Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Najveci problem je to sto je Mbape iz ofsajda uticao na igru i to mora biti ofsajd. A sudije u VAR sobi su tumacile kao da mu je odbrambeni igrac nicim izazvan dodao loptu a ne da je klizao upravo zbog Mbapeove kretnje. To su potpuno razlicite situacije i ovo je morao biti ofsajd cak i po tom pravilu na koje se oni pozivaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da mi neko pojasni baraz, ja sam to zamisljao kao igraju dvomec najbolje drugoplasirane ekipe i pobednici idu dalje,

ali koliko sam shvatio citajuci temu nase reprezentacije, ucestvuje 12 timova na 1 dobijen mec pa moras da izbacis 2 rivala i tako se odredjuju samo jos 3 slota za SP ?

Sad sam se vec zabrinuo za Svajcarsku, bolece onaj penal Seferovica protiv Sevenih_Iraca i sansa da se odlucuje o svojoj sudbini sa bodom u Italiji. Mada i ovako, mozemo da ih dobijemo, ali bice mnogo, mnogo teze, ako neko zna da odigra na 0-0 , to su obe ekipe 😄  Gol razlika je svakako problem

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, delgado said:

Ja bih voleo da mi neko pojasni baraz, ja sam to zamisljao kao igraju dvomec najbolje drugoplasirane ekipe i pobednici idu dalje,

ali koliko sam shvatio citajuci temu nase reprezentacije, ucestvuje 12 timova na 1 dobijen mec pa moras da izbacis 2 rivala i tako se odredjuju samo jos 3 slota za SP ?

Sad sam se vec zabrinuo za Svajcarsku, bolece onaj penal Seferovica protiv Sevenih_Iraca i sansa da se odlucuje o svojoj sudbini sa bodom u Italiji. Mada i ovako, mozemo da ih dobijemo, ali bice mnogo, mnogo teze, ako neko zna da odigra na 0-0 , to su obe ekipe 😄  Gol razlika je svakako problem

 

3 mini turnira sa po 4 reprezentacije gde samo pobednik ide na SP. Ucestvuje 10 drugoplasiranih iz kvalifikacija + 2 najbolje ekipe iz Lige Nacija koje nisu obezbedile plasman na SP ili baraz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja kako sam razumeo nece biti klasicni turniri (svako sa svakim) vec slicno playoffu Lige nacija. Bice nosilaca valjda pa nece moci da padnu zajedno tri najbolje drugoplasirane ekipe. A takodje i nosioci ce obezbediti ulogu domacina u prvoj utakmici. 

 

Kako mogu Vels i Austrija da budu ekipe koje ce najverovatnije uci u playoff iz Lige nacija kada po ukupnom renkingu i Ukrajina i Bosna i Island su ispred njih? Izmedju Ukrajine i Bosne jedna mora ici jer ce prva u toj grupi biti Francuska. Sledeca ekipa koja upada posle te dve je Island.

 

Jel ovo renking ekipa iz Lige nacija? 

https://prnt.sc/1vs22q5

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, dzoneee said:

Ne bitno, znam kako. Pobednici su svojih grupa u LN. 

 

Valjda je tako, i za ostalo si sve u pravu. Prečešljao sam službene dokumente i nisam našao ništa konkretno u vezi toga tj. da li je "preči" plasman tj. prvo mjesto u nekoj od kvaliikacijskih grupa, neovisno o tome što su nižeg "ranga". Ali, ako je ona tablica točna (a trebala bi biti), onda su UKR/BIH ispred WAL/AUT. Dok sam ovo pisao, ipak sam guglao vijesti i naišao na ovu iz BiH

 

Quote

Dakle, ono najvažnije Bosna i Hercegovina ne može otići u baraž preko Lige nacija obzirom da je bila posljednja u grupi sa Italijom, Poljskom i Nizozemskom te je ispala u ligu B Lige nacija.

 

Dakle, pobjednik se piše, pa makar i u D ligi. Opet favoriziranje manjih, kao i u slučaju sa kvalifikacijama za EP.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 11:41 PM, diego said:

Ako je to tacno, to pravilo FIFA podhitno treba da menja - znaci igrac moze da kampuje u ofsajdu, i da mu neko da pas, a protivnicki igrac treba da strahuje da li ce sudija njegovo udaranje lopte proceniti kao slucajno ili namerno. Ofsajd je ofsajd, sta god se desavalo posle, ako je u momentu pasa igrac u ofsajdu (osim ako ne pricamo o pasivnom ofsajdu, kada igrac nije zainteresovan za igru, sto ovde nije slucaj). Mada, ne postoji nijedan merodavan ugao za ovu situacija, sto je nevidjena blamaza za UEFU.

 

Meni je isto čudno pravilo, da važi autogol, ako je igrač, na koga ide lopta u ofsajdu, a obrambeni igrač loše izbije ispred i pogodi vlastiti gol. Več puno takvih golova sam se nagledao.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, svi pjevaju said:

 

Valjda je tako, i za ostalo si sve u pravu. Prečešljao sam službene dokumente i nisam našao ništa konkretno u vezi toga tj. da li je "preči" plasman tj. prvo mjesto u nekoj od kvaliikacijskih grupa, neovisno o tome što su nižeg "ranga". Ali, ako je ona tablica točna (a trebala bi biti), onda su UKR/BIH ispred WAL/AUT. Dok sam ovo pisao, ipak sam guglao vijesti i naišao na ovu iz BiH

 

 

Dakle, pobjednik se piše, pa makar i u D ligi. Opet favoriziranje manjih, kao i u slučaju sa kvalifikacijama za EP.

