Jump to content

All over the world


A sad

Recommended Posts

5 hours ago, RatzenStadt said:

@Darko , sta kaze carsija in Downunder ? Kad ce se Oziji vratiti u tip kicmenjaka i dati jasnu podrsku Zapadnoj Papui? 😄

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a1143QG_460svav1.mp4

Haha, valjda smo i sami videli kakvu kičmu imaju Australijski političari na slučaju Novaka. Imali su i zakon gde se nije smelo izveštavati o tretmanu azilanta na ostrvu Nauru, koje se i dalje koristi za procesiranje "boat people":

https://pmc.aut.ac.nz/pacific-media-watch/australia-rsf-protests-over-new-security-gag-over-reporting-refugees-9375

https://en.wikipedia.org/wiki/Nauru_Regional_Processing_Centre

 

Quote

Journalists were prevented from entering or reporting and staff members were gagged under draconian employment contracts that prevented them from speaking about anything happening in Australia's offshore detention centre, under threat of a prison sentence.[76] The Secrecy and Disclosure Provisions of the 1 July 2015 Australian Border Force Act ruled that workers who spoke of any incidents from within one of the centres would receive a 2-year prison sentence. This was later watered down in amendments put forward by Peter Dutton in August 2017, after doctors and other health professionals had mounted a high court challenge.[77] The amendments would apply retrospectively and stipulated that the secrecy provision would only apply to information that could compromise Australia's security, defence or international relations, interfere with criminal investigations offences, or affect sensitive personal or commercial matters.[78]

 

Toliko o demokratskim vrednostima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Planeta Zemlja nema previše ljudi. Ona ima previše sledbenika maltuzijanskih, anti-životnih i anti-humanističkih dogmi, koje ljude i ljudsku civilizaciju i njene vrednosti vide kao nekakav kancer planete koji treba odstraniti, skalirati nazad, depopulisati, vratiti na pećinske oblike tehnologije i društvene organizacije, gde je život kratak, mračan, težak i bolan ("harmoničan", kako bi rekli neki dok u kockastim naočarima, košuljama i bradama piju kapućino), i uz koje na Zemlji može da živi maksimalno 10 miliona ljudi.

 

To je, međutim, potpuno pogrešno. SVAKI problem (uključujući i ekološke) je fundamentalno problem znanja, KAKO konfiguraciju sveta A prebaciti u konfiguraciju sveta B, i ako je to dozvoljeno fizičkim zakonima - može se uraditi ako imate potrebno znanje! Mi danas možemo da pretvorimo živu u zlato zato što, za razluku od alhemičara, posedujemo korektno (naučno i tehnološko) znanje koje je potrebno da se to uradi. Prosečni kocka u univerzumu zapremine našeg solarnog sistema je potpuno prazan prostor (kakav mi ne možemo da napravimo na Zemlji) koji prosečno sadrži manje od jednog atoma (vodonika ili helijuma) po kubnom metru, temperature 2.7 Kelvina - ali uz potrebno znanje moguće je i tu kocku pretvoriti u solarni sistem bogat životom i naprednim civilizacijama i njihovim vrednostima. A znanje može posedovati samo univerzanli um - a jedini takav u poznatom univerzumu je čovek. Zato je čovek najvažnija stvar u univerzumu!

 

Danas će ljudska populacija dostići 8 milijardi. To je razlog za slavlje i optimizam.

 

https://www.un.org/en/desa/world-population-reach-8-billion-15-november-2022

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bohumilo said:

A znanje može posedovati samo univerzanli um - a jedini takav u poznatom univerzumu je čovek. Zato je čovek najvažnija stvar u univerzumu!

