Jump to content

All over the world


A sad

Recommended Posts

8 minutes ago, djole said:

Pojasni 

 

Zemlje koje kritikuju Erdoganovu spoljnu politiku , dobijaju od njega etiketu "neprijatelja islama" ...

Cak i ne mislim da Erdogan ima neke ekstremne religijske svetonazore samo se sluzi ovima kao "korisnim budalama" za neke svoje ciljeve...

Link to comment
Share on other sites

Jeste tacno da on nema takve religijske svetonazore,ali je isto tako tacno da,u sirem smislu,pokusava da pirkaze "restauraciju" Otomanskog carstva sa njim na celu. Njegov uticaj danas znacajno prevazilazi granice Turske,bez obzira na tradicionalnu izdeljenost u islamskom svetu.
Pa kad on prozove Francusku i pozove na nekakav odgovor,imamo slike od Indonezije do Tunisa na kojima muslimani unistavaju francusku robu i proizvode npr.

Ne znam ko stoji iza ovog napada,ali Erdogan se ponasa i nastupa krajnje neodgovorno ne mareci mnogo na opasnost posledica koje mogu nastupati iz(a) toga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čovek koji pre nekoliko godina izjavi ovo: "If Europe continues this way, no European in any part of the world can walk safely on the streets.", je užasno opasan i kao što kaže @Crni Bombarders obzirom na širok uticaj koji danas ima, ovakvim izjavama i drugim radikalnim potezima kojima je sklon, može vrlo lako motivisati ektremiste na njesra koji se večeras desilo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Austrija posle ovoga a i Francuska pribeći rešenju problema slično kao Francuska sa romima pre ne sećam se koliko... 

Zaista, zemlje zapadne Evrope nisu sigurne uopšte. 

Ja kada sam živeo u USA sam imao takav osećaj nelagode tkr 2011/12...

Mislim da se tako osećaju i Francuzi, Englezi, Nemci, u svojoj zemlji. 

A Erdogan samo targetira. Turska je zvezda vodilja mnogim salafistima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, JohnnyDragon said:

Zaista, zemlje zapadne Evrope nisu sigurne uopšte. 

Ja kada sam živeo u USA sam imao takav osećaj nelagode tkr 2011/12...

Mislim da se tako osećaju i Francuzi, Englezi, Nemci, u svojoj zemlji. 

 

Nesigurnost je psihološka pojava, verovatnoća da se nastrada od terorista je vrlo mala.

Link to comment
Share on other sites

Ok, znamo sada da je lik Albanac poreklom iz Makedonije. Rođen 2000. u Beču(!), roditelji pobegli devedesetih trbuhom za kruhom, je l te....

 

Prvo, toliko o lajanju na talas migranata iz 2015.godine. A drugo, a bitno i u vezi sa prvim, i u Molenbeku i u Francuskoj, najčešće se na kraju ispostavi (evo sad i u Austriji) da te religiozne pičvajze pravi uglavnom druga generacija doseljenika/migranata/kako god. Evo konkretno ovaj, matorci došli devedesetih, rade, crnče od zore do mraka, dete slabog obrazovanja (pretpostavljam) i postaje easy target za nekog radikalnog imbecila koji bi da regrutuje fanatike. Nisi domaći niti ćeš ikada biti a više nemaš ni zemlju porekla, jer si tamo maltene turista i vidiš domovinu fazon jednom u godinu dana i ti si nigde, nit ovamo nit onamo. I tražiš pripadnost nekoj grupi, nečemu. Nemaš obrazovanje koje bi te dovelo do dobrog posla i zarade, ako i radiš, radiš nešto part time, bukvalno savršena meta za punjenje glave idiotlucima kojima im razno razni džihadisti lako napune glavu.

 

Naravno, ovo je generalizacija i svakako da nisu svi koji su druga generacija ni blizu toga, međutim ispostavlja se iz nekoliko primera po Evropi da je ta druga generacija zapravo značajno opasnija nego prva. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NMX said:

Ok, znamo sada da je lik Albanac poreklom iz Makedonije. Rođen 2000. u Beču(!), roditelji pobegli devedesetih trbuhom za kruhom, je l te...

 

Meni je ponasanje medija "malo" licemerno, naglasava se to njegovo poreklo (a ovi nasi, naravno, jedva docekali). Sad kao "eto, sve lose nam je doslo odnekud". Terorista je Austrijanac, rodjen je i odrastao u Austriji. Ne znam da li kad Alaba da gol za reprezentaciju naglasavaju da je poreklom iz Nigerije. Ne znam, ispravite me ako gresim.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Meni je ponasanje medija "malo" licemerno, naglasava se to njegovo poreklo (a ovi nasi, naravno, jedva docekali). Sad kao "eto, sve lose nam je doslo odnekud". Terorista je Austrijanac, rodjen je i odrastao u Austriji. Ne znam da li kad Alaba da gol za reprezentaciju naglasavaju da je poreklom iz Nigerije. Ne znam, ispravite me ako gresim.

