Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

40 minutes ago, berti said:

Nema ni dvadesetak dana kako smo.ovde pricalu da ce Deki i ovaj izuzetno potentan tim da usere skroz i to se desilo. To mu je specijalitet, narocito sa novim igracima. Kangva i Bukari ce biti sve gori i gori, Ohi propada, Motika takodje. Da je tu Čausic, igrao bi mu svaku, a tek Simic. Ocekujemo aktiviranje Velje Nikolica i to je to.

 

Џаба причати.

Само још задњих везних, то је српска струка а тако размишљају и никад гори медији и просјечни навијач.

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muka mu je od Dejana i od ovako koncipiranog tima. Tačno sam predvideo kako će utakmica da bude. Oko 60 min lipsavaju nosioci, gubimo kontrolu na sredini i samo user gol i publika mogu da te poguraju. Nažalost bilo je još gore. Borjan prima gol kroz uši, izvodi Kangu , a tim mu se gubi u akciji na poluvremenu, jer u celom 2/2 nisu ništa odigrali. Najbednije poluvreme koje sam gledao u Evropi. 

Katai i Ivanić nemaju mesta zajedno. Da, izmislili su golove, ali i prodali milion lopti. O poluigračima neću ni da govorim. 

Nikada nisam bio ni zadovoljan sa ovim timom za LS nivo, pre svega jer je kilav i fizicki nespreman. 

Promeniti trenera, nosioce neke Klupa, ako im se to ne svidja - ispisnica. 

Tim je mator i prevaziđen. I dalje ne mogu da verujem šta smo gledali sinoć u 2/2. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svakom ko je radio u nekoj od velikih drzavnih firmi treba da je jasno sta se ovde desava.

Poslusnost, neodgovornost i nestruka ...  prosto kao samar. Tako je sklapana uprava koja po istom principu sklapa "strucni stab" itd.

Glavni cilj je punjenje privatnih ( stranackih ) kasa. A kad odemo u minus, zahvatimo iz budzeta koliko treba. Jbg, tako funkcionisemo ... do nekih boljih vremena ...

 

 

Edited by Plant
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prvih 45 minuta je bilo i vise nego odlicno, kao i rezultat, delovali smo jace i brze od Makabija koji nije znao uopste kako da pridje nasem golu. I onda u finisu poluvremena idiotski potez vojnika. Sto je najgore, verovatno je bilo bolje da smo odmah primili gol iz penala nego da se penal prvo odbrani, a da onda uslede dve greske Kange i Borjana koje su nas samo dodatno ubile u pojam. Velike su to bile oscilacije radosti i razocarenja u svega dva minuta i to nikako nije dobro po tim. Ako postoji trenutak u fudbalu koji je najgori da se primi gol onda je to kraj prvog poluvremena. Vratili smo ih u igru u momentu kada su oni delovali pogubljeno i bezidejno. Da je ostalo 2:0 na poluvremenu i da je Makabi morao da se otvori i napadne u drugom poluvremenu sevnula bi neka nasa kontra za treci gol i tu bi bio kraj. Ali ovako je samo jedan nepromisljen potez koji je bio uzrok svih ostalih losih poteza koji su usledili promenio citav tok utakmice i dao Makabiju psiholosku prednost pred nastavak meca. Posle toga i ekipa i trener idu iz gresku u gresku. Tim je delovao kao razbijena banda koja nema snage da trci. I kad smo vec kod trcanja, ne secam se da smo kod Stankovica ikada izgledali kondiciono nespremni tako da ne verujem da je to sada slucaj, vise ce biti da smo kao citav tim potpuno izgubili konce i poceli da stojimo rastrkano po terenu pa da je zbog toga delovalo kao da vise nemamo snage. Na kraju i nije moglo drugacije da se zavrsi nego komicnim autogolom.

