Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

Uh, zajebana LS, zestoki samari za Haifu u dva zadnja kola, 7 2 protiv PSGa i sada 1 6, Rengers se blamirao u svim utakmicama, a i Plzenj nije daleko od toga. Dinamo Zg je muski odigrao skoro sve, sem onih 0 4 protiv Milana, ali to je jedna od sest utakmica, ovo ostalo je bilo vise nego solidno i korektno i konkurentno. 

Izblamirao se i Atletiko Madrid sa fenjerom u grupi, Seltik takodje, samo dva poena, premalo za klub sa takvom tradicijom i navijacima, ali eto, Skoti su kao i nasa liga, dva tima, ostalo amateri. To se vidi u ovakvim utakmicama. 

Kopenhagen isto solidno igrao skoro sve utakmice, posebno ako se zna sa koliko mladih su igrali, mnogo klinaca od 2001 do 2004 , i to nosioci i starteri u utakmica LS. 

 

Sve u svemu, FKCZ bi se provela verovatno kao bosa po trnju, mozda ne bi primali golova kao kod Milojevica u onim sezonama, ali ne bi se bas lepo proveli tamo. Zavisi mnogo i od grupe, mi smo igrali egal sa tim Milanom pre godinu i po dana, ali LS je ipak drugacije od Lige Evrope, motiv i intezitet je na visem nivou. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Uh, zajebana LS, zestoki samari za Haifu u dva zadnja kola, 7 2 protiv PSGa i sada 1 6, Rengers se blamirao u svim utakmicama, a i Plzenj nije daleko od toga. Dinamo Zg je muski odigrao skoro sve, sem onih 0 4 protiv Milana, ali to je jedna od sest utakmica, ovo ostalo je bilo vise nego solidno i korektno i konkurentno. 

Izblamirao se i Atletiko Madrid sa fenjerom u grupi, Seltik takodje, samo dva poena, premalo za klub sa takvom tradicijom i navijacima, ali eto, Skoti su kao i nasa liga, dva tima, ostalo amateri. To se vidi u ovakvim utakmicama. 

Kopenhagen isto solidno igrao skoro sve utakmice, posebno ako se zna sa koliko mladih su igrali, mnogo klinaca od 2001 do 2004 , i to nosioci i starteri u utakmica LS. 

 

Sve u svemu, FKCZ bi se provela verovatno kao bosa po trnju, mozda ne bi primali golova kao kod Milojevica u onim sezonama, ali ne bi se bas lepo proveli tamo. Zavisi mnogo i od grupe, mi smo igrali egal sa tim Milanom pre godinu i po dana, ali LS je ipak drugacije od Lige Evrope, motiv i intezitet je na visem nivou. 

 

Bold 1: na žalost, mnogi ne shvaćaju koje su razlike u pitanju, pa se psuje i j..e mater treneru, igračima.... Istina je da smo nakon iznenađenja u prvom kolu i neočekivanih 3 boda protiv Chelsea, morali protiv Salzburga uzeti više. S obzirom na kvalitetu nas i njih. Ali da si prije natjecanja bilo koga pitao je li 4 boda nešto realno, svi bi rekli da. Iznad 4 boda uspjeh, ispod 4 boda neuspjeh. Tako da je Dinamo na kraju završio bodovno di realno i pripada. I što je još bitnije, što si napomenuo, nismo se osramotili.
 

Bold 2. Ovaj Milan je dosta drugačiji, da ne kažem jači. U tih godinu i pol su dosta sazrijeli, uzeli su Scudetto, neki igrači su dosta bolji nego su bili tada (Leao, Tonali). Iako su ostali bet par imena koji su tada bili u 11 (Kessie, Calhanoglu, Dalot, Donnarumma), meni djeluju kao dosta ozbiljnija momčad nego tada. Koliko pamtim, Zvezda je s njima igrala 2 egal utakmice. Nisam siguran da bi s ovim Milanom bilo isto. Al možda sam potpuno u krivu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj Milan nista spec. Cak ni Napoli mi nije nista spec, mada svaka cast na ovakvom startu sezone svakako. Mislim da italijanskim klubovima trenutno pomaze to sto je Juventus iznenadno propao, pa je liga ujednacena i kompetitivna, pa zbog imena, reputacije i promenjene percepcije, vecina italijanskih klubova u Evropi igra dobro, u poredjenju sa periodom od pre par godina kada je Juventus dominirao.