 

Nije tema, ali solidna uvodna recenica za jedan video koji sam gledao danas a izasao pre 5 dana:

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

 

Nije tema, ali solidna uvodna recenica za jedan video koji sam gledao danas a izasao pre 5 dana:

 

 

Eee, da. Taj rad predstavlja jedno originalno i potpuno šokantno novo rešenje Fermijevog paradoksa (Gde su svi?) - prezenter je zapravo završio izlganje umirujućom porukom "nećemo ih još detektovati", propuštajući čini mi se da naglasi najdramatičniji aspekt samog rada koji kaže da "kada ih detekdtujemo tada će biti kasno" jer oni putuju brzinom bliskoj brzini svetlosti - i jednu od onih ideja koje prosečnom čoveku definišu karijeru, a koje Robin Henson (inače ekonomista na Džordž Mejsonu u Virdžiniji) proizvodi na nedeljnom nivou. (Inače, kurioziteta radi, prazačetak ove ideje se može naći naći u jednom komentaru anonimnog komentatora na popularnom blogu matematičara Scotta Aaronsona još iz 2008. godine, u diskusiji u kojoj su učestvovali i ljudi kao što je SF pisac Greg Igan, futurista Andres Sandberg itd...)

 

btw, nešto možda malo bliže ovoj temi, nedavno sam gledao podkast sa Robinom Hensonom gde je kao kontratežu ostvarenja budućnosti ljudske civilizacije u svemiru (što je jedina moguća dugoročna opcija za opstanak ljudske vrste) eksplicitno naveo ove totalitarne maštarije o svetskoj vladi i "harmonizaciji" globalnog regulatornog aparata o kojem se sanja na Davosu, sa čime se u potpunosti slažem. Ja bih to klasifikovao u dve ključne paradigme moderne civilizacije: i) "paradigma Klausa Švaba" koja ultimativo nudi smrt ljudske civilizacije u pelenama za odrasle i ii) "paradigma Ilona Maska" (ili Konstantina Ciolkovskog) koja nudi mogućnost neograničenog širenja ljudske civilizacije i njenih vrednosti (sadašnjih ali pre svega budućih, za koje još ne znamo) prostranstvom svemira.

 

Edited by bohumilo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moram da kažem sranje reportiranje od strane BBC-a, očekivao sam veći standard on njih. Važan deo su izostavili:

 

Quote

"The latest articles on sex outside marriage and cohabitation state such complaints can only be reported by close relatives such as a spouse, parent or child."

 

Što manje više znači da su turisti bezbedni, ali opet - debilni zakon. 

 

Ovde je bolje objašnjeno:

https://www.news.com.au/travel/travel-updates/warnings/what-bali-sex-ban-means-for-aussies/news-story/c333fa91d211aac056ce69e2889253c0?utm_campaign=EditorialSB&utm_content=SocialBakers&utm_medium=Facebook&utm_source=news.com.au

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Quote

Cagil M. Kasapoglu
1h • 6 tweets • 2 min read

Istanbul Mayor Ekrem Imamoglu, a rival of Erdogan, sentenced to more than 2 years in prison and imposed a political ban for insulting public officials, in a ruling set to go to an appeal. In his 2019 local-election victory speech, he said those who annulled the vote were "fools".
Context: Imamoglu said he will appeal his conviction which would potentially extend the case beyond the elex due June 2023. Imamoglu made those remarks to reporters a few months after defeating Erdogan's ally in a re-run of local election held after his first victory was annulled 
Erdogan had refused to acknowledge Imamoglu's victory in Istanbul, a city which he ran before switching to national politics. And officials reported 'discovering hundreds of thousands of "suspicious votes". But Erdogan's ally lost in the re-run too. Was a big blow to Erdogan. 
A few months later Imamoglu called the people/officials who annulled the first vote "fools" and an Istanbul court sentenced him to two years and seven-and-a-half months in prison for defamation... 
Presidential and parliamentary elections in Turkey are scheduled to take place on 18 June 2023. (If not sooner) It will be a crucial one for the country. A main opposition presidential candidate has not yet been chosen despite rounds of talks between smaller allies. 
Imamoglu was seen as a potential presidential challenger to Erdogan but if convicted, his political career will be at risk. Other potential candidates are CHP's leader Kemal Kilicdaroglu and the mayor of Ankara Mansur Yavas (also CHP).
Crucial months ahead... 

