Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Pre neki dan predala zahtev za nemacko drzavljanstvo - paket dokumenata bio 475 grama tezak!

 

Od 2008. radim, uplacujem poreze, osiguranja, doprinose...traze mi skoro pa i "krvnu sliku" za taj zahtev.

 

Za to vreme, preko 2 miliona izbeglica doslo u DE - vrlo mali procenat radi, vecina zena  koje su dosle iz Azije, Afrike retko kad i nadje neki posao. A i sto bi:

 

"From January 2024, the maximum amount of the Child Allowance is to increase from the previous 250 euros to 292 euros per child, per month."

 

Pa ti vidi - 3 dece, 1000 eura.... 

 

I ja sam Ausländer, nikad ni u jednoj drzavi na drzavnoj grbaci, ni socijalnim davanjima. 

Zivo me zanima hocu li ispuniti visoke kriterijume i uslove i dobiti drzavljanstvo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sunshine State said:

Pre neki dan predala zahtev za nemacko drzavljanstvo - paket dokumenata bio 475 grama tezak!

 

He? 

 

Ja popunio zahtev na internetu, ni jedan papir. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Eddard said:

 

He? 

 

Ja popunio zahtev na internetu, ni jedan papir. 

 

Moj Landratsamt trazi postom 😞

 

A poenta je u kolicini papirologije koju treba da prilozis, da bi ti case bio sto jaci/kompletniji - ja sam predala najmanje 50 razlicitih dokumenata

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kopije pasosa, Aufenthaltstittel, TK versicherungs kartica, vozacka

CV, B1 diploma, integracioni kurs, moja univerzitetska diploma 

Izvod iz maticne knjige rodjenih i vencanih

Ugivor o radu

Poslednje 3 plate, poslednje 3 godine poreske prijave, izvestaj penzionog (drzavnog i privatnog)

Ugovor o kupovini stana, troskovi (Nebenkosten, osiguranja obavezna), Grundsteuer

 

Za muza pola od tog isto

 

Verovatno sam zaboravila jos nesto

 

Ja vise nemam sta da im dostavim!

 

Edit: komsinica iz DE me juce zvala, kaze da su stigla neka dokumenta iz Landrarsamt, jos par nekih papira da popunim. Zivo me zanima sta! Kaze frau   Jürgens, ako bude trebalo, ja cu im reci da si gute Deutscherin! 😄

 

Edited by Sunshine State
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

Kopije pasosa, Aufenthaltstittel, TK versicherungs kartica, vozacka

CV, B1 diploma, integracioni kurs, moja univerzitetska diploma 

Izvod iz maticne knjige rodjenih i vencanih

Ugivor o radu

Poslednje 3 plate, poslednje 3 godine poreske prijave, izvestaj penzionog (drzavnog i privatnog)

Ugovor o kupovini stana, troskovi (Nebenkosten, osiguranja obavezna), Grundsteuer

 

Za muza pola od tog isto

 

Verovatno sam zaboravila jos nesto

 

Ja vise nemam sta da im dostavim!

 

Edit: komsinica iz DE me juce zvala, kaze da su stigla neka dokumenta iz Landrarsamt, jos par nekih papira da popunim. Zivo me zanima sta! Kaze frau   Jürgens, ako bude trebalo, ja cu im reci da si gute Deutscherin! 😄

 

Nabavi ti na vreme i potvrdu da nisi osudjivana, a i Polizeizeugniss ( to je da te narodna milicija ne ganja).

Meni su to prvo trazili.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Sunshine State said:

 

To ima u formularu. Videcu kad stigne posta, sta jos traze

Meni nije jasno kako to traze od nas, relativno normalnih i pismenih, a od ovih iz Sirije, Nigerije, Afganistana

nista jer vlast ovde zapravo i ne zna tacno ni ko su oni, a i oni su cas Sirijci, cas Iracani, a narocito Palestinci iz Libana.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Selina said:

Meni nije jasno kako to traze od nas, relativno normalnih i pismenih, a od ovih iz Sirije, Nigerije, Afganistana

nista jer vlast ovde zapravo i ne zna tacno ni ko su oni, a i oni su cas Sirijci, cas Iracani, a narocito Palestinci iz Libana.

 

I moja frau Jürgens je zbog toga ljuta, zato i kaze da ce ici da im kaze da sam ja dobra Nemica 😄

 

A frau Jürgens (80 godina), prototip Nemice, jos bila Beamter(in)

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eddard said:

Već sam obrnuo igricu 😁

 

Ma i ja sam. Ne sto mi treba, nego sto sam malo nerdig za kvizove i sve sto lici na taj format. 

