sto necemo gledati 3x16 po svemu sudeci, to je idiotski format sa toliko nacina da namestis nekome lak put do cetvrtfinala.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

I ja vidim ovo tek sad i mislim da je mnogo bolje i verovatno najbolji format za 48 timova.

 

Mada bi jos bolji bio format da se posle grupa od 48 prave grupe od 32 pa onda pravo Svetsko sa 16 timova i klanje do kraja.

 

A 48 i 32 da se igra tokom godine slicno kvalifikacijama. To bi bilo izvodljivo i mislim mnogo interesantnije nego ovo.

 

Ali u svakom slucaju drago mi je sto necemo gledati 3x16 po svemu sudeci, to je idiotski format sa toliko nacina da namestis nekome lak put do cetvrtfinala.

 

Ma jasno da je sve bolje od 3x16 ali 104 tekme u 39 dana?! Na kraju sezone, preko bare, na golemom prostranstvu (i različite vremenske zone su u igri), na vjerojatno +40 u mnogim gradovima ti si našao format gdje se igraju 104 tekme? Za usporedbu, zadnje SP je bilo u Kataru, gdje je sve na 50 kilometara udaljenosti, 64 tekme su odigrane u 29 dana i to dok igrači nisu bili izduvani baloni pa je opet kvaliteta natjecanja bila blago rečeno upitna. A ovdje dobivamo 40 dodatnih tekmi od kojih će 30 njih biti Tadžikistan-Burkina Faso nivo. Stvarno ne vidim kako će ovo izaći na dobro...nada umire posljednja :classic_biggrin:

 

Evo jedan format koji bi po meni bio prihvatljiviji kad je već 48 ekipa na turniru

 

Quote

Alternatively, another option would be a modified version of the format used in a few Brazilian State Leagues, and I think it works well when the total number of participants is not a power of two. Here is the format:

8 groups of six that are each further split into two sub-groups of three.

In the group stage, each team plays the teams in the opposing sub-group, for a total of three matches. Teams do not play each other in the same sub-group.

The top team of each sub-group advances, for a total of two teams advancing from each of the 8 groups.

The remaining 16 teams play a regular knockout format, with the two winners from each group going to opposite sides of the bracket to ensure no replays before the finals. The team to advance with more points plays the team to advance with less points from the opposing group.

First, let’s provide an example and then let’s look at the advantages of this format.

Say FIFA creates groups by using FIFA rankings, which they are revamping to work more like Elo ratings. The top 16 teams would get drawn as sub-group seeds. Suppose that Brazil and Germany are both seeded and get drawn into the same groups. This could be a potential draw:

Group A1: Germany, Japan, Egypt

Group A2: Brazil, Iran, Honduras

Each team will play exactly three matches. Brazil might play Germany, then Japan, and finally Egypt, whereas Germany would play Brazil, Iran, then Honduras. Barring upsets we would see Germany advance to knockouts if they perform better than Japan and Egypt against the teams in group A2, and likewise for Brazil. By having the seeded teams play each other immediately, there is no possibility of a “friendly” final group match between the two, as we saw with England vs. Belgium in 2018 WC.

Now, what are the benefits? First, this eliminates any additional sources of collusion that FIFA’s format introduces, since all teams can play simultaneous three-way matches in the final round. Second, it allows for favorites to play each other early on without eliminating each other, leading to more high quality matches. Third, all teams play a minimum of three matches, retaining a great part of the current format. Fourth, the format would have 88 matches, staying within the high range of the formats considered by FIFA.

In addition, I like the flavor for the format. Each sub-group would be competing between themselves to see how well they can beat the other sub-group. There could be additional bracket predictions where people guess which sub-group will perform the best and which will fail out.

 

To sam pejstao sa ovog linka    https://medium.com/the-golden-state/a-fair-format-for-the-48-team-world-cup-836f674feda0

 

Mada mi je realno svaki format nedovoljno dobar, jednostavno, SP sa 48 repki je težak promašaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...