Ali kad gol da Arnautović, onda je to Austrijanac srpskog porekla ili Šaćiri, Švajcarac albanskog porekla. Bar tu vidim neku doslednost. 😉 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Ali kad gol da Arnautović, onda je to Austrijanac srpskog porekla ili Šaćiri, Švajcarac albanskog porekla. Bar tu vidim neku doslednost. 😉 

 

Pa ne znam stvarno da li tamo u tim situacijama tako pisu (mislim na poreklo), - ako je ok, ali razumem sta si hteo da kazes, da se i tu malo vide dvostruki arsini. To su stvari koje mogu da budu jako opasne, videli smo i vidjamo to i ovde i dalje, nece takvo pisanje resiti problem, samo ga produbiti na nacin koji je @NMX fino elaborirao u centralnom pasusu svog posta.

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je jasno, samo ja mislim da bi isto napisali u našim medijima i da je napadač bio sprskog porekla, aj da lupim, da se zvao npr. Miša Vacić. 

Kod ovakvih slučajeva, uvek se gleda to poreklo (verujem i u drugim državama), jer niko ne očekuje da to bude neki Bastian Švajnštajger. Da li je licemerno....možda, ali "svi" smo odmah znali još sinoć da napadač nije 5. generacija Austrijanaca.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Meni je ponasanje medija "malo" licemerno, naglasava se to njegovo poreklo (a ovi nasi, naravno, jedva docekali). Sad kao "eto, sve lose nam je doslo odnekud". Terorista je Austrijanac, rodjen je i odrastao u Austriji. Ne znam da li kad Alaba da gol za reprezentaciju naglasavaju da je poreklom iz Nigerije. Ne znam, ispravite me ako gresim.

 

Nisam siguran šta želiš reći?

 

Quote

Reč je o radikalizovanoj osobi koja se osećala bliskom sa Islamskom državom", rekao je austrijski ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer na konferenciji za novinare.

 

Dakle zbog ovoga je bitno. Priča se o motivima, pa se u kontekstu toga pominje i država porekla. 

Link to comment
Share on other sites

@NMXjos sinoc razmisljam da,iako nemamo potrebne informacije i niko nije preuzeo odgovornost,postoji velika sansa da su pocinioci druga/treca generacija doseljenika. Posto je to vec postalo neko pravilo kod ovakvih teroristickih akata. A jedan od drugara iz Beca opleotm po migrantima i austrijskim vlastima "koje su ih pustile".
O statusima pojedinaca po fejsbuku da ne pricam..kakve predrasude :ajme:

Toliko smo potonuli u fashizam, da se zaista bojim na sta ce sve ovo kod nas da izadje.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

@NMXjos sinoc razmisljam da,iako nemamo potrebne informacije i niko nije preuzeo odgovornost,postoji velika sansa da su pocinioci druga/treca generacija doseljenika. Posto je to vec postalo neko pravilo kod ovakvih teroristickih akata. A jedan od drugara iz Beca opleotm po migrantima i austrijskim vlastima "koje su ih pustile".
O statusima pojedinaca po fejsbuku da ne pricam..kakve predrasude :ajme:

Toliko smo potonuli u fashizam, da se zaista bojim na sta ce sve ovo kod nas da izadje.


Ja sam ruku mogao da stavim da nije niko od ekipe koja je 2015. bežala iz Sirije/gde već, trbuhom za kruhom. To su ljudi koji su iz rata, nemaštine, odustva elementarnih uslova za život, došli u jebeni Beč, najbolji grad na svetu. I ta ekipa teeeško da ima želju da pravi sranje. Druga-treća generacija, however....kada prođe medeni mesec iseljenika i raja u koji su došli, kada prođe socijala na koju su se nakačili, kada mora da se radi i privređuje i kada to baš nije tako lako jer (i) nemaš bog zna kako obrazovanje jer su ti roditelji crnčili od jutra do sutra i nisu ti poklanjali mnogo pažnje i (ii) ti si i dalje a i uvek ćeš biti auslender, ti gde ćeš, šta ćeš i voila, eto ga neki batica koji ti puni glavu kako je ISIL do jaja stvar i kako te čeka džennet za razliku od života koji živiš gde si niko i ništa..i jbg.

 

A oplesti po migrantima je najlakše, easy target. Nije da ih ne razumem, pola naših se bune protiv migranata sezona 2015/2016 jer su odjednom povećali broj raspoložive radne snage pa ni poslovi nisu tako lako dostupni kao pre...Sve je potonulo u fašizam, sve. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste NMX, ali je dovoljno da je 1% došao sa nekom drugom željom i da bude sranja narednih decenija. Kao što se još tad pričalo, dolazili su ljudi iz Sirije, bežali od rata i nemaštine, ali se uz njih šlepalo i iz drugih država, koje nisu direktno zahvaćene ratom. Široka tema, ali kako kontrolisati šta će oni uraditi za 5-10 godina, ako su došli sa "određenim ciljem"? Ili šta će biti za 20 godina, kada stigne nova "druga generacija" ovih koji su došli pre par godina i ne žele probleme?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

Ja sam ruku mogao da stavim da nije niko od ekipe koja je 2015. bežala iz Sirije/gde već, trbuhom za kruhom. To su ljudi koji su iz rata, nemaštine, odustva elementarnih uslova za život, došli u jebeni Beč, najbolji grad na svetu.