 

24 minutes ago, Selina said:

Ovi sto ih sada ajnburgeruju ne znaju nemacki, kako mogu da razumeju sta su pitanja u tom testu?
Vozacki polazu sa svom maternjem jeziku, ima valjda 50 mogucnosti pa biraju svoj farsi. I kod lekara idu

sa prevodiocima.

 

Ma znam ja to nego reko, udri brigu na Scherz uz onaj seretski 😉.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja odustajem od drzavljanstva - probacu da se prebacim za NL, gde cu, za istu bruto platu, mesecno dobijati skoro 1000 € vise neto.

 

Ja da placam tolike poreze, kojekakve solidaritete, osiguranja, poslala im sve sto su trazili, sad jos nesto traze....neka, hvala, evo vam ovih 13 Sirijaca, nek rade, nek bodu, nek ....

 

Focus

 

"Sirijska porodica H., koja od 2016. živi u Nemačkoj, već je poznata po više od 110 zločina. Sada novi slučaj napada nožem od strane člana porodice Mufeda H. izaziva dodatno uzbuđenje.

 

Braća nisu jedini članovi porodica koji zabrinjavaju organe reda – otac i dve sestre su takođe poznati policiji, brat Halil H. je za manje od tri godine počinio 34 krivična dela i nalazi se u pritvoru, još tri brata trenutno su u zatvoru."

 

Inace, na drugom website pise:

"Porodica H. iz Štutgarta, Sirijci su, koji su u Nemačku došli iz Alepa 2016. godine. Otac Almudi H. (43) kaže da ima 13 dece i da živi na 230 kvadrata („Plaćamo i malo kirije“).

 

13 dece, pa pomnozite s 250 eura, bar za one maloletne, a vecina su, jer otac ima 43 godine...

 

I ja da vam dostavljam kilu dokumenata 🤬

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sunshine State said:

Ja odustajem od drzavljanstva - probacu da se prebacim za NL, gde cu, za istu bruto platu, mesecno dobijati skoro 1000 € vise neto.

 

Ja da placam tolike poreze, kojekakve solidaritete, osiguranja, poslala im sve sto su trazili, sad jos nesto traze....neka, hvala, evo vam ovih 13 Sirijaca, nek rade, nek bodu, nek ....

 

Focus

 

"Sirijska porodica H., koja od 2016. živi u Nemačkoj, već je poznata po više od 110 zločina. Sada novi slučaj napada nožem od strane člana porodice Mufeda H. izaziva dodatno uzbuđenje.

 

Braća nisu jedini članovi porodica koji zabrinjavaju organe reda – otac i dve sestre su takođe poznati policiji, brat Halil H. je za manje od tri godine počinio 34 krivična dela i nalazi se u pritvoru, još tri brata trenutno su u zatvoru."

 

Inace, na drugom website pise:

"Porodica H. iz Štutgarta, Sirijci su, koji su u Nemačku došli iz Alepa 2016. godine. Otac Almudi H. (43) kaže da ima 13 dece i da živi na 230 kvadrata („Plaćamo i malo kirije“).

 

13 dece, pa pomnozite s 250 eura, bar za one maloletne, a vecina su, jer otac ima 43 godine...

 

I ja da vam dostavljam kilu dokumenata 🤬

Cetvoro brace je u zatvoru i nije ovaj clanak nikakvo preterivanje, nema veze sa AFD-om, to je stvarnost, jedna strasna,

beznadezna situacija. Neka ti na pamet ne pada da se yebavas za drzavljanstvo sa nemackom birokratijom.

Mnogo starijih ljudi u Nemackoj planiraju da kao penzioneri napuste Nemacku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Pa ne idu oni zbog migracije nego da sede na obali mora u nekom selu u Španiji

Neki idu ( ili kazu da ce otici) jer im se okolina u kojoj zive totalno izmenila pa recimo i ne cuju vise

svoj maternji jezik.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sunshine State said:

 

13 dece, pa pomnozite s 250 eura, bar za one maloletne, a vecina su, jer otac ima 43 godine...

 

I ja da vam dostavljam kilu dokumenata 🤬

 

Sve te razumem, ali košta valjda to dete nešto, ne ide na vazduh... Mislim da 250e mesečno nije baš dosta za prehranjivanje, oblačenje i izdržavanje jednog deteta... 

 

Ali, baš ću da vidim kako će kod mene da ide. Načekaću se, ali baš me interesuje hoće da me cimaju toliko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Eddard said:

Sve te razumem, ali košta valjda to dete nešto, ne ide na vazduh... Mislim da 250e mesečno nije baš dosta za prehranjivanje, oblačenje i izdržavanje jednog deteta... 

