Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Djakovac ce najverovatnije u Partizan, prosao i njihovu skolu. Ilic mislim da ce sigurno kod nas na leto. On je samo na pozajmici u TSC-u i nema opcije za otkup. Troje svakako ne planira snjim, mislim da bi nekih pola miliona sigurno bilo dovoljno. Ratkov je vec druga prica, tu je TSC ved odbio milionske ponude. Rekao bih da su 2 miliona, procenti plus Stanic, koga Lazetic vec duze vreme zeli i ko bi bio direktna zamena za Ilica, neki minimum da bi dosao. No bolje i to ako ne mozemo da nadjemo kvalitetnog stranca za LS. Predsednik TSC-a je u Dzajinom timu, sigurno tu moze neki dil da se pravi. Kangva je bas neozbiljan igrac, nek ga prodaju u Rusiji, taman da transfer pokrije obestecenje za Ilica i Ratkova.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

 

Koliko si dosadan sa ovolikom mrznom prema strancima i forsiranjem domacih.

I deluje mi da je jednu recenicu zapoceo 2019. i jos uvek nije zavrsio.

 

Pesic los fudbaler, i uzasan lik, sa kim se on vise svadja ja ne znam. Ali sve to smo mi pisali i dok je iz Turske ironicno govorio da nema on kvalitet za Zvezdu. Ali ne vredi, sportski sektor je procenio da je on najbolje moguce pojacanje za nas od svih 14 fudbalera koji postoje na svetu ( 13 nasih bivsih igraca i Ado)

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, СтелаРоса said:

Za sada u polusezoni jedine tri teze utakmice Vosa, Partizan i TSC sve bledo odigrano, a najavljujemo nesto u LS. Okej, pojacacemo se mi sigurno, ali ostaju problemi duboko u klubu i samom timu. Prvo glavni trener, pa pomocni treneri, dosta matorih, zasicenih i istrosenih igraca, a i nekako se u ceo klub uvukao neki luzerski mentalitet. Mozda je malo grubo reci luzerski za ekipu koja osvaja titulu svake godine, ali ipak je nas kvalitet toliko iznad ostalih klubova iz lige, toliko da iz redova najjaceg protivnika ne bih jednog igraca uzeo ni da nam sedi na klupi. 
 

Pesic...mislim da nije jedan gol ove sezone proslavio kao sto proslavlja normalan i zadovoljan fudbaler, nego uvek upucuje namrstene poglede ka nekome. Bas antipatican lik.

Ovo me bas ekstremno nervira. Daje gol za 4-0 protiv Javora na Marakani a proslavi gol kao da je ucutkao Bernabeu kao strelac Barselone.

Link to comment
Share on other sites

Luka Ilic i Veljko Nikolic nisu nimalo slicni igraci, jer je prvi odgovorniji jedno 10x na terenu. Nikolicev talenat je bio wow u kadetima gde je bio bolji igrac nego danas. Sad je to sve vec vidjeno, igrac sa jednim potezom po mecu, uz brdo gresaka, losih postavljanja, otaljavanja itd. U kadetima je to intrigantno, jer uzme loptu i resi tekmu i ocekujes da ce kad poraste da postane konstantno dobar. Bas je igrao mozgom, jer je stvarno za fudbal pametan i ima skill, ali ni prvi ni poslednji kog je fudbal navukao da cim uzme malo love krene da koristi sve moguce benefite toga. Ne vidim uopste svrhu njegovog bivstvovanja u Zvezdi, vecu bi mu uslugu ucinili da su ga pozajmili nekom u Superligi, sto dalje od Beograda, pa da vide sta i kako.

 

S druge strane, Ilic je manji u onom smislu pure talenta, ali dosta odgovorniji igrac, generalno miran decko, ne pravi probleme. Ima dobru nogu, tehniku, igra iz prve, ne komplikuje, bas igrac zadatka, s tim da on kod nas ne moze krilo da igra nikako. Bas tip igrac kog trener mora da postuje, ceni i voli. S druge strane, Nikolic je sve, samo nije to i ako mu taj jedan dobar potez ne napravi razliku na mecu, bolje da ti nije ni zaigrao. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Markose, zanima me tvoje vidjenje situacije Lekovic-Djuric. 

