Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Pitanje za @Bugl Khan (može i za nekog drugog tko eventualno prati) - da li je Livaković najbolje rješenje za reprezentativnu jedinicu? Ja bih i Ivušića i Grbića ono malo što sam ih gledao stavio ispred. Malo sam ih gledao, to je problem (zato pitam).

 

Apropo ove priče sa crvenim i penalom, znam da sam gledao ranije da je po novim pravilima u tim nekim, ni sam se sad ne mogu sjetiti točno kojim sve situacijama - tipa zadnji igrač obrane i sl. da se sudi i jedno i drugo, slažem se da je glupo. Ne znam kakva je konkretno bila situacija u ovom meču.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gledan van, ludilo 1 said:

Pitanje za @Bugl Khan (može i za nekog drugog tko eventualno prati) - da li je Livaković najbolje rješenje za reprezentativnu jedinicu? Ja bih i Ivušića i Grbića ono malo što sam ih gledao stavio ispred. Malo sam ih gledao, to je problem (zato pitam).

Po meni nije. On je klasični shot stopper. To mu je najjača strana. Zakucan je za liniju non stop, nogom igra dosta slabo...

Ivušić je i po meni kompletniji golman. Ali se ozlijedio nakon što je izgledalo da je on ugrabio jedinicu. Grbić je najbolji od sve trojice, ali ne brani nigdje. Dok je branio u Lilleu, on je bio jedinica. Dugo tražimo prvog golmana i izgleda da je Livaković siguran za Katar.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ademi je rođeni Šibenčan. Igra za Makedoniju jer mu je dojadilo čekat poziv A reprezentacije.

 

Btw, sva sreća na VARu. Lagano bi nas ukrali za gol. 

S tim da su nas po meni ukrali za jedan. To kako su Petkoviću poništili gol je sramota. Ne da nije sigurno da je Perić napravio faul, nego je to bilo 15 metara od lopte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Drug Crni said:

Tomori penal i crveni..u 15' :frusty: Realno..da li je ovo i za crveni? Pa,penal je sam po sebi dovoljna kazna..

Crveni je dao jer je Tomori bio poslednji igrac odbrane. Meni ovo nije ni za penal. Maunt nije pao posle povlacenja, a ovakvih povlacenja ima mali milion na svakoj tekmi, pa se ne svira milion faula.

 

Ne znam da li ove sudije prolaze neki teat inteligencije. Ako ne prolaze, trebalo bi uvesti. Prosto je neprihvatljivo da se za ovo da crveni i upropasti narednih 70 i kusur minuta.

 

Odlicna tekma Seltika i Lajpciga. Nema golova, ali prsti na sve strane, a mahom pred golom Lajpciga. Po igri je Seltik zasluzio grupu da prodje, ali zato im je realizacija u evropi kriminalna.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam Salcburg zbog Pavlovića. Mislim da je odigrao vrlo dobro utakmicu. Maltene je svaki duel dobio sa bilo kojim igračem Dinama, a dobio ih je bar 20 na celoj utakmici. Da nije "krivac" za gol (zakačila ga lopta kod šuta Ljubičića i promenila pravac), rekao bih da je odigrao perfektno. Imao je i žuti pred kraj utakmice gde je dao Dinamu odličnu poziciju za slobodnjak iz koje su pogodili prečku. Potrebno mu je još iskustva na nekom top nivou ali se vidi da je odličan prospekt. Imao je takođe odličan prodor nekih 20-ak metara gde je prošao bar trojicu Dinamovih igrača i malo falilo da bolje uputi loptu pred gol Livakovića. Ti prodori iz dubine može se reći da će mu biti njegov tm jer i u reprezentaciji zna to da uradi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro da je našao klub gde će igrati. Za sada to je bitno ostalo bi samo trebalo doći na svoje. Zanimljivu ekipu ima Salcburg, igraju onako otvoren fudbal sa nekim greškama ali vidi se ideja neka. Dinamo bio bolji u prvom poluvremenu, nego što je u drugom, u nastavku Salcburg je baš mogao da ugrozi gol Dinama . Sučić je sjajan prospekt. Njegova rešenja su brutalno dobra, malo me podsetio na Modrića iako on igra rekao bih ofanzivnije malo no nije to problem da se koriguje kada pređe u neki jači klub pa postane kompletan igrač a verujem da hoće. Šeško im je isto dobar igrač, ali mislim da je trebao bolje da odigra ovu utakmicu, nekako je bio nedorečen i uvek mu je malo falilo da napravi nešto ali ili izgubi loptu ili su bili neki više nerezonski i slabi šutevi.

 

Dinamo krenuo pred kraj kada se izmene napravile malo odlučnije ali mislim da je remi pošten. Iako je Salcburg verovatno napravio za nijansu više na utakmici i mogao do drugog gola, opet nije to bila baš baš neka dominacija tako da stvarno mislim da je remi najpošteniji. Imao je i Dinamo periode kada je mogao do gola takođe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, i po meni je Sučić top prospekt a Šeško me ničime u ova dva meča nije impresionirao, donosio je neke krive odluke (čini mi se da je on kod prvog gola dodao loptu baš tamo gdje ne treba a onda se od Dinamovog igrača odbila baš tamo gdje treba - iz Salzburgove vizure naravno). Oni imaju tu mladost i poletnost, često igraju visoki presing i trkački su moćni. Što se Dinamovih igrača tiče, jako sam razočaran Ivanušecom, mali Špikić vrlo dobar. Oršića ne pamtim da sam ovoliko malo vidio u kontaktu s loptom kao u ove dvije tekme.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Bugl Khan said:

Ahahahahaha tek sad upalio i vidim Maccabi našamarao Juve 🤣🤣🤣🤣

Jel imaju oni koji bod?

Sad kad ih za vikend Jurić još u gradskom derbiju razbuca. 

Kakav fail sa vraćanjem Allegrija 🤣🤣🤣

 

Pa dobili su Maccabi u Torinu.

 

Dinamo mora da dobije Milan ako zeli da izbegne zavrsetak sezone u grupi jer u Londonu mogu samo da sanjaju i remi, a kamoli pobedu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Pa dobili su Maccabi u Torinu.

 

Dinamo mora da dobije Milan ako zeli da izbegne zavrsetak sezone u grupi jer u Londonu mogu samo da sanjaju i remi, a kamoli pobedu.

Ma ništa od toga. Salzburg je bio naša šansa i uzeli smo bod od 6. Zaslužili smo više, al ko te pita. 

Milan, a pogotovo Chelsea sad tek ulaze u peak forme, tako da sumnjam. Makar možda u Zg na neko ludilo možemo dobit Milan

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...