Jump to content

All over the world


A sad

Recommended Posts

2 minutes ago, Constantin said:

Neki strani mediji šuškaju da je riknuo i da će ga naslediti sestra...

 

Ako je mrtav, moglo bi svasta da se desi u vakuumu. Bogtepito kako tamo stvari stoje, je li srcka ili mozda misomor?

 

Pod uslovom da se nesto ipak desava. Mozda se Kim samo izolovao radi korone?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

 

Ako je mrtav, moglo bi svasta da se desi u vakuumu. Bogtepito kako tamo stvari stoje, je li srcka ili mozda misomor?

 

Pod uslovom da se nesto ipak desava. Mozda se Kim samo izolovao radi korone?

 

 

Sve je moguće....a ne možeš da nigde probiješ. Ne mogu das se setim gde natrčah na net-u, kao "nezvanično" završio kao deda i otac, infarkt i da će ga naslediti rođena sestra (to kod nekih naših videh)....videćemo. 

Koliko bi bilo realno da se pojavi neki Severnjak i založi se za ujedinjenje dve Koreje..

Link to comment
Share on other sites

I ja sam sinoc malo istrazio i nasao sam neki azijski sajt na engleskom ali nisam uspio nista narocito prokljuviti. Njega toliko i ne zanima sta internacionalno misle o njemu, vide li ga ili ne. Tamo to stanovnistvo je svakako ubiveno u pojam da se smiju zanimati je li krmak riknuo ili je u ljetnikovcu.

 

Saznacemo kad vise ne budu mogli kriti. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kinezi su poslali lekarski tim da vide jel ima nade ili da ga dotepaju...

Inače, Kinezi, ga uopšte ne smatraju za ozbiljnu pretnju (po okolinu i šire) i kažu da je vrlo komičan lik.

Kakav je stav "zvanične" Kine ne znam...Brat Xi je nešto zauzet, pa nisam mogao...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne smatram ga ni ja ozbiljnom prijetnjom, osim sto ima nuklearke ali sumnjam da bi se ikada usudio... Elem, njegovo postojanje najvise steti tom narodu tamo koji zive kao zivotinje, u konstantnom strahu i pod opresijom. Da ne pricamo o tome koliko su zaostali za ostatkom svijeta po svim parametrima.

 

Bas bi bilo dobro da se ta kriminalna dinastija rasformira i pozatvara ili povjesa, da taj narod malo prodise. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni oni mnogo podsećaju na "nas"...kako na Yugoslaviju u doba Tita, tako i sada. Postoje mnoge stvari koje su istovetne sa sadašnjom Srbijom. Razlika je doduše, u njihovu korist, što se tiče izgleda gradova....manje su ružni nego naši. Nego, to nema veze, meni je interesantno prepucavanje raznih analitičara po tabloidima, poput Sun-a i sl. koji razvijaju mogući scenario nakon njegove smrti. Od intervencije, nakon nastalog haosa, Južne Koreje i SAD do ulaska KIne u Severnu Koreju....smeške. A može ozbiljno da bude...:smiley13:

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Honey Badger said:

Ne smatram ga ni ja ozbiljnom prijetnjom, osim sto ima nuklearke ali sumnjam da bi se ikada usudio... Elem, njegovo postojanje najvise steti tom narodu tamo koji zive kao zivotinje, u konstantnom strahu i pod opresijom. Da ne pricamo o tome koliko su zaostali za ostatkom svijeta po svim parametrima.

 

Bas bi bilo dobro da se ta kriminalna dinastija rasformira i pozatvara ili povjesa, da taj narod malo prodise. 

 

To nema nikakve veze sa njegovim postojanjem. Pa nije on uveo takav sistem, vec ga je nasledio. Kad on vise nebude postojao, nista se nece promeniti osim imena diktatora. 

 

Taj sistem moze da se promeni iskljucivo spoljnim uticajem, i to vojnom intervencijom USA i njihovih saveznika ili unutrasnjim vojnim pucem prokineskog dela vojske (eventualno kineska intervencija usled nekog raspada prilikom promene vlasti). Ali druga opcija je malo verovatna jer je u kini na vlasti trenutno tvrda komunisticka struja.

 

Mada ne pratim bas u poslednje vreme sta se desava oko debelog. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, A sad said:

 

To nema nikakve veze sa njegovim postojanjem. Pa nije on uveo takav sistem, vec ga je nasledio. Kad on vise nebude postojao, nista se nece promeniti osim imena diktatora. 

 

Taj sistem moze da se promeni iskljucivo spoljnim uticajem, i to vojnom intervencijom USA i njihovih saveznika ili unutrasnjim vojnim pucem prokineskog dela vojske (eventualno kineska intervencija usled nekog raspada prilikom promene vlasti). Ali druga opcija je malo verovatna jer je u kini na vlasti trenutno tvrda komunisticka struja.

 

Mada ne pratim bas u poslednje vreme sta se desava oko debelog. 

 

Pa naveo sam da se radi o dinastiji koja tamo pali i zari od kako su zajahali. Ako je debeli sada ugasio, znaci da njegovo i nije tako dugo trajalo i nadati se da ce zamjena biti netabilnija i kraca.

 

Ne pratim ni ja, aktuelno je zato sto je nestao

Link to comment
Share on other sites

Ma nije riknuo. Obaveštajna služba J. Koreje zna sve šta se tamo dešava i da se tako nešto desilo oni bi prvi objavili to da podstaknu haos u S.Koreji. A koliko vidim njihovi mediji ne objavljuju ništa slično.

