Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

6 hours ago, vilhelmina said:

 

Btw, prosecna cena kvadrata stana u Spaniji je oko 1500, u Svedskoj preko 4000 evra, tako da i to valjda nesto govori.

 

Edit: glupi spellcheck

 

 

Prag, 6-10k za m2, jer idu Rusi i Kinezi sa kešom u najlon kesama, zabole ih q pošto je, legalizuje se crna kinta. Šolta 4k za kvadrat, including peškire za plažu i kašičice za kafu, sa svih prozora se vidi more a na plažu je to 100 stepenica + 20m. Dobar deal.

Link to comment
Share on other sites

Bas ste me iznenadili sa ovim u vezi hrane - moram da pohvalim moju drzavu Francusku gde se kult dobre hrane i dalje gaji, postoji manje kvalitetna hrana koja se kupuje jeftinije ali uglavnom je hrana sasvim ukusna tj normalna u velikoj vecini samoposluga i pijaca

 

Sto se tice stanova i imovine koliko ja znam u Nemackoj ne postoji obicaj da se tako izrazim da s ekupuje stan, kuca nego se iznajmljuje, u Francuskoj svi kupuju cim pocnu da rade, obicno manji pa onda veci stan, kucu, iznajmljivanje stanova s druge strane u Francuskoj je prilicno skupo a u Nemackoj relativno (u odnosu na Francusku) bitno jeftinije

Link to comment
Share on other sites

I ja sam zbunjena u vezi hrane, definitivno konzumiram meso. Naravno izbegavam sada ono koje ima etiketu "prethodno smrznuto", to nema ukus. I ne kupujem meso, voce I povrce u ovim mojim lokalnim prodavnicama, to moze u kuci da stoji jos nedelju dana da sazri, ili je pokvareno sutra. Ne kupujem u Wholefoods, koje je @Baby pomenula, Publix mi je totalno ok, jer WF samo naplacuje vise za etiketu. Nekad sam u Pensilvaniji isla na farmers market, jer su Amishi imali bolju ponudu. Ali ovde za zadnjih godinu dana uglavnom Publix, nije lose.  

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Div said:

To je od skoro?

Čini mi se da je pre 2-3 godine bilo znatno manje.

 

Ne. Tržište stanova su sjebali Rusi ima jedno 10 godina. Kupuju, ne pitaju za cenu, a naša deca su podstanari. Kome nisu dali roditelji, hipoteka do penzije, a ne smeš da se razboliš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ciao said:

Bas ste me iznenadili sa ovim u vezi hrane - moram da pohvalim moju drzavu Francusku gde se kult dobre hrane i dalje gaji, postoji manje kvalitetna hrana koja se kupuje jeftinije ali uglavnom je hrana sasvim ukusna tj normalna u velikoj vecini samoposluga i pijaca

 

Sto se tice stanova i imovine koliko ja znam u Nemackoj ne postoji obicaj da se tako izrazim da s ekupuje stan, kuca nego se iznajmljuje, u Francuskoj svi kupuju cim pocnu da rade, obicno manji pa onda veci stan, kucu, iznajmljivanje stanova s druge strane u Francuskoj je prilicno skupo a u Nemackoj relativno (u odnosu na Francusku) bitno jeftinije

 Minhen je skuplji od Londona, kvadrat 10.500 ( Pariz je kvadrat 13.500), a ni Frankfurt, Hamburg, Berlin ne zaostaje.

Ja sam kupila stan krajem devedesetih za 200.000 evra ( sada je i otplacen) i sada vredi 700.000 nego necu da ga

prodajem😁 Iznajmljivanje ide i do 3.000,-- a naravno da ima i za 1000, ali nisi u Hamburgu, Minhenu, Berlinu.

 

U Nemackoj ima stotine hiljada stanova koji su u vlasnistvu komuna i u njima je kirija prilicno niska ( mozda 500-600 evra),

otuda taj obicaj nekupovanja, a sada ovih jeftinih vise i nema, a skupe ne moze normalan covek da plati.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alberto.ascari said:

 

Ne. Tržište stanova su sjebali Rusi ima jedno 10 godina. Kupuju, ne pitaju za cenu, a naša deca su podstanari. Kome nisu dali roditelji, hipoteka do penzije, a ne smeš da se razboliš.

U Budimpesti je situacija jos drasticnija i ne verujem da su Rusi ti koji su poremetili trziste nekretnina po Evropo.

Mene vise zanima ko su vlasnici tih nekretnina koji mrtvi ladni uzimaju 1,5 miliona evra za stan od 120 kvadrata.

 

Primer iz Budimpeste:

 

https://www.immobilienscout24.de/expose/150687610?referrer=RESULT_LIST_LISTING&searchId=5ed8d971-6c8b-39f7-85e0-c0f6eb30c590&searchUrl=%2Fhu%2Fbudapest-stadt%2Fwohnung-kaufen&searchType=district#/

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alberto.ascari said:

 

Ne. Tržište stanova su sjebali Rusi ima jedno 10 godina. Kupuju, ne pitaju za cenu, a naša deca su podstanari. Kome nisu dali roditelji, hipoteka do penzije, a ne smeš da se razboliš.

Ja sam jako skoro kupio stan u Pragu. Kako smo išli i gledali stanove imali smo dva slučaja - jedni su mislili da smo Rusi što hoće u kešu da kupe pa nam dižu cenu dodatno 😄 a drugi skontaju da nismo Rusi pa se obraduju jer nismo okupatori.

 

Konkretno ta porodica od koje smo kupili stan su posle nekih 20 minuta poznastva rekli - "dobro da niste Rusi ili nedajbože oni tamni ljudi iz koznakakve vukojebine"

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Selina said:

U Budimpesti je situacija jos drasticnija i ne verujem da su Rusi ti koji su poremetili trziste nekretnina po Evropo.

 

 

U CZ definitivno jesu. U mom kraju su dva developmenta jedan ceo useljen, drugi u poslednjoj fazi izgradnje, ne čuješ drugi jezik osim ruskog. A kupuju i starije.

 

1 hour ago, Selina said:

 

Mene vise zanima ko su vlasnici tih nekretnina koji mrtvi ladni uzimaju 1,5 miliona evra za stan od 120 kvadrata.

 

 

To je potpuno svejedno, dok ima ko da da, ima i ko da uzme. 

2 minutes ago, Nicklord said:

Ja sam jako skoro kupio stan u Pragu. Kako smo išli i gledali stanove imali smo dva slučaja - jedni su mislili da smo Rusi što hoće u kešu da kupe pa nam dižu cenu dodatno 😄 a drugi skontaju da nismo Rusi pa se obraduju jer nismo okupatori.

 

Konkretno ta porodica od koje smo kupili stan su posle nekih 20 minuta poznastva rekli - "dobro da niste Rusi ili nedajbože oni tamni ljudi iz koznakakve vukojebine"

 

 

 

 

Mi smo odustali od kupovine u Pragu jer je ROI 100 godina, to nema ekonomiku. Zato smo kupili u Rvackoj, tamo bi to moglo da ima nekakav ROI, ali neću, to je za leisure.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...