 

Link to comment
Share on other sites

BRIKS je jalov plan od starta. Jedina vrednost istog je ekonomska saradnja ali onog trenutka kada Indija, J.Afrika  i Brazil budu dovedeni pred izbor "zapad ili Istok" rutinski će napustiti BRIKS jer imaju veću korist od trgovine sa zapadom nego sa Kinom. To nikad neće biti neki vojni savez ili nešto slično jer su primera radi Indija i Kina veliki rivali koji su u konfliktu oko Tibeta, Kašmira kao i uticaja u zemljama Azije. Oni će pre zaratiti nego biti saveznici.

 

Ovi okršaji na grinici su redovni, često bude i mrtvih. Prošle godine je bilo nekog dogovora da se vojske povuku sa granice ali od toga izgleda ništa jer je prošli petak opet bio neki obračun.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2022 at 4:14 AM, Klotzen said:

BRIKS je jalov plan od starta. Jedina vrednost istog je ekonomska saradnja ali onog trenutka kada Indija, J.Afrika  i Brazil budu dovedeni pred izbor "zapad ili Istok" rutinski će napustiti BRIKS jer imaju veću korist od trgovine sa zapadom nego sa Kinom.

 

Pod pojmom Zapad se podrazumijeva EU, SAD, Kanada, Australija, Novi Zeland, Japan, i Juzna Koreja. Mozda sam nekoga propustio, ali to je to, odprilke milijarda ljudi, sto je oko 12% svjetske populacije. Neka me neko ispravi ako sam nesto pogrijesio.

Sta bi se desilo da taj Zapad prekine trgovinu sa Kinom? Evo vidimo koliko se sve srozalo povodom sankcija prema Rusiji, moze se zamisliti da se i prema Kini tako nesto uradi.

Kako bi uticalo npr na Brazil da prekine trgovinu sa Kinom, ko bi to nadoknadio Brazilu i kako? I tako svi ostali iz te grupe da prekinu medjusobnu ekonomsku saradnju, sta bi im to dobro donijelo? 

Sta je dobro donio samo pokusaj ekonomskog rata izmedju USA i Kine? Nista, samo poskupljenja, nedostatak robe, finansijski haos, ogroman pad akcija na berzama, sto je direktno povezano sa penzionim fondovima, tako da su ljudi koji su decenijama ulagali u svoje penzione fondove sa ovom politikom, jednostavno opljackani.

Problem u ovakvom razmisljanju je pojednostavljene svetskih medjusobnih relacija i svodjenje na mikro svijet Srbije.

 

On 12/16/2022 at 4:14 AM, Klotzen said:

To nikad neće biti neki vojni savez ili nešto slično jer su primera radi Indija i Kina veliki rivali koji su u konfliktu oko Tibeta, Kašmira kao i uticaja u zemljama Azije. Oni će pre zaratiti nego biti saveznici.

 

Vojni savezi su civilizacijski prevazidjeni. Sama potreba za tim govori da nesto nije u redu sa ljudskim rodom.

Turska i Grcka su u istom vojnom savezu, a odnosi su non-stop na granici sukoba.

 

Znaci imas izbor da stvaras partnerstvo sa drugim drzavama na obostranu koristi ili da ides na sukobljavanje.

U prvom slucaju imas prosperitet, kao sto se desilo kada su SAD i Kina bili partneri ili Njemacka i Rusija. Ja ti mogu reci da je prije ovog zaostravanja odnosa SAD i Kine, ovde bilo svega, niske cijene, berza na vrhuncu, penzioni fondovi puni.

Sve se moglo priustiti bez nekih problema, hoces nova kola, nema problema, male kamate, automobila koliko hoces, ti kao kupac imas sve karte u tvojim rukama, a sada visoke kamate, automobila nema, moras da cekas mjesecima, u stvari niko ne zna kada ce biti isporuka, pa cak ni cijena. Sve je u nekoj magli. Buducnost je totalno neizvjesna.