Gledao sam Andreja pre par nedelja slucajno, u duelu sa Bravom. Deluje mi na tom malom uzorku da je dosta zreliji i da mnogo mirnije i sigurnije deluje na terenu. Dal su tu napravili gresku u odabiru? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

Markose, zanima me tvoje vidjenje situacije Lekovic-Djuric. 

Gledao sam Andreja pre par nedelja slucajno, u duelu sa Bravom. Deluje mi na tom malom uzorku da je dosta zreliji i da mnogo mirnije i sigurnije deluje na terenu. Dal su tu napravili gresku u odabiru? 

 

Meni je bolji Lekovic, al sta znam, tu su mi negde, nijanse. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma jeste, najbolje da uzmemo pola TSCa, a realno niko od njih ne bi imao mesta u startnih 11 trenutno. Sem mozda Luke Ilica , ali i on treba da radi na fizici, juce ga vatali grcevi od 60 min. I njega i pola tima TSCa. Dok smo se zajebavali u 1/2, tad su i imali par akcija, cim smo se uozbiljili, golu nisu prisli u 2/2. Mogli smo na kraju jos koji gol da zabijemo, cim je usao Katai, par puta ih izvozao. 

A i te sanse u 1/2 su plod tumbanja stoperske linije, Lekovic jeste mlad i potencijal, ali naravno kao i svi mladi, prave greske, nemaju iskustva, sto je normalno, mora da se trpi. Juce, vec u prvoj minuti utakmice, sece jednu loptu, ali daje prejak for, krece po balUn, pravi rupu pozadi i Ratkov uzlazi u sansu iskosa sa leve strane, sreca pa je promasio, mada je bio ofsajd, tako da svakako ne bi vazio gol. 

 

Onda gol koji smo primili, Lekovic je bio zaduzen da cuva Ratkova, a bio je na 5m od njega. Iz TSCa ne znam ko bi uopte mogao da igra u 11 kod nas, stvarno ne znam, sem mozda Ilica i to mozda. To sto trenutni vezni red Zvezde ima mana, ne znaci da ce ga neko iz TSCa ili nekog drugog domaceg tima resiti. Skauting van nase lige mora da bude mnogo bolji, kakav je to skauting da dovedes samo onog ko ti zabije gol ili odigra dobro protiv tebe. 

 

Kangwa ima potencijal, ali je cesto neozbiljan. U narednim utakmicama Prutsev i jos par njih da dobiju neke minute, da se vidi sta i kako sa njima. 

Milojevic bez obzira na sve pobede, verovatno nije bas mnogo ljudi ubedio da zna znanje dovoljno da se spreci blamaza u LS, ali i sa jacim timom i boljim trenerom, tesko da bi nesto vise uradio protiv PSGa ili Bayerna. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

tad su i imali par akcija, cim smo se uozbiljili, golu nisu prisli u 2/2

Je l' ti gledaš naše utakmice? Ozbiljno te pitam. Pa da li su nam gol u drugom, kako misliš nisu prišli golu?

 

U prvom su mogli tri da nam daju, da su samo malo bili koncentrisaniji (dva puta vađena lopta iz gola bukvalno).

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Ma jeste, najbolje da uzmemo pola TSCa, a realno niko od njih ne bi imao mesta u startnih 11 trenutno. Sem mozda Luke Ilica , ali i on treba da radi na fizici, juce ga vatali grcevi od 0 min. I njega i pola tima TSCa. Dok smo se zajebavali u 1/2, tad su i imali par akcija, cim smo se uozbiljili, golu nisu prisli u 2/2. Mogli smo na kraju jos koji gol da zabijemo, cim je usao Katai, par puta ih izvozao. 

A i te sanse u 1/2 su plod tumbanja stoperske linije, Lekovic jeste mlad i potencijal, ali naravno kao i svi mladi, prave greske, nemaju iskustva, sto je normalno, mora da se trpi. Juce, vec u prvoj minuti utakmice, sece jednu loptu, ali daje prejak for, krece po balUn, pravi rupu pozadi i Ratkov uzlazi u sansu iskosa sa leve strane, sreca pa je promasio, mada je bio ofsajd, tako da svakako ne bi vazio gol. 

 

Onda gol koji smo primili, Lekovic je bio zaduzen da cuva Ratkova, a bio je na 5m od njega. Iz TSCa ne znam ko bi uopte mogao da igra u 11 kod nas, stvarno ne znam, sem mozda Ilica i to mozda. To sto trenutni vezni red Zvezde ima mana, ne znaci da ce ga neko iz TSCa ili nekog drugog domaceg tima resiti. Skauting van nase lige mora da bude mnogo bolji, kakav je to skauting da dovedes samo onog ko ti zabije gol ili odigra dobro protiv tebe. 