 

Ne vidim da su uopste ti timovi kvalitetniji sada nego sto su bili na -30 od onog Juventusa, mozda nesto malo. Ali ta izjednacenost i intenzitet u ligi sada im pomaze i u Evropi.

 

Generalno mi se cini da je ovo najslabija LS u ko zna koliko godina, bas mnogo krs timova, mnogi tradicionalno jaki timovi su u padu, najveci favoriti na papiru su timovi koji nikada nisu osvojili titulu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Meni je ovaj Milan nista spec. Cak ni Napoli mi nije nista spec, mada svaka cast na ovakvom startu sezone svakako. Mislim da italijanskim klubovima trenutno pomaze to sto je Juventus iznenadno propao, pa je liga ujednacena i kompetitivna, pa zbog imena, reputacije i promenjene percepcije, vecina italijanskih klubova u Evropi igra dobro, u poredjenju sa periodom od pre par godina kada je Juventus dominirao.

 

Ne vidim da su uopste ti timovi kvalitetniji sada nego sto su bili na -30 od onog Juventusa, mozda nesto malo. Ali ta izjednacenost i intenzitet u ligi sada im pomaze i u Evropi.

 

Generalno mi se cini da je ovo najslabija LS u ko zna koliko godina, bas mnogo krs timova, mnogi tradicionalno jaki timovi su u padu, najveci favoriti na papiru su timovi koji nikada nisu osvojili titulu.

Inter koji je uzeo scudetto s Lukakuom nije kvalitetniji od onih ranijih sezona. Milan sa sredine tablice pogotovo?
Zar već neko vrijeme timovi koji nisu uzeli titulu su najveći favoriti. Ali jedni imaju 3 lika koji šeću kad protivnik ima loptu, a drugi imaju genija nogometne igre koji troši miljarde i biva ismijan iz sezone u sezonu.

 

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Bukvalno u tri para ima pet mogucih osvajaca LS, u pet parova nula 😄

Jasno je da mislis na ova 2 derbija i City ali potcenjujes Napoli i Benfiku. 

Benfika je opasna takmicarska ekipa a Napoli igra ludilo fudbal tako da sa dobrim zrijebom itekako mogu da se nadaju necemu.

21 minutes ago, Drug Crni said:

Hahaha..sledi novo razocaranje za PSG..

Mnogo napadacke municije ima PSG ali ova 3 naprijed ne igra odbranu i to ce itekako Bajern eksploatisati koji trce non stop, imaju fenomenalne i brze igrace naprijed tako da PSG bas mora da odigra vrhunski dvomec da bi prosao. 

Svakako da ih raduje forma tog trojca naprijed ali nije bas bilo nekog velikog testa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 said:

 

Mnogo napadacke municije ima PSG ali ova 3 naprijed ne igra odbranu i to ce itekako Bajern eksploatisati koji trce non stop, imaju fenomenalne i brze igrace naprijed tako da PSG bas mora da odigra vrhunski dvomec da bi prosao. 

Svakako da ih raduje forma tog trojca naprijed ali nije bas bilo nekog velikog testa. 

Ma nemaju šanse. Ne postoji momčad koja to može trpiti. Može Mbappe uvaljat nešto iz kontre, Messi i Neymar izvest nešto specijalno, al na 180 min bi stavio plaću da Bayern prolazi.

Jedino ako nekog od njih ne stavi na klupu. Al trener im je takvo ime i autoritet da su šanse za to nepostojeće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Ma nemaju šanse. Ne postoji momčad koja to može trpiti. Može Mbappe uvaljat nešto iz kontre, Messi i Neymar izvest nešto specijalno, al na 180 min bi stavio plaću da Bayern prolazi.

Jedino ako nekog od njih ne stavi na klupu. Al trener im je takvo ime i autoritet da su šanse za to nepostojeće

To ako uradi, prolaze ali znamo svi da su sanse za to minimalne ( jedino povreda ako ih prinudi na to ). 