 

Pojava BRICS-a je potpuno normalna u ovakvom svijetu, gdje se po svaku cijenu zeli odrzati neki unipolarni svijet, sto je u sustini nemoguca misija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa baš to sto pricas je preslikavanje Srbije u malom - puni dupe i hvataj radost dana, i to im je sve. Gore nego kuče, ili neka bude, onaj Domanovićev vo koji na kraju kaže nesto kao "mi volovi bar muknemo i mahnemo repom kad nas zlostavljaju, a ovi Srbi ni to, eto to je njihova građanska kuraž".

 

Mislim generalno si u pravu, ali to je utopija. Zato neprijatelje civilizacije treba stalno i sistematski guziti. Naročito ove koji su kao ona žaba iz priče koja je umislila da je vo, pa se nadimala dok se nije rasprsla. Takve treba nagaziti pa im pomoći da se rasprsnu brže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Evo npr @FrediB se cereka. Sta je smijesno forumski kolega?

Ako mislis da bilo sta od onoga sto sam rekao nije tacno, bio bih sretan da me ispravis.

 

Pozz

Taj naivni stav o svetu koji je carstvo gde caruje drugarstvo. 

Izvini, ali ljudska priroda tako ne funkcionise niti ce funkcionisati. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, FrediB said:

Taj naivni stav o svetu koji je carstvo gde caruje drugarstvo. 

Izvini, ali ljudska priroda tako ne funkcionise niti ce funkcionisati. 

 

E super, to je bolje od smijanja, makar znam sta hoces da kazes.

Vidi ja nikakvo drugarstvo nisam spominjao.

Zivim na Zapadu 27 godina i dobro znam kako je bilo na vrhuncu partnerstva USA i Kine. Jeste da ja ne zivim u USA, nego u Kanadi, ali Kanada je apsolutno zavisna od USA i ako je dobro u USA, dobro je i u Kanadi, a ako je lose u USA, lose je i u Kanadi.

Iste prodavnice, automobili, kuce izgledaju isto itd itd Postoje i razlike, uglavnom na stetu Kanade, npr mobilna telefonija, gorivo je skuplje, mada ga izvozimo u USA i slicno, ali tu je to odprilike.

Znaci prije 5-6 godina, u vrijeme vrhunca partnerstva Kine i USA, je bilo, mogu slobodno reci, blagostanje, sto sam vec rekao. Kupovalo se, putovalo se, jedan bezbrizan zivot.

Sada su odnosi Kine i USA jako losi, Kina se otvoreno proglasava kao neka opasnost po Ameriku, standard se srozao, buducnost neizvjesna.

Mene, kao gradjanina, kao i tebe, ili bilo koga, bilo gdje, prvo treba da zanima vlastito dupe, tj porodica, pa onda neposredna okolina, pa drzava i svi oni od kojih zavisi tvoj zivot, a zivot ko zivot, kvalitet najvise zavisi od para, ne da si bogatas, ali da imas dovoljno za pristojan zivot.

Kada se to ugrozi, sto je sada slucaj, onda kritika vlasti je najnormalnija pojava, a sadasnja vlast vodi vec duze vremena jednu nakaradnu politiku koja ugrozava moj standard, kao i sam zivot, kada se zdravstveni sistem sroza, sto je slucaj sada u Kanadi.

 

Onima koji su na vlasti, nikada nista ne fali, oni su obezbjedjeni u svakom sistemu, bez obzira da li je to USA, Rusija, Kina, EU. 

Za obicne gradjane je drugacija prica, prilikom zaostravanja odnosa, oni ce da plate svu cijenu, kao sto mi sada placamo. Politicka elita ce i dalje da jede kavijar i mislite samo kako da sacuvaju svoje pozicije.