Apropo ovog narativa. :classic_biggrin:

 

Dolazim ja sinoć kod mojih, žena odlazi kod moje majke, ja tražim oca trebao nešto da mu pomognem. Vidim gleda on fudbal. Čujem nervira se žestoko. Uuuu idioti jedni pojma nemate, kako ovo igraju kao da su vezani u gaće, ovaj TSC bolje igra 3X!! Pogledam ja rezultat ono 1:2, neki 60. minut valjda :lol_2:Pitam pa što gube onda ako igraju bolje? :classic_biggrin: Kažem mu šta se nerviraš bre, jel si ti normalan? Koliko bodova imate prednosti? U kom univerzumu živiš da mi je da znam. Još vode. I da ne vode ali vode i on se nešto živcira nervira i mene i njega. 

 

Liga je poluamaterska gde je sav fokus na dva kluba i to zavisi od političke struje verovatno u pumpanja količine novca. Sada je na Zvezdi, nekada je bio malo više na Partizanu i tako se smenjuju. Da igra u Zvezdinom dresu danas ne znam ko isto bi sve bilo. Igra kao igra naravno da jeste za k, tj. tu igre nema, ali care pogledaj tabelu pogledaj skor u ligi. 25 utaakmica, 22 pobede/3 nerešene/0 poraza.  Eeeeej sa ovakvim timom i ovakvom igrom ti imaš takav skor u ligi? Pa kakva je to liga? Jel mene neko zajebava? 22 poebede u 25 utakmica? Ja sada da izvadim one sezone gde su Real i Barselona izdominirali ili Bajern u Nemačkoj ja ne verujem da bi takav skor imali. Timovi koji su vredeli po milijardu evra. 

 

I ti se nerviraš kako nemaju pojma. Pa šta treba da rade? Da igraju fudbal kao Premijerligaške, španske,  italijanske, nemačke ekipe to neće ni sa 3x jačim postavama od ovoga. Prva stvar za to je potrebna i liga takva. Ne možeš da igraš nešto wow ako te protivnik 1% ne može naterati na to. Čitav sistem je potreban da bi se napravile ekipe koje igraju takav fudbal. A liga kakva je govori ovaj skor ovakve Zvezde u njoj. Ovaj skor Zvezde nije normalan.

 

Utakmicu sam gledao verovatno nekih pola sata, od 60 minuta, tada sam i stigao otprilike. TSC da je neka ekipa iole pismena ona sinoć utakmicu ne bi izgubila. Ne da su imali prostora, ne da su mogli da iskoriste rupe u Zvezdinoj igri nego su trebali i da preokrenu rezultat. Ali jbg treba da imaš igrače koji prave dobre odluke na terenu, koji znaju da prime loptu, koji znaju da pošalju upotrebljiv pas i to sve ne jednom u 15 minuta meča već da se ponavljaju iznova i iznova. Oni igrači su ispodprosečni fudbaleri koji su možda malo više trčali od ostalih nekih ali ništa više od toga. 

 

Kakva crna bolja igra 3X i ostale gluposti. Kada si bolji od nekog 3X ne možeš da izgubiš meč, makar remi da su odigrali. Mada opet kažem sa ovakvom igrom kakva Zvezda je sinoć pružila domaćin je morao da pobedi. Plus ekipa koja se bori za Evro takmičenja. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Perkos2 said:

Valjda igraš fudbal bez obzira ko je protivnik, eno pre neku noć Liverpul nije na 2:0 zatvarao utakmicu i ubacivao trećeg i četvrtog štopera nego igrao da postigne što više golova

Ne ne to je jasno, nego sam rekao sve ovo na konto toga da se žele neki igrači iz TSC-a u Zvezdi ili ovo što moj otac reče da TSC igrao bolje od Zvezde sinoć. Hoću da kažem preteruje se da čim neko ko odigra dva uspešna dupla pasa protiv Zvezde ili eventualno Partizana za celo poluvreme dobija neke hvalospeve. Da je takva neka atmosfera generalno u zemlji po pitanju ostalih klubova. Prevedeno ostali su neki jadnici koji su se skupili iz zgrade da pikaju fucu sa profesionalcima iz Zvezde. I nažalost to stvarno tako i deluje kada pogledaš ligu celokupno i pogotovo bodovni saldo i statistiku. 