 

Neverovatno mi je da se ovde danima vec pribojavamo Srnica kao startera i da znamo da ce neka nesreca da se desi bude li on igrao, samo nas trener to ne zna. Sto neko kaze, kad sam ga video u startnoj postavi znao sam da ce neko sranje da bude sve i da on odigra kao Gatuzo iz najboljih dana. Ovaj decko je meni stvarno fenomen i uopste mi vise nije jasno sta se desava oko njega. Statistika kaze da je ove sezone igrao svega 25 minuta na 5 utakmica u prvenstvu, ali je zato u sva 4 evropska meca igrao i to sa velikom ulogom u dvomecu protiv Makabija (35 minuta tamo kada je usao pri rezultatu 2:2) i sinoc svih 90 minuta. Zajebao je sinoc penal, zajebao je zimus protiv Rangersa kada je takodje idiotski napravio penal u desetom minutu utakmice, pre toga je protiv Milana u gostima bio najgori pa ga je Stankovic menjao vec na poluvremenu, ali izgleda ovog vojnika, placenog ubice, fbi policajca nikad dosta. A na Areni Sport pohvale na njegov racun stizu sa svih strana, pre utakmice ide prica kako se zna da je specijalac za ovakve utakmice i kao primer se navodi utakmica protiv Jang Bojsa kada covek uopste nije bio u klubu? Takodje i pri rezultatu 2:2 sinoc, kada ne znam kome je normalnom bilo do takvog razmisljanja,  jedan od dvojice komentatora govori kako je zasluzio prelaznu ocenu uprkos nesrecno skrivljenom penalu.

 

Stankovicu se svasta moze zameriti, ali ubedljivo najgora stvar koju radi od kako je dosao jeste ovo forsiranje igraca koji nemaju kvalitet za Zvezdu. Sinoc Dragovic prvo poluvreme odigra maestralno i onda Srnic napravi onakav penal, pa cak Dragovic dobija i zuti karton zbog protesta ili cega vec. I sta vredi sto imamo igraca kvaliteta Dragovica kada ce se uvek pojaviti neki Srnic, Gobeljic, Pankov ili Pavkov da ponisti sve dobro sto on ili neki drugi kvalitetan igrac napravi. I dok god nam u klubu budu ovakvi igraci desavace nam se slicne stvari sve i da je Stankovic najbolji takticar na svetu.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni said:

Ovaj komentar je dobio 6 lqjkova  toliko o poznavanju fudbala...

Zaista ovakav brodolom nije predvideo samo onaj koji nikad nije sutnuo loptu, bez ljutnje, ali ovo malo ljudi sto inace pise na temi fudbala zna o cemu pricam, gosti na tipiku kad su derbiji i evropske utakmice mogu samo da se iscudjavaju, prosto je tako, no hejt.

 

Prvo, nema nikakve ljutnje, a tek o hejtu ni govora. Moja primedba nema nikakve veze sa poznavanjem fudbala, već sa širenjem negative na forumu. Sve i da ima veze sa fudbalskim neznanjem, nije ovo forum za fudbalske stručnjake. Nema ovde ni Dekija Stankovića, ni Miloja, a o Ančelotiju, Tuhelu i ostalim trenerskim veličinama da i ne pričamo. Ovo je forum za navijače, ljubitelje fudbala... Ako sam slučajno zalutao u pobrojano društvo, molim vas da me obavestite, odmah ću se samobanovati sa foruma, jer ja jednostavno ne spadam u takvo društvo. kao i većina ovde, "par puta" sam šutnuo loptu, a fudbal i Zvezda su ljubavi od malih nogu. Ne verujem da iko ovde brani Stankovića, ali i ovakvo napadanje u toku ovog dvomeča, a i pre je nešto što teško varim. jednostavno, nije bilo pravo vreme, kao što sada jeste, pa da krenem...