 

Ne moze se tvrditi da su svi migranti koji su dosli iz Sirije ili Libije radikalni islamisti ... to je ono sto radi ekstremna desnica po Evropi i kod nas i na tome skuplja politicke poene ...

ALI !

 Ne moze se tvrditi da niko od tih izbeglica nema islamisticke svetonazore ... to je jednostavno zabijanje glave u pesak i guranje ozbiljnog problema pod tepih ....

Ja verujem da je u pocetku rata u Siriji vecina izbeglica bezala da samo sacuva goli zivot jer u rezimima kao sto je Asadov dovoljno je da ti je jedan clan porodice ili familije ili cak prijatelj protivnik rezima pa da tebe i celu tvoju porodicu "pojede mrak" ...

Kako je rat odmicao, razne salafisticke milicije i formacije su polako preuzimale primat u frontu protiv Asada i tu dolazi do sve vece radikalizacije clanstva...

Ovde ne mislim na ISIL vec na one ostale...

Od negde 2016 i pada Alepa pod kontrolu vlade u Damasku,inicijativa u ratu ponovo prelazi u ruke Asada,porazeni borci dobrim delom uvidjaju da se ovaj rat ne moze dobiti,jedan deo njih odlazi u Idlib koji je pod nekom vrstom Turske protekcije,ali jedan deo bezi i u Evropu....

Takodje postoje i informacije da je jedan deo njih koji je prebacen da se bori na strani GNA u Libiji dezertirao i pobegao u Evropu...

Koliki broj ekstremista je zavrsio u EU niko verovatno ne zna,jedno je imati neke ekstremne stavove,drugo je projektovati tako vidjenje sveta kroz akcije kao ona jucerasnja,ali definitivno problem postoji ....

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Jeste NMX, ali je dovoljno da je 1% došao sa nekom drugom željom i da bude sranja narednih decenija. Kao što se još tad pričalo, dolazili su ljudi iz Sirije, bežali od rata i nemaštine, ali se uz njih šlepalo i iz drugih država, koje nisu direktno zahvaćene ratom. Široka tema, ali kako kontrolisati šta će oni uraditi za 5-10 godina, ako su došli sa "određenim ciljem"? Ili šta će biti za 20 godina, kada stigne nova "druga generacija" ovih koji su došli pre par godina i ne žele probleme?

 

Evo i tebi i Maretu da ovde odgovorim...

 

Naravno da ne iskljucuje..pa u Parizu je pre par godina pičvajz napravio lik koji je prošao "balkanskom rutom", čak bio i registrovan da je kroz Srbiju prošao. Naravno da se ne može reći da je 100% tih 2015 izbeglica došlo zbog rata i nemaštine ali su se kao što kaže Mare tu zalepile i poražene strane kojih ima. Samo sam sve ono pričao jer se šablon napada primećuje i uglavnom su, ne uvek ali uglavnom, to druge generacije (nekad i treće) migranata. I to su uglavom radikalisti koji nisu u startu to bili, što je po meni veći problem od ovih što su direkt iz ISILA došli u prvi bezirk. Čak i za bezbedonosne službe je lakše da prate te što su došli u prvom talasu, nego ove što su kasnije to postali.

 

sad btw čitam, ovaj je ležao u zatvoru jer je hteo da se priključi ISISu, pa je pušten ranije....ako je to tačno, i ako ga nisu nadgledali nakon puštanja iz zatvora, to je baš fejl austrijskih obaveštajaca. I još nešto, austrija/nemačka će ovakve stvari saseći momentalno, da se ne ponavljaju tako često kao u Francuskoj npr. Što zbog manje muslimanske populacije, što zbog mnooogo ozbiljnije i nadrkanije policije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Crni Bombarder said:

@NMXjos sinoc razmisljam da,iako nemamo potrebne informacije i niko nije preuzeo odgovornost,postoji velika sansa da su pocinioci druga/treca generacija doseljenika. Posto je to vec postalo neko pravilo kod ovakvih teroristickih akata. A jedan od drugara iz Beca opleotm po migrantima i austrijskim vlastima "koje su ih pustile".
O statusima pojedinaca po fejsbuku da ne pricam..kakve predrasude :ajme:

Toliko smo potonuli u fashizam, da se zaista bojim na sta ce sve ovo kod nas da izadje.

 

@djole, mislim bas na ovo sto je Bombi ovde fino sublimirao.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije toliko tesko skupiti ovde bilo kakve politicke poene. Moze da se izgradi solidan argument.

 

Cak i da problem prave samo naredne generacije, do toga uopste ne moze da dodje ako ne pustis prvu generaciju unutra. Sto znaci da ovaj novi talas nece da ih kosta odma, vec potencijalno kroz nekih 15-20 godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...