Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

13 minutes ago, dzoneee said:

Ja recimo Bodo Glimt ne bih smeo da otpišem mada ih ne pratim i ne znam zašto su slabiji sada nego pre, verovatno jer su prodavali?

 

Jedva su pretekli u prvom kolu ... Umalo da ispadnu od Farana ...

Kući dobili 3:0, tamo izgubili 3:1 ...

Misli da Zvezda ne bi trebalo da ima problem koga god da izvuče u ponedeljak ...

Link to comment
Share on other sites

Meni je uzivanje bilo da gledam Stankovica pa makar i na desnom beku, osim par gresaka na pocetku gde se lepo postavi ali odbije loptu protivniku odigrao je doktorski

I realno posle bas dugo vremena da kada nas desni bek ima loptu ja osecam sigurnost da ce njegov pas biti tacan a ne bacen u noge protivniku za kontru...

Davno boljeg desnog beka nismo imali ali to vise govori o tome ko je sve igrao tu 😂

  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, tsva said:

 

 

Jasno. Nisu mu ucinili nikakvu uslugu


Нема логике што је добио шансу да се упише у стрелце, ем се усро ем халф.  Све минуте (а у домаћој лиги и може и треба да их има) да користи прије свега учећи од професора Драговића…

Како год много је добро гледати кало мељемо за полувријеме па послије гледамо неке клинце а не Гобељиће и Срниће.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Redstar0356 said:

sad je vreme da unistimo i Stankovica gurajuci ga na desnog beka

 

Ovo se pisalo i kada je Božović prebacio Ristića na levog beka...

 

Za Stankovića je svakako bolje da igra i desnog beka nego da ne igra uopšte, a imajući u vidu kakva je konkurencija u veznom redu, definitivno se ne bi naigrao na svojoj primarnoj poziciji. Pritom videsmo večeras od njega i odličan klizeći u šesnaestercu i asistenciju za Pavkova, još jedan dobar centaršut iz trka, od ranije znamo da je defanzivno odgovoran, da ima odličan motor i pluća da istrči kvalitetno svih 90 minuta, tehnički je obučen i školovan - šta fali probati takvog igrača na desnom beku, posebno jer tu trenutno imamo samo 1 Gobeljića?

 

Neće mu u budućnosti ništa škoditi ako bude u stanju da pokrije više pozicija, naprotiv, a i ako se već eksperimentiše uvek sam pre za to da se na beku proba neki veznjak nego npr. štoper.

 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stankovic na beku moze za godinu dana maltene da dobaci do reprezentacije i moze da se proda za ozbiljne pare, te da mu karijera samo ide uzlazno. 

 

Na veznom isto tako moze da igra, ali nece nikad igrati u Zvezdi, kao sto nije ni Ristic, koji da je ostao u sredini, sad bi igrao u Vitoriji Gimaraes, a ne u Benfici. Tako je i za Stankovica. Jednostavno u sredini imamo bolje igrace, a ako ce da ulazi svaku s klupe po 10 minuta, ne vidim da je to bolje od ovog gde igra beka.

 

Ovim em resavamo ptianje bonusa, em ce i on imati sansu da se dokaze i pokaze.

 

I jako mi ide na kurac ova zajebancija s penalima. Prosle godine Borjan, sad Lekovic, pre par godina isto tako Radulovic da se digne cena. Nek sutira Ohi jebote, nije dao gol pola godine. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Daj ne zajebavajte, lako je igrati protiv poluigrača iz Kolubare na Marakani kao desni bek ali kad budu došle ozbiljne utakmice Stankovic neće moći da odigra na beku ni minut. Mrkela i Terzić su zasrali sa pojačanjima pa sad pokušavaju da se izvade na forsiranje klinca na desnom beku. Naravno uvek će biti i razumevanja za njihove poteze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nigde nisam video da neko ima razumevanja za njihove poteze, samo je prosta cinjenica da je u ovakvoj a i u svakoj drugoj situaciji bolje gledati Stankovica nego Gobeljica. A kako su dovodili pojacanja do sada, iznenadjenje bi bilo da dovedu kvalitetnog igraca.

Znajuci njih i transfer politiku, ocekujem Marka Petkovica

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Laki21 said:

Po čemu je Goboljić bolji od Stankovića na bilo kojoj poziciji u timu i po bilo kojoj karakteristici fudbalera i fudbalske igre?

Stanković je 1000 puta bolje rešenje iz 1000 razloga. Dečko je danas dobio šansu i dečko je dao sve od sebe. Videlo se da mu znači što je starter i treba ga isforsirati sada maksimalno. Ne znam kakav je defanzivno, ali on može da bude sjajna investicija i da postane sjajan moderan FB.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Ovo se pisalo i kada je Božović prebacio Ristića na levog beka...