 

Uz svo poštovanje prema Dekiu, jednostavno on nikada neće biti trenerska veličina kakva je bio kao igrač. Da, u pravu ste, fudbalske hrabrosti u njemu nema i to je kulminiralo u ovom dvomeču. Neoprostivo je kako mu kondiciono izgleda tim, a i mentalno. Srce, a i "donju čakru", igrači su ostavili u svlačionici i to je pečat trenera i nikog više. Takođe izmene i u prvo i u ovoj utakmici su težak nonsens. Na žalost, teška srca kažem da je Deki izgubio ovaj dvomeč. kangina zamena je najteži fejl i ne čudi me njegova reakcija. Jedini koji je mogao ovaj dvomeč da okrene na našu stranu.

O Srniću, Pavkovu, Pankovu, Gobelji i ostalim vojnicima kluba, ne bih trošio reči, to je već greh šibicara iz uprave. Svake godine nas je neko od tiih vojničina koštao boljeg rezultata i ne sumnjam da će se taj trend nastavitii.

Ono što me je posebno zabolelo je samopouzdanje igrača Makabija pred kraj utakmice, gde se videlo da su sigurni u prolaz, dok su seneki naši igrači molili da se što pre završi, bez obzira na ishod... To je takođe pečat trenera, koji se ogleda u izjavi na konferenciji pre utakmice, da je i LE super, uspeh, bez obzira koliki je ulog u ovoj utakmici.

I dalje tvrdim da ovo igračkinije bolja ekipa od nas, isto kao što nisu bili ni Omonija, ni Šerif.

Dakle da zaključim sa Dekijem. Nekada je bio moralni čin, posle ovakvog neuspeha podneti ostavku i ustupiti nekom sa više znanja i energije da uradi nešto bolje. Znajući u kojim vremenima živimo, teško da će se to desiti i da će onaj koji lebdi, vedri o blači nad Srbijom tako nešto dozvoliti, jer ipak on ZNAE.

 

Što se šibicara iz uprave tiče, šta reći o njima a da ovde već nije izrečeno. Sada sledi veliki intervju, biće hvalospeva, priče o tome koliki je ovo uspeh, 6 sezona u Evropi, novi stadion od 100 iljada mesta, omladinskka akademija po svim EU standardima... a suštinski problemi se neće rešavati, več če se pod tepih. Mita bekrija će i dalje bekrijati svojim neznanjem, Terza će se i dalje taliti, a mi niti čemo imate desnog beka, ni zamenu za levog, koji samo što nije umro sinoć na terenu, ni trenera, a ostanne li Deki, ni LŠ još dugo ne bi videli, da nema tog direktnog prolaza iz lige, mada i to je  sada upitno sa ovom energijom, ako se ekipa ne izdigne iz ovog poraza. To je moguće ako se reši ovo sa Kangom, ali kako je sinoć izledalo, teško imajući u vidu prethodna iskustva sa Degenekom, Pavkovim, Ohijem... ako neko zna još koji slučaj neka nastavi, ja znam za ovoliko, a sigurno ima još slučajeva. Tu dolazimo do još jednog velikog problema, a to je Dejanova sujeta, koja je sada očigledna, ali nisam baš do sada verovao u tu priču.

 

Da ne ponavljam, većinu ste već ispričali, i pre utakmice, pa da ne ponavljam...nadao sam se da nije baš sve tako crno, ali izgleda sam zavaravao sebe.

 

U svakom slučaju LE nam je sa ovim trenerom i upravom prava mera, ako i to. Videćemo narednih meseci. Voleo bih da se ekia izdigne, ali se bojim da je previše prašine gurano pod tepih.

 

Srećno nam bilo i u Evropi i u prvenstvu ove godine, pa da sve ovo uskoro mnogo manje boli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stankovic-vojnik kluba, Zvezdina legenda, pičke materine... Kad god se pocne sa tim glupostima za njega, setim se Robija. To je istinska legenda, dosao u klub kada je bilo najteze u svakom smislu, najiskrenije suze ikada vidjene na Marakani... Dejan dosao u ovakav tim, u ovakav budzet... I usrao sve sta je mogao. Ako oseca odgovornost, neka ode odmah, a ne da postavlja neka retoricka pitanja i slicne idiotarije. Sad samo jos da kaze da nije moralno da napusti svoj voljeni klub u ovako teskom trenutku i jos neke budalastine.