Zivjeti u Srbiji, a braniti Ameriku, Kinu, Rusiju, Nemacku, tj Bajdena, Shija, Putina, Ursulu itd u njihovim zlatnim odajama je besmisleno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Niko ne brani ta lica nego princip. Neprijatelji civilizacije napadaju civilizaciju i to je to. Čak to i ne kriju. Putler i vojno napada. Oni neće te stvari o kojima pričaš nego da oni budu kalif umesto kalifa. I nije ovo poslednje sto kazes besmisleno. Ocigledno se psihopatsko zlo koje u svojoj bolesti uvek nađe način da za sebe misli da je žrtva upravo zbog toga nikad samo neće promeniti*, znači to može da uradi samo neko spolja, na ovaj ili na onaj nacin. Zato je važno ko spolja drži najveću batinu. Mada je kad se tako gleda i putler koristan, jer je podstakao zlo da se potpuno razotkrije, pa će zato kad bude pravi trenutak tom batinom dobiti 50 a ne 25. To je dobro.

 

* Na primer, danas su nekoliko iskota oba spola starosti od 7 do 12 godina, par sati bacali petarde, od najslabijih, do nekakvih od kojih se na 15 m oseća udar vazduha. Godinama postoji zakon sa bas velikim kaznama u vezi toga. Zašto ga ne primenjuju? Jos mislioci u zlu (i to oni navodno progresivni) u jednom tekstu pisu kako za psihopate, ne rade oni nista pogresno kad bacaju smeće u reke (ili petarde), nego onaj ko ih prijavi ne valja, a u drugom tekstu pisu kako njihovo "drustvo" (ako se ta travestija tako moze nazvati) treba da od malena svakoga ko npr ucitelju prijavi nekoga kad se ponaša  ostrakuje kao kolaboracionistu itd. Potpuna salata u glavama.

 

E, zato je potreban onaj sa batinom spolja. Od njih nema nista. I taj treba da bude zna se ko - onaj ko insistira na tome da je prioritet uspostavljanje sistema i primena zakona. Sigurno ne takvi isti, samo gori, jos pa agresivni, koji hoce da menjaju svetski poredak. Rani kuče pa će te ujede, to su takvi. Zato ih treba guziti. To je dobro.

 

A ovi obicni građani što zbog toga imaju te probleme, pa treba i oni nešto da doprinesu.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Amigo said:

 

Pod pojmom Zapad se podrazumijeva EU, SAD, Kanada, Australija, Novi Zeland, Japan, i Juzna Koreja. Mozda sam nekoga propustio, ali to je to, odprilke milijarda ljudi, sto je oko 12% svjetske populacije. Neka me neko ispravi ako sam nesto pogrijesio.

Sta bi se desilo da taj Zapad prekine trgovinu sa Kinom? Evo vidimo koliko se sve srozalo povodom sankcija prema Rusiji, moze se zamisliti da se i prema Kini tako nesto uradi.

Kako bi uticalo npr na Brazil da prekine trgovinu sa Kinom, ko bi to nadoknadio Brazilu i kako? I tako svi ostali iz te grupe da prekinu medjusobnu ekonomsku saradnju, sta bi im to dobro donijelo? 

Sta je dobro donio samo pokusaj ekonomskog rata izmedju USA i Kine? Nista, samo poskupljenja, nedostatak robe, finansijski haos, ogroman pad akcija na berzama, sto je direktno povezano sa penzionim fondovima, tako da su ljudi koji su decenijama ulagali u svoje penzione fondove sa ovom politikom, jednostavno opljackani.

Problem u ovakvom razmisljanju je pojednostavljene svetskih medjusobnih relacija i svodjenje na mikro svijet Srbije.

 

 

Vojni savezi su civilizacijski prevazidjeni. Sama potreba za tim govori da nesto nije u redu sa ljudskim rodom.

Turska i Grcka su u istom vojnom savezu, a odnosi su non-stop na granici sukoba.

 

Znaci imas izbor da stvaras partnerstvo sa drugim drzavama na obostranu koristi ili da ides na sukobljavanje.

U prvom slucaju imas prosperitet, kao sto se desilo kada su SAD i Kina bili partneri ili Njemacka i Rusija. Ja ti mogu reci da je prije ovog zaostravanja odnosa SAD i Kine, ovde bilo svega, niske cijene, berza na vrhuncu, penzioni fondovi puni.