 

Kosta, naravno, ali oni ne placaju punu kiriju, dobijaju ili pare ili vaucere za hranu...

 

Ovde pricam o onima, koji vec dobijaju pomoc.

 

Nebitno, izuzetno sam ljuta, uplatila sam fee, ali ne zelim dalje u proceduru, i sva me nelogicnost i nepravda danas nervira. Sreca pa nisam postu otvorila pre odmora, pokvarila bih si odmor.

Bila sam u Spaniji, i tamo milion Afrikanaca-muskaraca od 20-40 godina, nigde jedne Afrikanke! Pa valjda i one, nesrecnice, lose zive u tim istim africkim drzavama, odakle su ovi njihovi "izbegli" u Spaniju.

 

Nadju vlasti u svim drzavama nacina da od prosecnog, radnog coveka naprave debila (da l' AfD debila ili samo obicnog debila, nevazno)

 

Moja dokumentacija:

 

https://imgur.com/a/uVmAkH0

 

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Bila sam u Spaniji, i tamo milion Afrikanaca-muskaraca od 20-40 godina, nigde jedne Afrikanke! Pa valjda i one, nesrecnice, lose zive u tim istim africkim drzavama, odakle su ovi njihovi "izbegli" u Spaniju.

 

Nisi cula da je u pojedinim kulturama zenama jedino mesto iza sporeta? Ne mogu na ulicu da izadju, a kamoli u Spaniju. Ima tu puno stvari koje su nama tesko razumljive. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Ti u Španiji rade za minimalac ili ispod i šalju pare kući

 

Pa ne znam da l' im zene kuci znaju da imaju i devojke po Spaniji...malo kog sam videla samog, vecina sa nekim Spanjolkama, zato i kazem da nisam videla Afrikanke ( u paru s Afrikancima).

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Sunshine State said:

 

Pa ne znam da l' im zene kuci znaju da imaju i devojke po Spaniji...malo kog sam videla samog, vecina sa nekim Spanjolkama, zato i kazem da nisam videla Afrikanke ( u paru s Afrikancima).


Ovo mi zvuci bas cudno. Grad u Spaniji koji ja najbolje poznajem ima nesto preko 100 hiljada ljudi iz preko 120 zemalja. Spanci su od nedavno u manjini, pali na 46%, ali ostatak je ogromnom vecinom evropskog porekla. Zapadna Evropa i dalje preovladjuje, ali je sve vise istocnoevropljana. Afrikanci su uglavnom iz podsaharske nemuslimanske Afrike i zene su skoro pa jednako brojne kao muskarci. Snalaze se kako znaju, prodaju neke dzidza midze, pletu pletenice, ali Spanija definitivno nije darezljiva sto se tice socijalnih davanja, pa se oni koji na to racunaju ne zadrzavaju dugo.

 

Spanci su tolerantni i na svoj nacin gostoljubivi, ali da Spanjolke rado ulaze u veze s Afrikancima, to stvarno ne bih rekla. Ako ni zbog cega drugog, onda zbog jezika, jer ih bas zabole da uce engleski kad vec njihovim materinjim govori poprilican deo planete. Ako i vidis Spanjolku s nekim tamnije puti, sva je prilika da je taj iz Juzne Amerike, ne iz Afrike. Takodjer je izvesno da je taj covek situiran bar onoliko koliko i zenska polovina para. Neke price o tome kako se Spanjolke, Svedjanke ili bilo koje druge evropljanke upustaju u veze sa socijalnim slucajevima iz Afrike su za malu decu i okorele rasiste. U stvarnosti to ne biva jer je socioekonomski status jaci kohezivni faktor od rase. Sve drugo je samo predrasuda.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vilhelmina said:

Neke price o tome kako se Spanjolke, Svedjanke ili bilo koje druge evropljanke upustaju u veze sa socijalnim slucajevima iz Afrike su za malu decu i okorele rasiste. U

 

Kao prvo, ja nigde nisam rekla da su oni socijalni slucajevi, neko je na moj post odgovorio da rade slabo placene poslove i salju pare kuci. 

 

Kao drugo - da, bilo ih je toliko mnogo, da sam zato i zapazila....

 

Moj komentar se odnosio na to kako migranti odlaze za boljim zivotom, pa se upitah kako im zene ne odlaze zajedno s njima.

 

Ne ucitavaj mi rasizam, lepo zamoljavam. Hvala!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...