 

Bajern za razliku od njih igra tako sto se cio tim brani i cio tim napada a imaju Sanea, Manea, Gnabrija, Komana za kontre uz sjajne Musialu, Kimiha uz prebrzog Dejvisa tako da ce ih iskaznjavati Bajern za svako lelemudisanje ove trojke.

 

Svakako da ce biti fenomenalan dvomec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Mogao je Porto da izvuce lakseg protivnika, kad je vec bio prvi u grupi : (

 

Sto se derbija tice, mislim da L'pul lagano prolazi.
PSZ - Bajern 50-50.

Uh. S ovim se nikako ne bi složio. Ili će bit gusto, Ili Real rješava lagano. Ali da će Liverpool lagano preko Reala, za to bi trebalo oziljno odriješit kesu u zimskom prijelaznom roku. A i onda su Liverpoolu šanse 50% u najboljem slučaju.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 said:

To ako uradi, prolaze ali znamo svi da su sanse za to minimalne ( jedino povreda ako ih prinudi na to ). 

 

Bajern za razliku od njih igra tako sto se cio tim brani i cio tim napada a imaju Sanea, Manea, Gnabrija, Komana za kontre uz sjajne Musialu, Kimiha uz prebrzog Dejvisa tako da ce ih iskaznjavati Bajern za svako lelemudisanje ove trojke.

 

Svakako da ce biti fenomenalan dvomec.

Da, jer napadački potencijal PSG-a je nemoguć. Ostatak momčadi isto nije za bacanje 🤣
Ali, kao što sam več spomenuo na nekoj temi, kako se utakmice budu bližile kraju, tako je momčadi sve teže pokrivat šetnju ove trojice. Mislim, jedini baš pravi šetač je Messi. Ali što vrijedi ako se oni kao povuku na svoju polovicu dok se brane, kada tu nema prave volje za presingom, ili bilo kakvim igranjem obrane.

Link to comment
Share on other sites

Liverpulove sanse su mnogo vece nego u onim finalima. Jer je ovo dvomec,a Liverpul je jedan od klubova koji uzivaju u tom formatu takmicenja. Faktor te jedne utakmice koju igraju na Enfildu je znacajan..uvek mislim da ih je vraski tesko izbaciti u nokaut fazi..ovo im je najveca sansa da u sezoni naprave nesto znacajnije.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Liverpulove sanse su mnogo vece nego u onim finalima. Jer je ovo dvomec,a Liverpul je jedan od klubova koji uzivaju u tom formatu takmicenja. Faktor te jedne utakmice koju igraju na Enfildu je znacajan..uvek mislim da ih je vraski tesko izbaciti u nokaut fazi..ovo im je najveca sansa da u sezoni naprave nesto znacajnije.
 

Slažem se da je Anfield jedan od rijetkih domaćih terena u Ligi prvaka (u Europa ligi i Konferencijskoj ih ima dosta), ali isto tako mislim da Real nije momčad na koju će to imati tako veliki utjecaj. Ona Barca je na psihu izgubila to polufinale (corner taken quckly) jer je godinu prije prosula 4:1 protiv Rome, a godinu prije toga ih je Juventus razbio 3:0 u Torinu. Tako da su imali 2 sezone u nizu, prije tog Anfielda, gdje su teško stradavali na gostovanjima (i ispustili 3 gola prednosti iz 1. utakmice). Još je Dembele u zadnjim minutama u Barceloni zapucao zicer za 4:0. Igračima Barce se već na 2:0 na facama vidjelo da su izgubljeni. Hrabrili su se oni na poluvremenu kako im treba samo 1 gol, ali gotovi su bili. Kažem, Anfiled je težak teren za igrati (pogotovo dvomeč), ali Real nije momčad koja će se zbog toga raspasti, ili zbog toga ispasti iz natjecanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne kazem/ne mislim da ce se raspasti.

Samo kazem da je Liverpul,po meni,ultra zajeban na dve utakmice. Dok mi je Real npr.klub koji ne gubi finala,ali je malo ranjiviji u nokaut fazi. U miksu svega toga vidim neki sansu za Liverpul.

Naravno,mnogo ce zavisiti od forme,kadrovske situacije itd.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...