Sve se moglo priustiti bez nekih problema, hoces nova kola, nema problema, male kamate, automobila koliko hoces, ti kao kupac imas sve karte u tvojim rukama, a sada visoke kamate, automobila nema, moras da cekas mjesecima, u stvari niko ne zna kada ce biti isporuka, pa cak ni cijena. Sve je u nekoj magli. Buducnost je totalno neizvjesna.

 

Pojava BRICS-a je potpuno normalna u ovakvom svijetu, gdje se po svaku cijenu zeli odrzati neki unipolarni svijet, sto je u sustini nemoguca misija.

 

Ti nikad ne gledaš kontekst priče negu upadaš u nju kako tebi odgovara.

 

Prvo treba da znaš da rusofili i kinezofili predstavljaju BRIKS kao nešto što će da okonča prevlast zapada kako ekonomski tako i vojno i da ja to komentarišem sa te strane. Većina njih nema uopšte pojma o tome o čemu priča pa im nije ni zameriti ali postoje neki koji svesno spinuju priču da se što više ljudi upeca u te laži. Ti si jedan od tih koji je naseo na demagošku priču o broju stanovnika. Kakve veze ima broj stanovnika kada pričamo o ekonomskom ratu. U ekonomskom ratu se ratuje novcem što znači da se gleda BDP. Zapad trenutno ima 2/3 svetskog BDP-a i kada izgubiš zapad izgubio se 2/3 svetskog tržišta. Još je veći procenat napredne tehnologije u njihovim rukama tako da kada izgubiš njih izgubio si pristup bar 80% napredne tehnologije.

 

Za razliku od Rusije koja izvozi sirovine Kina izvozi gotove proizvode i sankcije njima su put u propast Kine. Sa druge strane Kina ima jako malo strateških proizvoda koje mogu da poremete svetsko tržište. Imaju par ruda koje jesu deficitarne ali i one su zamenjive i to još lakše nego ruski gas. Kina izolovana je Kina Mao Ce Dunga u kojoj vlada beda i koja ne može više nikog da ugrožava. To je Kina koja dalje od svojih granica ne može da dobaci i to je kraj njihovoj imperijalnoj politici. Kinezi to znaju i zato ne prozivode haos u svetu kao što to radi Putin jer su svesni da su mnogo ranjiviji od njega.

 

Na primeru Ukrajine i Baltičkih republika vidimo da vojni savezi nisu nikako prevaziđeni. To se moglo reći 90-ih kada se činilo da bi Rusija mogla postati normalna zemlja a Kina bila preslaba ali sada kada vidimo da te dve zemlje bez pardona napadaju i otimaju teritoriju drugima vojni savezi su još bitniji nego u periodu hladnog rata. Vidimo da Ukrajina strada baš zato što nije ni u jednom savezu dok Baltičke Republike mogu otvoreno da prkose Putinu jer su sigurni u NATO.

 

Sukob sa Kinom je neminovan jer je Kina izabrala ekspanziju a to znači sukob sa Zapadom. Otkad je sveta i veka to ti je tako i svetski ratovi su bili baš zbog toga što neko nije bio zadovoljan sa "podeljenim kartama" pa je odlučio da on uradi novu "podelu karata". Naravno da to nije dobro ali dobar svet postoji samo u izjavama misica kada pričaju šta žele svetu. Od toga se treba otrezniti što pre i početi sagledavati svet onakav kakav je realno. Srbija je devedesetih i stradala jer mi nismo shvatili šta znači pad Varšavskog Pakta i SSSR.

 

BRIKS je nešto što ti daje povlastice u trgovini i svi su ušli u isti zbog Kine i trgovine sa njima. Ako ih neko stavi pred izbor da izgube zapadno ili kinesko tržište sam promisli šta će svaka od tih država da odabere, to je suština te rečenice koju si kvotovao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...