Ovo je bednije i od poraza od psg, bavaraca... 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je već sve prenoćilo, da kažem da je Stanković dobro pripremio utakmicu u globalu. Odigrali smo 45 minuta skoro pa savršenih. Dali 2 gola, mogli još 2, a Makabi nije imao pravu šansu, štoperi nam nikad bolji. Znači, sve je bilo onako kako smo zamislili. Sve je zavisilo od nas, potpuna kontrola. 

I onda, desi se jedna loša stvar i ceo tim se raspadne, uvuče se nesigurnost, ne znamo gde stojimo, gde trčimo, nismo šansu stvorili. 

Toliko vrišti da trener nema plan B. 

I ove greške Kange kod prvog gola, Srnića kod penala, Borjana kod drugog gola kada je žurio i bacio lošu loptu, Pavkova što nije krenuo glavom, sve su detalji na kojima se radi na treningu i pripremi utakmice. Trener mora sve da predvidi, da zamisli situacije i usadi igračima šta se radi, a šta ne. 

Ne diži ruke visoko kad ideš na jebenu loptu. Ponovi 70 puta na treningu nekom Srniću i Gobeljiću. Ako budeš podigao, izvodim te odmah napolje, nebitno da li si napravio penal. Zapamtiće onda. 

Ovo su eliminacione utakmice i kada je približan kvalitet timova, rešavaju ih sitnice, specijali, detalji. 

To je ono što je Milojević radio dobro, zato je i prolazio sve one dvomeče. 

Stanković ima određeni kvalitet, kao što se videlo, stvarno smo dobro izgledali kada se pogleda gruba priprema, ali to jednostavno nije dovoljno, jer kondicija, izmene, promene taktike, mentalna priprema, insistiranje na detaljima...je sve ono što čini dobrog trenera, a Stanković to jednostavno nije. 

Kao da voziš BMW protiv Golfa dvojke i napraviš prednost, onda ti pukne guma, a nemaš rezervnu, nisi sipao dovoljno benzina, pa moraš da staneš da dopuniš i onda kad ostaneš na 3 točka i izgubiš vreme na pumpi, nije ni čudo što je golf stigao na cilj pre tebe, iako si i bolji vozač i imaš bolju mašinu. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve sto nam se sinoc desilo, zasluzili smo.

 

Jel igra Srnic umesto Sanoga, ili bilo koga drugog? Super, sad ce da napravi penal.

 

Jel igra Pavkov umesto Ohija? Super, sad ce da zvizne autogol za ispadanje. (a pre toga se izdrkao na kukavnog Bukarija kada mu je poslao onu loptu u pizdu materinu).

 

Jel trener vadi jedinog igraca koji moze da poveze redove, izdrkava se na Ohiju, sprema Obogaljica za produzetak, stavlja Srnica na levog beka, busa se pred smrdljivim severom? Super, sad ces posle Zvezde da radis u Kozenci, ako te prime i tamo.

 

Jel ti Mita Smota i dalje sportski direktor, posle Van La Pare, Tomanea, Garsije, Jevtovica, Spiridonovica, Obogaljica kao jedinog desnog beka? Super, sad ce rezervni spic da bude Djole Despot.

 

I najvaznije, jel kolmovana lopurda na celu kluba? I dalje baljezga kako se generisu milioni evra, a dug nije bitan? 

 

Zapravo nismo zasluzili ni ovo sto sada imamo. I poprilicno sam siguran da sreca u zrebu prestati da nas prati, mozda vec u petak.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad sam bio klinjo postojao je u mom kraju jedan izraz na sportskim dešavanjima koji kaže" lopta nikad ne laže"   U tom izrazu staje cela priča oko sadašnje Zvezde i ove utakmice sinoć. Dakle može da nas ubeđuje trener, uprava,mediji, mogu da ponove sinoć oni dupelisci sa arene i onaj polton sa rts-a da su pavkov i srnić fudbaleri i da igraju super ali " lopta nikad ne laže"  zato i postoji sport.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sad malo o strucnom stabu i igracima.