 

Za Stankovića je svakako bolje da igra i desnog beka nego da ne igra uopšte, a imajući u vidu kakva je konkurencija u veznom redu, definitivno se ne bi naigrao na svojoj primarnoj poziciji. Pritom videsmo večeras od njega i odličan klizeći u šesnaestercu i asistenciju za Pavkova, još jedan dobar centaršut iz trka, od ranije znamo da je defanzivno odgovoran, da ima odličan motor i pluća da istrči kvalitetno svih 90 minuta, tehnički je obučen i školovan - šta fali probati takvog igrača na desnom beku, posebno jer tu trenutno imamo samo 1 Gobeljića?

 

Neće mu u budućnosti ništa škoditi ako bude u stanju da pokrije više pozicija, naprotiv, a i ako se već eksperimentiše uvek sam pre za to da se na beku proba neki veznjak nego npr. štoper.

 

S tim da je Stankovic  mnogo veci potencijal od Ristica i razumeo bih da je struka u njemu videla potencijal da bude bek al to bi valjda videli kroz mladje kategorije al ajde. On beka igra zato sto nema ko drugi i to je neozbiljno, nije ovo opstinska liga pa kao eee, aj igraj beka brate, da ne stavljamo bas ovog sa dve leve noge 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igra reči je stvarno čudo😄 ispašću još fan gobeljića i njegove igre a siguran sam da nikad jednu lepu reč za njega nisam napisao. Stanković nije bek niti to može ikad da postane a sad su se setili da ga forsiraju kako bi smanjili štetu koju su napravili svojim potezima pa sad imamo samo jednog beka i dva štopera u sastavu.Kad kažem jednog mislim na Rodića da mi neko ne podmetne gobeljića slučajno. Ako se Stanković ne pokaže kao dobro rešenje pisaće se da je mlad,neis1kusan, da ima vremena za njega a burekdzije će veličati i svaki dobro izveden aut a dobar potez ponavljaće na areni po milion puta. Upropastiće momka koji ima potencijal na svojoj prirodnoj poziciji. Videlo se sinoc kad je onaj nesretnil sa klupe Partizana postavio igrača na neprirodnu poziciju kako se protivnik sprda sa njim. 

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Edit: jbg, tako i ti napisa da ispade da ljudi pravdaju Terzu i Mrkelu, a niko lepu rec nije napsao za njih 😀

 

Nije ni Sinisa krenuo kao stoper pa je bio svetska klasa na toj poziciji. 

 

Ne treba pljuvati avansno, pogotovo kad se zna ko mu je konkurencija.

 

Ovo danas je bilo vrlo pristojno, za dalje cemo videti, mozda Stankovic ne bude klasa na ovoj poziciji a mozda ispadne nasa verzija Kimiha, posto nas novinari vec porede sa Bajernom 😀

Edited by Wesley Sneijder
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Edit: jbg, tako i ti napisa da ispade da ljudi pravdaju Terzu i Mrkelu, a niko lepu rec nije napsao za njih 😀

 

Nije ni Sinisa krenuo kao stoper pa je bio svetska klasa na toj poziciji. 

 

Ne treba pljuvati avansno, pogotovo kad se zna ko mu je konkurencija.

 

Ovo danas je bilo vrlo pristojno, za dalje cemo videti, mozda Stankovic ne bude klasa na ovoj poziciji a mozda ispadne nasa verzija Kimiha, posto nas novinari vec porede sa Bajernom 😀

Pozicija u timu se prilagođava potrebama tima. Bejl je krenuo kao levi bek, pa nije ceo život proveo na toj poziciji. Ako dečko hoće da dobije šansu, a hoće, neka se izbori za mesto startera na ovoj poziciji, pa će lako u toku karijere da se prešalta u recimo krilo, nebitno.

Win win kombinacija. Samo treba videti kakav je defanzivno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi ne možemo da biramo ligu u kojoj ćemo da igramo, već nastupamo u domicilnom takmičenju koje u svom članstvu ima i ekipe poput Kolubare.

 

I sad to što je ta Kolubara očajna ne mora da znači da Stanković treba da se prilagođava tom očaju tako što će umanjivati kvalitet vlastitog tima kroz startnu postavu, već treba uvek da igraju najbolji kako bi se što bolje pripremili za ono što ih čeka u Evropi... Pa ne, najbolje da izađu da igraju sa trećom postavom i u farmerkama, pa da trče unatraške kako bi izbalansirali stanje na terenu jer im je protivnik loš.

 

Ionako nemaju puno vremena do evropskih utakmica da se nameste kao nova grupa, da skapiraju kretnje, rutine i posebnosti saigrača, a to što smo u dva kola dali devet i primili nula golova, valjda treba da bude pohvaljeno, a ne da postane predmet neke sprdačine.

 

Isto važi i za Stankovića na desnom beku, koji je sa asistencijom posle centaršuta, što je detalj koga u prošlosti i nismo imali baš na pretek i što je korisna pojedinost kada protivnik parkira autobus u šesnaest metara, učinio upravo ono što se od njega očekuje. Pri tome je bio korektan i pozadi, gde osim jednog plivanja u prazno nije imao problema, pa je bespotrebno skakati mu po grbači sada kada je sve okej.