 

Ne kažem da nema talenata nekih po drugim klubovima u Ling Longu, ima i biće ih uvek, ali oni moraju da igraju prvo jednu takmičarsku, konkurentnu ligu sezonu, dve, da nauče i izbruse taj potencijal pre nego što zaigraju ozbiljnije. Liga je sastavljena od takvih neizbrušenih klinaca i ispod prosečnih fudbalera od 23 godine pa na gore. I u takvoj ligi kada imaš klub koji stvori nepremostivu razliku između njega i ostalih stvori se zasićenje, učmalost, kurcobolja kod tog ko je suvereno na vrhu. 

 

Objektivno ovako gledano ja stvarno mislim da Zvezda trenutno nije takav tim da ima ovakvu statistiku da igra neku kompetentniju ligu. Pošto je liga ovakva kakva je onda je moguće. Jer Zvezda nesumnjivo jeste nadmoćnija od ostalih daleko ovde, najviše para troši, najviše možda i zarađuje, ali se takođe i najviše para ubacuje u klub po potrebi. Sve to čini Zvezdu nedodirljivom u Srbiji. No to opet ne govori toliko o sopstvenoj jačini koliko govori da je liga smešna i bezvezna da ne kažem i bespotrebna u ovom sadašnjem stanju.

Link to comment
Share on other sites

Stavi se u položaj nekog trenera ili igrača iz prosečne srpske ekipe. Slab budzet, slabi uslovi za rad, slaba primanja, slab uticaj kluba na sudije i regularnost takmičenja, slaba medijska pokrivenost ekipe, slaba poseta na tribinama. I kako očekivati ozbiljan rad od trenera i igrača. Nije na njima da obezbede regularnost takmičenja, infrastrukturu i finansije, sve to je kod nas pitanje države i političara, za nekog ima i previše za nekog samo da se ne ugasi. Sumnjam da ima u ostalim ligama situacija kao u srpskoj. Evo jedan primer da navedem. FK Novi Pazar igra veorvatno najbolju sezonu od kad postoji a promenio je već 3 trenera i pitaj boga koliko igrača. Ima i soldino publike ali džaba, na prvu se proda igrač čim dođe neka ponuda a kako i neće kad je to šansa za neku lovu. Kad se neko bude ozbiljno okrenuo fudbalu u Srbiji onda možemo da očekujemo neki pomak do tad haraće bg velikani na smenu a ostali samo popunjavati broj da bi postojala liga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dodjoh danas iza juga da odgledam omladince, reko nisam se nesto nagledao, pa da nadoknadim. I bolje da nisam. Ovo je verovatno najgora omladinska ekipa u istoriji kluba, cak gora i od one iz prosle polusezone, a Stegnjajic je za Rendulu trenercina. Doslovno, goru utakmicu omladinaca nisam gledao. Ne znam dal smo dva puta sutnuli na gol, ne znam sta Rendula radi sa rotiranjem igraca, pa mu vezni igraju stopere, krila bekove, vezni napadace. Pazar dosao, dao gol, mi posle nismo mogli u 16 da im udjemo, a nije da su se nesto branili. 

 

Da ne pricam o tome koliko porazavajuce treba da bude za Zvezdu da je pola ovih sto sad igraju doslo u klub u prethodnih godinu dana. Znam i decu koja igraju za omladince Graficara i polovina je kvalitetnija duplo od ovih iz Zvezde, ali jbg, piksla.

 

Ipak, najporazavajuce je koliko niko u Zvezdi ne ume da igra fudbal, da odigra pas u trku, da fudbalski razmisli, da ima bilo sta sem fizike (a neki cak ni to). Jedini fudbaler u ovoj ekipi je Stojsavljevic koji je gle cuda - rezerva.

 

Pirgic koji je alfa i omega ekipe, sumnjam da ce biti igrac za Graficar, jer nema nikakav kvalitet sem snage ni za omladinski fudbal, a u seniorskom ni to nece imati. Doveli su ovog Ivica kog se Partizan ratosiljao, i stvarno, misim da ozbiljno treba da ne znas fudbala, da gledas tog decka jednom i da pomislis da ima kvalitet. Dovoljno je da vidis kako trci i kako se krece, i kako deluje kad prima loptu i da kazes - ovo ni za omladince Graficara nije. 