 

Sto se tice Dekija imao je moju bezrezervnu podrsku do ovog dvomeca. I dalje mislim da je uradio dosta dobrih stvari kao trener i da smo napredovali kao klub otkad je dosai , ali neke greske mu se ponavljaju. Dobro postavi utakmicu na pocetku, ali ako bilo sta krene lose pocinje da gubi konce i gubi se sa suludim izmenama. Veliki broj igraca je klupirao i van forme su, zato sto igramo na 7:0 protiv Pjunika sa najjacim sastavom u revansu. Odlazu se prvenstvene utakmice bez ikakve potrebe. Nije dorastao Ligi sampiona trenutno, ali ne mislim da treba da ide.

 

Sto se tice igraca Gobeljic, Srnic, Pavkov, Pankov ne smeju da budu igraci Crvene zvezde. Prosto ne smeju, to je bruka za klub da su oni u rosteru. Ovo ostalo je manje vise okej, s tim da nam fale zadnji vezni, desni bek i spic.

 

Treba nastaviti sa podmladjivanjem ekipe, dovesti tog Ada famoznog, desnog beka i spica. I dati sansu klincima, sad imamo prostora.

Edited by Venger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je ostao jos u igri, Kanga bi dobio crveni... Ali meni je neverovatno njegovo  ponašanje, a ima 30plus...a takodje niko ne vidi da bukvalno na svakoj utakmici Kanga ima 2,3 poprecna pasa, koja otvaraju gol sanse....to da radi oneko drugi ne bi prisao prvom timu.... 

 

Takodje me nervira matorost ekipe, da nema bonus pravila....

razjurio decu koja su svakako najbolja u regionu u ovom trenutku nasa omladinksla skola je daleko bolja u odnosu na sve 

 

I sto svake godine Stankovicu dovedu 10ak igraca, ali on ima svoju semu i ne menja 10 igraca u prvoj postavi(neizbezni Srnic i povredjeni, sasa Krsticica uvek imaju mesta) 

 

Ima smisla Deki da bude dobar trener, ali previse je povukao NA Italijane, i njihov stil igre, u Evropi branimo se protiv slabijih ekipa od nas(Miloje jos gori po tom pitanju) 

Edited by vlaDixXx
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vlaDixXx said:

Da je ostao jos u igri, Kanga bi dobio crveni... Ali meni je neverovatno njegovo  ponašanje, a ima 30plus...a takodje niko ne vidi da bukvalno na svakoj utakmici Kanga ima 2,3 poprecna pasa, koja otvaraju gol sanse....to da radi oneko drugi ne bi prisao prvom timu.... 

 

Takodje me nervira matorost ekipe, da nema bonus pravila....

razjurio decu koja su svakako najbolja u regionu u ovom trenutku nasa omladinksla skola je daleko bolja u odnosu na sve 

 

I sto svake godine Stankovicu dovedu 10ak igraca, ali on ima svoju semu i ne menja 10 igraca u prvoj postavi(neizbezni Srnic i povredjeni, sasa Krsticica uvek imaju mesta) 

 

I zato treba igrati neko domace drvo mesto Kangice!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Šta reče kvazi i nadri trener za razloge poraza sinoć. Nisam imao snage i volje sinoć da ispratim izjave  a bogami me i pritisak puko da sam morao tabletu popiti i smirivati se jedno sat vremena. Jer sve šta je mogao zaj.....i jučer je uspeo. Ovo je nažalost bila demonstracija neznanja fundamentalnih stvari fudbala. Ali možda je i bolje tako nego da smo se samo još više blamirali u grupnoj fazi LS. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...