 

Naprotiv, neka ga, neka se razvija, a od dela navijača mu svakako sleduje šlajmarica čim prvi put nešto ukaki... I, na kraju krajeva,  ko može sa sigurnošću da zna šta će biti od tog malog, a ako bude ispao dobar, biće dobro i za navijače, i za klub i za njega.

 

Za sada je sve kako treba... Čuvajmo pljuvačne žlezde za neka druga vremena, koja će svakako jednoga dana stići hteli mi to ili ne, i neke druge adrese. Adresa malog i velikog Stankovića jednostavno trenutno ne zaslužuju lošu konotaciju.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je druga opcija da ne igra uopste ili po 10 minuta ja dizem obe ruke da igra, sto je vec i on sam rekao... i ne to nije pravdanje Terzinja i Mrkelinja vec prosto stav kad smo vec do ovoga dosli njihovom sposobnoscu...

Politika kluba ne postoji... dakle ako nemamo centralnog defantjvca kao sto nemamo ne treba da se gleda da se proda Erakovic, vec bi trebalo da se polako uigrava neko od ovih talentovanih veznih igraca i krila i da se za prodaju spremaju Ivanic ili Katai, koliko god ih ja gotivio, ali to bi bio po meni logicniji potez kluba koji ima neki plan razvoja...

Inace je Stankovic vec na rubu seniorske reprezentacije 😂

Prodacemo ga i pre Erakovica 😑

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Po čemu je Goboljić bolji od Stankovića na bilo kojoj poziciji u timu i po bilo kojoj karakteristici fudbalera i fudbalske igre?

Zna da centrira, ima tehniku (citaj lopta se ne odbija od njega). 

Dovoljno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vreme je i da se klub, a i javnost, procisti od misljenja kako na poziciju beka treba da ide igrac sa manjkom talenta, ali sa izrazenim fizikalijama i mogucnosti da trci vise od drugih. Igrac kojem je maksimum u napadu da posalje centarsut i vrati se na svoju polovinu nakon toga. 

 

U modernom fudbalu svih 11 igraca mora da bude na tehnicki visokom nivou. Naravno nismo za poredjenje sa Liverpulom, Bajernom ili Sitijem, ali kada pogledamo njihove bekove Arnolda, Kansela, Dejvisa, Kimiha, jasno je kakav profil beka koriste najbolje ekipe na svetu. I taj Arnold je upitan u odbrani, ali zahvaljujuci velikom doprinosu u napadu je ipak zacementiran na svojoj poziciji. Stankovic je sinoc pokazao pored ofanzivnog kvaliteta i nekoliko odlicnih defanzivnih reakcija. Vidi se zelja da doprinese u svim segmentima igre i da mu nije problem sto ne igra na svojoj primarnoj poziciji. Treba ga definitivno isforsirati pa da vidimo sta ce biti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali sve ovo sto smo pricali pada u vodu ako mu oni sad, ako ponovi ovakve partije, ne daju poverenje i u evropskim utakmicama...

Ako se on vec zrtvovao za tim i taj isti tim MORA da ulozi u njega, jer to je, ako nista drugo, stavom zasluzio.

Radije cu izgubiti zbog greske klinaca nego zbog greske Gobelje i Srnica... daj ih u vatru, tako se kali celik...

Edited by drperce
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Kapiram sta Perkos hoce da kaze, kada igrac poput malog Stankovica koji je zaista box to box profil i zna sa loptom prinudno biva stavljen na beka, koliko god on to protiv Kolubare ok odigra, to nije najbolji potez iz vise razloga, a za to momak naravano uopste nije kriv, zna se ko je odgovoran.

Dakle mi smo u situaciji da u Zvezdi krstenog resenja na tom desnom beku nema jako dugo, sve su to bili neki krnji pokusaji i stalno smo se 5 godina vracali na jednog Gobeljica koji je personifikacija greske i loseg poteza u odlucujucim mecevima.

Sad se iznova pravi neko iznudjeno resenje, a siguran sam da Stankovica pocetkom avgusta necemo gledati u kvalif za jevropu, opet ce jahati polivalentni Gobelja...

Jasno je da Stankovic nece imati mesta u veznom redu gde pripada pozicijom, pa je ovo "daj sta das" situacija, uz naglasak na tome da momka definitivno pomeraju sa prirodnog mesta gde najvise moze da pruzi. Pritom, ne kazem - lepse je gledati i njega na beku nego oniliko pominjanog Gobelju, kog cigani vec i sanjaju koliko je popularan.

 

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Polivalentna kacagrujic je dosao u klub kao box to box, s tim da je tu pravio manje stete (doduse nije ni bio toliko markantan kao na beku) 

 

svakako ce momku od 19-20 godina biti lakse da se prilagodi ako celu jednu sezonu provede na beku a talenta ima sto se i videlo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...