 

Nakrcali se strancima nekim, verovatno kombinacija sa nekim akademijama po Nigeriji, eto sad i Arabija (ne bih imao nista protiv da su kvalitet, ali ne da nisu, nego uzas). Najboljeg veznog iz ekipe - Cvetkovica, oterali u omladince Graficara da tamo igra sa jos nekima koji su za koplje bolji od ovih kombinatorika iz regiona, al avaj. 

 

Bas je lose ovo sto se desava.

Edited by Markoss
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Markoss said:

Dodjoh danas iza juga da odgledam omladince, reko nisam se nesto nagledao, pa da nadoknadim. I bolje da nisam. Ovo je verovatno najgora omladinska ekipa u istoriji kluba, cak gora i od one iz prosle polusezone, a Stegnjajic je za Rendulu trenercina. Doslovno, goru utakmicu omladinaca nisam gledao. Ne znam dal smo dva puta sutnuli na gol, ne znam sta Rendula radi sa rotiranjem igraca, pa mu vezni igraju stopere, krila bekove, vezni napadace. Pazar dosao, dao gol, mi posle nismo mogli u 16 da im udjemo, a nije da su se nesto branili. 

 

Da ne pricam o tome koliko porazavajuce treba da bude za Zvezdu da je pola ovih sto sad igraju doslo u klub u prethodnih godinu dana. Znam i decu koja igraju za omladince Graficara i polovina je kvalitetnija duplo od ovih iz Zvezde, ali jbg, piksla.

 

Ipak, najporazavajuce je koliko niko u Zvezdi ne ume da igra fudbal, da odigra pas u trku, da fudbalski razmisli, da ima bilo sta sem fizike (a neki cak ni to). Jedini fudbaler u ovoj ekipi je Stojsavljevic koji je gle cuda - rezerva.

 

Pirgic koji je alfa i omega ekipe, sumnjam da ce biti igrac za Graficar, jer nema nikakav kvalitet sem snage ni za omladinski fudbal, a u seniorskom ni to nece imati. Doveli su ovog Ivica kog se Partizan ratosiljao, i stvarno, misim da ozbiljno treba da ne znas fudbala, da gledas tog decka jednom i da pomislis da ima kvalitet. Dovoljno je da vidis kako trci i kako se krece, i kako deluje kad prima loptu i da kazes - ovo ni za omladince Graficara nije. 

 

Nakrcali se strancima nekim, verovatno kombinacija sa nekim akademijama po Nigeriji, eto sad i Arabija (ne bih imao nista protiv da su kvalitet, ali ne da nisu, nego uzas). Najboljeg veznog iz ekipe - Cvetkovica, oterali u omladince Graficara da tamo igra sa jos nekima koji su za koplje bolji od ovih kombinatorika iz regiona, al avaj. 

 

Bas je lose ovo sto se desava.

 

Obezbedjuje se Terza , u slucaju da mora da spremi tutanj , sad treba da pokupi pare od LS, polako, a i ne bih se zacudio da kamen nakon njega ne ostane. Ko zna koliko je para izmuzao svojim kombinacijama. Ljudi samo vide prvi tim, a to sta se radi po nizim kategorijama i omladinskoj skoli, to je tek za pricu. 

 

Moze da se osvoji jos 10 titula zaredom, covek je mufljuz, secikesa, jednostavno - prevarant, dokazani. 

Ima srecu sto nema konkurenciju u domacim okvirima, kao Covic ( dok nije usla para iz budzeta kod ovih preko puta ), a sve dok je tako, on ce i dalje da vrslja, muva, maze, obmanjuje javnost itd itd. 

 

Ko zna koliko novca zavrsi na racun sns-a, vrzino kolo, naivan narod se lozi, samo hljeba i igara i oni su mirni. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 7:33 AM, Mendez said:

Kad se sjetim prve utakmice Kangve u Sloveniji, meni ni sada nije jasno sta bi sa momkom. Izgledao je kao igrac od 10 miliona. Sad je bas neozbiljan, sto rece covjek iznad. 

 

Ništa čudno. Ni prvi ni zadnji koji je nazadovao posle dolaska u klub. Ustvari, ima li neki primer da je neko napredovao?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...