 

Dok mi brinemo o Kimu u Izraelu dogovorena vlada. Likud i Plavo-Beli napravili dil. Bibi će biti premijer prvih godinu i po a Ganc drugih godinu i po mandata.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Klotzen said:

Ma nije riknuo. Obaveštajna služba J. Koreje zna sve šta se tamo dešava i da se tako nešto desilo oni bi prvi objavili to da podstaknu haos u S.Koreji. 

 

Mislis da njihova sluzba ima ljude na severu?

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio to detaljno pa nemam neko misljenje sta je sa njim. Skoro je bio slican slucaj sa nikaragvanskim diktatorom Danijelom Ortegom, on je vec star i ima ozbiljnih zdravstvenih problema. Nije ga bilo u javnosti vise od mesec dana, vladini zvanicnici su odbijali da odgovaraju na pitanja gde je, pocele su razne spekulacije, kada su vec svi poceli da spekulisu da je umro on se pojavio ziv i zdrav. 

 

Kada je libijski general Haftar doziveo mozdani udar, prebacen je na lecenje u Pariz, iz njegove frakcije su objavili da je umro, imenovali su naslednika i poceli da pripremaju sahranu, ali se posle par nedelja on vratio ziv i prilicno zdrav.

U Nigeriji opozicija tvrdi da je aktuelni predsednik, koji ima zdravstvenih problema, umro i da ga glumi neki lik iz Sudana. Tako mrtav je ponovo izabran za predsednika. 

Neki prebezi iz Venecuele koji su bili bliski pokojnom predsedniku Cavezu, tvrde da je on umro tri meseca pre nego sto je objavljena njegova smrt, a da se cekalo dok se ne srede sve stvari oko imenovanja naslednika, Maduro nije bio bas omiljen u partiji.

 

Ima raznih slucajeva, Severna Koreja je najzatvorenija drzava na svetu i informacije odatle sporo dolaze u ostatak sveta. Kad se nije jasno utvrdilo sta se desavalo u drugim, znatno otvorenijim drustvima, tek ovde ce se tesko doci do istine. U svakom slucaju toliko dugo otsustvo iz javnosti jeste razlog za sumnju da se nesto desava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AgroLaki said:

 

Mislis da njihova sluzba ima ljude na severu?

 

Naravno da imaju. Ako se vratimo na streljanje teče to su objavili J.Korejski mediji od izvora poznatih samo redakciji. Od njihovog građanskog rata na ovamo to tako funkcioniše. Na taj način se i zna da ovaj nikad nije ni prekidao rad na raketama nego je samo selio postrojenja i uzdržavao se od proba pošto to može da se detektuje iz satelita i/ili radara. Ovo sada oko smrti odnosno kome forsiraju mediji iz Japana i HK. Nisam proveravao koliko su ti mediji uopšte ozbiljni ali Korejski i dalje nemaju nikakava "saznanja" o tome.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, A sad said:

 

To nema nikakve veze sa njegovim postojanjem. Pa nije on uveo takav sistem, vec ga je nasledio. Kad on vise nebude postojao, nista se nece promeniti osim imena diktatora. 

 

Taj sistem moze da se promeni iskljucivo spoljnim uticajem, i to vojnom intervencijom USA i njihovih saveznika ili unutrasnjim vojnim pucem prokineskog dela vojske (eventualno kineska intervencija usled nekog raspada prilikom promene vlasti). Ali druga opcija je malo verovatna jer je u kini na vlasti trenutno tvrda komunisticka struja.

 

Mada ne pratim bas u poslednje vreme sta se desava oko debelog. 

 

Pazi, za onaj jadan narod tamo bi vec bila nebo i zemlja razlika da budu kao Kina / Vijetnam sto se tice otvorenosti. Navijam za kinesku intervenciju kad je vec zapadna neizvodljiva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ozu said:

 

Pazi, za onaj jadan narod tamo bi vec bila nebo i zemlja razlika da budu kao Kina / Vijetnam sto se tice otvorenosti. Navijam za kinesku intervenciju kad je vec zapadna neizvodljiva

Poprilično veliki resurs u jeftinoj radnoj snazi, ne verujem da će tek tako Južna Koreja i USA da to ispuste....

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

Poprilično veliki resurs u jeftinoj radnoj snazi, ne verujem da će tek tako Južna Koreja i USA da to ispuste....

Sa druge strane,ne verujem da ce Kina biti sretna da im se j.korejska ili americka vojska pojavi na granici...

Zato mislim da S.Koreji nece dozvoliti da verbalno prepucavanje sa Amerikom predje u oruzani sukob,verovatno ce ako treba i silom postaviti kooperativnijeg vodju u Pjongjangu...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mare80 said:

Sa druge strane,ne verujem da ce Kina biti sretna da im se j.korejska ili americka vojska pojavi na granici...

Zato mislim da S.Koreji nece dozvoliti da verbalno prepucavanje sa Amerikom predje u oruzani sukob,verovatno ce ako treba i silom postaviti kooperativnijeg vodju u Pjongjangu...

Zna se ko bi bio naslednik, njegova sestra:

Sestra Kim Džong Una sve moćnija - Sputnjik Srbija

 

međutim:

https://nova.rs/region/kim-dzong-un-je-ziv-i-zdrav/

ne da se debeli....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...