Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

39 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa neki koje pamtimo (pamte) kao najveće u povijesti su bili to. Gerd Muller npr.

Da je to lako, imala bi svaka momčad jednog. Ali treba se znati naći u šansi, i onda ju bit priseban pospremit u gol. S tim da je lik uz to visok, jak i brz (frajer je brži od mog psa, koji je brz).

Donar igrac nema sta ali su ga neki overhajpovali samo tako. Civjek je zivotinja ali je ucinio City gorom ekipom. Vukli su dok je KDB vukao ali kako je on pao sa formom tako i City vise ne stvara sanse. Ne daj Boze da ovaj sam sebi nesto napravi

2 minutes ago, Don Dusko said:

Ovaj Lpool se bas raspada.

Ne mogu reci da ne uzivam😀

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Donar igrac nema sta ali su ga neki overhajpovali samo tako. Civjek je zivotinja ali je ucinio City gorom ekipom. Vukli su dok je KDB vukao ali kako je on pao sa formom tako i City vise ne stvara sanse. Ne daj Boze da ovaj sam sebi nesto napravi

Ne mogu reci da ne uzivam😀

Jel Inzaghi sam sebi nešto napravio? Pa je igrao u najjačoj momčadi svijeta u tom trenutku, odlučio finale Lige prvaka. Haalandovo je da zabija golove. I to radi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Jel Inzaghi sam sebi nešto napravio? Pa je igrao u najjačoj momčadi svijeta u tom trenutku, odlučio finale Lige prvaka. Haalandovo je da zabija golove. I to radi.

Pa dobro, ni Inzaghi nije bio najbolji igrac na planeti nikad.
Iako sam ga gotiviio, nije bio nikad ni u top10 verovatno.

Ali dobro, bice Haaland sigurno mozda i u top5.
Nije to ni poanta.

Ovde se prica o nekakvom hajpu i narativu da je on, ne samo generacijski talenat, nego nekakva evolucija, ultimatinvi igrac. Nesto nezamislivo.
Nije bas tako.

I nije bas tako da je on izvesno igrac koji ce da zabija preko 25 golova (ligaskih) svake sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BattleBender said:

Pa dobro, ni Inzaghi nije bio najbolji igrac na planeti nikad.
Iako sam ga gotiviio, nije bio nikad ni u top10 verovatno.

Ali dobro, bice Haaland sigurno mozda i u top5.
Nije to ni poanta.

Ovde se prica o nekakvom hajpu i narativu da je on, ne samo generacijski talenat, nego nekakva evolucija, ultimatinvi igrac. Nesto nezamislivo.
Nije bas tako.

I nije bas tako da je on izvesno igrac koji ce da zabija preko 25 golova (ligaskih) svake sezone.

E upravo tako a pritom u podizanju tog hajpa se pokusavaju umanjiti dostignuca 2 monstruma ove igre, Mesija i Ronalda, kao da je to nesto sasvim normalno postici. 

Pritom ima jedan decko koji jeste generacijski talenat i nesto nevjerovatno ali nazalost se zarobio u farmersku ligu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, BattleBender said:

Pa dobro, ni Inzaghi nije bio najbolji igrac na planeti nikad.
Iako sam ga gotiviio, nije bio nikad ni u top10 verovatno.

Ali dobro, bice Haaland sigurno mozda i u top5.
Nije to ni poanta.

Ovde se prica o nekakvom hajpu i narativu da je on, ne samo generacijski talenat, nego nekakva evolucija, ultimatinvi igrac. Nesto nezamislivo.
Nije bas tako.

I nije bas tako da je on izvesno igrac koji ce da zabija preko 25 golova (ligaskih) svake sezone.

Iskreno, nisam vidio da ga netko tako naziva. jednostavno je zbog količine golova, građe i brzine bio tražen, što je logično. Plus jer kvalitetnih klasičnih 9-ki na tržištu ili nema puno, ili su u godinama (što je rezultat "evolucije nogometa"). On sigurno nije razlog lošije igre Citya.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Iskreno, nisam vidio da ga netko tako naziva. jednostavno je zbog količine golova, građe i brzine bio tražen, što je logično. Plus jer kvalitetnih klasičnih 9-ki na tržištu ili nema puno, ili su u godinama (što je rezultat "evolucije nogometa"). On sigurno nije razlog lošije igre Citya.

Welbeck bi im bolje lego. 😄

----

all joke aside

jedna od vecih tragedija modernog fudbala su kombinacija toga sto je Welbz imao povrede, bio u onom haosu od United-a i nikad nije zaigrao za npr Pep-a.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Iskreno, nisam vidio da ga netko tako naziva. jednostavno je zbog količine golova, građe i brzine bio tražen, što je logično. Plus jer kvalitetnih klasičnih 9-ki na tržištu ili nema puno, ili su u godinama (što je rezultat "evolucije nogometa"). On sigurno nije razlog lošije igre Citya.