 

U suštini će jedna ekipa iz LN biti Vels/Češka, pa ko ne prođe kroz grupu ići će kroz LN. Drugo mesto će biti ili Austrija ili Mađarska. Ako Austrijanci prođu u baraž kroz grupu, onda upada Mađarska, u suprotnom Austrija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tako je. Nasao sam i ja i procitao posle.

 

Svajcarska, Svedska i Srbija ako dobijemo Azerbejdzan bicemo najbolje rangirane drugoplasirane ekipe jer se ovima sa sest ekipa u grupi oduzimaju bodovi protiv najslabijih ekipa u tim grupama. Sto znaci da bi mi sa Svajcarskom i Svedskom plus jos tri najbolje rangirane drugoplasirane bili domacini i nosioci u eventualnom barazu. I ne bi mogli medjusobno u polufinalu da se sastanemo. Ekipe koje dolaze iz LN nisu nosioci. Sto znaci da bi nam potencijalni protivnici u polufinalu mogli biti Austrija/Madjarska/Vels/Ceska/Ukrajina/Skotska/Rumunija. Sa svima smo skoro igrali osim sa Cesima i njih bih bas voleo da izbegnemo :classic_biggrin:

Edited by dzoneee
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dzoneee said:

 Sto znaci da bi nam potencijalni protivnici u polufinalu mogli biti Austrija/Madjarska/Vels/Ceska/Ukrajina/Skotska/Rumunija. Sa svima smo skoro igrali osim sa Cesima i njih bih bas voleo da izbegnemo :classic_biggrin:

 

Samo ne Ukrajina. Pre bismo dobili Brazil nego njih.

 

Btw ne znam sto svi stavljaju Svedsku u baraz, oni su i dalje ispred Spanaca. Takodje, i Holandjani mogu u baraz, ako izgube od Norveske poslednje kolo.

Link to comment
Share on other sites

Da tacno je. Bosancima se u poslednje dve od tri utakmica resava pitanje prolaza u baraz. Veceras protiv Ukrajine i poslednja protiv Ukrajine isto :classic_biggrin: Nego ajd ja racunao da ce Ukrajinici na iskustvo ipak proci. I Severna Makedonija nije ispala iz trke i imaju realne sanse ako dobiju svoje utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

Btw ne znam sto svi stavljaju Svedsku u baraz, oni su i dalje ispred Spanaca. Takodje, i Holandjani mogu u baraz, ako izgube od Norveske poslednje kolo.

 

Tako je. S tim da će Šveđani ili biti prvi u grupi ili ne biti među 3 najbolje drugoplasirane repke (ne da mi se sad gledati tablice ali mislim da je tako).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pantelia said:

 

Samo ne Ukrajina. Pre bismo dobili Brazil nego njih.

 

Btw ne znam sto svi stavljaju Svedsku u baraz, oni su i dalje ispred Spanaca. Takodje, i Holandjani mogu u baraz, ako izgube od Norveske poslednje kolo.

Nije to nista jos reseno i ocigledno nece do kraja kvalifikacija, ali sta znam svi oni i Svedjani i Rusi, i Svajcarci, i Bosanci i mi imamo utakmice sa svojim direktnim rivalima za prvo mesto, i to u gostima i ja sam uzeo da svi domacini dobijaju i prolaze na SP.

Veceras ce biti dosta zanimljivih utakmica. Albanija - Poljska i Ukrajina - Bosna mogli bi veliki korak napraviti ka playoffu u medjusobnim duelima.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Pa da, pitanje je da li su realne, samo nisu meni Rumuni sigurni protiv Islanda toliko. To lako moze ishod biti kao sinoc sa Hrvatima i Slovacima. Island nema sanse vise, ali nece pustiti sigurno, a razlika medju ekipama nije neka drasticna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pantelia said:

 

Samo ne Ukrajina. Pre bismo dobili Brazil nego njih.

 

Btw ne znam sto svi stavljaju Svedsku u baraz, oni su i dalje ispred Spanaca. Takodje, i Holandjani mogu u baraz, ako izgube od Norveske poslednje kolo.

Samo fali da u baraž uđu Hrvatska, Španija i Holandija.

 

Portugalcima bi bilo baš zajebano. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je utisak kako se namestilo u dosta grupa da reprezentacije u poslednjem kolu u direktnom obracunu odlucuju o direktnom plasmanu na svetsko, ne secam se da je ikad ovako bilo. Npr. u poslednjem kolu za direktan prolaz ce igrati Portugal - Srbija, Hrvatska - Rusija, Spanija - Svedska i Holandija - Norveska. Cak 4 grupe od 10. A imamo i Italija - Svajcarska u pretposlednjem kolu. 

Za baraz ce u poslednjem kolu verovatno igrati Bosna - Ukrajina.

A veceras najznacajnija utakmica je Albanija - Poljska. Iako i jedni i drugi imaju po jos dva meca nakon ovog veceras mislim da se veceras sve odlucuje. Albanci iako imaju bod vise moraju da idu na pobedu. Ako dobiju 99% idu u baraz, ako ne dobiju isto toliko procenata dajem Poljskoj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...