Ne mogu da se slozim sa tobom. Ja smatram da ih je Haaland ucinio losijom ekipom jer City je pod Pepom uvijek imao 7-8 igraca koji daju daje 10+ golova u sezoni a da je dolaskom Haalanda to poremeceno. On se nadavao golova na startu jer je zver ali kako odmice vrijeme odbrane u PL sve vise i vise se privikavaju na njega i stil igre City sa njim a ono sto je kod Pepa uvijek bio problem jeste plan B. Naravno tu je i faktor KDB, kako njegov uticaj na igru pada tako i City igra sve losije i losije. 

Ranijih sezona tu je Sterling da uskoci, Jesus pa onda Gundogan, stoperi davali isto golove a sada. 

Evo sad iz glave mislim da im je u PL 7-8 igraca dalo golove i to Haaland ovih 21, Foden je dao 6-7 od toga 3 protiv Utd i ostali su na po 1 ili 2 gola. 

 

Trebace im vremena da uklope sve to. Jako bezidejno izgledaju, bude tu pritisak ali nema vise stvaranja po 10 100% prilika. Everton, Celzi u PL, Soton, Utd to je sve jalovo za te njihove standarde. 

Mislim da ce se oni ozb prebaciti na LS ove sezone jer ce u 1/8 2 ozb favorita zavrsiti ucesce.

Link to comment
Share on other sites

United i Liverpool su prosli 6-1 protiv ista 2 tima, Brighton i Brentford. U istoj sezoni.

United-u je to bio prvi ligaski mec sa novim menadzerom. Tada bez pojacanja, sa jedva skupljenih 17,18 igraca.
Liverpool-u se to desilo u sezoni, koja je sedma za njihovog menadzera.

United ce ipak vise biti izvrgnut ismevanju i sl. Memes na sve strane itd itd.

Dokaz kakvu magnitudu pravi United, i da ne postoji klub kome je i upola tesko da se rebuild-uje i napravi neki skladan proces zbog celokupnog pritiska javnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Drug Crni said:

Nakon fakticki pola odigrane sezone, Junajted na bod zaostatka od Sitija. Ko bi to pretpostavio u avgustu?
Sjajan posao radi ETH!

 

Ja sam zbog WC i zaboravio prvi deo sezone, danas sam se frapirao kad sam video tabelu. Uspeo je ETH od disfunkcionalne i lose izbalansirane grupe gradjana da napravi pristojan tim, ali je mnogo posla pred tek njim, bice zanimljivo videti sta ce se desavati sa ekipom (ali i klubom) na leto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Ne mogu da se slozim sa tobom. Ja smatram da ih je Haaland ucinio losijom ekipom jer City je pod Pepom uvijek imao 7-8 igraca koji daju daje 10+ golova u sezoni a da je dolaskom Haalanda to poremeceno. On se nadavao golova na startu jer je zver ali kako odmice vrijeme odbrane u PL sve vise i vise se privikavaju na njega i stil igre City sa njim a ono sto je kod Pepa uvijek bio problem jeste plan B. Naravno tu je i faktor KDB, kako njegov uticaj na igru pada tako i City igra sve losije i losije. 

Ranijih sezona tu je Sterling da uskoci, Jesus pa onda Gundogan, stoperi davali isto golove a sada. 

Evo sad iz glave mislim da im je u PL 7-8 igraca dalo golove i to Haaland ovih 21, Foden je dao 6-7 od toga 3 protiv Utd i ostali su na po 1 ili 2 gola. 

 

Trebace im vremena da uklope sve to. Jako bezidejno izgledaju, bude tu pritisak ali nema vise stvaranja po 10 100% prilika. Everton, Celzi u PL, Soton, Utd to je sve jalovo za te njihove standarde. 

Mislim da ce se oni ozb prebaciti na LS ove sezone jer ce u 1/8 2 ozb favorita zavrsiti ucesce.

Pa kako je to Haalandova greška? Doveden je da trpa golove i to radi. Ostalima bi trebalo biti još lakše ulaziti u prilike jer je koncentracija obrane na njemu veća. Zašto ti nije tako je pitanje za Josepa. On u karijeri nije imao klasičnu 9ku osim Lewe. Ibrahimović, Eto'o, Mandžukić.... sa svima je ušao u sukob.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Pa kako je to Haalandova greška? Doveden je da trpa golove i to radi. Ostalima bi trebalo biti još lakše ulaziti u prilike jer je koncentracija obrane na njemu veća. Zašto ti nije tako je pitanje za Josepa. On u karijeri nije imao klasičnu 9ku osim Lewe. Ibrahimović, Eto'o, Mandžukić.... sa svima je ušao u sukob.

Nije Haalandova greska vec kazem da su slabiji sa njim timski. Nekako su predvidljiviji. 

 

Pa i Lewa nije bas klasicna 9tka vec i on voli da ucestvuje u igri, odlicno se zagradi, odlozi na stranu, zna da asistira. Posebno sa Milerom je imao sjajnu saradnju. Aguero takodje. 

 

Grealish jeste dao danas gol kao i protiv Chelsea ali im je totalni promasaj, brat davi onu loptu po 10tak sekundi i onda vrati nazad.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...